اخبار افق فرا ویژندستگاههای حضور و غیابراهکارهای حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب جهت جلوگیری از شیوع کرونا

توسط 11 آوریل 2020 می 15th, 2021 بدون نظر
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره با ماسک df100

معرفی دستگاه حضورغیاب جهت جلوگیری از شیوع کرونا

ایران بعد از گذر از حکومت های قومی و قبیله ای و تغییر سیستم اداره کشور، کم کم خود را به کشورهای در حال توسعه رساند و سیستم اداری را به راه انداخت.

این سیستم مسلماً نیاز به نیروی انسانی داشت. چندی نگذشت که مشخص شد سیستم اداری مانند هر جامعه انسانی دیگر، نیاز به یک سری قوانین خاص دارد.

مهم‌ترین قانونی که در این حالت وضع شد، ساعات حضور کارمندان و نحوه حضور آن‌ها بود. از این رو این قشر از مردم یعنی کارمندان، به یکی از منظم ترین اقشار جامعه تبدیل شدند.

از طرفی هر جایی قانونی وضع می شود، باید راه های فرار از آن قانون و شکستن آن نیز در نظر گرفته شود و جلوی آن‌ها گرفته شود.

از این رو از همان قدیم الایام تا به امروز، از چیزی تحت عنوان دستگاه حضور و غیاب استفاده شد.

دستگاه حضور و غیاب در هر برهه تاریخی به شکل های مختلفی در می آمد، زمانی به شکل وسیله ای بود که برگه ای را تحت عنوان ساعت زنی، سوراخ می کرد.

و امروزه عموما در اکثر ادارات دستگاه حضور و غیاب به شکل انگشتی می باشند.

گرچه این فرم دستگاه حضور و غیاب سرعت ثبت را بسیار بالا برده است، اما یک اشکال کلی دارد و آن این است که از نظر بهداشتی مطمئن نیست.

مخصوصا در این روزها که متاسفانه دنیا، درگیر یک پندمی بزرگ به نام کرونا گردیده است.

ویروسی که سریع ترین نوع انتقال را دارد و در سطوح بی جان نیز می تواند تا مدت‌ها زنده بماند.

به نظر می آید وضعیت ایجاد شده در دنیا فرصتی برای انواع سازمان‌ها و شرکت های مختلف باشد تا سازمان خود را با جدید ترین و به روز ترین دستگاه حضور و غیاب با تکنولوژی هایی چون تشخیص چهره و تشخیص کف و… تجهیز کنند.

دستگاه حضور و غیاب

معرفی چند دستگاه حضور و غیاب جهت جلوگیری از شیوع کرونا با به روز ترین تجهیزات

ما برای این که بتوانیم مشکل به وجود آمده را حل کنیم، چند دستگاه حضور و غیاب زیر را که از تکنولوژی های روز استفاده کرده اند خدمت شما معرفی می کنیم:

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره حتی با ماسک
  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره کف دست
  • دستگاه حضور و غیاب با کنترل دمای بدن

 

دستگاه حضور و غیاب جهت جلوگیری از شیوع کرونا، تشخیص چهره، کف دست، اثر انگشت، کارت، کد (OFV-PF610) :

ویژگی مثبت این دستگاه همانطور که از نامش پیداست، این است که چند منظوره است. از این رو دست امور اداری شرکت یا سازمان را باز می گذارد تا بسته به نیاز خود، شیوه حضور غیاب را تعیین کند.

بجز این، امکان تعریف 1000 کف دست، 1000 چهره و 3000 اثر انگشت نیز در آن وجود دارد.

از طرف دیگر، تعداد 100 هزار رکورد ترددی نیز می تواند داشته باشد که به نظر برای یک سازمان یا شرکت می تواند مناسب و کافی باشد.

دستگاه حضور و غیاب جهت جلوگیری از کرونایکی از معضلات دستگاه‌های حضور و غیاب چندکاره این است که از سرعت کمتری برخوردار هستند.

اما این مدل از دستگاه سرعت خوبی دارد و می تواند در کمتر از یک ثانیه کارمند را تشخیص دهد. ویژگی های دیگر چون داشتن منوی فارسی و صفحه کلید لمسی از خوبی های این دستگاه حضور و غیاب است.

ویژگی جذاب دیگر آن داشتن باتری پشتیبان است که می تواند دستگاه را بدون برق در زمان اضطراری تا چند ساعت روشن نگه دارد.

 دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و کد جهت جلوگیری از شیوع کرونا (OFV – DF 100) :

ویژگی بارز این دستگاه را می توان کم جا بودن آن دانست.

این دستگاه با امکان ثبت 10 هزار چهره و 10 هزار کد و همچنین توانایی ثبت رکورد یک میلیون تردد، می تواند برای شرکت های بزرگ بسیار مناسب باشد.

یکی دیگر از نقاط قابل توجه این دستگاه، دوربین بسیار قوی آن است. این دوربین که از 200 مگاپیکسل رنگی استفاده می کند، می تواند در فاصله 4 تا 5 متری چهره را تشخیص دهد.

این ویژگی می تواند بسیار به کار جاهای فوق امنیتی بیاید.

حضور و غیاب برای جلوگیری از شیوع کروناویژگی های دیگر مانند داشتن باتری پشتیبان، صفحه لمسی و پشتیبانی از منوی فارسی می توان جزئی از خصوصیات این دستگاه حضور و غیاب دانست.

 

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و دما و کد جهت جلوگیری از شیوع کرونا (OFV- DF05T)

یکی از جذاب ترین ویژگی‌ها و تکنولوژی هایی که جدیدا روانه بازار شده، توانایی تشخیص دما در دستگاه حضور و غیاب است.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و دما و کد (OFV- DF05T) دقیقا یکی از همین دستگاه ها است که از توانایی تشخیص دما بهره می برد.

این فناوری دقیقا چیزی است که در روزهایی مانند امروز ما کاربرد خواهد داشت.

وقتی دمای بدن کارمند شما بیش از اندازه باشد و نشان دهند که وی تب دارد، اخطاری به مدیر مربوطه داده می شود و در صورت لزوم، از ورود این کارمند جلوگیری خواهد شد.

چرا که این دستگاه دارای سیستم کنترل تردد نیز هست و می تواند اجازه ورود و خروج را بدهد یا ندهد.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره برای جلوگیری از ویروس کرونابجز نکته ی فوق، این دستگاه قابلیت تشخیص 3000 چهره و 3 هزار و کد را دارد و می تواند ظرف مدت کمتر از 2 ثانیه، چهره را از فاصله 4 تا 5 متری تشخیص دهد.

البته برای تشخیص دما بدن باید در فاصله نیم متری قرار بگیرید. ابعاد کوچک این دستگاه نیز از دلایلی است که می تواند هر خریداری را به سمت خود جذب کند.

همانطور که گفتیم انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب، امروزه از فناوری های به روز و نوین چون توانایی تشخیص چهره و حتی تشخیص دما استفاده می کنند که ما در بالا به سه نمونه خوب و البته قابل اعتماد اشاره کردیم.

قابل اعتماد از این جهت که شرکت افق فرا ویژن به عنوان یک شرکت معتبر این محصولات را تهیه و در اختیار کاربران مختلف قرار می دهد.

از نظر اقتصادی نیز می توان گفت دستگاه حضور غیاب که صرفا از امکان تشخیص چهره استفاده می کند، قیمت متوسطی دارد.

اما به طبع همین دستگاه اگر علاوه بر داشتن توانایی تشخیص چهره، از تشخیص دما نیز بهره ببرد، مسلما قیمت بیشتری خواهد داشت.

در این بین دستگاه هایی که از الگوریتم شناسایی و تشخیص کف دست استفاده می کنند، می تواند برای کاربران انتخابی اقتصادی و مقرون به صرفه باشد.

آن چیزی که مهم است بدانید این است که باید بر اساس نیاز خود دستگاه حضور و غیاب مناسب را انتخاب کنید.

ارسال پاسخ