دستگاههای حضور و غیاب

فروش دستگاه حضورغیاب و نکاتی که برای خرید باید بدانید

توسط 09 آگوست 2020 آوریل 24th, 2021 بدون نظر
فروش دستگاه حضووغیاب

برای ایجاد نظم و انضباط در یک سازمان اولین گام کنترل تردد کارکنان و پرسنل است. فرض کنید شما صاحب شرکت و یا مدیر سازمانی هستید، کافی است تصور کنید تا هر روز ساعات ورود و خروج پرسنل شما قرار است به صورت دستی ثبت شود!

مسلما در طول روز زمان زیادی را برای این کار از دست خواهید داد! علاوه بر از دست دادن زمان، امکان تقلب و خطا نیز وجود دارد.

برای رفع این مشکل بار دیگر تکنولوژی به کمک افراد آمده است؛ شما می‌توانید با خرید دستگاه‌های الکترونیکی ثبت تردد کارکنان برای همیشه به این مشکل پایان دهید.

با توجه به محبوبیت روزافزون این فناوری فروش دستگاه حضور و غیاب می‌تواند یک کسب و کار پر سود نیز باشد. برای فروش بهتر و سریع‌تر این محصولات نیاز است تا نکاتی را در این باره بدانید. با ما در ادامه این مقاله از افق فرا ویژن همراه باشید.

انواع دستگاه‌های حضور و غیاب

برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه را برای سازمان خود انتخاب کنید و یا اگر قصد دارید وارد این کسب و کار شوید و به فروش دستگاه حضور و غیاب مشغول شوید بهتر است تا با انواع آن بیشتر آشنا شوید.

امروزه با توجه به قوانینی که در ادارات برای حضور کارمندان وجود دارد لازم است تا تردد کارمندان با دقت بیشتری کنترل شود.

وجود سیستم کنترل تردد می‌تواند کنترل تردد کارکنان را تا حد زیادی تسهیل کند.

انواع این دستگاه‌های کنترل تردد عبارتنداز:

فروش انواع دستگاه های حضور و غیاب

دستگاه‌های حضور و غیاب رمزی

 در این نوع دستگاه‌ها هر کدام از افراد حاضر در سازمان یا شرکت یک رمز اختصاصی دارند که با ورود آن به دستگاه تردد خود را ثبت می‌کنند.

سازمان‌هایی که از دستگاه‌های حضور و غیاب رمزی استفاده می‌کنند معمولا پرسنل کمتری دارند؛ چراکه واردکردن رمز به دستگاه زمان‌بر است و در صورتی که تعداد پرسنل سازمان زیاد باشد هنگام شروع و پایان ساعت کار، باعث ایجاد ازدحام می‌شود.

بنابراین در صورتی که تعدا پرسنل سازمان بالا بالا باشد بهتر است از نوع دیگر این دستگاه‌ها استفاده کنید.

دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی

از قدیمی‌ترین نوع دستگاه‌های حضور و غیاب هستند که در گذشته ادارات زیادی از آن‌ها استفاده می‌کردند. این دستگاه‌ها در دو نوع کارت تماسی و غیر تماسی موجود هستند که دستگاه با استفاده از امواج الکترومغناطیسی و نزدیک شدن کارت به آن افراد را احراز هویت می‌کند.

کارکرد این دستگاه‌ها به این صورت است که ابتدا چند نمونه از تصویر اثرانگشت پرسنل یک سازمان در دستگاه ثبت می‌شود و سپس اثرانگشت وی هنگام تردد با اثرانگشت ثبت‌ شده مقایسه و در صورت تطابق، تردد این فرد ثبت می‌شود.

شرکت‌هایی که به فروش دستگاه حضور و غیاب مشغول هستند، برای کارخانه‌هایی که کارگران به علت انجام دادن کارهای یدی اثر انگشت آن‌ها از بین رفته است، این نوع از دستگاه‌ها را پیشنهاد نمی‌کنند.

دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره

همان‌طور که از نام این دستگاه‌ها پیداست، این دستگاه‌ها با استفاده از چهره افراد آن‌ها را احراز هویت می‌کنند. کافی است تا یک بار جلوی دوربین هوشمند آن قرار بگیرید تا نمونه‌ای از صورت شما در حافظه دستگاه ثبت شود.

این دستگاه نیز از آنجایی که امکان تقلب را به صفر می‌رساند بین سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ کاربرد بیشتری دارد.

مراحل عملکرد دستگاه‌های حضور و غیاب

جمع آوری اطلاعات:

اولین مرحله جمع آوری اطلاعات پرسنل یک سازمان است. این اطلاعات از طریق کارت، اثر انگشت، چهره و موارد دیگر در حافظه دستگاه ذخیره می‌شوند.

ذخیره اطلاعات:

برای اینکه بتوانیم در یک سازمان نظم ایجاد کنیم لازم است تا تمام اطلاعات کارمندان خود را هر زمان که اراده کردیم در اختیار داشته باشیم.

دستگاه‌های حضور و غیاب با ذخیره اطلاعات مربوط به ورود و خروج کارکنان این امکان را به مدیران می‌دهند تا بهتر بتوانند سازمان خود را اداره کنند.

انتقال اطلاعات:

برای اینکه اطلاعات را بتوانید تا مدتی ذخیره کنید نیاز است تا آن‌ها را به نرم افزار حضور و غیاب دستگاه انتقال دهید. این کار به صورت اتوماتیک توسط خود دستگاه انجام خواهد شد و شما به راحتی می‌توانید هر زمین که مایل بودید اطلاعات را بازیابی کنید.

پردازش اطلاعات:

نرم افزارهای مخصوص این دستگاه‌ها در سه سطح ساده، متوسط و پیشرفته وجود دارند که می‌توانند اطلاعات وارد شده را پردازش کنند.

قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب

قیمت این دستگاه‌های الکترونیکی به عوامل گوناگونی بستگی دارد که هنگام فروش دستگاه حضور و غیاب باید به آن‌ها توجه کرد.

برخی از این موارد عبارت‌انداز:

  • برنددستگاه حضور و غیاب: برندهای مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به کیفیت آن‌ها، قیمت‌های آن‌ها نیز متفاوت است. دستگاه‌های حضور و غیاب افق فرا ویژن با داشتن کیفیت بسیار مناسب از قیمت‌های مناسبی نیز برخوردار هستند.
  • ماژول‌هایدستگاه حضور و غیاب: ماژول‌های این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ هر چه از سیستم پیچیده‌تری برخوردار باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. برخی از این ماژول‌ها عبارت‌انداز: ماژول بی سیم، ماژول اکسس کنترل، دوربین داخلی، صفحه لمسی و غیره.
  • پورت‌های خروجی: پورت‌های خروجی مانند USB، RS232، Wiegand، TCP/IP و غیره.
  • روش‌های شناسایی دستگاه: دستگاه‌ها با توجه به روش‌های شناسایی آن‌ها دارای قیمت‌های گوناگونی هستند. روش‌های شناسایی شامل اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت و رمز هستند.
  • فریم ور: فریم ور همان نرم افزار داخلی دستگاه‌های حضور و غیاب هستند که هر چه سطح و قدرت پردازش آن‌ها بالاتر باشد قیمت آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود.
  • خدمات پس از فروش: یکی از امکانات بسیار مهم که هنگام فروش دستگاه حضور و غیاب به شما ارائه می‌شود، خدمات پس از فروش دستگاه‌ها است؛ از همین رو می‌توانید با خیالی راحت از افق فرا ویژن خرید خود را انجام دهید.
  • گارانتی: گارانتی معتبر دستگاه‌های حضور و غیاب یکی از مهم‌ترین پارامترهای انتخاب دستگاه حضور و غیاب است که می‌تواند اطمینان شما را برای خرید محصول دو چندان کند.

نکات خرید دستگاه حضورغیاب

جمع بندی مطالب

برای پیشرفت یک سازمان، اولین گام ایجاد نظم است. یکی از روش‌های به وجود آوردن این نظم کنترل ورود و خروج کارکنان است.

با نصب یک دستگاه الکترونیکی حضور و غیاب می‌توانید این امر را میسر کنید. نصب این دستگاه مزایای بسیار زیادی همچون آسان‌تر شدن ثبت ورود و خروج پرسنل را به همراه دارد.

این سیستم به صاحبان کار کمک می‌کند تا مشکلاتی که ثبت دستی می‌تواند به وجود بیاورد را کنار بزنند و همچنین از ورود افراد متفرقه به سازمان جلوگیری کنند.

برای خرید و فروش دستگاه اثر انگشتی همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با مشاوران فروش ما در افق فرا ویژن تماس بگیرید.

ارسال پاسخ