دستگاههای حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب چهره همراه با تب سنج

توسط 04 سپتامبر 2021 بدون نظر
دستگاه حضور و غیاب چهره همراه با تب سنج

شیوع بیماری همه گیر کرونا باعث شد تا استفاده از دستگاه های حضور غیاب بدون تماس مثل دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره در ادارات و سازمان ها بیش از پیش رونق پیدا کند. این دستگاه ها حالا مجهز به تب سنج هم شده اند تا علاوه بر ثبت ورود و خروج کارمندان کار غربالگری را هم انجام بدهند.

این دستگاه ها به ماژولی مجهز شده اند که در صورت داشتن تب زنگ هشدار یا آلارم آنها به صدا در می آید. به طوری که این دستگاه ها می توانند از ورود افراد بیمار دارای تب به اداره و سازمان جلوگیری کننده و از جان دیگر کارمندان محافظت نمایند.

یکی از کاربردهای مهم این دستگاه حضور نداشتن عامل انسانی برای نظارت است. از یک طرف این مزیت باعث کم شدن استفاده از نیروی انسانی شده و از طرف دیگر باعث می شود تا از بروز خطاهای انسانی جلوگیری شود.

این دستگاه حضور و غیاب قادر است دمای بدن را کنترل کرده و باعث کاهش هزینه های سازمانی برای خرید دستگاه های تب سنج و همچنین استفاده از نیروی انسانی برای کار غربالگری شود.

از طرفی این دستگاه و وجود این دستگاه در سازمان می تواند باعث ایجاد حس بهتری در کارمندان شود تا بدون استرس و نگرانی در محل کار حاضر شوند، و به خصوص در فضاهای کاری که غیر حضوری شدن کار غیر ممکن است یا زیرساخت های آن وجود ندارد، کارمندان بتوانند با اعتماد بیشتری به محل کار خود بروند و به کارهای روزمره خود بپردازند.

نحوه کارکرد و ویژگی دستگاه حضورغیاب چهره همراه با تب سنج

این دستگاه با توجه به دوربین هایی که دارد می تواند عملیات اسکن چهره را با دقت بسیار بالایی انجام بدهد. سپس با توجه به سنسورهای مادون قرمز قرار گرفته در این دستگاه میزان درجه حرارت پیشانی فرد تشخیص داده می شود.

در صورتی که دمای پیشانی بالاتر از حد استاندارد باشد آلارم دستگاه فعال می شود و آژیر هشدا به صدا در می آید.

ویژگی دستگاه حضورغیاب چهره همراه با تب سنجهمچنین اگر دستگاه به گیت تردد وصل شده باشد در صورت روشن شدن آلارم قفل الکترونیکی گیت یا راهرو باز نخواهد شد.

اما اگر درجه حرارت معمول باشد مجوز عبور برای کارمندان صادر شده و قفل به صورت خودکار باز می شود. گزارش میزان دمای بدن کارمندان هم در سرور دستگاه ضبط خواهد شد و می توان آن را بررسی کرد و در صورت لزوم گزارش گیری کرد.

بی شک می توان گفت که استفاده از این دستگاه های مدرن تا حد زیادی می تواند مانع شیوع بیماری کرونا و سایر بیماری های مسری در محیط کار شود.

این دستگاه همچنین به سنسور فاصله داینامیک هم مجهز است و می تواند از 30 سانتیمنتر تا 2 متر فاصله را تشخیص بدهد تا مشکلی از لحاظ انتقال بیماری از سمت دستگاه به وجود نیاید.

ویژگی های مهم دستگاه حضور و غیاب چهره همراه با تب سنج

این دستگاه ها چندتا ویژگی مهم دارند که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت:

حالت شناسایی ماسک:

می توان این دستگاه را به گونه ای تنظیم کرد که از ورود افراد بدون ماسک به داخل شرکت یا سازمان جلوگیری کند. بدین صورت که اگر کارمند ماسک به صورت نداشته باشد، اجازه ورود پیدا نخواهد کرد.

حالت تشخیص سریع:

همچنین سیستم اعلان هشداری قرار داده شده تا اگر فرد ماسک به صورت نداشته باشد، با هشدار دستگاه متوجه شده و ماسک خود را روی صورت قرار بدهد.

حضور و غیاب افراد بدون تماس فیزیکی:

همانطور که گفته شد این دستگاه ها قادرند در فاصله 30 سانتی متری تا 2 متری عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

ضبط تاریخ ورود و درجه حرارت افراد در پایگاه داده:

با توجه به دیتا سنتری که در این سیستم ها تعبیه شده، همه اطلاعات ورود و خروج و حتی میزان دمای بدن افراد در پایگاه داده ذخیره شده و می توان از آن گزارش گیری هم کرد.

مزایای استفاده از دستگاه چهره خوان تب سنج

استفاده از دستگاه های تشخیص چهره و تب سنج مزایای بسیاری دارد. اولین مورد و مهمترین مورد این مزایا حذف تماس فیزیکی در فرآیند حضور و غیاب کارکنان است. با این روش دیگر نیازی به لمس دستگاه نیست و امکان انتقال بیماری از سطح کاملا از بین می رود.

حضورغیاب چهره با تب سنج

سایر مزایا به ترتیب زیر است:

  • قابلیت اطمینان بسیار بالا و به حداقل رساندن تاثیرگذاری روش های فریب دستگاه
  • دقت بالا در اندازه گیری دمای بدن
  • قابلیت تشخیص عکس از چهره واقعی انسان
  • راندمان بسیار خوب با قدرت تشخیص چهره 20 الی 30 نفر در دقیقه
  • قابلیت گزارش گیری و آمارگیری
  • بالارفتن ایمنی کارکنان و ایجاد حس بهتر در آن ها برای فعالیت حضوری
  • بسیار کاربردی برای اطلاع کارمندان از سلامت جسمی خود

موارد استفاده دستگاه حضور و غیاب چهره تب سنج

به طور کلی می توان گفت هر جا که عبور و مرور زیاد باشد و جمعیت زیادی وجود داشته باشد، این دستگاه بهترین و بیشترین کاربرد را دارد.

اما مهمترین کاربرد این دستگاه در ادارات و سازمان هاست. در واقع می توان گفت در این وضعیت همه گیری بیماری کرونا این دستگاه دستیار بی چون و چرای بخش نیروی انسانی ادارات است.

از آنجایی که عموما این دستگاه ها قابلیت گزارش گیری و ارسال گزارش دارند. نیروی انسانی ادارات و سازمان ها می توانند حتی به صورت زنده از وضعیت کارمندان مطلع شوند.

در صورتی که تعداد افراد دارای تب در گزارشات بالا برود، نیروی انسانی بهتر می تواند تصمیم به تعطیلی یا دورکاری بگیرد. کارمندان هم به شکل بهتری می توانند از وضعیت سلامتی و بهداشتی خود و محیط کار خود مطلع شوند.

علاوه بر محیطهای کاری از این دستگاه می توان در فضاهای پر تردد سر بسته مثل فروشگاه ها، همایش ها، نمایشگاه ها و فضاهایی از این دست بیشترین بهره را برد.

این دستگاه کار ماموران حراست را در این فضاها خیلی ساده می کنند. بارها مشاهده شده که بسیاری از افراد با ماموران حراست همکاری خوبی ندارند، اما با استفاده از این دستگاه می توان با افرادی که ماسک نمی زنند یا تب دارند به صورت مسالمت آمیزانه تری برخورد کرد و از ورود آن ها به این مکان های سر بسته و شلوغ جلوگیری کرد.

ارسال پاسخ