دستگاه های حضور و غیاب با چه روشی شناسایی می کنند

دستگاه حضور-غیاب دارای متد های شناسایی متنوعی برای ثبت ورود و خروج پرسنل هستند  ، در این مقاله قصد داریم تمام متدهای شناسایی در دستگاه حضور و غیاب را برسی کنیم . لازم به ذکر هست تمام روشهای شناسایی در مقالات آینده همین سایت به صورت تخصصی توضیح داده خواهد شد ، تا در زمان خرید دستگاه حضور-غیاب دقیقا به نکات کلیدی و کیفیت روش های شناسایی در هر دستگاه حضور-غیاب توجه بیشتری کنید .

اثر انگشت

سنسور اثر انگشت یکی از پیشرفته ترین و مرسوم ترین متدهای دستگاه حضور-غیاب

چهره

شناسایی با چهره جدید ترین تکنولوژی جهت شناسایی پرسنل در حضور و غیاب

کارت

کارت های بدون تماس جهت شناسایی در دستگاه های مختلف و حضور-غیاب

بارکد

یکی از قدیمی ترین متدهای شناسایی کاربران در کنترل ورود و خروج با حضور و غیاب

NFC

استفاده از موباسل شخصی جهت ثبت رود و خروج در مکانها برای دستگاه حضور و غیاب

موبایل

اپلیکیشن های موبایل جهت شناسایی ورود و خروج در دستگاه حضور-غیاب

دستگاه حضور-غیاب سنسور اثر انگشت

سنسور های اثر انگشت امروز در دستگاه حضور و غیاب به صورت اپتیکال می باشد و بسیار پیشرفته و با سرعت بالا شناسایی میکند و سنسورهای اثر انگشت تمام دستگاه های حضور و غیاب افق فرا ویژن تنها سنسورهایی هست در ایران که دارای 4 سال گارانتی می باشد .

سنسورهای اثر انگشت جهت شناسایی هر اثر انگشت از روش شناسایی الگوهای اثر انگشت عمل میکنند ، در واقع ما چند الگوی اثر انگشت داریم که در همه مشترک هست و در مقاله های بعدی در این خصوص به ضورت تخصصی صحبت میکنم .

دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور-غیاب تشخیص چهره

FACE DETECTION

سیستم تشخیص چهره در دستگاه حضور-غیاب بر اساس فاصله دو چشم و یا آناتومی صورت عمل میکند ، این سیستم با سیستم تشخیص شناسایی بر اساس عنبیه چشم متفاوت هست . در سیستمهای قدیم دستگاه حضور-غیاب تشخیص چهره از پرسنل تصاویر گرفته میشد و این تصویر با تصویر شخصی که در همان لحظه روبری دستگاه حضور-غیاب تشخیص چهره می استاد مقایسه میشد و این سیستم های دارای خطای بسیار بالایی بود .

در سیستم های جدید بر اساس فاصله دو چشم این کار انچام میشود همانطور که میدانید فاصله دو چشم دقیقا مشابه اثر انگشت در هر انسان متفاوت هست .

دستگاه های حضور-غیاب تشخیص چهره افق فرا ویزن دارای همین ویژگی می باشد و حتی دوقولوها هم در این سیستم قابل شناسایی هستند.

دستگاه حضور و غیاب با کارت بدون تماس

در زمانهای نه چندان سیستمهای حضور و غیاب با کارت کار میکرد و بعد ازچند سال بعد کارت های بدون تماس PVC به بازار آمد این کارت ها دارای انتن می باشد و در فاصله 5 تا 10 سانتیمتر در زمانی که شما کارت خود را روبروی دستگاه حضور و غیاب نگه میدارید ورود و خروج شما ثبت میشود .

کارت های بدون تماس مدلهای مختلفی دارند مثلا کارت بدون تماس 125K کارت بدون تماس مایفر و کارت های بدون تماس هوشمند و هر کارتی برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار میگیرد معمولا برای دستگاه حضور- غیاب از کارت بدون تماس 125K استفاده میکنند.

RFID DEVICE

سیستمهای بارکد خوان

بار کد خوان افق فرا ویژن

سیستمهایی که از کارت های بارکدی استفاده میکند به آنها سیستم بارکد خوان می گویند و بسیار قدیمی هست ، این سیستمها بسیار ارزان قیمت بود و کارتهای آن هم بسیار ارزان امروزه سیتمهای بارکد خوان و کارت های بارکدی بسیار کم مورد استفاده قرار میگیرد و دستگاه حضور-غیاب امروزه از کارتهای بدون تماس استفاده میکنند .

بارکد های میله ای دارای مدل های زیادی هستند و امروز برای سیستم های کنترل تردد ورد و خروج میهمانان ارباب رجوع به دلیل سهولت در چاپ کارت و ارزان قیمت بودن استفاده میشود .

دستگاه حضور و غیاب با تکنولوژی nFC

در بسیاری از کشورهای پیشرفته امروز موبایل به عنوان یکی از روشهای شناسایی در محل های مختلف و شرکت ها برای ورود و خروج به عنوان دستگاه حضور-غیاب استفاده میشود .

تکنولوژی NFC در تلفن های همراه با معنی “ارتباط با فرکانس نزدیک ” در جهت پرداخت به عنوان کیف پول و سیستمهای کنترل تردد .و همچنین دستگاه حضور-غیاب استفاده میشود . کارمندان میتوانند با نشان دادن موبایل شخصی خود به سیستم حضور و غیاب ورود و خروج خود را بدون نیاز به اثر انگشت و یا چهره و یا کارتهای بدون تماس انجام میدهند .

تکنولوژی NFC

حضور و غیاب با اپلیکیشن موبایل

MOBILE APPLICATION

امروزه با گسترش استفاده تلفن همراه  بین عموم مردم تمام نرم افزارهای کاربردی به عنوان اپلیکیشن  استفاده میشود ، شرکت افق فرا ویژن در حال حاضر با طراحی و تولید نرم افزار ارسال ماموریت و مرخصی در بستر وب این نرم افزار را آماده و طراحی کرده کرده و تمامی پرسنل مبتوانند در خواست های مرخصی خود را از طریق تلفن همراه در منزل خود برای مدیران خود ارسال کرده و مدیران هم مرخصی های دریافتی را رد و یا تایید کنند .

همچنین دیگر نرم افزار هایی که در وب و تلفن همراه قابل توسعه می باشد و شرکت افق فرا ویژن آنها را تولید کرده داشبورد مدیریت است .

در صورت نیاز به مشورت و خرید دستگاه حضور-غیاب و داشتم اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله میتوانید با کارشناسان ما در شرکت افق فرا ویژن تماس بگیرید  و همچنین میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی افق فرا ویژن با ما در تماس باشید .