اخبار افق فرا ویژننرم افزار حضور غیاب

بررسی ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب

توسط 05 اکتبر 2019 آوریل 12th, 2021 بدون نظر
ویژگی های نرم افزار حضورغیاب چیست

معرفی ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب

در این مقاله سعی کرده ایم ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب ایده آل و مناسب را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به دنبال تهیه اینگونه نرم افزارها هستید با ما همراه باشید تا با شناخت برخی از ویژگی های ضروری اینگونه محصولات بتوانید خرید و انتخاب خوبی داشته باشید.

در ادامه به چندین ویژگی های یک نرم افزار حضور و غیاب ایده آل اشاره کرده ایم.

بررسی حضور و غیاب نیروی انسانی مشغول در یک سازمان یا یک موسسه و البته یک شرکت امر بسیار مهم است زیرا در آخر هر ماه حقوق و دستمزد افراد متناسب با فعالیت آن ها حساب می شود و اگر اطلاع دقیقی از حضور افراد در دسترس نباشد دستمزد دریافتی آن ها نامشخص خواهد بود.

قبل از اینکه چنین نرم نرم افزارهایی در دسترس باشد در گذشته ی بسیار دور حضور و غیاب کارکنان و کارمندان و نیروی انسانی موجود در یک شرکت به صورت جداگانه زمان حضور و غیاب خود را به صورت دستی ثبت می کردند.

این روش البته معایب بسیاری داشت زیرا هم زمان بسیاری را به خود اختصاص می داد و هم اطمینان کامل نداشت و سر همین موضوع در بسیاری از مواقع مشکلات جدی رخ میداد ولی امروزی با پیشرفت تکنولوژی دیگر خبری از چنین مشکلاتی نیست.

ویژگی های نرم افزار حضورغیاب

ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب

از جمله اصلی ترین ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گزارش کارکرد انجام شده به کیفیت روز
  • گزارش های دقیق مربوط به مرخصی های ساعتی و البته ماموریت
  • گزارش های دقیق از کسر کارها و البته تاخیری ها
  • گزارش کامل از ورود و خروج ناقص پرسنل
  • قابلیت تعریف فیلتر برای برخی از گزارشات
  • قابلیت شیفت های متنوع برای پرسنل
  • قابلیت ثبت اضافه کار
  • قابلیت اضافه کردن خروج و ورود پرسنل به صورت دستی
  • قابلیت اضافه کاری، شب کاری

 

البته ویژگی های این نرم افزارها فقط به موارد ذکر شده محدود نمی باشد در ادامه سعی کرده ایم برخی از ویژگی های منحصر به فرد این نوع نرم افزارها را مطرح کنیم.

ناگفته نماند از دیگر ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب، قابلیت کنترل آن با استفاده از سیستم های متصل به اینترنت در همه ی زمان ها است.

به عبارت دیگر این نرم افزارها تحت ویندوز و البته تحت شبکه بوده و به مسئولان اجازه می دهد ارزیابی های لازم را در هر کجا که باشند بتوانند به راحتی انجام دهند، امکان کنترل از راه دور یکی از قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب  می باشد.

بررسی ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب

داشتن قابلیت تعریف ویژگی های به روز و دیگر

از مهمترین ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب  می توان به قابلیت تعریف پرسنل به صورت نامحدود و قابلیت افزودن پرسنل جدید و همچنین قابلیت تعریف کامل شیفت کاری برای دسترسی مشتریان اشاره کرد.

با استفاده از این قابلیت می توان همواره اطلاعات جدید را ثبت و مورد استفاده قرار داد. امروزه بدون وجود چنین نرم افزارهایی امکان اداره کردن برنامه ی یک موسسه یا یک شرکت امکان پذیر نیست به ویژه زمانی که تعداد پرسنل بیشتری از حد انتظار باشد.

ویژگی های نرم افزار و دستگاه های حضور و غیاب سبب شده است که با اطمینان بیشتر در محل کارهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

این نرم افزار ها محدودیت خاصی ندارند و همین امر نیز سبب شده است که در کوتاهترین مدت زمان استقبال وسیعی از آن ها صورت گیرد و مورد محبوبیت قرار بگیرند.

هم مسئولان و هم پرسنل موجود در آن با استفاده از این گونه نرم افزار به آسانی حضور خود را در یک موسسه ثبت می کنند و ارزیابی های انجام شده در مشخص کردن دستمزد به طور عادلانه صورت می گیرد.

این امر سبب می شود اعتراض های صورت گرفته مبنی بر تخلف و تقلب در این امر به طور قابل ملاحظه ای از بین رود و آرامش کاملی از این جهت ایجاد شود.

شفافیت در کاهش و افزایش درآمدها

یک نرم افزار حضور غیاب باید به طور کامل نوسانات ایجاد شده در دستمزد ها را نیز مشخص کند. دستیابی به اطلاعات دقیق در این مورد هم مدیران و هم کارمندان را یاری می کند که بتواند آمار مشخصی از دستمزد کارمندان داشته باشند.

یک نرم افزار حضور و غیاب باید بتواند اطلاعات ثبت شده را بتواند به صورت نمودارهایی نیز در دسترس مدیران قرار دهد.

با این ویژگی منحصر به فرد می توان به طور آسان با یک ارزیابی کوتاه اطلاع کاملی از میزان انجام وظیفه ی کارمندان داشت و تذکرات لازم را بر این اساس انجام داد.

اطمینان کاملی از حضور و غیاب کارمندان با استفاده از این گونه نرم افزارها فراهم خواهد بود و این نشانه ی تکنولوژی های جدید است که ما را قادر ساخته بتوانیم اطلاعات دقیق را کسب کنیم.

ارسال پاسخ