اخبار افق فرا ویژن

جداول ساعات کاری و سیستم مدیریت حضور و غیاب

توسط 11 دسامبر 2018 سپتامبر 1st, 2021 بدون نظر
ساعات کاری در نرم افزارهای حضورغیاب

هنوز هم بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان با تکیه بر جداول کاغذی تکمیل شده و سوابق اکسل، ساعات کاری کارمندان و دارایی های خود را پیگیری می کنند.

واقعیت این است که با استفاده از روشهای دستی پیگیری ساعات کاری، باعث می شود شرکت شما بیشتر از آنچه که فکر می کند، بابت آن هزینه بپردازد.

آنها لیست حقوق و دستمزد را آماده می کنند و محاسبات پیچیده ای را انجام می دهند، یک بار اداری عظیم بر دوش کارکنان حقوق و دستمزد خود می گذارند.

تازه بعد از همه اینها، اشتباهات و خطاهایی که در حین انجام محاسبات رخ داده، دردسر بزرگی برایشان ایجاد می کند. از طرفی به نظر می رسد پر کردن این جداول برای کارکنان خوشایند نیست.

پس باید چکار کنید؟ سیستم ساعات کاری کارکنان را با نرم افزارهای خودکار ارتقا دهید.

مزایای برتر نرم افزار ثبت ساعات کاری

شما ممکن است با خود فکر کنید که گفتن این چیزها آسان است ولی انجام آنها به این راحتی نیست.

چطور می بایست سیستم خود را که در حال حاضر، به طور دستی یا با اکسل کار می کند به صورت خودکار در آوریم؟

و حتی اگر شما از چگونگی بکارگیری این سیستم خودکار آگاه شوید، آیا واقعا ارزش دارد به کارکنان خود فرایند جدید را آموزش دهید؟

بله، یک سیستم حضور و غیاب که امکان ثبت ساعات کاری را داشته باشد قطعا ارزشش را دارد. بیایید نگاهی به مزایای برتر این نرم افزار داشته باشیم.

مدیریت حضور و غیاب

ادغام داده ها، پردازش و ذخیره سازی

یک سیستم حضور و غیاب کارآمد تعدادی از گزینه های ورود اطلاعات را فراهم می کنند.

به عنوان مثال کارکنان می توانند از طریق نسخه های دسکتاپ و تلفن همراه، ساعتهای کاری خود را وارد کنند.

این کار نیاز شما به کارکنان بخش حقوق و دستمزد که وقت خود را صرف انتقال و ورود داده ها از جداول ساعات کاری می نمایند از بین می برد زیرا اکنون آنها می توانند با داده ها به طور مستقیم در نرم افزار کار کنند.

با یک سیستم مطمئن و مناسب، شما حتی می توانید مواردی مانند تاییدیه های ورود، درخواست های مرخصی و مواردی را که نیاز به تایید مجوز دارند، برای این سیستم تعریف نمایید.

اگر تا به حال اطلاعات و سوابق مربوط به گذشته را از سیستم های سنتی و کاغذی بازیابی کرده اید، می دانید تقریبا غیر ممکن است که بتوانید سوابق کاغذی را به خوبی سازماندهی کرده و به راحتی هدایت کنید.

اکثر سیستم های نرم افزاری حضور و غیاب، روش های ساده ای برای ذخیره سازی دیجیتالی و سوابق منابع انسانی و کارکنان خود جهت دسترسی آسان ارائه می دهند.

افزایش بهره وری و کاهش هزینه های اداری

هنگام خرید یک نرم افزار حضور و غیاب، باید تمام سیستم های دیگری که شرکت شما از آن استفاده می کند در نظر بگیرید، مانند سیستم حقوق و مزایا.

اطمینان حاصل کنید که نرم افزار حضور و غیاب انتخاب شده شما سازگار با نرم افزارهای موجود است.

اگر بتوانید تمام سیستم های خود را یکپارچه کنید، قادر خواهید بود بسیاری از وظایف مربوط به حقوق و دستمزد و منابع انسانی خود مانند زمان استراحت و درخواست مرخصی، تایید ساعات کاری و تصویب آنها را خودکار سازید.

شما همچنین می توانید یادآور تکمیل ساعات کاری را به صورت خودکار برای کارمندان ارسال کنید و داده ها را به صورت دیجیتال، جمع آوری و تایید نمایید.

ساعات کاری در سیستم حضور و غیاب

افزایش دقت

خواندن جداول ساعات کاری کاغذی می تواند کاری دشوار باشد و هیچ راهی برای پیگیری اشتباهاتی که  در حین تکمیل این جداول رخ داده، وجود ندارد.

بخش ساعات کاری نرم افزار حضور و غیاب به دو روش به شما کمک خواهد کرد تا دقت جداول ساعات کاری خود را افزایش دهید.

اولا، نرم افزار به کارمندان اجازه می دهد تا خودشان به صورت مستقیم داده ها را وارد کنند بنابراین خطاهای احتمالی در هنگام ورود داده از بین می رود.

ثانيا و مهمتر از همه، سيستم هاي حضور و غیاب کارآمد، نوعي از امکانات بازرسی را فراهم مي كنند كه به مدیران و سرپرستان اجازه مي دهد تا فعاليت هاي كاربران را مشاهده نمایند.

به این ترتیب، اگر در مورد صحت جدول ساعات کاری دچار شک و تردید شوند، می توانند فعالیت کارکنان را برای تایید جداول ساعات کاری زیر نظر بگیرند تا متوجه شوند آیا آنها تغییرات مشکوکی انجام داده اند یا خیر.

شما میتواند از نرم افزار حضور و غیاب و مدیریا شیفت افق فرا ویژن استفاده کنید ، برای دیدن دموی این نرم افزار با کارشناسان ما تماس بگیرید ، و در صورت خرید دستگاه حضور و غیاب به فروشگاه افق فرا ویژن سری بزنید.