دستگاههای حضور و غیاب

مزیت خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی

توسط 05 آگوست 2020 آوریل 25th, 2021 بدون نظر
مزایای حضورغیاب کارتی

در گذشته برای ثبت ورود و خروج از سیستم‌های قدیمی و کتبی استفاده می‌شد که در آن‌ها امکان اشتباه و تقلب بسیار بالا بود و همچنین محاسبه حقوق و مزایای کارکنان در این روش بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر بود.

شرکت‌هایی که دارای تعداد کارمند بالایی بودند هیچ‌وقت نمی‌توانستند محاسبه‌ای دقیق را انجام دهند. پیشرفت فنّاوری توانست راهکار بسیار مناسبی را پیش روی این شرکت‌ها قرار دهد و همان‌طور که امروز در جای‌جای شهر می‌بینید، سیستم‌های حضور و غیاب تقریبا در تمامی اداره‌جات کاربرد دارند.

ما در این مقاله در وب‌سایت افق فرا ویژن به مزیت استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب و خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی می‌پردازیم.

ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب

اولین و مهم‌ترین ویژگی سیستم حضور و غیاب این است که داده‌های دریافت شده در آن‌ها، بلافاصله به صورت مستقیم به سیستم‌های پردازش منتقل می‌شوند و برآیند این داده‌ها به صورت یکپارچه به بخش‌های مربوط به حسابداری و درآمد منتقل می‌شود که آن‌ها می‌توانند به راحتی از این داده‌های دسته‌بندی‌شده و منظم برای بررسی و محاسبه حقوق کارکنان استفاده کنند

. در برخی از مشاغل که کارمندان آن در خارج از محیط کاری باید به فعالیت مشخص بپردازند و مأموریت خاصی را در محل مشخص انجام دهند، می‌توان با اعمال تنظیماتی، موقعیت مکانی آن‌ها را با استفاده از تلفن همراهشان مشخص کرد و طبق این موقعیت مکانی، حضور و غیاب آن‌ها را ثبت نمود.

امکان گزارش‌گیری لحظه‌ای یکی دیگر از قابلیت‌های مهم سیستم‌های حضور و غیاب است. مدیر مجموعه می‌تواند در هر لحظه که بخواهد آمار مربوط به حضور و غیاب کارکنان را به صورت دقیق و منظم مشاهده کند.

امکان ایجاد زمان‌بندی برای هر کارمند قابلیت بسیار جذاب است که با استفاده از آن شما می‌توانید برای هر یک از کارمندان بازه زمانی ورود و خروج مشخصی را تعیین کنید.

این برنامه را به تلفن همراه آن‌ها ارسال کنید و سامانه حضور و غیاب شما نیز ساعات حضور و غیاب کارمند را با زمان تعیین شده برای ساعت کاری وی مقایسه می‌کند و آمار دقیقی را ارائه می‌دهد.

خود کارمندان نیز می‌توانند از این امکانات استفاده کنند و در طول روز، ساعات متغیر خود را وارد کنند و به عنوان مثال اگر ساعت صرف ناهارشان تغییر می‌کند آن را به سیستم محاسبه‌گر ساعت کاری ارائه دهند.

شما به عنوان صاحب مجموعه می‌توانید سطوح مختلفی را برای دسترسی به اطلاعات حضور و غیاب، برای بخش‌های مختلف تعیین کنید و آن‌ها تنها اطلاعاتی که مجاز به دریافت آن هستند را در سیستم خود مشاهده می‌کنند.

مزیت خرید دستگاه حضورغیاب کارتی

مزایای خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه‌های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند که در مقاله انواع دستگاه حضور و غیاب ارزان به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. تکنولوژی‌های به روزی که به بازار عرضه می‌شوند حتما باید بتوانند یک نیاز خاص را مرتفع کنند.

قطعا وقتی برای خرید چیزی هزینه می‌کنید باید بدانید که این خرید، برای شما چه فوایدی را به همراه می‌آورد و تنها دانستن قابلیت‌های مختلف و آپشن‌های آن کافی نیست.

در قسمت قبل ویژگی‌های گوناگون سیستم‌های حضور غیاب را برای شما نام بردیم و تا حد زیادی شما را با این تکنولوژی به روز آشنا کردیم. حالا نوبت آن است که بدانیم این ویژگی‌های متفاوت چه مزایایی را می‌توانند برای صاحب یک مجموعه یا شرکت ایجاد کنند و یا به‌عبارت‌دیگر مزایای خرید دستگاه حضور غیاب کارتی چیست؟

یکپارچه بودن

طبیعتا اولین مزیت خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی همان‌طور که در قسمت‌های قبل نیز گفته شد، یکپارچه کردن سیستم ثبت اطلاعات ورود و خروج است که موجب می‌شود یک دیتابیس بسیار ارزشمند، بدون صرف زمان و هزینه اضافه در اختیار واحدهای اداری مختلف قرار بگیرد.

این اطلاعات می‌توانند در بخش‌های مختلف مدیریتی و محاسباتی کاربردهای فراوانی داشته باشند.

راحتی کارمندان

نیازی نیست شخصی را برای ورود و خروج افراد مأمور کنید چراکه کارمندان نیز به سادگی با استفاده از کارت شناسایی سازمانی خود، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و ظرف چند ثانیه ورود و خروج خود را ثبت می‌کنند و این موجب می‌شود تا عبور و مرور در هنگام ورود و خروج بسیار سریع و روان باشد.

حساب‌وکتاب دقیق

سیستم‌های ثبت دستی همیشه با نارضایتی‌هایی از سمت کارمندان مواجه است و آن‌ها، نسبت به دقیق نبودن ساعات ثبت شده برای ورود و خروج اعتراض دارند.

با استفاده از سیستم‌های دیجیتال ورود و خروج مانند خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی، این ساعات به صورت دقیق حتی با محاسبه ثانیه ثبت می‌شود و دیگر مشکلی از این بابت پیش نمی‌آید.

جلوگیری از تقلب

در روش‌های قدیمی کنترل تردد کارمندان تقلب‌هایی از سوی آن‌ها صورت می‌گرفت و این موضوع در نهایت به ضرر کارفرما تمام می‌شد و حقوقی را پرداخت می‌کرد که در قبال آن خدماتی انجام نشده بود.

شاید به نظر کارمندان نیم ساعت تأخیر چیز خاصی نباشد، اما اگر آن را در مدت یک ماه در نظر بگیریم تبدیل به ۱۵ ساعت می‌شود و فقط اگر نصف کارمندان این عمل را انجام دهند بازدهی شرکت و یا سازمان بسیار پایین خواهد آمد.

این محاسبات دقیق حتی ورود و خروج مدیران رده‌بالا را نیز دقیق ثبت می‌کند و می‌تواند به صاحبان کسب و کار بسیار کمک کند.

قابلیت شبکه شدن

قابلیت شبکه شدن به شما این اجازه را می‌دهد که اطلاعات را به صورت دسته‌بندی‌شده و سطح‌بندی شده، به بخش‌های مختلف اداری سازمان خود منتقل کنید و بتوانید گزارشگیری‌های بسیار سریع و دقیقی را از وضعیت رفت آمد و تردد کارمندان خود در لحظه دریافت کنید.

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی و این قابلیت می‌تواند در شرکت‌های بزرگ بسیار کارآمد باشد.

اتصال به دوربین

شما با خرید دستگاه حضور غیاب کارتی می‌توانید به راحتی این سیستم‌ها را به دوربین‌های کنترل تردد موجود در آن محیط متصل کنید و علاوه بر ثبت داده‌های ورود و خروج، تصاویر مربوط به آن را نیز در سیستم ثبت کنید.

همچنین می‌توانید سیستم را به هشداردهنده‌های صوتی موجود در محوطه کاری خود متصل کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل و خطری آن‌ها اقدام به پخش صدای هشدار در محیط کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن، افراد از بروز خطر اگاه شوند و نسبت به آن عکس‌العمل لازم را انجام دهند.

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی

قابلیت اتصال هوشمند

بسیاری از این دستگاه‌ها قادر هستند تا به صورت هوشمند با استفاده از شبکه اینترنت، به دستگاه‌های مختلف متصل شوند.

به عنوان مثال شما با استفاده از گوشی هوشمند خود می‌توانید تنظیمات مربوط به آن سیستم را کنترل کنید و یا اطلاعات موجود بر روی سیستم را به صورت لحظه‌ای دریافت کنید. این قابلیت می‌تواند در زمانی که شما در یک سفر کاری هستید، بسیار کارآمد باشد و شما می‌توانید از راه دور به راحتی با خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی حضور و غیاب و تردد کارمندان خود را مورد بررسی قرار دهید.

ارسال پاسخ