دسته‌بندی نشده

نرم افزار تحت وب حضور و غیاب جهت دورکاری

توسط 30 سپتامبر 2020 آوریل 25th, 2021 بدون نظر
افزار تحت وب حضورغیاب دورکاری

در روزهایی که تمام جهان از جمله کشور ما از بهمن ماه سال ۹۸ درگیر همه‌گیری بیماری خطرناک کرونا می‌باشد و اغلب مشاغل سازمانی و اداری ممکن است به صورت دورکاری فعالیت خود را ادامه دهند، حضور و غیاب و نرم افزارهای مرتبط با این امر اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

درواقع جهت جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا مدیران سازمان‌ها و ادارات و شرکت‌ها، البته با دستور دولت محترم، روند دورکاری را برای پرسنل و کارمندان خود تا حدی که ممکن بود، پیش گرفتند.

در ادامه با مقاله نرم افزار تحت وب حضور و غیاب جهت دورکاری با ما همراه باشید.

در این دوران نیز جهت ضایع نشدن حقوق کارمندان و حساب نمودن دقیق ساعت کاری باید امر حضور و غیاب را به درستی انجام داد.

تنها چاره‌ی پیش روی ما، استفاده از نرم افزارهای تحت وب حضور و غیاب می‌باشد که دارای قابلیت‌های مناسبی برای تحقق امر حضور و غیاب در دوران دورکاری می‌باشند. این نرم افزارها را در پلتفرم‌های مختلف از جمله اندروید، IOS و ویندوز می‌توان مورد استفاده قرار داد.

این دسته از نرم افزارها که بر روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شوند، برای ثبت حضور و غیاب و ساعات شروع کار از راه دور بسیار مناسب می‌باشند.

قابلیت ثبت موقعیت مکانی پرسنل

همچنین مشاغلی که حالت شناور و منعطف دارند با استفاده از این سری نرم افزارها به راحتی می‌توانند عمل حضور و غیاب را انجام دهند. یکی دیگر از مزیت‌هایی که برای نرم افزارهای تحت سیستم عاملی می‌توان از آن یاد کرد، قابلیت ثبت موقعیت مکانی پرسنل یا همان لوکیشن می‌باشد.

البته این قابلیت را در برخی از نسخه‌های تحت وب نیز می‌توان پیدا کرد که کاربردی ترین قابلیت این گونه از نرم افزارها می‌باشد. در این مورد کارمندان می‌توانند در هر مکانی که حضور دارند موقعیت خود را ثبت نموده و فعالیت خود را آغاز نمایند.

نرم افزارهای حضور و غیاب تحت وب

نوع دیگری از نرم افزارهای حضور و غیاب، نرم افزارهای حضور و غیاب تحت وب می‌باشند. این نوع از نرم افزارها دارای ویژگی‌ها و گاها‍ً مزیت‌هایی متفاوت با نرم افزارهای تحت سیستم عامل هستند که کارفرمایان با توجه به نیاز یکی از این دو نوع را برمی‌گزینند.

برخی از این قابلیت‌ها مثل جلوگیری از اشغال فضای سیستم، دارا بودن سیستم ماژولار، سهولت در دسترسی به انواع مرورگرهای اینترنت و بهره‌مندی تعداد زیادی از کاربران به طور همزمان می‌باشد.

البته نسخه‌های تحت وب این نرم افزارها شباهت بسیاری به نسخه‌های سیستم عاملی دارند و اغلب نرم افزارهایی با همان ظاهر می‌باشند که به وسیله‌ی یک مرورگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از ویژگی‌‌های کاربردی که با استفاده از این نرم افزارها میسر می‌شود انجام گزارش گیری می‌باشد.

گزارش حضور و غیاب‌ها، انواع مرخصی‌ها ازجمله بیماری، تشویقی، استعلاجی و…، گزارش تأخیر در ورود و خروج‌ها و دیگر گزارشات روزانه، ماهانه و سالانه در این نرم افزارها قابل دریافت می‌باشد.

نرم افزار تحت وب حضور و غیاب

نتیجه‌ی کلی

اگر بخواهیم یک نتیجه‌ی کلی در این مورد داشته باشیم، میتوان گفت با توجه به اینکه نسخه‌ی تحت وب فضای چندانی از سیستم اشغال نمی‌کند، می‌تواند گزینه‌ی مناسبتری باشد. البته سرعت بالای رابط کاربری نرم افزار در نسخه ی سیستم عاملی ویژگی ارزشمندی می‌باشد.

در میان نرم افزارهای موجود موارد بسیاری را می‌توان یافت که با یکدیگر در رقابت هستند. هر کدام دارای مزیت ها و نکات مثبت و منفی میباشند که با توجه به نیاز باید یکی از آن‌ها را برگزید.

البته نرم افزارهای ایرانی موجود در بازار با توجه به اینکه بر اساس شرایط و سیستم اداری و کارمندی ایران طراحی شده‌اند، کارآمدتر می‌باشند.

اما گاهی اوقات ممکن است مدیران نوع خارجی آن را با توجه به قابلیت‌هایی که دارند به نوع ایرانی ترجیح دهند.

استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب به طور کلی امکان کنترل فعالیت پرسنل را به کارفرمایان و مدیران سازمان ها و شرکت‌ها می‌دهد و این امر در دنیای مدرن باعث می‌شود تا حقوقی از کسی ضایع نشده و زمینه‌ی اعتماد متقابل را فراهم نماید. بسیاری از این نرم افزارها از سیستم‌هایی بهره می‌برند که امکان تقلب در آن‌ها وجود ندارد.

ارسال پاسخ