اخبار افق فرا ویژن

ارزانترین دستگاه حضورغیاب

توسط 07 ژانویه 2019 سپتامبر 18th, 2021 بدون نظر
دستگاه حضور و غیاب ارزان

سیستم حضورغیاب به کارکنان اجازه می دهد ساعتهای ورود و خروج خود را به صورت الکترونیکی و از طریق دستگاههای ساعت زن، دستگاه های بیومتریک و تلفن های همراه ثبت کنند.

داده ها بلافاصله به نرم افزار حضورغیاب انتقال می یابند که می تواند به صورت یکپارچه آن را به سیستم حقوق و دستمزد نیز اعمال کند.

سیستم حضورغیاب وظایفی بیشتر از ثبت ورود و خروج کارمندان انجام می دهد مانند :

  • نظارت بر کارمندان سیار از طریق جی پی اس
  • ارائه داده های بلادرنگ در مورد اینکه چه کسی کار می کند، چه کسی حضور ندارد، چه کسی دیر کرده و غیره
  • ایجاد برنامه زمان بندی کارمندان
  • ارائه دقیق داده های کاری

سیستم حضورغیاب با ارائه قابلیت های سلف سرویس برای کارکنان به آن ها اجازه می دهد تا به بسیاری از وظایف ردیابی ساعات کاری خود بپردازند.

از جمله بررسی ساعت هایی که کار می کنند، برنامه های فعلی و آینده، مرخصی ها و تعهدات.

سیستم های حضورغیاب به دو صورت هستند، یکی مبتنی بر فضای ابری یا آنلاین و دیگر به صورت سیستم داخلی.

بسیاری از سیستم های حضورغیاب به عنوان راه حل های مبتنی بر فضای ابری ارائه می شوند. از طرف دیگر سیستم های داخلی بر روی سرورهای کسب و کار شما ذخیره می گردند.

سیستم های مبتنی بر فضای ابری توسط ارائه دهنده سیستم حضورغیاب شما میزبانی شده و به صورت آنلاین در دسترس می باشند.

ارزانترین دستگاه های حضور و غیاب

هزینه‌های سیستم حضورغیاب

ساختار هزینه سیستم حضورغیاب بستگی به این دارد که آیا شما یک راه حل مبتنی بر فضای ابری انتخاب می کنید یا یک سیستم داخلی.

هزینه سیستم های مبتنی بر فضای ابری به صورت ماهانه و کم است، در حالی که سیستم های داخلی دارای هزینه های یکباره و زیاد هستند.

هزینه سیستم های داخلی حضورغیاب شامل خرید نرم افزار، نصب، خرید سرور و تجهیزات جانبی دیگر است و شما دیگر لازم نیست به صورت ماهانه هزینه ای پرداخت نمایید.

با این حال در سیستم داخلی به روز رسانی و پشتیبانی به صورت مداوم و پیوسته انجام نمی گیرد.

هزینه خدمات سیستم حضورغیاب آنلاین، به صورت پرداخت ماهانه به ازای هر کارمند است.

البته هزینه بعضی از خدمات مانند هزینه تنظیم و پیاده سازی نرم افزار فقط یکبار اخذ می شود. با این حال برخلاف سیستم های حضورغیاب داخلی، ارتقا و پشتیبانی از نرم افزار آنلاین حضورغیاب به صورت ۲۴ ساعته انجام می گیرد.

در هنگام خرید سیستم و دستگاه حضورغیاب چه چیزهایی را باید در نظر بگیرید؟

با وجود تنوع زیاد سیستم و دستگاه حضورغیاب در بازار، کار دشواری است که بفهمیم کدامیک برای کسب و کار ما مناسب است. کارشناسان معتقدند در هنگام خرید سیستم حضورغیاب باید به نکات زیر توجه نمایید:

گزینه های ردیابی زمان بندی انعطاف پذیر:

به دنبال یک سیستم حضورغیاب باشید که به کارکنان اجازه می دهد ساعات کاری خود را از چندین طریق ثبت و ضبط کنند مثلا از طریق کامپیوتر، تلفن هوشمند، تبلت، دستگاه ساعت زن و …

زمان دقیق را نگه می دارد:

بهترین سیستم ها و دستگاه های حضورغیاب به شما اطمینان دهند که حقوق کارمندان خود را بر اساس ساعات کار واقعی آنها پرداخت نمایید نه ساعاتی که برنامه ریزی شده اند.

ارزانترین دستگاه حضور و غیاب کدام است

کلیه مسائل مربوط به ساعات کاری را ردیابی می کند: مطمئن شوید که سیستمی را انتخاب می کنید که تمام نیازهای مربوط به زمان را در بر می گیرد، نه اینکه تنها ورود و خروج کارکنان را ثبت نماید.

سازگاری با مشاغل متحرک:

از آنجا که بسیاری از کارمندان و مدیران خارج از دفتر کار می کنند، شما نیاز به سیستمی دارید که سازگار با دستگاه های تلفن همراه بوده و از هر نقطه قابل دسترسی باشد.

این قابلیت شامل راه حل هایی است که نه تنها به کارکنان راه دور امکان می دهد تا به موقع خود را به محل مورد نظر برسانند، بلکه مکان های حضور آنها را نیز ردیابی می کند تا کارفرمایان از محلی که کارمندشان مشغول فعالیت است آگاه باشد.

سهولت استفاده:

به دنبال سیستم حضورغیابی بگرید که کارکردن و بهره برداری از آن آسان باشد و به کارمندان اجازه دهد تا بسیاری از وظایف را خودشان انجام دهند.

گزینه های یکپارچه سازی:

سیستمی را انتخاب نمایید که با برنامه ها و نرم افزارهای دیگر کسب و کار شما مانند برنامه های منابع انسانی و حقوق و دستمزد به راحتی ادغام گردد.

هشدارهای فعال:

بعضی سیستم های حضورغیاب، هنگامی که کارکنان فراموش می کنند ساعت ورود و خروج خود را ثبت نمایند برای آنها پیام های یادآوری ارسال می کنند.

این قابلیت می تواند در کنترل هزینه ها مفید باشد.

ویژگی های بازرسی:

توانایی مشاهده داده های جدول زمانبندی اصلی، همراه با تغییراتی که توسط مدیر یا سرپرست ایجاد شده می تواند برای ممیزی مهم باشد.

اکنون که اصول اولیه سیستم حضورغیاب را آموختید، آماده اید تا در مورد خرید این سیستم تصمیم گیری نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه دستگاه حضور و غیاب مراجعه نمایید .