دستگاههای حضور و غیابراهکارهای حضور و غیابنرم افزار حضور غیاب

فواید نرم افزار حضورغیاب

توسط 12 ژوئن 2019 سپتامبر 11th, 2021 بدون نظر
نرم افزار حضورغیاب و شرکت افق فرا ویژن

نرم افزار حضورغیاب

در این مقاله قصد داریم به مزایای داشتن یک سیستم حضور و غیاب مدرن یعنی نرم افزار حضورغیاب اشاره کنیم.

شاید اساسی ترین و اولین مزیت نرم افزار حضورغیاب که تقریبا همه بر آن صحه می گذارند این است که به هنگام پرداخت حق الزحمه زمان کمتری از کارفرما و تیم مسئول پرداخت تلف می شود و در نهایت به زمان کار آن ها و در نتیجه به بازدهی آنان اضافه می شود.

یک سازمان یا کارخانه برای افزایش درآمد اقدامات متعددی می تواند انجام دهد. یکی از این اقدامات کنترل  و نظارت کارکنان و در رأس آن نظارت و ثبت ساعت دقیق ورود و خروج کارمندان است.

امروزه به لطف تکنولوژی و با پیشرفت دستگاه های حضور و غیاب، این امر به نحو چشمگیری برای استفاده کنندگان این فناوری تحقق یافته است.

آمار نشان می دهد تنها به میزان 20 درصد از کسب و کارها در پی افزایش بازدهی و بهره وری کارمندان، سرمایه گذاری نموده اند که یکی از این سرمایه گذاری ها، استفاده و هزینه کردن برای دستگاه ها و نرم افزارهای حضور و غیاب است.

شاید برایتان جالب باشد که بر اساس آمار اعلامی از سوی یک مؤسسه بین المللی به نام کسلر و بنا بر یک نظرسنجی که در مورد کسب و کارهای کوچک انجام شده است، حدود 80 درصد از افرادی که در این مشاغل مشغول به کارند، بازدهی مناسب نداشته و از کار خود فرار می کنند.

با تکنولوژی امروز این آمار تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است و امکان ردیابی کارمندان و کارگران فراهم شده است.

نرم افزار حضورغیاب و محصولات شرکت افق فرا ویژن

در زیر برخی از فواید استفاده از نرم افزار حضور و غیاب را به صورت مختصر بیان می کنیم:

مزایای نرم افزار حضورغیاب

صرف زمان کم به هنگام پرداخت دستمزدها

همان طور که قبلا هم گفته شد، اساسی‌ترین فایده نرم افزار حضورغیاب برای کسب‌ و کار این است که به زمان کار روزانه، هفتگی و ماهانه کارمندان اضافه می شود و از هدر رفتن سرمایه شرکت جلوگیری می‌شود.

جلوگیری از صرف زمان و منابعی مانند کاغذ

شکی نیست که در روند اداری و بایگانی اطلاعات کارمندان، مرتب کردن، سازماندهی و پردازش پرونده‌ها زمان بر است.

علاوه براین، هنگام استفاده از سیستم‌های قدیمی‌تر حضور و غیاب، هزینه های اقلام ضروری و ملزومات اداری مانند خرید اقلام مورد نیاز برای ثبت دستی زمان حضور و غیاب مانند کاغذ، خودکار و مداد، جوهر و تونر غیر قابل اجتناب است.

بنابراین یکی از مزایای استفاده از نرم افزار حضور و غیاب جلوگییری از هزینه‌های اضافی برای ملزومات اداری است و مدیران، برنامه‌ریزی بهتری برای هزینه‌های خود خواهند داشت.

پایبندی به قانون

مبنای قوانین کار دولتی براساس پرداخت‌های قانون کار، پرداخت اضافه کاری و بیمه استوار شده‌اند.

بنابراین زمانی که از نرم افزار حضورغیاب به طور صحیح استفاده می‌شود، بدین معنی است که نهادهای قانونی نیز می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

به جای وارد شدن به دعواهای حقوقی و قانون کار، کارفرما می تواند با انتخاب نرم افزار حضورغیاب ، آمار و اطلاعات را به صورت دقیق ثبت کند و به عنوان مدرک به نیروهای اداره کار ارائه دهد.

خوشبختانه اداره کار و حتی بیمه، نتایج نرم افزار حضورغیاب را قبول دارند. بنابراین واضح است که این تکنولوژی، می‌تواند مزیت بزرگی برای شما محسوب شود.

در دسترس بودن یک پایگاه داده

با داشتن یک نرم افزار حضورغیاب ، اطلاعاتی مانند زمان ورود و خروج، ساعات کاری و اضافه کاری، روزهای مرخصی و حقوق و دستمزد را در حافظه سیستم خواهیم داشت که به عنوان یک پایگاه داده مستند برای مراجع قانونی و نیز خود شرکت بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

پیشگیری از خطاهای انسانی

خطای انسانی می‌تواند روند حضور و غیاب را با مشکل مواجه کند و زمان دقیق تردد افراد ثبت نشود. وجود خطاهای انسانی، بسیاری از سیستم‌های ثبت دستی حضور و غیاب را  دچار مشکل می کند.

این نکته را هم نباید فراموش کرد که نرم افزار حضورغیاب به شکلی طراحی شده است که امکان تغییر و دستکاری در آن وجود ندارد و تنها مدیران ارشد می‌توانند این اطلاعات را داشته باشند.

جلوگیری از کاهش وقت کاری هنگام صرف غذا و معاشرت ها

بنابر آمار انجمن حقوق و دستمزد آمریکا، بیش از 75 درصد از کارکنان بخشی از زمان کاری خود را به مواردی مانند صحبت با دوستان یا خوردن نهار یا میان وعده اختصاص می‌دهند.

نرم افزار حضورغیاب ضمن کنترل این موارد، کلیه زمان تلف شده را محاسبه می‌کند و در برنامه انتهایی پرداخت دستمزدها درج می کند.

فواید نرم افزار حضور و غیاب

اطلاع داشتن کارکنان از وضعیت کاری خود

برای یک کارمند یا کارگر، ممکن است این سؤال پیش بیاید که چه زمانی از مرخصی من باقیمانده است؟ آیا زمان اضافه کاری من ثبت شده است یا خیر؟ و از این قبیل سؤالات.

نرم افزار حضور و غیاب ، این امکان را به کارکنان می‌دهد که کارکنان به جای صرف زمان و بررسی پرونده‌های متعدد، از وضعیت مرخصی و ساعت کاری خود مطلع شوند و اختلاف زمان کاری و زمان مرخصی خود را داشته باشند.

نکته دیگر اینکه کارکنان می‌توانند در هر زمان دلخواه به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

این ظرفیت نرم افزار حضورغیاب ، مدیران را هم راحت تر کرده است و مدیر هر بخش می‌تواند برنامه روزانه و حتی ماهانه خود را بر روی حافظه این نرم افزار قرار دهد.

بنابراین یک کارگر یا کارمند به راحتی می تواند اطلاعات مربوط به زمان کاری و مرخصی را کسب کند و از ساعات کار خود اطلاعات لازم را داشته باشد.

این مورد نه تنها مسیر حرکت کارکنان را مشخص می‌کند، بلکه از تلف شدن وقت آنها و مدیران مربوط جلوگیری می‌کند.

قابلیت رشد نرم افزار حضورغیاب به رشد کسب و کارتان کمک می کند.

واضح است زمانی که یک کارخانه، سازمان  یا کارگاه با سیستم حضور و غیاب دستی و کاغذی کار می کند با افزایش کارمندان و بزرگ شدن حجم و اندازه واحدها و تعداد پرسنل بازدهی رو به کاهشی دارد.

حال اگر همین ارگان، از یک نرم افزار حضورغیاب بهره مند باشد، علاوه بر اینکه خود قابلیت رشد دارد، نرم افزار حضورغیاب هم بسته به تعداد و اندازه شرکت امکان بزرگ شدن و ارتقا دارد که همین امر، یک نوع امتیاز برای مجموعه کسب و کار محسوب می شود.

شرکت افق فرا ویژن با ارائه مشاوره در خصوص دستگاه ها و نرم افزارهای حضور و غیاب سعی می کند بهترین گزینه ها را به شما معرفی کند.

در صورت هرگونه سوال و مشاوره در خصوص خرید دستگاه حضورغیاب می توانید از کارشناسان افق فرا ویژن کمک بگیرید.