دستگاههای حضور و غیاب

بررسی پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud

توسط 20 فوریه 2021 آگوست 21st, 2021 بدون نظر
بررسی پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud

معرفی بستر ابر در پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud

پیش از بررسی پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud به بررسی و معرفی فضای ابری یا همان بستر ابر تحت وب می پردازیم. کم و بیش افراد با فضای ذخیره سازی ابری آشنایی دارند و عموما آن را با نام فضای ذخیره سازی آنلاین یا تحت وب شناسایی می کنند.

به طور کلی بستر ابری، بستری است برای ذخیره کردن اطلاعات شما، که این اطلاعات می تواند شامل هر اطلاعات و به هر صورتی مانند فیلم و یا عکس، مستندات، اطلاعات مرتبط با حضور و غیاب و … باشد.

برای ذخیره سازی اطلاعات در بستر ابری شما به هیچ دستگاه و وسیله ای دیگر مانند فلش مموری، انواع کابل ها و دیگر دستگاه های فیزیکی از این قبیل نیازی نخواهید داشت. کافی است به کمک اینترنت فایل و اطلاعات خود را در بستر ابری و به صورت تحت وب بارگذاری و ذخیره نمایید.

مزیت بسیار بارزی که برای ذخیره سازی در بستر ابری وجود دارد این است که شما می توانید به راحتی، در هر زمانی و با هر دستگاهی به اطلاعات ذخیره شده ی خود دسترسی پیدا کنید، فقط کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید.

این مزیت و ویژگی در دستگاه های فیزیکی ذخیره سازی وجود ندارد و تنها راه شما برای دستیابی به اطلاعاتتان همان دستگاه می باشد. پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud انتخاب بسیاری از شرکت های معتبر است.

مشهورترین و امن ترین فضا و بستر ابری که تا به حال در جهان ارائه شده است، فضای ابری شرکت گوگل می باشد، که این بستر با نام گوگل درایو شناسایی می شود.

در گوگل درایو شما می توانید به راحتی تا حجم اطلاعات پانزده گیگابایت را به صورت رایگان ذخیره سازی نمایید، البته لازم به ذکر است که می توانید مقدار اطلاعات بیشتر و با حجم بیشتری را ذخیره نمایید، فقط کافی است مقدار هزینه ی اندکی برای آن بپردازید.

فضای ابری کاربرد و کارایی های بسیار بالایی برای کاربران دارد و برای ذخیره بسیاری از داده ها از آن استفاده می شود. برای مثال ذخیره سازی اطلاعات مربوط به حضور و غیاب منابع انسانی یک شرکت در این دسته قرار دارد. حال در ادامه به بررسی پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud به صورت کامل می پردازیم.

گوگل درایو پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر گوگل درایو می تواند یکی از پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud باشد.

مقدمه ای در خصوص پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud:

پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud، به معنای آن است که اطلاعات مورد نیاز و ضبط شده ی مربوط به حضور و غیاب را به صورت تحت وب در فضای ابری ذخیره نمایید. پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud دارای امنیت بسیار بالایی می باشد؛ و هیچ گونه جای نگرانی برای به سرقت رفتن اطلاعات وجود ندارد.

چگونگی اجرای پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud:

دانستیم که بستر ابری بستری برای ذخیره کردن اطلاعات تحت وب می باشد. پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud برای سازمان و شرکت ها به این صورت است که نرم افزارهایی بر روی سیستم مرکزی و سروری آن شرکت و سازمان متصل می شود و انتقال اطلاعات تحت وب در آن فضا و بستر صورت می گیرد.

پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud برای شرکت و سازمان ها بدون نیاز به کامپیوتر و یا سرور مجزا نیز امکان پذیر می باشد.

در این پلتفرم با ایجاد یک فضا و بستری در اینترنت اطلاعات مربوط به حضور و غیاب منابع و نیروی انسانی انتقال می یابد که این انتقال بین دستگاه حضورو غیاب شرکت و سازمان مربوطه با اینترنت رخ می دهد.

برای پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud کافی است شما به صورت ماهانه و یا سالانه فضایی تحت وب را اجاره نماید و اطلاعات را در آن ذخیره نمایید. در این روش حتی دیگر نیاز به هیچ دستگاه سخت افزاری وجود ندارد.

مهم ترین و اصلی ترین عنصر در پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud، شبکه اینترنت می باشد؛ کافی است برای کار کردن و انتقال یا تخلیه اطلاعات خود، دستگاه حضور و غیاب خود را به شبکه اینترنت متصل نمایید تا کار شما به آسانی اجرا و عملی شود.

اجرای پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloudاجرای پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud بسیار آسان است و با هر دستگاهی می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

بررسی ویژگی و مزیت های پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud:

1. بستر ابری برای ذخیره سازی اطلاعات مربوط به حضور و غیاب یک ویژگی خوبی که دارد این است که با هر نوع دستگاه حضورو غیابی سازگار است و به راحتی می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

2. با پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud ، امنیت کافی وجود دارد و اطلاعات ذخیره شده در بستر ابری محفوظ می ماند .

3. شما می توانید در هر زمانی با هر ابزاری به صورت امن به اطلاعات حضور و غیاب خود تحت وب دسترسی پیدا کنید.

4. یک ویژگی بارز این است که می توانید به راحتی و به صورت آنلاین به وضعیت رفت و آمد و حضور و غیاب نیروی انسانی و پرسنل خود دسترسی پیدا کنید.

5. یک نکته ی مهمی که در این روش باید به آن توجه ویژه بکنید این است که دستگاه حضور و غیاب خود را از یک برند و شرکت معتبر تهیه نمایید. بسیاری از حوزه ها در این زمینه فعال هستند اما همه آنها قابل اعتماد نیستند. وب سایت www.ofv-co.com یک وب سایت معتبر در این زمینه می باشد.

6. این روش برای ذخیره اطلاعات موردنظر و همچنین نظارت رفت و آمد و حضور و غیاب کارکنان کاملا به صرفه است؛ زیرا هیچ هزینه اضافی برای آن پرداخت نخواهد شد و همچنین با پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud چندین هدف دیگر قابل اجرا خواهند بود.

7. این روش برای مدیران بسیار کاربردی است چرا که می توانند به آسانی و یا حتی به دور از کارکنان خود وضعیت تردد و حضور آنها را بررسی کنند.

8. با پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud دیگر نیازی به هیچ زیر ساخت و شبکه ای وجود ندارد و متعاقبا در هزینه و بسیاری از دیگر فعالیت ها کاسته می شود.

9. این روش به دلیل آنکه با تکنولوژی روز دنیا همسو می باشد؛ دارای مزایای بسیار زیادی می باشد.

امنیت در پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloudامنیت در پلتفرم حضور و غیاب در بستر ابر cloud بسیار بالا می باشد.

ارسال پاسخ