دستگاههای حضور و غیاب

نكات خريد دستگاه حضورغياب ارزان چيست؟

توسط 03 می 2020 آوریل 18th, 2021 بدون نظر
دستگاه حضور و غیاب ارزان

یکی از امکاناتی که همراه با پیشرفت تکنولوژی به کمک سازمان‌ها و ادارات آمده است، دستگاه کنترل تردد یا همان دستگاه حضور و غیاب است. با خرید دستگاه حضور و غیاب می‌توانید روند ثبت حضور و تردد کارمندان را بسیار سریع‌تر و راحت‌تر انجام دهید.

اگر قصد خرید یک دستگاه حضور و غیاب ارزان را دارید، بهتر است پیش از خرید به برخی از نکات توجه کنید. برای اطلاعات بیش‌تر درباره نکات خرید و عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه کنترل تردد با افق فرا ویژن همراه شوید.

اهمیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب چیست

دستگاه حضور و غیاب چیست و چه کاربردی دارد؟ پاسخ به این سوال می‌تواند بسیار ساده باشد.

دستگاه حضور و غیاب به منظور حضور و غیاب کارکنان یک سازمان و کنترل تردد آن‌ها استفاده می‌شود. اما اگر بخواهيم كمي دقيق‌تر به كاربرد اين دستگاه فكر كنيم،‌ ممكن است از خود بپرسیم که با وجود روش‌های حضور و غیاب کم‌هزینه‌تر، چه نیازی به استفاده از دستگاه حضور و غیاب ارزان خواهیم داشت؟

استفاده از دستگاه‌هاي كنترل تردد مي‌تواند روند حضور و غياب و ثبت زمان ورود و خروج كاركنان را بسيار دقيق‌تر و سریع‌تر کند.

اگر یک دستگاه کنترل تردد مناسب برای شرکت خود خریداری کنید، دیگر در انتهای ماه نیازی به محاسبه میزان حضور هر شخص و حقوق او نخواهید داشت. بلکه با استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب می‌توانید تنها با چند کلیک، حقوق پایانی کارمندان را محاسبه کنید.

برخی دیگر از دلایلی که موجب اهمیت دستگاه‌های حضور و غیاب خواهد شد از قرار زیر خواهند بود.

افزایش سرعت و راحتی:

با دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توانید روند حضور و غیاب را بسیار سریع‌تر و راحت‌تر کنید. در حالی که با ثبت گزارشات کتبی، علاوه بر استفاده بی رویه از کاغذ سرعت حضور و غیاب نیز تا حد چشمگیری کاهش داشته و روند محاسبه حقوق به کاری طاقت‌فرسا تبدیل خواهد شد.

محاسبه دقیق حقوق:

از دیگر مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب ارزان، محاسبه دقیق حقوق کارمندان است. با استفاده از این دستگاه‌ها دقایق ورود و خروج با دقت تمام ثبت خواهد شد. به همین دلیل از پرداخت حقوق کم‌تر یا بیش‌تر به کارمندان نیز جلوگیری شده و عدالت به درستی برقرار می‌شود.

افزایش نظم کارکنان:

زمانی که کارمندان و پرسنل اداره بدانند که زمان ورود و خروج آن‌ها با دقت دقیقه ثبت می‌شود، نسبت به زمان ورود و خروج خود نیز حساس‌تر خواهند بود. البته بهتر است از سخت‌گیری بیش از حد نیز دوری کنید تا کارمندان از کار زده نشوند.

دستگاه های حضورغیاب ارزان

هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان به چه نکاتی توجه کنیم

شرکت‌های مختلفی دستگاه‌های حضور و غیاب را برای سازمان‌های گوناگون تولید می‌‌کنند. می‌توانید با توجه به نوع سازمان و نیازهای خود، دستگاهی مناسب و باکیفیت را برای کنترل تردد افراد تهیه کنید.

اما زمانی که می‌خواهید به دنبال دستگاه حضور و غیاب ارزان یا دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره باشید باید به چه نکاتی توجه کنید؟ برخی از این نکات عبارت‌انداز:

1.نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه

یکی از مهم‌ترین نکاتی که مي‌تواند به هنگام خريد دستگاه حضور و غياب ارزان اهميت بالايي داشته باشد،‌ نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه و قابليت‌هاي آن است.

شركت‌هاي ساخت دستگاه‌هاي حضور و غياب به همراه دستگاه‌هاي مختلف،‌ نرم‌افزارهایی را نیز برای مدیریت راحت و دسترسی سریع به اطلاعات در اختیار خریداران و مدیران سازمان‌ها خواهند گذاشت. سعی کنید به کاربردی بودن و کاربرپسند بودن نرم‌افزار دقت کافی داشته باشید تا در آینده دچار هیچ مشکلی در استفاده از آن نشوید.

2.پشتیبانی و خدمات پس از فروش

از دیگر نکاتی که توجه کافی به آن از اهمیت بالایی برخوردار است، بحث خدمات پس از فروش و پشتیبانی است. دستگاه‌های حضور و غیاب نیز ممكن است مانند هر سخت‌افزار ديگري دچار مشكل يا نقص شوند.

زماني كه در دستگاه مشكلي پیش آید، پشتیبانی شرکت فروشنده می‌تواند کمک بسیاری برای شما باشد. پیدا کردن قطعات جایگزین و انجام تعمیرات مورد نیاز، گاهی می‌تواند کاری بسیار طاقت‌فرسا و مشکل باشد.

اما با پشتیبانی شرکت فروشنده می‌توانید با خیالی آسوده خرید خود را انجام داده و از ارائه خدمات پس از فروش اطمینان کامل داشته باشید.

خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان

چه فاکتورهایی بر روی قیمت دستگاه حضورغیاب تاثیر دارد؟

حال که درباره اهمیت دستگاه‌هاي كنترل تردد و نكات خريد دستگاه حضور و غياب ارزان صحبت كرديم، شايد بهتر باشد كه درباره عوامل تاثيرگذار بر قيمت اين‌گونه دستگاه‌ها نيز بدانيم.

با دانستن فاكتورهاي تاثيرگذار بر قيمت تمام شده دستگاه‌هاي حضور و غياب، مي‌توانيد بهترين و مناسب‌ترين دستگاه كنترل تردد را با توجه به نياز و بودجه‌اي كه در اختيار داريد خريداري كنيد.

ظرفيت ثبت كاربر و تردد:

بسياري از دستگاه‌هاي حضور و غياب ظرفيتي محدود براي ذخيره اطلاعات كاربران و همچنين تعداد ترددها در اختيار شما خواهند گذاشت. واضح است كه اگر یک سازمان بزرگ با تعداد كارمندان بسيار هستيد،‌ بايد با صرف هزينه بيش‌تر، دستگاهي را خريداري كنيد كه ظرفيت بيش‌تري در اختيار شما خواهد گذاشت.

پشتیبانی و اعتبار شرکت:

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، یکی از نکات برای خرید دستگاه‌های کنترل تردد، پشتیبانی آن است. واضح است که اگر شرکتی معروف‌تر و معتبرتر باشد، پشتیبانی بهتری ارائه داده و هزینه بیش‌تری را نیز دریافت خواهد کرد. اگر پشتیبانی از دستگاه و همچنین اعتبار و معروفیت شرکت سازنده برای شما مهم است، شاید مجبور شوید مقداری بیش‌تر هزینه کنید.

امکان اتصال به نرم‌افزار مخصوص:

شمار بسیاری از شرکت‌های سازنده دستگاه حضور و غیاب ارزان، به همراه دستگاه‌هاي خود نرم‌افزاري را براي اداره و مديريت هرچه بهتر اطلاعات ارائه مي‌دهند. اگر نيازي به نرم‌افزار نداريد،‌ مي‌توانید دستگاه‌هاي ارزان‌تري را تهيه كنيد. در غير اينصورت با توجه به قابليت‌ها و امکانات نرم‌افزار، باید هزینه بیش‌تری را پرداخت کنید.

جمع بندی

همان‌طور که در افق فرا ویژن خواندید، برای تهیه دستگاه حضور و غیاب ارزان باید به چندین نکته گفته شده در مقاله توجه داشته باشید.

کیفیت دستگاه، پشتیبانی و خدمات پس از فروش، قابلیت‌های نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه و همچنین ظرفیت دستگاه برای ثبت کاربران از جمله فاکتورهایی هستند که می‌توانند بر روي قيمت دستگاه تاثيرگذار باشند.

با استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب افق فرا ویژن، می‌توانید کیفیت و سرعت روند حضور و غیاب را در سازمان خود افزایش دهید.

ارسال پاسخ