اخبار افق فرا ویژننرم افزار حضور غیاب

روشهای شناسایی دستگاه حضور-غیاب

توسط 29 آگوست 2018 مارس 25th, 2021 بدون نظر
دستگاه حضور-غیاب و تشخیص چهره افق فرا ویژن

دستگاه های حضور و غیاب با چه روشی شناسایی می کنند

دستگاه حضور-غیاب دارای متد های شناسایی متنوعی برای ثبت ورود و خروج پرسنل هستند، در این مقاله قصد داریم تمام متدهای شناسایی در دستگاه حضور و غیاب را برسی کنیم.

لازم به ذکر هست تمام روشهای شناسایی در مقالات آینده همین سایت به صورت تخصصی توضیح داده خواهد شد، تا در زمان خرید دستگاه حضور-غیاب دقیقا به نکات کلیدی و کیفیت روش های شناسایی در هر دستگاه حضور-غیاب توجه بیشتری کنید .

اثر انگشت

سنسور اثر انگشت یکی از پیشرفته ترین و مرسوم ترین متدهای دستگاه حضور-غیاب

چهره

شناسایی با چهره جدید ترین تکنولوژی جهت شناسایی پرسنل در حضور و غیاب

کارت

کارت های بدون تماس جهت شناسایی در دستگاه های مختلف و حضور-غیاب

بارکد

یکی از قدیمی ترین متدهای شناسایی کاربران در کنترل ورود و خروج با حضور و غیاب

NFC

استفاده از موباسل شخصی جهت ثبت رود و خروج در مکانها برای دستگاه حضور و غیاب

موبایل

اپلیکیشن های موبایل جهت شناسایی ورود و خروج در دستگاه حضور-غیاب

دستگاه حضور-غیاب سنسور اثر انگشت

سنسور های اثر انگشت امروز در دستگاه حضور و غیاب به صورت اپتیکال می باشد و بسیار پیشرفته و با سرعت بالا شناسایی میکند و سنسورهای اثر انگشت تمام دستگاه های حضور و غیاب افق فرا ویژن تنها سنسورهایی هست در ایران که دارای 4 سال گارانتی می باشد .

سنسورهای اثر انگشت جهت شناسایی هر اثر انگشت از روش شناسایی الگوهای اثر انگشت عمل میکنند، در واقع ما چند الگوی اثر انگشت داریم که در همه مشترک هست و در مقاله های بعدی در این خصوص به ضورت تخصصی صحبت میکنم .

دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور-غیاب تشخیص چهره

روش شناسایی دستگاه حضور و غیاب

سیستم تشخیص چهره در دستگاه حضور-غیاب بر اساس فاصله دو چشم و یا آناتومی صورت عمل میکند ، این سیستم با سیستم تشخیص شناسایی بر اساس عنبیه چشم متفاوت هست.

در سیستمهای قدیم دستگاه حضور-غیاب تشخیص چهره از پرسنل تصاویر گرفته میشد و این تصویر با تصویر شخصی که در همان لحظه روبری دستگاه حضور-غیاب تشخیص چهره می استاد مقایسه میشد و این سیستم های دارای خطای بسیار بالایی بود .

در سیستم های جدید بر اساس فاصله دو چشم این کار انچام میشود همانطور که میدانید فاصله دو چشم دقیقا مشابه اثر انگشت در هر انسان متفاوت هست .

دستگاه های حضور-غیاب تشخیص چهره افق فرا ویزن دارای همین ویژگی می باشد و حتی دوقولوها هم در این سیستم قابل شناسایی هستند.

دستگاه حضور و غیاب با کارت بدون تماس

در زمانهای نه چندان سیستمهای حضور و غیاب با کارت کار میکرد و بعد ازچند سال بعد کارت های بدون تماس PVC به بازار آمد این کارت ها دارای انتن می باشد و در فاصله 5 تا 10 سانتیمتر در زمانی که شما کارت خود را روبروی دستگاه حضور و غیاب نگه میدارید ورود و خروج شما ثبت میشود .

کارت های بدون تماس مدلهای مختلفی دارند مثلا کارت بدون تماس 125K کارت بدون تماس مایفر و کارت های بدون تماس هوشمند و هر کارتی برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار میگیرد معمولا برای دستگاه حضور- غیاب از کارت بدون تماس 125K استفاده میکنند.

خرید دستگاه های حضور و غیاب

سیستمهای بارکد خوان

روش دستگاه های حضورغیاب

سیستمهایی که از کارت های بارکدی استفاده میکند به آنها سیستم بارکد خوان می گویند و بسیار قدیمی هست.

این سیستمها بسیار ارزان قیمت بود و کارتهای آن هم بسیار ارزان امروزه سیتمهای بارکد خوان و کارت های بارکدی بسیار کم مورد استفاده قرار میگیرد و دستگاه حضور-غیاب امروزه از کارتهای بدون تماس استفاده میکنند .

بارکد های میله ای دارای مدل های زیادی هستند و امروز برای سیستم های کنترل تردد ورد و خروج میهمانان ارباب رجوع به دلیل سهولت در چاپ کارت و ارزان قیمت بودن استفاده میشود .

دستگاه حضور و غیاب با تکنولوژی nFC

در بسیاری از کشورهای پیشرفته امروز موبایل به عنوان یکی از روشهای شناسایی در محل های مختلف و شرکت ها برای ورود و خروج به عنوان دستگاه حضور-غیاب استفاده میشود .

تکنولوژی NFC در تلفن های همراه با معنی “ارتباط با فرکانس نزدیک ” در جهت پرداخت به عنوان کیف پول و سیستمهای کنترل تردد .و همچنین دستگاه حضور-غیاب استفاده میشود.

کارمندان میتوانند با نشان دادن موبایل شخصی خود به سیستم حضور و غیاب ورود و خروج خود را بدون نیاز به اثر انگشت و یا چهره و یا کارتهای بدون تماس انجام میدهند .

شناسایی دستگاه های حضورغیاب

حضور و غیاب با اپلیکیشن موبایل

خرید دستگاه حضور و غیاب

امروزه با گسترش استفاده تلفن همراه  بین عموم مردم تمام نرم افزارهای کاربردی به عنوان اپلیکیشن  استفاده میشود.

شرکت افق فرا ویژن در حال حاضر با طراحی و تولید نرم افزار ارسال ماموریت و مرخصی در بستر وب این نرم افزار را آماده و طراحی کرده کرده و تمامی پرسنل مبتوانند در خواست های مرخصی خود را از طریق تلفن همراه در منزل خود برای مدیران خود ارسال کرده و مدیران هم مرخصی های دریافتی را رد و یا تایید کنند .

همچنین دیگر نرم افزار هایی که در وب و تلفن همراه قابل توسعه می باشد و شرکت افق فرا ویژن آنها را تولید کرده داشبورد مدیریت است .

در صورت نیاز به مشورت و خرید دستگاه حضور-غیاب و داشتم اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله میتوانید با کارشناسان ما در شرکت افق فرا ویژن تماس بگیرید  و همچنین میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی افق فرا ویژن با ما در تماس باشید .