دستگاه حضور و غیاب - دستگاههای حضور و غیاب - انتخاب دستگاه حضور غیاب براساس تعداد پرسنل

انتخاب دستگاه حضور غیاب براساس تعداد پرسنل یکی از المان هایی است که هنگام انتخاب دستگاه حضور و غیاب باید به آن توجه کرد. در پست بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است ، مفصلا در مورد المان هایی که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید، صحبت کرده ایم.

اگر قبل از خرید میخواهید بدانید قیمت دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران به چه صورت تعیین میشود، به لینک مربوطه مراجعه کنید. در پاسخ سوال، چطور دستگاه حضور و غیاب را براساس تعداد پرسنل انتخاب کنیم ؟ با مطرح کردن پیشنهاد هایی پاسخ ها را برای شما شرح خواهیم داد.

چطور دستگاه حضور و غیاب را براساس تعداد پرسنل انتخاب کنیم ؟

پیشنهاد اول : انتخاب دستگاه حضور غیاب براساس تعداد پرسنل 1000 تا یا بیشتر

یکی از ویژگی های دستگاه های حضور و غیاب شرکت افق فرا ویژن تعداد ثبت اثر انگشت و یا چهره تا 10000 نفر است، اما نکته مهم این است که آیا سازمانهایی که تعداد پرسنل آنها 1000 نفر یا بالاتر هست در یک محل مستقر هستند و یا در شعبات متعدد مشغول به کار می باشند. اگر در یک محل هستند باید توجه کنید که با توجه به تعداد زیاد پرسنل حتی اگر دستگاه قابلیت ثبت 10000 اثر انگشت یا تشخیص چهره را هم داشته باشد با توجه به تعدد در تردد پرسنل و ترافیک ، یک دستگاه مناسب این نوع موقعیت نیست.

اما نکته مهم این است که در بیشتر سازمانها و ارگانها و یا شرکت ها با تعداد پرسنل بالا مدیران میخواهند تمام شعب را در یک نقطه تخلیه اطلاعات کنند ( دفتر مرکزی ) و به صورت یکپارچه به گزارشات کل شعب دسترسی داشته و بتوانند در زمان مناسب هر دستگاه را در هر نقطه تخلیه کنند.

کلیه مدل های تشخیص چهره افق فرا ویژن که مدل های T10-FACE , T20-FACE , T30-FACE ,T50-FACE می باشد دارای دو گزینه بسیار منحصر به فرد است که این دستگاه ها را از بقیه دستگاههای موجود در بازار متمایز میکند.

گزینه P2P : شما با داشتم دستگاههای تشخیص چهره افق فرا ویژن می توانید بدون نیاز به IP STATIC از طریق اینترنت به دستگاه حضور و غیاب خود در هر مکان دسترسی داشته و اطلاعات آن را تخلیه کنید.

گزینه WEB URL : در صورتی که از نسخه نرم افزار حضور و غیاب افق فرا ویژن در بستر وب استفاده میکنید میتوانید از سیستم آدرس اینترنتی استفاده کرده و کلیه شعبات خود که مجهز به دستگاه حضور و غیاب می باشد را تخلیه اطلاعات کنید.

توجه داشته باشید که تخلیه اطلاعات در یک فضای امن و بدون نیاز به هزینه اضافی یکی از ویژگیهای مهم در مباحث امنیت شبکه میباشد، امروزه بیشتر دستگاههای حضور و غیاب توسط IP STATIC تخلیه شده که هم برای شما ماهانه هزینه دارد و هم یک گزینه منسوخ در امنیت شبکه است.

ازین رو شرکت هایی با 1000 پرسنل یا بیشتر ، میتوانند از بین 4 مدل دستگاه تشخیص چهره انتخاب کنند.

پیشنهاد دوم : انتخاب دستگاه حضور غیاب براساس تعداد پرسنل زیر 1000 تا

دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره و مدل های تحت اینترنت افق فرا ویژن ، مثل دستگاه لوتوس ، آریا و رامان برای این مجموعه ها مناسب است. توجه داشته باشید سه دستگاه لوتوس ، آریا و رامان از سیستم WEBSOCKET استفاده کرده و باز هم شما بدون نیاز به هزینه های اضافی می توانید کلیه اطلاعات خود را از شعبات دیگر در دفتر مرکزی تخلیه کنید. نکته بسار جالب این است که میتوانید از راه دور به سخت افزارهای خود دسترسی داشته و حتی اثر انگشت جدید تعریف کرده و یا نام پرسنل جدید را از راه دور به دستگاه حضور و غیاب منتقل کنید.

اگر از نرم افزار تحت وب حضور و غیاب افق فرا ویژن استفاده میکنید کلیه پرسنل با اپلیکیشن موبایل می توانند درخواست ماموریت و مرخصی ثبت کرده و نتیجه درخواست خود را در داشبورد پرسنلی خود ملاحظه نمایند.

پیشنهاد سوم : انتخاب دستگاه حضور غیاب براساس تعداد پرسنل زیر 1000 در کارگاه ها ، کارخانجات ، معادن 

وقتی صحبت از مکانهایی میشود که تعداد کمی از پرسنل کار اداری انجام میدهند و حداکثر پرسنل مشغول به کار فیزیکی و یدی هستند، مثل معادن ، تولیدی های مبل ، چوب بری ها ، ریخته گری یا تراشکاری ها و … شک نکنید که مناسب ترین دستگاه حضور و غیاب برای این مجموعه ها دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است، با تمام امکاناتی که در بالا توضیح دادیم این مساله بسیار مهم است که کدام دستگاه تشخیص چهره مناسب مجموعه شما است.