دستگاههای حضور و غیاب

مقایسه دستگاه‌های حضور و غیاب در ایران

توسط 20 اکتبر 2019 آوریل 12th, 2021 بدون نظر
دستگاه حضور و غیاب در ایران

مقایسه دستگاه‌های حضور و غیاب در ایران

حتما قبل از خرید دستگاه‌ های حضور و غیاب، باید مقایسه ‌ای بین دستگاه‌ های موجود در بازار انجام شود؛ تا بتوان با توجه به نیاز و هدف، بهترین دستگاه را انتخاب کرد.

انواع مختلفی از این دستگاه‌ ها در بازار موجود می­باشند.

از مدل‌های کارتی تا مدل‌های تشخیص چهره. البته این دستگاه‌ها می­توانند هر کدام از روش ‌های شناسایی را به صورت تکی و یا ترکیبی از آن‌ها را باهم داشته باشند.

عملکرد شناسایی دستگاه‌های حضور و غیاب

روش‌های شناسایی شامل: کارتی بدون تماس، تشخیص چهره، اثر انگشت و وارد کردن رمز می­شود، که معمولاً همه دستگاه ها، ورود رمز را دارند، چرا که از آن به عنوان تاییدیه ثانویه هویت اشخاص نیز استفاده می‌شود.

به این صورت که با تنظیم دستگاه، بعد از تشخیص چهره افراد، برای اطمینان رمز را نیز باید وارد کرد.

دستگاه‌های حضور و غیاب شامل ویژگی هایی چون: باتری داخلی، اتصال به اینترنت از طریق وای فای یا GPRS و درگاه USB هستند.

در این دستگاه ها، میزان حافظه داخلی، تعداد تعریف اثر انگشت، چهره و کارت و همچنین تعداد ذخیره سازی آن ها نیز از عوامل موثر در انتخاب شما می­باشد.

عملکرد شناسایی اثر انگشت در بین همه مدل‌ های بالارده موجود در بازار یکسان است و معمولاً در کمتر از نیم ثانیه قابلیت شناسایی افراد را دارد.

سنسور شناسایی این دستگاه ‌ها نیز ضد تقلب هستند و در این مورد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. در حالت کلی ظرفیت معرفی چهره در این دستگاه‌ها بین ۴۰۰ تا ۳۰۰۰ عدد است.

ظرفیت معرفی اثر انگشت نیز بین ۲۰۰۰ تا ۱۰۰ هزار عدد به صورت سفارشی قابل تغییر است. ظرفیت کارت نیز به همین صورت است.

از لحاظ باتری داخلی، این دستگاه ها، به طور میانگین، در صورت قطع برق، تا ۵ ساعت توانایی روشن ماندن و بدون نقص کار کردن را دارند.

اکثر دستگاه ‌های بالارده، دارای صفحه نمایش لمسی هستند و نیازی به کلیدهای فیزیکی ندارند، اما نکته اینجاست که دستگاه‌ های بیشتر شرکت ‌ها، مدل یکسانی دارند و فقط کمپانی عرضه کننده آن ها متفاوت است.

مقایسه دستگاه حضورغیاب در ایران

لازم به ذکر است که دستگاه‌های شرکت افق فرا ویژن، با نمونه ‌های دیگر کمپانی‌ ها متفاوت است. به طور مثال دستگاه OFV-850 یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار است.

این دستگاه پورت‌های ارتباطی زیادی دارد و حتی در صورت درخواست مشتری، ارتباط ابری نیز در این دستگاه فراهم شده است.

تعداد ثبت رکورد های بالا، همچنین تعداد تعریف چهره، اثر انگشت و کارت نیز در این مدل بسیار بالاست و خیال مشتری را از نظر محدودیت تعداد راحت می‌کند. این مدل همچنین قابلیت نصب بر روی کلیه قفل‌های برقی و گیت‌های کنترل تردد را دارد.

این دستگاه قابلیت تعریف ۱۰ اثر انگشت با یک کد پرسنلی را دارد که یک مزیت به حساب می­ آید. یک ویژگی کارآمد در این دستگاه، قابلیت دسترسی از طریق تلفن همراه است.

تمامی پرسنل می­توانند از طریق تلفن همراه خود، درخواست مرخصی و ماموریت یا تغییر شیفت بدهند و کلیه ترددهای خود را در یک ماه مشاهده کنند.

مدیر مجموعه نیز می­تواند از طریق تلفن همراه، کلیه تردد پرسنل را مشاهده و کنترل کند.

در هر حال، شما می­توانید با کمی دقت در انتخاب و ویژگی هایی که نیاز دارید، بهترین دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد را برای محل کار خود تهیه کنید.

ارسال پاسخ