دستگاههای حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

توسط 26 آگوست 2020 آوریل 25th, 2021 بدون نظر
حضور و غیاب تشخیص چهره

تشخیص چهره عملی ترین گزینه موجود در شرایط فعلی (شیوع ویروس کرونا) برای سازمان‏ها است تا عملیات تأیید حضور کارمندان را بدون تماس انجام دهند.

تمام مشاغلی که از سیستم تشخیص اثر انگشت و سایر سیستم‏های لمسی برای کنترل حضور و غیاب کارکنان استفاده می‏کنند باید این سیستم‏ها را به سیستم‏های بدون تماس مانند دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره تغییر دهند.

زیرا این سیستم‏ ها به سازمان‏ها کمک می‏کنند تا با شیوع ویروس کرونا مقابله کنند. علاوه بر این، این سیستم‏ ها از لحاظ عملکردی نسبت به سایر دستگاه های حضور و غیاب کارآمدتر هستند. در ادامه با نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص‌چهره و ویژگی‏ های آن خواهیم پرداخت.

ویژگی‏ های دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره پیشرفته

یک سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی و تأیید هویت اشخاص از طریق ویژگی ‏های صورت استفاده می‏کند و به صورت خودکار حضور و غیاب کارکنان را تأیید می‏کند.

این سیستم داده ‏ها را در زمان واقعی ثبت می‏کند و در دانشگاه ها، انواع سازمان‏ ها و مراکز بهداشتی و درمانی کاربرد دارد. در واقع این سیستم، یک سیستم بدون تماس برای مدیریت حضور و غیاب کارکنان است.

دستگاه حضور و غیاب چهره بر خلاف سایر دستگاههای بیومتریک (مانند اثر انگشت) که با لمس هویت افراد را تأیید می‏کنند، یک روش ایمن و بدون تماس را به خصوص در شرایط شیوع ویروس کرونا برای مدیریت حضور کارکنان فراهم می‏کند. این دستگاه در واقع یک روش پیشگیرانه برای گسترش بیماری‏های ویروسی است.

نرم افزار دستگاه حضور و غیاب

نرم افزار نصب شده در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره بعد از شناسایی چهره افراد، در کمتر از یک ثانیه هویت افرا را بدون تماس و لمس تأیید می‏کند. یک دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره پیشرفته نه تنها چهره افراد، بلکه دمای بدن آن‏ها را نیز اسکن می‏کند.

اسکن دمای بدن نشان می‏دهد که دمای بدن افراد نرمال یا بالاتر از حد طبیعی است. علاوه بر این، این نوع سیستم‏ های تشخیص چهره، چهره افراد را با ماسک شناسایی می‏کنند. تمام این موارد بدون تماس انجام می‎‏شوند.

علاوه بر این در دستگاههای پیشرفته یک دستگاه ضد عفونی کننده خودکار برای ضد عفونی کردن دست ‏ها وجود دارد که تنها با قرار دادن دستان زیر آن، مایع ضد عفونی کننده بر روی دستان افراد می‏ریزد. این ویژگی باعث می‏شود که این سیستم با سیستم کنترل لمسی یکپارچه شود و سازمان‏ ها اطمینان پیدا می‏کنند که اقدامات ایمنی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دنبال می‏کنند.

همچنین یک دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره پیشرفته یک سیستم کنترل یکپارچه دسترسی فراهم می‏کند و با ضد عفونی کردن دست‏ هایی که از طریق درها، آسانسور‏ها و وسایل حمل و نقل عمومی آلوده شده‏ اند، کنترل ویروس را هم برای کارمندان و هم برای سایر افرادی که وارد سازمان می‏شوند، فراهم می‏کند، به عنوان مثال به افرادی که دمای بدن آن‏ها کنترل شده است و دستان خود را ضدعفونی می‏کنند، اجازه ورود به سازمان داده می‏شود.

در این دستگاه ها تمام اطلاعات کارکنان و سایر افراد با سیستم‏ های داخلی ادغام می‏شوند؛ بنابراین دارای انعطاف پذیری زیادی هستند.

دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره

تشخیص چهره با ماسک و سنسورهای کنترل حرارت بدن

به طور کلی از ویژگی‏ های دستگاه های تشخیص چهره پیشرفته، تشخیص چهره با ماسک و سنسورهای کنترل حرارت بدن است. این دستگاه با ترکیب سایر سیستم‏های اطلاعاتی، اطلاعات یک سازمان را یکپارچه می‏کند.

این دستگاه ها، قابلیت شناسایی 5000 چهره منحصر به فرد را دارند و حتی با افزایش ظرفیت سخت افزاری و کارایی می‏توان بیش از 50000 چهره منحصر به فرد را شناسایی کرد.

فاصله بین صورت و بدن تا صفحه نمایش در این دستگاه ها قابل تنظیم است. حتی این دستگاه ها امکان شناسایی چند چهره را به طور همزمان دارند و دارای قابلیت چند زبانه است که برای طیف وسیعی از زبان‏ها قابل استفاده است. در واقع این دستگاه ها را می‏توان در مناطق مختلف سفارشی سازی کرد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که به زودی سیستم‏ های مدیریت حضور و غیاب کارکنان مبتنی بر لمس و سیستم‏ های بیومتریک اثر انگشت برای تأیید هویت افراد با فناوری تشخیص چهره جایگزین می‏شود.

زیرا این فناوری با قابلیت‏ های متعدد، یکپارچگی، انعطاف پذیری و ایمن بودن به سازمان ‏ها و مراکز بهداشتی درمانی کمک می‏کند تا در هنگام شیوع بیماری‏ های ویروسی مثل آنفولانزا و کرونا، سلامت کارکنان و سایر افرادی را که وارد سازمان می‏شوند تا حد زیادی تحت کنترل داشته باشند.

منابع:

http://www.versionx.in

ارسال پاسخ