اخبار افق فرا ویژندستگاههای حضور و غیاب

چارت سازمانی در استارت اپ ها

توسط 08 آوریل 2021 آگوست 21st, 2021 بدون نظر
چارت سازمانی در استارت اپ ها

به طور کلی موضوعی که این جا برای ما پیش می آید این است که استارت اپ چیست و چه ارتباطی به دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار های تحت وب حضور غیاب و مشتقات آن ها دارند.

نکته ای که وجود دارد این است که ما نمی توانیم یک تعریف سازمانی را با استفاده از استارت اپ ها انتخاب کنیم.

یا بهتر است که اینطور بگوییم که استارت اپ های یک شرکت و یا یک سازمان به صورت موقتی می باشد و همیشگی نیست که بتوان از آن در همه ی مواقع استفاده کرد.

این استارت اپ ها می توانند با چرخش ها و تغییر های زیادی همراه باشند که بهتر است از یک چارت سازمانی استفاده کنند.

این چرخش ها و تغییر ها انقدر ادامه دارند تا این که به یک حد و یا یک نقطه ی ثابت برسند. و مدل کسب و کار و شیوه ی انجام آن مشخص شود.

در صورتی که شیوه های کار آن سازمان ها مشخص شود خروجی های سازمان ها به بهترین و مطلوب ترین حالت خود می رسد و می توان رشد خوبی را در روند کاری سازمان مشاهده کرد.

نقش های اساسی ای که هر استارت اپی باید داشته باشد

البته این موضوع را از نظر و دیدگاه های مختلف هم بررسی می کنیم تا ببینیم هر کدام چه طور است و به چه صورت باید مطابق با آن ها پیش رفت:

1 – دیدگاه اول هیولای موفقیت نام دارد

عنوان آن را حتی می توان مدیر عامل هم دانست. وظیفه ی مدیر عامل در این زمینه ی شغلی توسعه دادن به کسب و کار ها و ایجاد فکر های جدید و به عمل رساندن آنها است به طوری که موفقیت را برای خود و عواملی که در آن سازمان مشغول به کار هستند جلب می کنند.

2 – نو گرا ها

مسئول این بخش با توجه به چارت سازمانی در استارت اپ ها فقط مشتری می باشد مهارتی که در این زمینه باید داشته باشد طراحی کردن است و وظیفه ای که در برابر این چارت ها در این عرصه باید داشته باشد، ساختن یک تجربه ی خوب و عالی و همچنین متناسب برای مشتری می باشد.

و دیگر این که سعی کند که تمرکز مشتری ها را به سمت مشتری های دیگر و محصول های خود و همچنین برند های معروف و پر فروش خود و یا بازاریابی و گسترش محتوا و … جلب کنند.

چارت سازمانی

3 – هکر ها

دسته ی دیگر از این نوع چارت سازمانی در استارت اپ ها هکر ها می باشند ان ها نیز نقش مهمی را در این مجموعه اجرا می کننند.

زیرا مسائل امنیتی در دست آنها است و از دست دادن آن و سهل انگاری در برابر آن ها می تواند بسیار به ضرر شرکت و یا سازمان بوده باشد.

اگر بخواهیم که حوزه فعالیت های هکر ها را بررسی کنیم به مورد های زیر باید اشاره کرد: ( توجه داشته باشید یک هکر هرکدام از قسمت های زیر را می تواند تهدید کند)

• تیم

این بخش شامل چشم انداز ها و بیانه های ماموریت های مختلف و انواع استراتژی ها و برنامه ریزی ها در ارتباط با مدیریت و همچنین استخدام کردن و یا اخراج کردن و رویداد های دیگر از این قبیل است.

• مدل های مختلف کسب و کار

این بخش نیز مانند بخش قبلی شامل جذب مشتری و همچنین افزایش طول عمر مشتری و درآمد های پر تکرار و پشت سر همی که به صورت ماهانه دریافت می شود. فروش و رشد را می توان از این قبیل دانست.

• جذب سرمایه و سرمایه گذار

خدمات برنامه هایی مثل ارائه دادن به سرمایه گذاران و نمایش دادن انواع ارائه های عمومی و بالا بردن آگاهی هایی که در مورد برند های مختلف شکل گرفته است و جذب سرمایه گذار ها و انجل ها

4_ موضوع های حقوقی

این بخش از چارت سازمانی در استارت اپ ها شامل شخصیت های حقوقی و همه ی اعضای هیئت مدیره و همه ی مشاور ها و همچنین سهامدار ها در شرکت و یا ان سازمان و سهام هایی که به صورت رهن و یا تشویقی می باشد

5_ حسابداری

همه ی مواردی که به بودجه ریزی و سود و زیان ها و جریان های نقدینگی و بالانس شیت ها مرتبط می باشد

6_ منبع های انسانی

همه ی انواع سیاست های مرتبط با پرداختی و تشویقی و همچنین انواع پاداش ها و سلامتی و اجاره کردن دفتر و به طور کلی خرید تجهیزات را شامل می شود.

7_ مشتری

این مورد شامل پیدا کردن بهترین تناسب ها در بازار و تحقیق کردن در بازار و اعتبار سنجی برای مشتری ها و مصاحبه کردن با مشتری و دادن اطلاعات به آن ها و مشاهده کردن نظرسنجی ها و پرسونا ها و رقابت ها.

8_ محصول

این بخش شامل داستان مشتری و تجربه های کاربری و واسطه های کاربری که باعث ایجاد تعامل و کاربرد پذیری می شوند.

9_ برند

برند معمولا شامل نام و رنگ ها و انواع لوگو ها و آیکن ها و یا حتی فونت ها و شکل ها و هویت و صدا و استایل و حتی احساسات و رفتار ها و بقیه موردهایی که در برند تبلیغاتی آنها استفاده شده است.

10_ بازاریابی

شامل وب سایت و وبلاگ و انواع شبکه های اجتماعی و سئو سایت ها و ایمیل ها و داستان های تلینگ

چارت سازمانی در استارت اپ

دیدگاه دوم در چارت سازمانی

پدیدگاه دوم از نظر این دیدگاه چارت سازمانی در استارتاپ ها کمی متفاوت تر از دیدگاه اول می باشد و این دیدگاه شامل مورد های زیر می باشد:

• مدیر رشد

این بخش از راهبرد ها و همچنین تحلیل گر ها و یا افراد خلاق با شخصیت قوی و یا چند مهارتی و یا افرادی با داشتن مهارت های نرم تشکیل شده است

• توسعه دهنده ها

این بخش شامل همه ی عکس العمل های سریع می باشد و در آن خلاقیت نقش اساسی را دارد و همچنین مهمترین بخش سازمان از نظر دیدگاه دوم محسوب می شود.

این بخش در چارت سازمانی بسیار مهم است.

• رابط و یا همان واسط کاربری

شامل همدلی مشتری و اجراهای سریع می باشد.

ارسال پاسخ