اخبار افق فرا ویژندستگاههای حضور و غیاب

سامانه های حضور و غیاب تحت وب و کاهش هزینه های کسب و کار

توسط 04 آوریل 2021 سپتامبر 18th, 2021 بدون نظر
حضور غیاب کسب و کار

سیستم اتوماسیون که امروزه بیشتر شاهد استفاده از آن هستیم مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از این سیستم ها سامانه های حضور و غیاب هستند.

در این مقاله بیشتر با کارایی این سیستم اشنا میشویم. اتوماسیون به معنی خودکار شدن برنامه های سیستمی است بدون آنکه انسان دخالتی در این امر داشته باشد.

از این سیستم در سیستم اداری و در سیستم صنعتی استفاده میشود. در زمان های گذشته که هنوز این سیستم ها نبودند نیروهای انسانی در زمینه های اداری هرکدام وظیفه ای را انجام میدادند.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم و صنعت این نوع وظایف به عهده سیستم های رایانه ای هستند و دیگر کمتر عامل های خارجی تاثیر گذارند.

اتوماسیون اداری چیست؟

سیستم اتوماسیون اداری به مجموعه ای از اطلاعات اداری یا سندها ،مبادله این اسناد، بایگانی و انتقال این داده ها و تمامی کارهای اداری که به صورت سخت افزار یا نرم افزار کامپیوتری انجام میشود، تعریف شده است.

این سیستم به کنترل مدیریت ارتباطات و اطلاعات و خودکار سازی فرایند یک سیستم اداری و به روند کسب و کار به صورت الکترونیک، فعالیت های اصلی که یک سیستم اداری احتیاج دارد، کمک میکند و موثر است.

در واقع سیستم اتوماسیون برای سر و سامان دادن به فرایند سازمانی و اداری در هر نقطه از کشور با سرعت بالا انجام می گردد.

حال سامانه های حضور و غیاب یکی از مهم ترین بخش ها در اتوماسیون اداری است.

حضور و غیاب تحت وب

سامانه های حضور و غیاب چیست ؟

گاهی اوقات تغییر در سیستم کاری، کارمندان را بسیار نگران و مضطرب می کند و تمایلی به یاد گرفتن این سیستم را ندارند.

بعضی از کارمندان روش ثابت ماندن در فرایند کاری خود را ترجیح میدهند چرا که تصور می کند یاد گرفتن بعضی از روش های جدید و به روز برایشان سخت است.

اما اگر بیشتر با روند این سیستم آشنا شوند متوجه سرعت در سیستم کاری خود و آسان تر شدن شرایط کاری میشوند. به روز شدن و مدرن شدن اکثر سیستم های اداری و مدیریتی، بسیاری از کارمندان را نگران برای ادامه فعالیت خود میکنند.

بعضی از سازمان ها به روش سنتی فعالیت می کند. دلیل این مساله این است که تصور این افراد از این سیستم این است که یادگیری در این زمینه را برای خود دشوار کردند در صورتی بعد از استفاده از این سیستم متوجه راحتی و سرعت در کار خود می شوند.

دلیل همه این مسائل این است که باید این نوع سیستم ،به صورت شفاف، توضیح و اجرا شود. یکی از مسائلی که همواره از گذشته تابه امروز در سیستم اداری و آموزشی بسیار مهم است مساله حضور و غیاب است.

یک مدیر باید از ورود و خروج دقیق کارمندان ،تعداد مرخصی ها که گرفته میشود اطلاع دقیقی داشته باشد.

در گذشته برای حضور غیاب افراد از کارت یا از لیست استفاده می کردند و ساعت های ورود و خروج خود را در لیست ثبت میکردند.

استفاده از این روش دقیق نبود و حتی عیب هایی هم در کنترل حضور و غیاب داشت چرا که بعضی از کارمندان از کارت های هم استفاده می کردند.

علاوه بر تمام مسائل، محاسبه کردن ساعت های حضور این همه کارمند کار آسانی نبود. طبق این حضور و غیاب ها هم حقوق کارمندان پرداخت می شده است.

امروزه با پیشرفت کردن در زمینه تکنولوژی و استفاده از سیستم ها اتوماسیون یارانه ای در زمینه اداری ،توانسته ایم سامانه های حضور و غیاب را هوشمند سازیم و بسیاری از سازمان ها و اداره ها برای کنترل مدیریت رفت و آمد و تردد،ثبت حضور و غیاب کارمندان از این نرم افزار ورود و خروج تحت وب استفاده میکنند.

مزایای استفاده از سامانه های حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب تحت وب را میتوان جز یکی از سیستم های مهم کنترل رفت و آمد دانست. تنظیمات این نرم افزار را در سیستم خود اجرا کرده و بعد در صورت نیاز از این نرم افزار استفاده کنید.

دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار تحت وب حضور و غیاب مزایای بسیاری دارد:

  • شما میتوانید در جریان تعداد مرخصی های دقیق کارمند خود باشید.
  • میتوانید در جریان تعداد ماموریت یا حتی اضافه کاری کارمند خود باشید.
  • کنترل دقیق بر روی شیفت های کارمند خود داشته باشید.
  • قابلیت کنترل کردن تردد کارمندان از راه دور دارید.
  • و کارکرد بسیار دقیق کارمندان را کنترل کنید.

شما به کمک این نرم افزار به محاسبه سریع حضور و غیاب کارمندان خود می پردازند و میزان حقوق آنها را بدون اینکه زمان زیادی را صرف کنید،پرداخت می کنید و تقلب کردن کارمندان در این سیستم اصلا امکان پذیر نیست.

یکی از مزایای دیگری که برای نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می توان نام برد این است که این نرم افزار همزمان می توان در چند سیستم اجرا شود.

گاهی اوقات حتی میتوان از سامانه های حضور و غیاب به صورت ماهیانه، ارشیو تهیه کرد.

سامانه های حضورغیاب تحت وب

در این مقاله از مزایای اتوماسیون کردن سیستم ها، زیر مجموعه مربوط به این سیستم ،نرم افزار حضور و غیاب تحت وب و هوشمند سازی این سیستم ها تا حدودی آشنا شدیم.

اما حضور و غیاب تحت وب چه مزایای دیگری را هم دارد؟ نرم افزار حضور غیاب تحت وب جزوه پیشرفته ترین نوع نرم افزار ها کنترل تردد است.

یکی از مزایای این نرم افزار این است که شما برای دسترسی به این برنامه های نرم افزار نیازی نیست که آن را روی سیستم نصب کنید. شما فقط میتوانید با استفاده از یک دستگاهی که به اینترنت متصل میشود از این نرم افزار استفاده کنید.

استفاده از نرم افزار تحت وب هیچ حافظه ای و هیچ فضایی را اشغال نمیکند و شما میتوانید اطلاعات مربوط در این زمینه در آن فضا ذخیره سازی کنید.

حتی این نرم افزار را میتوان در تلفن همراه خود داشته باشید تا در هر زمان و در هر مکان بتوانید دسترسی لازم را داشته باشید.

میتوان چندین کاربر در مکان های مختلف یا به صورت همزمان از این نرم افزار استفاده کنند و چون اطلاعات سیستمی نرم افزار حضور غیاب تحت وب فضای زیادی را اشغال نمیکند میتوانیم تمام گزارشات مورد نیاز را ذخیره کنیم.

تمامی این موضوعات تنها قسمتی از کارایی نرم افزار وب است.

برای مدیریت دقیق و ساماندهی سازمان میتوان این نرم افزار حضور و غیاب تحت وب را به جرأت معرفی کرد چرا که تحت هر شرایطی به اوضاع کارمندان و گزارشات دسترسی دارید و میتوان ان ها را ذخیره کرد و در صورت نیاز استفاده کنیم.

همچنین شما با تنظیم بیشتر میتوانید امتیازات بیشتری هم داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت ما مراجعه کنید.

ارسال پاسخ