اخبار افق فرا ویژن

بهترین دستگاه حضورغیاب بیومتریک

توسط 29 دسامبر 2018 سپتامبر 19th, 2021 بدون نظر
دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

نکاتی درباره انتخاب دستگاه حضورغیاب بیومتریک

سیستم حضورغیاب بیومتریک اثر پررنگی در مدیریت حضور و غیاب کارمندان، ایجاد لیست حقوق و دستمزد و گزارش های ماهانه دارد.

همچنین بخش منابع انسانی نقش مهمی در کمک به مدیران برای ایجاد گزارش کارکنان مبتنی بر عملکرد موثر آنها ایفا می کند. بنابراین داشتن یک سیستم حضورغیاب کارآمد موجب رشد شرکت شما خواهد شد.

بهترین دستگاه حضورغیاب بیومتریک چه ویژگی هایی دارد؟

پرسنل منابع انسانی باید با توجه به روش ارزیابی عملکرد و الزامات سیاست های شرکت، یک دستگاه حضورغیاب جامع بیومتریک را انتخاب نمایند.

این سیستم باید دارای خصوصیاتی باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

۱- ثبت زمان

معیار اصلی برای ثبت زمان در دستگاه حضورغیاب اثر انگشت این است که این سیستم باید اثر انگشت را به طور صحیح تشخیص و تایید کند. زمان کمتر از 3 ثانیه برای این کار ترجیح داده می شود.

برای خرید دستگاه حضورغیاب اثر انگشت، تجهیزات باید در کمترین زمان اثر انگشت و داده ها را به سرور منتقل نمایند.

۲- ظرفیت الگوی اثر انگشت

یکی دیگر از ویژگی های مهم در هنگام خرید دستگاه حضورغیاب اثر انگشت ظرفیت آن است. ظرفیت الگوی اثر انگشت باید با توجه به تعداد کارمندان باشد.

برای خرید دستگاه حضورغیاب، شما باید تعداد کارکنان خود را در ساختمان ها و فروشگاه هایتان در نظر بگیرید.

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

۳- باتری پشتیبان

در صنعت فناوری اطلاعات، متوسط زمان کاری 9 ساعت است. بنابراین، مدیران منابع انسانی قبل از خرید یک نرم افزار حضور و غیاب بیومتریک نیاز به تجزیه و تحلیل الزامات دارند.

دو نوع از دستگاه های بیومتریک وجود دارد: یکی از آنها به وسیله سیم به سیستم کامپیوتری متصل می شود و دیگری یک سیستم نظارت حضورغیاب بی سیم است.

استفاده از Wi-Fi در سیستم های بی سیم یک عامل مهم در تعیین نیاز به باتری پشتیبان است. به طور کلی، در یک دستگاه حضورغیاب مجهز، مدت زمان پشتیبانی باتری بیش از 6 ساعت است.

۴- پشتیبانی از برنامه تلفن همراه

با استفاده از نرم افزار حضورغیاب بیومتریک در هر لحظه و هر مکان می توانید به داده ها و اطلاعات کاری خود دسترسی داشته باشید.

برنامه های کاربردی تلفن همراه تحت GPS نیز می توانند شناسایی کنند که چه کسانی در کجا مشغول به کار هستند.

این برای شرکت هایی که کارکنان آنها در نقاط مختلف کار می کنند بسیار مهم است. پشتیبانی از برنامه تلفن همراه همچنین برای مدیریت کارکنان کارایی بسیار دارد.

۵- تعمیر و نگهداری رایگان

بازار پر است از سیستم های حضورغیاب بیومتریک و راه حل هایی که بهره وری کمی دارند. بنابراین، توصیه می شود که دستگاه های حضورغیاب بیومتریکی را انتخاب کنید که هزینه نگهداری آنها کم و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی باشند.

در حال حاضر بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد این موارد این است که تحلیل های مشتریان را بررسی کنید و مطمئن شوید که دستگاه بیومتریک حتما ضمانت تعویض داشته باشد.

حضور و غیاب بیومتریک

۶- پشتیبانی وب

این یکی از مهمترین معیارهای مورد نیاز برای خرید دستگاه حضورغیاب اثر انگشت بیومتریک است. گزارش های حضور و غیاب، پورتال ها، لیست حقوق و دستمزد، ورود و خروج کارمندان مزیت های بزرگی هستند. یک نرم افزار مدیریت حضورغیاب مدرن با کیفیت، باید شامل ویژگی های ذکر شده باشد.

برخی از سیستم های حضورغیاب بیومتریک اثر انگشت یا تشخیص چهره توانایی دسترسی به گزارش های سفارشی به صورت بلادرنگ را دارا می باشند. این گزارش به شناسایی کارکنانی که در پایان ماه ظاهر می شوند، کمک می کند.

۷- داشبورد مدیریت حقوق و دستمزد

نرم افزار مدیریت حقوق و دستمزد سفارشی برای سیستم حضور و غیاب کارکنان به شما کمک می کند تا به طور کامل پیشرفت را در مدیریت حضورغیاب درک کنید.

دسترسی آسان به اطلاعات مربوط به حضور کارمندان موجب تصمیم گیری دقیق در پایان ماه می شود. همچنین به شما کمک می کند تا بهترین اطلاعات عملکردی را از کارکنان خود بدست آورید و منابع انسانی ارزشمند را به مهمترین پروژه های خود اختصاص دهید.

این داشبورد های سفارشی شفافیت و کارایی مدیریت کارکنان را افزایش می دهد.

۸- ارتباط Wi-Fi

ارتباط Wi-Fi دارای دو مزیت است.

اولا، شما به واسطه فیزیکی نیاز ندارید، زیرا به طور مستقیم به رایانه شخصی خود متصل می شوید. دوم، اداره نرم افزار حضورغیاب کارکنان آسان تر است.

برای سازمان های پیشرفته که یک راه حل رایگان بدون وقفه را ترجیح می دهند، سهولت استفاده از سیستم عامل بسیار مهم است.