دستگاههای حضور و غیاب

راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن

توسط 01 آگوست 2020 آوریل 19th, 2021 بدون نظر
راهنمای خرید انواع دستگاه های حضور و غیاب

دستگاه‌های حضور و غیاب چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ توجه به چه معیارهایی به شما در انتخاب بهترین برند دستگاه حضور و غیاب کمک می‌کند؟

همان‌طور که می‌دانید امروزه اکثر کسب و کارها برای کنترل تردد کارمندانشان به محل کار از دستگاه‌های حضور و غیاب استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل برندهای زیادی اقدام به تولید انواع مختلفی از این دستگاه‌ها کرده‌اند.

ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع مدل‌های دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن و نکاتی که می‌تواند به شما در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب کمک کند، بیشتر آشنا کنیم.

بنابراین اگر قصد خرید یک دستگاه حضور و غیاب کارآمد و استاندارد را دارید؛ با ما تا انتهای این مطلب از افق فرا ویژن همراه باشید.

معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن

دستگاه‌های حضور و غیاب را می‌توان به سه دسته کلی دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی، اثرانگشتی و تشخیص چهره تقسیم‌بندی کرد؛ البته بهتر است بدانید که برخی از دستگاه‌های حضور و غیاب از چند ویژگی برای شناسایی افراد مختلف استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال برای ثبت زمان ورود و خروج از شرکت هر فرد باید علاوه بر اثرانگشت از رمز عبور مخصوص به خودش نیز استفاده کند.

دستگاه حضور و غیاب کارتی

 این نوع دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های حضور و غیاب در بازار است.

برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی باید مشخصات هر فرد در داخل حافظه دستگاه یا پایگاه داده سیستم حضور و غیاب ثبت شود.

همچنین برای هر یک از کارمندان کارتی صادر می‌شود که شامل اطلاعات شخصی فرد و کد شناسایی است. استفاده از این دستگاه حضور و غیاب بسیار آسان است و فقط کافیست هر فردی یک‌بار در هنگام ورود به محل کار و یک‌بار در هنگام خروج کارتش را بر روی دستگاه قرار دهد.

به این نکته توجه داشته باشید که تکنولوژی به کار رفته در دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی با یکدیگر متفاوت هستند.

به عنوان مثال در هنگام استفاده از برخی دستگاه‌های حضور و غیاب نیازی به تماس کارت با دستگاه وجود ندارد و با فاصله‌ای در حدود ده سانتی‌متری نیز سیستم حضور و غیاب فرد مورد نظر را شناسایی کرده و ساعت ورود و خروجش را ثبت می‌کند.

خرید دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب مدل اثرانگشتی

دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی نیز یکی از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب هستند که برای ساخت آن‌ها از تکنولوژی پیشرفته‌تری نسبت به دستگاه‌های کارتی استفاده شده است.

اثر انگشت هر فردی با دیگری متفاوت است بنابراین استفاده از این ویژگی انسانی برای احراز هویت می‌تواند میزان تقلب را به حداقل برساند.

اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی را دارید، بهتر است بدانید که اطلاعات ثبت شده در حافظه این نوع دستگاه‌ها بسیار قابل اعتماد هستند زیرا احتمال بروز هر گونه خطایی چه به صورت عمدی یا سهوی بسیار پایین است. همچنین تفاوت قیمت چندانی با دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی ندارند.

البته اگر محیط کاری کسب و کارتان به صورت کارگاهی است و پرسنل شما به صورت مداوم در حال کار با ماشین‌آلات صنعتی یا ابزارآلات گوناگون هستند.

خرید این گونه دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن را به شما توصیه نمی‌کنیم؛ زیرا افراد شاغل در محیط‌های کارگاهی معمولا از اثر انگشت سالمی برخوردار نیستند بنابراین ممکن است برای استفاده از این مدل دستگاه‌ها دچار مشکل شوید.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

یکی‌دیگر از دستگاه‌های حضور و غیابی که شما می‌توانید برای کنترل تردد پرسنل شرکتتان از آن استفاده کنید، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و نوع دیگر آن سیستم جامع کنترل تردد است.

این نوع دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن به کمک شناسایی چهره افراد مختلف از یک‌دیگر، ساعات کاری، میزان تأخیر، غیبت‌ها، اضافه کاری و مأموریت‌ها را ثبت می‌کند.

دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که در صورت اضافه شدن ریش و سبیل یا کوتاه و بلند شدن موی آقایان و یا آرایش کردن خانم‌ها هویت افراد را به راحتی تشخیص می‌دهد؛ بنابراین به ندرت ممکن است خطایی در اطلاعات ثبت شده وجود داشته باشد.

چگونه بهترین دستگاه حضور و غیاب را انتخاب کنیم؟

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم برندهای مختلفی اقدام به تولید دستگاه‌های حضور و غیاب کرده‌اند.

به همین دلیل ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که توجه به چه معیارهایی می‌تواند به شما در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب با توجه به نیازها و بودجه‌ای که برای خرید آن در نظر گرفته‌اید، کمک کند؟

برخی از ملاک‌های مهم در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب عبارت‌انداز:

ظرفیت ثبت کاربر

 این ویژگی در دستگاه حضور و غیاب از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اگر ظرفیت ثبت اطلاعات کاربران یک دستگاه حضور و غیاب برخلاف تعداد پرسنل شرکت پایین باشد با مشکل رو به رو خواهید شد.

فرض کنید 100 کاربر روزی دو مرتبه در هنگام ورد و خروج از دستگاهی استفاده کنند که ظرفیت تردد آن 4000 نفر باشد در این صورت پس از 20 روز حافظه دستگاه حضور و غیاب پر می‌شود بنابراین برای شرکتی با این تعداد پرسنل دستگاه‌هایی مناسب هستند که ظرفیت بالاتری داشته باشند.

گارانتی و پشتیبانی

برندهای معتبر تولیدکننده دستگاه‌های حضور و غیاب مانند برند دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن دارای خدمات پس از فروش هستند و ضمانت‌نامه‌های معتبری را در هنگام خرید به مشتریانشان ارائه می‌دهند.

بنابراین اگر قصد خرید یک دستگاه حضور و غیاب استاندارد با طول عمر بالا را دارید، بهتر است در هنگام خرید فقط قیمت دستگاه را ملاک قرار ندهید.

زیرا دستگاه‌های ارزان و بی‌کیفیت وارداتی زیادی در بازار وجود دارند که از هیچ گونه خدمات پس از فروشی برخوردار نیستند. این دستگاه‌های حضور و غیاب اگر دچار مشکل شوند، چاره‌ای جز خرید یک دستگاه جدید و صرف هزینه مجدد ندارید.

راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب

شرکت‌هایی که از نرم افزارهای حضور و غیاب خاصی استفاده می‌کنند و می‌خواهند دستگاه‌های جدیدتری را خریداری کنند، باید قبل از خرید از امکان اتصال دستگاه به نرم افزار مطمئن شوند.

زیرا برخی از دستگاه‌های حضور و غیاب فقط با نرم افزارهای خاصی قابل استفاده هستند. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که نرم افزارهای حضور و غیاب به دو دسته نرم افزارهای تحت ویندوز و تحت شبکه تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند.

بنابراین برای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید. برای اطلاع از قیمت فروش دستگاه حضور و غیاب می‌تواند با شماره‌های درج شده در سایت تماس برقرار کنید.

ارسال پاسخ