اخبار افق فرا ویژنکنترل تردد

مدیریت با استفاده از دستگاه حضورغیاب

توسط 15 ژوئن 2019 آوریل 12th, 2021 بدون نظر
استفاده از دستگاه حضورغیاب و تولیدات افق فرا ویژن

نگاهی دقیق به اهمیت استفاده از دستگاه حضورغیاب

در قدیم هم موضوع ثبت و ذخیره زمان فعالیت کارمندان، برای خود کارمند و نیز مدیریت هر مجموعه کاری و اداری، مهم و قابل توجه بوده است.

چرا که جدای از پرداخت حق الزحمه ای که به کارمندان داده می شود، تلاش، انرژی و زمانی که برای شرکت اختصاص داده می شود، باید برای مدیران مهم و با ارزش باشد.

بدین جهت اقدام به محاسبه زمان حضور و غیاب و مدت عملکرد کارمندان و در ادامه به محاسبه میزان حقوق برای آنها می پرداختند.

در حال حاضر با توجه به پیشرفت های موجود در عرصه تکنولوژی و دیجیتال، دستگاه هایی مدرن با قابلیت های بیشتر برای مدیریت بهتر فعالیت پرسنل، در بازار وجود دارد که می تواند اطلاعات را دقیق ضبط و در صد قابل توجهی از احتمال خطا را کاهش دهد.

موضوع مهم تری که در این مورد می توان اشاره داشت، تایید و امنیت دستگاه به جهت شناسایی درست کارمند و جلوگیری از تخلفات است که این امر نیز بسیار در کیفیت مدیریت یک کسب و کار موثر می باشد.

از این رو استفاده از دستگاه حضورغیاب با حساسیت های مختلف از جمله فناوری های بیومتریک به جهت شناسایی درست و و دقیق اطلاعات حضور غیاب بسیار حائز اهمیت است.

از انواع این دستگاه ها با قابلیت نصب بر روی دیوار و یا بر روی میز و با داشتن صفحه رنگی، منو فارسی، صوت فارسی و حساسیت های مختلف می توان به نمونه های زیر اشاره داشت:

مدیریت با دستگاه حضورغیاب

1- استفاده از دستگاه حضورغیاب با قابلیت کارت:

در این مدل برای هر کارمند کارتی هوشمند به طور اختصاصی با توجه به شماره پرسنلی کارمند تهیه می شود و کارمندان با استفاده از معرفی کارت خود به دستگاه حضور غیاب، زمان حضور و خروج خود از محیط کاری را ثبت می نمایند.

2- استفاده از دستگاه حضورغیاب با با قابلیت اثر انگشت:

در این مدل که حاصل فناوری بیومتریک است، اثر انگشت کارمند، شاخصه او است و ضریب خطای کمتری نسبت به موارد دیگر دارد. کارمندان با قرار دادن انگشت معرفی شده در جایگاه مشخص دستگاه حضور غیاب، اقدام به ثبت زمان و مدیریت زمان حضور خود می نماید.

3- استفاده از دستگاه حضورغیاب با قابلیت تشخیص چهره:

این مدل نیز حاصل فناوری بیومتریک می باشد. در این مدل از چهره کارمندان نمونه عکسی تهه شده و در دستگاه ذخیره می شود و کارمندان با ارائه چهره خود به دستگاه حضور غیاب، زمان حضور غیاب را به ثبت می رسانند.

4- استفاده از دستگاه حضورغیاب با قابلیت ورودی کد:

این مدل که از قدیمی ترین مدل های دستگاه حضور غیاب می باشد کارمندان را ملزم به وارد کردن شماره و آی دی مخصوص می نماید تا زمان حضور و غیابشان را ثبت نمایند. البته نمونه های پیشرفته تری با قابلیت و حساسیت بیشتر در بازار وجود دارد.

ارتقاء جایگاه مدیریت با استفاده از دستگاه حضورغیاب

توجه داشتن و تمرکز به عملکرد کارمندان و پرسنل یک محیط کاری، یکی از مهم ترین اعمال برای انجام و رسیدن به یک مدیریت آگاهانه است.

مدیریت یک مجموعه منسجم به عنوان هماهنگ کننده و رهبر محیط کاری باید برای انجام هر چه بهتر وظیفه خود به جمع آوری و ذخیره سازی و ایجاد یک بانک اطلاعاتی از رفتار کارمندان در محیط کاری خود بپردازد.

مدیریت مجموعه می تواند برای اخذ تصمیمات و برآورد ارزش کارمندان و حتی داشتن نگرشی بر آینده شرکت خود، با استفاده از این اطلاعات برای هر کارمند پروفایلی ساخته و بتواند در هر لحظه به ارزیابی و تحلیل بپردازد.

این پروفایل، یک بانک اطلاعات و داده بسیار مهم، جهت تصمیم گیری های بعدی برای پرسنل می باشد.

این عمل موجب می شود که در کنار دیگر پارامتر های مهم همانند، میزان توانایی کارمندان، مدرک تحصیلی کارمندان، میانگین سنی کارمندان، کیفیت کاری کارمندان، کیفیت خروجی شرکت، پویایی محیط کاری و غیره، که برای سنجش شرکت و کارمندان در نظر گرفته شده است.

این اطلاعات و داده های ارزشمند که به واسطه دستگاه حضور غیاب محاسبه و دخیره می شود، می تواند دید وسیع تری را برای مدیریت نسبت به محیط کاری خود ایجاد کند.

از این رو وجود و استفاده از دستگاه حضور غیاب می تواند کمک شایانی را برای یک مدیر ببه ارمغان داشته باشد.

نحوه مدیریت با دستگاه حضورغیاب

کاهش پرداخت هزینه های زمان و کسب سرمایه با استفاده از دستگاه حضورغیاب

مدیریت یک مجموعه کسب و کار، جدای از پرداخت هزینه های متفرقه محیط کاری اعم از هزینه های تولید و تامین مواد اولیه و غیره، باید نسبت به پرداخت حقوق پرسنل هزینه ای جدا را نیز اختصاص دهد که این هزینه بر اساس محاسبه زمان حضور کارمند محاسبه خواهد شد.

حال اگر در ثبت و ذخیره زمان و میزان حضور کارمند اشتباهی صورت پذیرد، این امر می تواند مخارج اضافه ای را به شرکت تحمیل نماید.

برای همین ذخیره زمان ورود و خروج کارمندان استفاده از دستگاه حضورغیاب می تواند، مدیریت دقیق در هزینه ها را برای مدیریت هر مجموعه به دنبال داشته باشد و احتمال خطا در درج زمان اضافی را به صفر رساند و طبیعتا در افزایش و پیشرفت کار شرکت تاثیر مهمی را ایفا کند.

در حقیقت کیفیت در دقت محاسبه زمان حضور کارمندان می تواند جدای اینکه از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کند، نسبت به افزایش میزان رضایت شغلی کارمندان نیز تاثیر مستقیمی را داشته باشد.

به علاوه این کاهش هزینه می تواند موجب پرداخت هزینه خود دستگاه نیز باشد.

شرکت افق فرا ویژن سعی می کند بهترین تکنولوژی را در خصوص مدیریت بهتر حضور کارمندان با استفاده از دستگاه حضورغیاب به شما معرفی کند.

در صورت هرگونه سوال و مشاوره در خصوص خرید دستگاه حضورغیاب می توانید از کارشناسان افق فرا ویژن کمک بگیرید.