Skip to main content
اخبار افق فرا ویژن

کدام روش برای اعتبار سنجی حضور و غیابی مناسب است؟

By 25 دسامبر 2018دسامبر 31st, 2021No Comments
سیستم حضور و غیاب کارآمد کدام است

پیشرفت یک کسب و کار بستگی به کارایی، عملکرد و بهره وری کارکنان آن دارد. کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ نیاز به نظارت و مدیریت تیم های خود با توجه به معیارهای عملکردی مختلف دارند. در این مطل کارآمد ترین نوع یک دستگاه حضور و غیاب را مشخص می‌کنیم.

ردیابی کارایی کارکنان به صورت دستی کار خسته کننده ایست. علاوه بر این، خطاهای انسانی و زمان اضافی و نیروی انسانی در انجام این وظیفه به هزینه های کلی اضافه می گردند.

سیستم مدیریت حضورغیاب تحت وب، مدیریت نیروی کار را به شیوه ای بهتر و با ایجاد معیارهای مفید برای ارزیابی عملکرد، شایستگی و نتایج کارکنان انجام می دهد.

کسب و کارها از طریق ردیابی حضور و ساعات کاری کارکنان رشد می کنند و سود می برند.

از آنجا که کل فرایند خودکار است، احتمال اشتباهات تقریبا صفر می باشد.

سه بخش جداگانه شامل اتوماسیون، بیومتریک و پردازش ابری، بخش های مختلف نرم افزار حضور و غیاب تحت وب هستند.

اتوماسیون حضورغیاب

بر اساس برخی مطالعات انجام شده، شرکت هایی که سیستم مدیریت حضور و غیاب آنلاین ندارند، به کارکنان خود بیش از حد حقوق پرداخت می کنند.

بین اتوماسیون و ورود داده ها به صورت دستی، اتوماسیون در هر زمان برنده می شود. دقیق ترین داده ها نمایش داده می شود زیرا بخش خطای انسانی حذف می گردد.

سیستم‌های حضور و غیاب دارای انواع مختلفی است، که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

مزایای یک سیستم مدیریت حضورغیاب خودکار آنلاین عبارتند از:

هوش کسب و کار بلادرنگ

از آنجا که داده ها از دستگاه به طور مستقیم به سیستم حقوق و دستمزد وارد می شوند، منجر به ایجاد هوش کسب و کار به صورت عملی می شود. علاوه بر این، اگر مدیریت به ساعت کاری کارکنان دسترسی داشته باشد، برای آنها کار آسان تر می گردد.

برای بخش منابع انسانی، سابقه تعداد ساعت های کاری کارمند به محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کمک می کند. به طور کلی، کسب و کارها با اطلاعات مربوط به ساعت کاری در هزینه های خود صرفه جویی می نمایند و بهره وری افزایش می یابد.

سهولت مشاهده اطلاعات مربوط به حضور و غیاب کارمندان:

همانطور که داده ها در یک پایگاه داده متمرکز ذخیره می شوند، مدیران حقوق و دستمزد می توانند به راحتی مرخصی های را مشاهده و تایید کنند. در صورت اختلاف، این اطلاعات را می توان به آسانی از پایگاه داده استخراج کرد.

سهولت مشاهده گزارش کار کارمندان:

تصمیم در مورد کارایی کارکنان زمانی که مدیران می توانند گزارش های کار خودکار را ببینند بسیار آسان است. این باعث می شود که یک همبستگی کلی بین ساعات کاری، حضور و غیاب و کارایی ایجاد شود.

مدیران با استفاده از سیستم حضورغیاب تحت وب می توانند به راحتی درخواست ها، مرخصی ها، زمان تعطیلات را بررسی و تایید کنند و اطلاعات مربوط به پروژه هایی را که در حال کار هستند، بازیابی نمایند.

بیومتریک

با توجه به حضور بیومتریک، اطلاعاتی نظیر زمان ورود و خروج کارمند و اینکه آیا در یک روز خاص حضور یا غیبت داشته اند، ردیابی می شود.

ساعت زن بیومتریک از ویژگی های منحصر به فرد مانند اثر انگشت، تشخیص صدا و الگوهای تشخیص چهره برای شناسایی کارکنان استفاده می کند.

مزایای استفاده از ساعت زن بیومتریک عبارتند از:

  • تأیید صحت: از آنجایی که ویژگی فیزیکی کارکنان برای ساعت زدن در نظر گرفته شده است، سیستم بیومتریک را نمی توان جعل یا فریب داد.
  • ردیابی کارمندان خارج از محل: در این مورد نرم افزار موبایل بیومتریک زمان کار آنها را نشان می دهد.

نرم افزار مدیریت حضورغیاب تحت وب، موثر، قوی و کاملا ارزشمند است.

نصب و استفاده از آن بسیار ساده و  آسان است.

اطلاعات به صورت محرمانه ذخیره می شود و در صورت عدم انطباق زمان ثبت و حضور کارمندان، می تواند به راحتی ردیابی گردد.

نرم افزار حضور و غیاب کارآمد

پردازش ابری

پردازش ابری یکی از مهمترین عناصری است که توسط شرکت ها بکار گرفته می شود.

داده ها بر روی سرور شخص ثالث ذخیره می شود، نه بر روی هارد دیسک.

پردازش ابری برای پیگیری استخدام، مدیریت، زمان کار کارکنان، عملکرد آنها و هر اطلاعات دیگر ذخیره شده در نرم افزار مدیریت حضورغیاب تحت وب استفاده می شود.

مزایایی استفاده از پردازش ابری عبارتند از:

  • ذخیره سازی آسان داده های کارمندان: داده های کارکنان از قبیل ساعات کاری، مرخصی ها، جزئیات حضور و غیاب و حقوق و دستمزد در یک نرم افزار واحد ذخیره می شود. مرکز متمرکز باعث می شود بخش های مختلف داده ها را پیگیری کنید.
  • دسترسی آسان به داده ها: مالک کسب و کار می تواند اطلاعات کارکنان را از هر کجا و بر روی هر دستگاه مشاهده کند و به آنها دسترسی داشته باشد.
  • ردیابی راحت عملکرد: از آنجا که داده های بلادرنگ کارکنان در همه زمان ها در دسترس هستند، عملکرد را می توان به سرعت ردیابی کرد.
  • هزینه های سخت افزاری حذف می شود: محاسبات ابری نیاز به خرید سخت افزار برای دسترسی به اطلاعات را حذف می کند. اطلاعات را می توان از هر دستگاه و تقریبا در هر نقطه از جهان مشاهده کرد.

استفاده از محاسبات ابری آسان است، طرح ها انعطاف پذیر هستند و قابلیت های آن را می توان بر اساس نیازهای شرکت اضافه یا کاهش داد.

این نرم افزار به مهارت های فنی اضافی نیاز ندارد، به همین دلیل هر کسی می تواند این اطلاعات را به سهولت کنترل نماید.

با نرم افزار مدیریت حضور و غیاب تحت وب، بهره وری کسب و کار افزایش می یابد. ترویج مبتنی بر عملکرد یکی از بهترین ویژگی های این سیستم است.

اگر به درستی اجرا شود، سیستم مدیریت حضور و غیاب تحت وب می تواند یک سازمان را در تشخیص ساعات کاری هدر رفته هدایت کند.

جهت خرید دستگاه حضورغیاب به صورت آنلاین به فروشگاه افق فرا ویژن مراجعه کرده و قبل از آن میتواندی با شماره 45892 با کارشناسان ما در تماس باشید.

امتیاز کاربران
Close Menu