راهکارهای حضور و غیاب

نرم افزارهای حضورغیاب چگونه بهره وری را افزایش می دهند؟

توسط 28 اکتبر 2018 آگوست 30th, 2021 بدون نظر
بهبود بهره وری با نرم افزار حضور و غیاب

بهره وری کسب و کار، موفقیت یک سازمان را تعریف می‌کند. در حالی که بهره وری فرصت های رشد را فراهم می‌آورد، کاهش آن می‌تواند به مشکلات مالی شرکت ها و ضعیف شدن آنها منجر شود.

بهره وری ممکن است به شکل های مختلف باشد، مهمترین آن کارکنان هستند.

بهره وری کارکنان، نیروی حیاتی هر کسب و کار است، واقعیتی است که نمی‌شود از آن فرار کرد. به همین دلیل است که وقتی سازمان به دردسر می‌افتد، می‌توانید نشانه های آن را در بهره وری کارکنان جستجو کنید.

مشکلات مربوط به بهره وری کارکنان معمولا می‌تواند به علت عملکرد آنها، تجهیزات یا محیط کار باشد.

اگر کارکنانی دارید که دائما دیر سر کار حاضر می‌شوند، خسته هستند یا ناراضی اند، این یک زنگ خطر برای کاهش بهره وری سازمان شماست و بایدعلت چنین رفتارهایی را شناسایی کنید.

بهره وری کسب و کار می‌تواند تا حد زیادی با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب و حقوق و دستمزد بهبود یابد.

قابلیت های این نرم افزارها می‌تواند به افزایش روحیه کارکنان، صرفه جویی در وقت و هزینه ها و کاهش حجم کارهای حسابداری که مانع بهره وری می شود، کمک نماید.

هنگامی که از این سیستم به درستی استفاده شود، تبدیل به راه حلی برای ایجاد نیروی کار مولد می‌گردد و سازمان را در مسیر رشد قرار می‌دهد.

در این مقاله، ما به این پرسش پاسخ خواهیم داد که چگونه می‌ توان با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب، بهره وری را بهبود بخشید؟

هر گونه رشد اقتصادی کسب و کار می‌تواند از تأثیرات منفی تقلب کارمندان و خطاهای انسانی رنج ببرد. اشتباهات در ورود داده ها می‌تواند برای یک شرکت مشکل ایجاد کند که بسیار پر هزینه است.

با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب، این اشتباهات به حداقل می‌رسند زیرا این سیستم ها اطمینان حاصل می‌کنند که فرد مناسب در زمان مناسب در محل کار خود حاضر شده است.

آنها همچنین کارایی و در نهایت بهره وری را افزایش می‌دهند. در اینجا، ما درباره مشکلاتی که می‌تواند بهره وری سازمان را تهدید کند و آنچه نرم افزار حضور و غیاب در مقابل آنها می تواند انجام دهد، صحبت می‌کنیم.

کاهش غیبت کارکنان

برای کسب و کارهای کوچک، غیبت کارکنان نگرانی اصلی نیست. این مشکل بیشتر بر شرکت های بزرگ تاثیر می‌گذارد، زیرا سازمان های بزرگتر برای ردیابی حضور کارکنان در سازمان ها به مشکل بر می‌خورند.

این باعث می شود حضور و غیاب بسیار سخت تر انجام شود که می‌تواند منجر به افزایش غیبت شده و بر میزان بهره وری تاثیر بگذارد.

سیستم های حضور و غیاب قادر اند به شما کمک کنند تا یک سیاست دقیق و روشن را در سازمان خود پیاده کنید و از غیبت ها غافل نشوید.

داشتن یک سیاست قوی و واضح، کارکنان را از تنبلی یا عدم متعهد دور نگه می‌دارد. علاوه بر این، کارکنان می‌توانند برنامه های زمان بندی خود را مشاهده کرده و برای مرخصی گرفتن راحت تر اقدام کنند.

جلوگیری از خطای انسانی

شرکت ها با وارد کردن اطلاعات حقوق و دستمزد و ساعت کاری به صورت دستی، با هزینه های سنگین مواجه می‌شوند.

روش های حضور و غیاب قدیمی، دیگر در چشم انداز کسب و کار امروز، به ویژه در سازمان های در حال رشد، جای ندارد.

همچنین این سیستم ها دارای کاستی هایی هستند که امکان تقلب را در آنها فراهم می‌کند. ممکن است یک کارمند برای همکار خود حاضری بزند، در حالی که  او امروز سر کار حاضر نشده است.

نحوه ی افزایش بهره وری با نرم افزار حضورغیاب

برنامه ریزی خودکار برای کارکنان

تنظیم برنامه ها به طور حتم طاقت فرسا و وقت گیر است، به ویژه اگر سیستمی برای انجام آن نداشته باشید.

به غیر از بررسی حضور و ردیابی زمان ها، نرم افزار حضور و غیاب، با تنظیم برنامه زمان بندی کارمندان، اجازه می‌دهد تا کاربران روند کاری خود را  به سادگی دنبال کنند.

برنامه های زمان بندی ممکن است با استفاده از دسترس پذیری کارمندان، رتبه و مجموعه مهارت آنها ایجاد شوند.

تقویت روحیه کارکنان

همه ما می‌دانیم که کارکنان شاد برای کسب و کار، مفید و کارکنان با روحیه ی پایین، اغلب باعث ایجاد مشکل در کسب و کار می‌شوند.

شما باید مراقب باشید هرگز چنین مشکلی پیش نیاید.

نگرانی در مورد ساعتهای کار طولانی، پرداخت کم و یا نادرست، آموزش ناکافی و محیط کار ضعیف، می تواند بر روحیه کارکنان تاثیر بگذارد.

به غیر از بهبود شرایط کار، استفاده از نرم افزار حضور و غیاب می تواند به حل این مشکل کمک کند زیرا آنها اطمینان دارند حقوقشان بر حسب ساعات کاری که با دقت محاسبه شده پرداخت می‌گردد.

توانمندسازی کارکنان

راه حل های حضور و غیاب امروزه با برنامه های خودکفایی و فراهم کردن امکان دسترسی و کنترل داده های آنها ارتقا یافته است.

این مسئله باعث می‌شود که فشار کاری بر کارمندان منابع انسانی کاهش یابد.

همچنین پروفایل های شخصی کارمندان موجب شفافیت در اطلاعات و داده هایی که مربوط به فعالیت آنهاست می‌گردد و هر گونه شک و شبه را از بین می‌برد.