اخبار افق فرا ویژن

مزایای استفاده از دستبندهای RFID برای باشگاه های ورزشی

توسط 08 دسامبر 2018 سپتامبر 1st, 2021 بدون نظر
ویژگی دستبندهای rfid

باشگاه های ورزشی، سالن های تناسب اندام، استخرها و مراکز دیگر می توانند از مزایای گسترده استفاده از RFID بهره مند شوند.

اگر شما به دنبال راهی می گردید که بتواند سیستم کنترل تردد و دسترسی باشگاه ورزشی شما را بهبود ببخشد، باید به مچ بند های RFID توجه ای ویژه ای داشته باشید.

با توجه به حجم بالای مشتریان که هر روز به باشگاه ها مراجعه می کنند، تمرکز باشگاه ورزشی باید بیشتر بر روی ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود باشد.

با استفاده از فناوری RFID می توانید یک راه حل موثر و یکپارچه برای کسب و کارتان ایجاد نمایید تا خود را متمایز از رقبا نشان دهید. در ادامه می خواهیم ببینیم چگونه این مچبند ها می توانند کسب و کار شما را بهبود بخشد.

مچ بندهای RFID چگونه کار می کنند؟

شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) یک تکنولوژی شناسایی اتوماتیک (Auto-ID) است که بسیار شبیه یک بارکد است و از امواج رادیویی برای شناسایی افرادی که مچ بند RFID دارند، استفاده می کند.

دستگاه ثابت یا متحرک خواننده RFID ، یک موج الکترومغناطیسی را به سمت چیپ و آنتنی که در داخل دستبند RFID جاسازی شده است منتشر می کند.

این امواج رادیویی از مچ بند به دستگاه خواننده باز می گردد و به اطلاعات دیجیتال تبدیل می شود.

این اطلاعات، به طور معمول یک شماره سریال منحصر به فرد همراه با سایر داده هاست، که برای شناسایی فردی که دستبند RFID دارد، استفاده می گردد.

پس از آن یک پایگاه داده یا برنامه دیگر نرم افزاری مورد نیاز است تا اعتبار شخص را تایید نموده و به او اجازه ورود و استفاده از امکاناتی که هزینه آنها را پرداخت کرده است بدهد.

این سیستم می تواند دسترسی به یک منطقه مشخص، پذیرش در یک رویداد، توانایی خرید یا پیوند به حساب رسانه های اجتماعی را در بر بگیرد.

دستبند های rfid

مزایای استفاده از دستبندهای RFID برای باشگاه ورزشی

با فراهم کردن شرایط ورود آسان، اعضای باشگاه را خوشحال کنید

با بکارگیری سیستم RFID برای خدمات باشگاه های ورزشی و مراکز تناسب اندام، اعضای باشگاه، دیگر نگران گم شدن یا به سرقت رفتن کارت ورود خود نیستند.

استفاده از دستبندهای RFID باعث ایجاد راحتی برای مشتریان می شود و مناسب برای باشگاه هایی است که حجم زیادی از اعضا در روز به آن مراجعه می کنند.

RFID امکان دسترسی سریع را برای اعضا بدون هیچ زحمتی فراهم می کند.

دیگر لازم نیست کارت باشگاه را از جیب یا کیف خود درآورند و روی کارتخوان قرار دهند، بلکه کافی است مچ شان را روی دستگاه بگذارند تا به سرعت اجازه ورود به آنها داده شود.

پیگیری کسانی که مشتریان شما هستند

با یادگیری نحوه سفارشی کردن مرکز تناسب اندام خود می توانید نیازهای مشتریان خود را بهتر برآورده سازید.

از طریق ردیابی خودکار که توسط سیستم ردیابی RFID انجام می گیرد می توانید از تعداد دفعات مراجعه مشتریان و مدت زمان حضور آنها در باشگاه مطلع شوید.

بدست آوردن این اطلاعات در مورد مشتریان، بینش تازه ای به شما می دهد و باعث می گردد تصمیمات بازاریابی را با توجه به مشتریان وفادار خود بگیرید.

پیگیری عملکرد کارکنان

با پیاده سازی سیستم ردیابی کارکنان RFID ، می توانید بفهمید که کارکنان شما در طول مدت حضور در باشگاه، بیشتر بر چه بخش هایی متمرکز بوده اند.

این تکنولوژی انعطاف پذیر را می توان برای نظارت بر موقعیت مکانی کارکنان، زمان ورود و خروج، مدت زمان صرف ناهار و … به کار برد تا اطمینان حاصل شود که آنها مسئولیت های روزانه خود را به خوبی انجام می دهند.

خرید دستبند rfid

افزایش درآمد از سایر منابع

مچ بند های RFID همچنین یک راه عالی برای افزایش درآمد از منابع دیگر امکانات شما هستند.

مچ بند می تواند به یک سیستم اعتبار پولی تبدیل شود که مشتریان بتوانند اقلام موجود در باشگاه شما را بدون نیاز به حمل پول نقد یا کارت های بانکی خریداری کنند.

این قابلیت می تواند برای چیزهای ساده مثل خرید نوشیدنی، خرید تجهیزات ورزشی جدید و یا لباس از فروشگاه دائر در باشگاه شما باشد.

با استفاده از این دستبندها، مشتریان بیشتر راغب هستند تا یک خرید آسان را تجربه کنند و هزینه را می توان به طور مستقیم به حساب بدهی مشتری اضافه کرد و از همان منبعی که حق عضویت خود را پرداخت می کند، تسویه نمود.

نرم افزار اتوماسیون باشگاه ورزشی افق فرا ویژن

جهت مشاهده دموی نرم افزار باشگاه ورزشی افق فرا ویژن با مشاوران ما تماس بگیرید .