اخبار افق فرا ویژن

بهترین سیستم حضورغیاب برای کسب و کارهای کوچک

توسط 14 ژانویه 2019 سپتامبر 6th, 2021 بدون نظر
دستگاه های حضور و غیاب برای کسب و کار

شما چگونه حضورغیاب کارمندان خود را پیگیری می نمایید؟

ممکن است فکر کنید در کسب و کار کوچک خود، از گزینه های دستی برای ردیابی ساعات کاری کارکنان استفاده کنید. اما حتی با داشتن چند کارمند، ممکن است اشتباهاتی در حقوق و دستمزد رخ دهد.

اگر در جستجوی بهترین سیستم حضورغیاب هستید، ویژگی های خاصی وجود دارد که نیاز به آن ها دارید. این ویژگی ها شامل استفاده آسان، ادغام با نرم افزار حقوق و دستمزد فعلی کسب و کار و مقیاس پذیر بودن آن است که می تواند با رشد کسب و کار استفاده از آن را ادامه داشته باشد.

قبل از اینکه یک سیستم حضورغیاب برای کسب و کارتان انتخاب کنید، باید درباره این ویژگی ها و مزایای آن بیشتر بیاموزید.

مزایای استفاده از نرم افزار حضورغیاب چیست؟

ابتدا باید ارزش نرم افزار حضورغیاب را درک کنید. نرم افزار حضورغیاب برای شما توانایی دقیق ردیابی ساعات کاری کارکنان را فراهم می کند.

این امر به طور فزاینده ای مهم است زیرا کسب و کار با گذشت زمان رشد می کند. داشتن دو ویژگی برای سیستم حضورغیاب ضروری است:

  • ساده سازی وظایف اداری رایج
  • پایانه های چندگانه ثبت حضورغیاب

حضورغیاب برای کسب و کارهای کوچک

ساده سازی وظایف اداری رایج

بسیاری از وظایف کسب و کار را که به طور معمول نیاز به یادداشت در دفاتر مختلف دارند می توان با استفاده از سیستم حضورغیاب انجام داد. با ساده سازی این وظایف، از هدر رفتن وقت با ارزش کارکنان جلوگیری می شود.

کدام وظایف را می توان از طریق این سیستم مدیریت کرد؟

کارکنان شما قادر خواهند بود تا از طریق نرم افزار خضورغیاب ساعات ورود و خروج خود را ثبت نمایند که بلافاصله به یک پایگاه داده مرکزی وارد می شود.

این یعنی کارکنان زمان کمتری را صرف ثبت ساعات ورود و خروج می کنند. همچنین، مدیران می توانند به صورت بلادرنگ به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

وظایف دیگر که به وسیله نرم افزار حضورغیاب ساده می شود شامل درخواست شیفت کاری، مرخصی ساعتی یا درخواست تعطیلات است. همچنین این سیستم می تواند جابجایی شیفت ها را در بر داشته باشد.

با اجرای نرم افزار مدیریت منابع انسانی در کنار نرم افزار حضورغیاب و یکپارچه سازی آنها، کارهای اضافی می تواند ساده شود. بخش منابع انسانی به راحتی قادر است گزارش هایی را برای ارزیابی عملکرد کارکنان ایجاد کند.

آنها همچنین می توانند راه را برای رسیدگی به استخدام، ساده تر نمایند و به مدیران کمک کنند تا بهترین استعدادهای لازم برای کسب و کار را در کنار خود داشته باشند.

پایانه های چندگانه ثبت حضورغیاب

با مجموعه ای کوچک از کارمندان، نگرانی شما بابت انتخاب ترمینال ثبت ساعات کاری کمتر است. اما، با رشد نیروی کار، داشتن یک راهکار ساده برای ثبت ورود و خروج کارکنان مفید خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر شما یک نیروی کار سیار دارید، باید راه حلی را انتخاب کنید که به شما اطمینان دهد کارمند شما در خارج از محل کار به موقع و در زمان های برنامه ریزی شده بر سر کار خود حاضر می شود.

خرید دستگاه حضور و غیاب برای کسب و کار

برای این منظور می توانید از برنامه حضورغیاب تلفن همراه استفاده نمایید.

با سیستم ثبت ورود و خروج تلفنی، شما نیازی به نصب هر گونه تجهیزات اضافی ندارید. کارکنان ساعت ورود و خروج خود را از طریق تماس به وسیله خط تلفن روی میز کار خود ثبت می کنند.

اگر در حال اضافه کردن نیروی کار خود هستید، این راهکار به شما امکان می دهد تا به راحتی کارکنان جدید را به سیستم اضافه نمایید. این ها تنها گزینه های شما نیستند. شما همچنین می توانید از دستگاه حضورغیاب بیومتریک استفاده کنید.

در صورتی که تعداد کارمندان زیاد باشد، ممکن است نگرانی عمده ای را متحمل شوید. با استفاده از دستگاه حضورغیاب بیومتریک، پتانسیل تخلف در ثبت ساعات کاری ار بین می رود.

فکر کردن در مورد اینکه کدام دستگاه حضورغیاب برای شما بهترین است، کمک خواهد نمود که برای آینده آماده شوید. خودتان را به نیازهای فعلی کسب و کار محدود نکنید. در مورد تدارکات کسب و کار در حال رشد خود فکر کنید.

اگر انتظار دارید کارکنان خارج از دفتر بیشتری داشته باشید، برنامه های حضورغیاب تلفن همراه ممکن است یک ایده خوب باشد.

اگر قصد افزایش حجم دفاتر خود را دارید، سیستم حضورغیاب دسکتاپ می تواند شرایط بهتری برای شما فراهم نماید.