اخبار افق فرا ویژن

ایجاد ورودی امن برای باشگاه های ورزشی

توسط 28 نوامبر 2018 مارس 14th, 2021 بدون نظر
گیت کنترل باشگاه ها

تقریبا هر سیستم کنترل دسترسی می تواند برای امنیت فیزیکی باشگاه های ورزشی بکار گرفته شود.

با این حال، سیستم های ورودی در باشگاه ها و مراکز تناسب اندام باید به اندازه کافی ساده باشند تا جریان ورود و خروج به راحتی انجام شود، از طرف دیگر کارکنان باشگاه بتوانند بدون نگرانی از ورود و خروج افراد، حواس خود را بر روی مشتریان متمرکز نمایند.

سیستم های ورودی برای سالن های ورزشی شامل سیستم های میله گردان، درهای همپوشان، کارت های دسترسی بلوتوثی و … می باشند.

موانع امنیتی فیزیکی مانند میله های گردان در برخی از باشگاه ها استفاده می شود، اما آنها معمولا با سیستم کنترل دسترسی الکترونیکی جایگزین می گردند، زیرا باشگاه ها به آرامی به کسب و کارهای مشتری گرا تبدیل می شوند، جایی که اعضای باشگاه از آسایش و راحتی امکانات لذت می برند.

اگر از سیستم کنترل دسترسی استفاده نکنید چگونه می توانید به اعضای باشگاه این اطمینان را دهید محیطی که در آن ورزش می کنند، کاملا امن است؟

مطمئنا بدون داشتن این سیستم کارمندان شما باید وقت زیادی را صرف کنترل ورود و خروج افراد نمایند.

در ادامه به معرفی سیستم های مختلف دسترسی ورودی و گیت های کنترل تردد می پردازیم.

انواع مختلف گیت های کنترل تردد

گیت میله گردان

گیت های میله ای کنترل تردد باشگاه ورزشی

گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد

خرید گیت کنترل تردد


قیمت گیت کنترل تردد

این میله های متحرک، مانع از ورود افراد غیر مجاز می شوند، اما به طور کلی نیازمند نظارت یکی از کارکنان بر آنچه که در ورودی می گذرد می باشند.

گیت های ورودی میله گردان و اسپید گیت ها می توانند به وسیله یک کارت دسترسی که در اختیار اعضا باشگاه قرار میگیرد فعال شوند و اجازه عبور دهند.

اسپید گیت

گیت باله ای مجموعه ورزشی

آنها قابل اطمینان تر هستند زیرا می توانند با یک راه حل کنترل دسترسی الکترونیکی یکپارچه شوند. همچنین اعضایی که اعتبار کارت آنها تمام شده مشخص می نمایند و با برنامه زمان بندی تنظیم می شوند.

درهای همپوشان

ورود و خروچ ورزشکاران

مزیت درهای همپوشان این است که می توانند یک فضا خالی بین قسمت پذیرش و قسمت تناسب اندام ایجاد کنند تا باشگاه بتواند تعداد افرادی را که به هر قسمت خاص وارد می شوند کنترل نماید.

با این حال، اعضای باشگاه ممکن است این سیستم دو درب را دوست نداشته باشند.

آنها بجای اینکه آزادانه در قسمت های مختلف باشگاه حرکت کنند، باید منتظر بمانند.

بارکد خوان

بارکد برای ورود و خروج ورزشکاران

بارکد یک گزینه سیستم ورودی مقرون به صرفه برای سالن های ورزشی است.

بارکد روی کارت عضویت چاپ می شود و توسط بارکد خوان که روی در یا دیوار ورودی باشگاه نصب شده خوانده می شود و اجازه ورود به افراد را صادر می نماید.

ناکامی بارکدخوان ها این است که نمی توانند اطلاعات در خود ذخیره کنند و کارایی کارت های بلوتوثی را ندارند.

کارت های دسترسی بلوتوثی

کنترل تردد ورزشکاران

کارت های دسترسی بلوتوثی می توانند اطلاعاتی را در خود جای دهند و کارکنان باشگاه را قادر به کنترل تعدادی از عناصر و ایجاد یک فایل شخصی برای هر کاربر می کند.

کارت های دسترسی یکی از بهترین گزینه های مقرون به صرفه و همه کاره برای سیستم های کنترل ورودی باشگاه ورزشی هستند.

صفحه کلید

کنترل تردد کدی

به غیر از مواردی که دارای رمز عبور محدود با زمان هستند، صفحه کلیدها یک گزینه امنیتی فیزیکی  سطح پایین برای سالن های ورزشی می باشند، زیرا هر کسی می تواند کد را وارد کرده و به امکانات ورزشی دسترسی پیدا کند.

تلفن های همراه

کنترل تردد با تلفن همراه

تلفن های همراه با یک برنامه کنترل دسترسی می توانند برای تغییرات سریع عضویت در باشگاه، صدور کد های مجاز با زمان محدود برای صفحه کلیدها و ارائه دسترسی آسان به قسمت ها و تجهیزاتی که هزینه آن پرداخت شده است، مورد استفاده قرار گیرند.

امکان ذخیره مقدار زیادی از اطلاعات و در دسترس بودن همیشگی، گوشی های هوشمند را در جایگاهی برتر از بسیاری سیستم های کنترل دسترسی قرار می دهد.

کنترل دسترسی ابری

کنترل تردد ابری

سیستم دسترسی ابری، سطح پیشرفته امنیت فیزیکی در باشگاه های ورزشی و تناسب اندام را فراهم می کند.

بعضی از سیستم های کنترل تردد که در بالا معرفی شد مانند کارت های دسترسی می توانند در یک سیستم کنترل دسترسی الکترونیکی ابری قرار گیرند و شرایط کنترل آسان امکانات مختلف ورزشی را فراهم نمایند.

کارکنان باشگاه می توانند از اطلاعات ذخیره شده روی کارت دسترسی برای شناسایی بازدید کننده، بررسی جزئیات پرداخت و مدیریت امتیازات عضویت استفاده نمایند.

با استفاده از گوشی های هوشمند اعضا به عنوان یک ابزار دسترسی، باشگاه می تواند در هزینه های غیر ضروری برای صدور کارت های دسترسی که اغلب گم می شوند یا به سرقت می روند، صرفه جویی کند.