دستگاههای حضور و غیاب

چرا باید به مراکز فروش دستگاه تشخیص چهره مراجعه کنیم؟

توسط 09 جولای 2020 آوریل 19th, 2021 بدون نظر
مراکز فروش دستگاه حضورغیاب

برقراری امنیت در برخی از سازمان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ممکن است در سازمان‌های مهم اجازه ورود به بعضی از قسمت‌ها به همه افراد داده نشود و یا برای ورود افراد به آن سازمان‌ها نیاز باشد تا هویت آن‌ها هر روز مورد بررسی قرار گیرد.

اما چه راهکاری برای کنترل ورود و خروج افراد به این مناطق وجود دارد؟ و یا حتی در یک سازمان یا شرکت معمولی چطور می‌توان بدون آنکه تقلبی صورت گیرد ساعات دقیق ورود و خروج افراد را ثبت کرد؟

در این مقاله از مقالات افق فرا ویژن قصد داریم درباره فروش دستگاه تشخیص چهره که بدون شک یکی از معتبرترین ابزارها برای کنترل تردد افراد است صحبت کنیم، با ما همراه شوید.

تاریخچه ظهور دستگاه‌های حضور و غیاب

تاریخچه دستگاه حضور و غیاب به اواخر قرن 19 بازمی‌گردد. در آن زمان اکثر افراد در اروپا و آفریقا و آمریکا به جای داشتن کسب و کار و تجارت‌های شخصی در کارخانه‌های بزرگ مشغول به فعالیت می‌شدند و به مرور زمان حضور و غیاب پرسنل کارخانه‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده بود.

حجم زیاد کاری که در این سازمان‌ها وجود داشت، نیاز به نظارت و تجزیه و تحلیل دقیق بر روی کارکرد پرسنل در جهت سود بیشتر و نیاز سازمان‌ها به ثبت دقیق ساعت‌های کاری در جهت موفقیت شغلی را بیش از پیش آشکار نمود.

در آن زمان ساعت‌های کاری پرسنل به صورت دستی ثبت می‌شد که این امر احتمال خطا را بسیار بالا می‌برد. نیاز به یک روش جدید با قابلیت و اطمینان بالا جهت ثبت تردد پرسنل از ملزومات کار در سازمان‌ها به شمار می‌آمد.

در این راستا دستگاه حضور و غیاب جهت رفع نیازمندی‌ها اختراع شد که اولین دستگاه حضور و غیاب اختراع شده، دستگاه‌های کنترل تردد پانچی بودند.

فروش دستگاه تشخیص چهره

انواع دستگاه‌های کنترل تردد

دستگاه‌های کارتی:

با ظهور کامپیوترها و پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های کارتی جای دستگاه‌های پانچی را گرفتند و به سرعت جایگاه خود را در بین سازمان‌ها پیدا کردند. همان‌طور که از اسم این دستگاه پیدا است باید برای ثبت ساعات ورود و خروج، هر کدام از پرسنل از کارت ورود اختصاصی خود استفاده کند. این دستگاه شامل دو نوع تماسی و غیر تماسی است. یکی از بزرگ‌ترین معایب این دستگاه‌ها این است که احتمال تقلب در آن‌ها بالا است.

دستگاه حضور و غیاب انگشتی:

در ابتدا چند نمونه اثر انگشت از هر کدام از پرسنل تعریف می‌شود از آن پس هنگامی که پرسنل بخواهند تردد و ورود و خروج خود را ثبت کند انگشت خود را بر روی سنسور دستگاه قرار داده و اثر انگشت او با اثر انگشت‌های موجود در پایگاه داده مقایسه شده و پس از شناسایی تردد وی ثبت می‌گردد.

دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره:

چند نمونه از تصویر افراد در زوایای گوناگون در دستگاه ثبت می‌شود و سپس بعد از آن هر کدام از پرسنل هنگام ورود روبروی دستگاه حضور و غیاب چهره می‌ایستد تصویر او با تصاویری که از قبل ذخیره شده‌اند مقایسه می‌شود و پس از یافتن کاربر در پایگاه داده ساعت و تاریخ ورود یا خروج او ثبت می‌گردد.

در ادامه بیشتر درباره مزایای این دستگاه‌ها و مراکز فروش دستگاه تشخیص چهره صحبت خواهیم کرد.

دستگاه‌های تشخیص چهره

همان‌طور که پیش‌تر و در ابتدای مقاله اشاره کردیم می‌توان گفت این نوع از دستگاه‌ها که می‌توانید آن‌ها را در مراکز فروش دستگاه تشخیص چهره بیابی.

یکی از معتبرترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌ها برای سازمان‌های مهم و یا سازمان‌هایی که ورود و خروج پرسنل برای آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، هستند. روش شناسایی این دستگاه دارای انواع گوناگونی است که شامل:

  • شناسایی چهره
  • شناسایی چهره و اثر انگشت
  • شناسایی چهره همراه با رمز ورودی
  • شناسایی چهره، اثر انگشت و کارت
  • شناسایی چهره و کارت رمز
  • شناسایی چهره اثر انگشت و کارت و رمز

مراکز فروش دستگاه تشخیص چهره

با خواندن مزایای این دستگاه همین امروز به یک مرکز فروش دستگاه تشخیص چهره مراجعه خواهید کرد!

یکی از مهم‌ترین مزایای این دستگاه‌ها برای کسب و کار شما این است که زمان بررسی و پردازش ساعات ورود و خروج را در هر ماه تا 70 درصد کاهش می‌دهد و این یعنی بخش زیادی از زمانی را که به بررسی ساعات حضور اختصاص داده می‌شود را می‌توان برای کارهای دیگر صرف کرد!

زمانی که شما از دستگاه‌های کارتی استفاده می‌کنید باید انتظار تقلب‌های پی در پی را نیز داشته باشید! زدن کارت حضور یک کارمند توسط کارمند دیگر امری محتمل و ممکن به نظر می‌رسد!

برای مرتفع کردن این مشکل چاره شما استفاده از دستگاه‌های تشخیص چهره است. انجمن حقوق و دستمزد آمریکا تخمین زده‌اند که کسب و کارهایی که از دستگاه‌های حضور و غیاب پانچی استفاده می‌کنند 75٪ از سرمایه خود را از دست می‌دهند اما با استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک این مشکل کاملاً رفع شده است.

اطلاعات کامل در رابطه با مرخصی کارمندان

یکی از مسائل رایج در سازمان‌ها این است که برخی از اوقات کارکنان می‌خواهند بدانند چه تعداد ساعات مرخصی برای آن‌ها تا پایان ماه و یا سال مانده است؟

نرم افزارهای حضور و غیاب دستگاه‌های تشخیص چهره به مدیران این اجازه را می‌دهد تا در هر زمان که تمایل داشتند از ساعات باقی مانده مرخصی‌های خود مطلع شوند.

این نرم افزارها را هنگام مراجعه به مراکز فروش دستگاه تشخیص چهره به همراه دستگاه می‌توانید دریافت نمایید.

اگر شرکت شما در چندین دفتر یا طبقه مستقر شده است بهتر است از یک پایگاه داده متمرکز با شیوه‌های تضمین شده اطلاعات استفاده کنید و این اطلاعات باید جوری ذخیره شوند تا در هر زمان و مکان امکان دسترسی به آن‌ها وجود داشته باشد.

با استفاده از نرم افزارهایی که همراه دستگاه‌های تشخیص چهره قرار دارند می‌توانید اطلاعات سازمان خود را به صورت یکپارچه در یک جا داشته باشید.

مرتب کردن و سازمان دهی اطلاعات حضور و غیاب و تردد کارمندان به صورت دستی و کاغذی می‌تواند بسیار وقت گیر باشد.

علاوه بر این هزینه خرید اقلام مورد نیاز برای ثبت زمان حضور و غیاب نظیر کاغذ، قلم، جوهر چاپگر و تونر در بلند مدت منجر به هزینه‌های اضافی برای سازمان و یا شرکت شما خواهد شد.

 اما با خرید یک دستگاه از مراکز فروش دستگاه تشخیص چهره می‌توانید در هزینه‌های خود تا حد زیادی صرفه جویی کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع دستگاه حضور و غیاب ارزان را مطالعه کنید.

ارسال پاسخ