راهکارهای حضور و غیاب

ضرورت کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت

توسط 12 سپتامبر 2020 آوریل 25th, 2021 بدون نظر
ضرورت کنترل دمای بدن

یکی از علائم اصلی مرتبط با ویروس کرونا افزایش دمای بدن بالاتر از 38 درجه سانتی‌گراد است. برخی از محل‌های کار برای کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت و تعیین اینکه افراد وارد محل کار شوند یا خیر، کار خود را با استفاده از اسکنرهای لمسی دما شروع کرده‌اند.

کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت به عنوان یک روش برای تشخیص بیماری کرونا تا حدودی بحث برانگیز است، زیرا ممکن است درجه حرارت بدن فردی بالا باشد، حتی اگر فرد بیمار نباشد.

با این حال، آزمایش کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت نتایج عینی و فوری را ایجاد می‌کند و یکی از علائم اصلی COVID-19 را آزمایش می‌کند.

بر این اساس، تصمیم کارفرما برای اجرای غربالگری دما و کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت ممکن است روشی منطقی برای کاهش خطر شیوع کرونا در محل کار باشد.

آیا کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت مجاز است؟

هیچ نگرانی قانونی مربوط به حریم خصوصی در مورد اجرا و انجام آزمایش‌های کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت وجود ندارد.

به منظور جلوگیری از هرگونه نقض احتمالی حریم خصوصی در قوانین عمومی، اطلاعات به دست آمده از طریق غربالگری دما و کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت، نباید جمع آوری، ثبت، ذخیره، استفاده یا افشا شود، البته فقط باید تعیین شود که آیا کارمند مجاز به ورود به محل کار است یا خیر.

علاوه بر این، در صورت نیاز به ثبت اطلاعات، باید هرگونه اطلاعات شخصی جمع آوری شده قبل از ثبت ناشناس باقی بمانند. بنابراین هرگونه اطلاعات شخصی جمع آوری شده باید در برابر استفاده یا افشای غیر مجاز محافظت شود.

غربالگری دما و کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت حتی در حوزه‌های قضایی نیز قابل قبول است.

تا زمانی که کارکنان موافقت کنند که درجه حرارت آن‌ها بررسی شود، اطلاعات جمع آوری شده تا جایی که ممکن است باید برای تحقق هدف آزمایش محدود می‌شوند و سوابق آزمایش جمع آوری شده و ذخیره شده ممکن است در بعضی موارد استفاده ‏شوند و یا استفاده نشوند.

غربالگری دما و کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت چگونه باید انجام شود؟

برای اینکه آزمایش حرارتی با خیال راحت، مؤثر و مطابق با استانداردهای حفظ حریم خصوصی انجام شود، کارفرمایان باید پروتکل‏های زیر را در نظر بگیرند:

کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت

در صورت امکان، یک شخص ثالث را برای غربالگری دمای بدن کارمندان تعیین کنید. اگر امکان ندارید، اطمینان حاصل کنید که عضوی که مسئول انجام غربالگری دما است، به درستی آموزش استفاده از اسکنر دما را یاد گرفته کرده است و باید بداند چه عواملی به جز COVID-19 می‌تواند بر میزان دمای بدن و عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دستگاه تست باید دارای تجهیزات محافظت شخصی باشد، از جمله: دستکش جراحی، ماسک صورت و لباس آزمایشگاهی یا لباس یکبار مصرف.

ضدعفونی کننده دست با الکل. آزمایش کننده باید از کارمندان بپرسد که آیا آن‌ها از آزمایش دمای خود رضایت دارند یا خیر. اگر یک کارمند از امتحان خودداری کند، به دلیل اینکه که حضور او ممکن است سلامتی و ایمنی دیگران را به خطر اندازد، در محل کار پذیرفته نمی‌شود.

سؤال کردن از کارمندان

علاوه بر انجام غربالگری دما، آزمایش کننده باید از هر کارمندی که وارد محل کار می‌شود سؤال کند که آیا علائم او شبیه آنفلوانزا (سرفه، تنگی نفس، تب) است یا خیر.

آزمایش کننده همچنین باید سؤال کند که آیا کارمند در 14 روز گذشته با کسی که بیماری کرونا داشته تماس نزدیک داشته است؟

سؤالات مربوط به غربالگری

در صورت امکان، کارمندان باید آزمایش شوند و سؤالات مربوط به غربالگری فوق را در یک منطقه خصوصی یا نیمه خصوصی، دور از چشم و گوش همکاران، یا سایر بازدید کنندگان پرسیده شوند.

به غیر از تعیین اینکه آیا کارمند اجازه ورود به محل کار را دارد، نتایج آزمون نباید برای هر هدفی جمع آوری، ثبت، ذخیره، استفاده یا افشا شود. تمام اقدامات حریم خصوصی که در بالا مشخص شد، باید دنبال شوند.

به کارمندان با درجه حرارت بدن بالاتر از 38 درجه سانتی‌گراد یا پاسخ “بله” به هر یک از سؤالات غربالگری، باید توصیه کنید که به خانه برگردند، خود را قرنطینه کنند و با پزشک عمومی یا مسئولین بهداشت عمومی منطقه خود تماس بگیرند. کارفرمایان موظف هستند محل کار امن را برای کارمندان را فراهم کنند.

کنترل دمای بدن قبل از ورود به شرکت ، آزمایش حرارتی و غربالگری روش‌های مناسبی برای محافظت کارکنان در محل کار در برابر شیوع بالقوه COVID-19 است.

تا زمانی که کارکنان از انجام آزمایش رضایت نداشته باشند، نتایج آزمون ثبت نمی‌شود. تست‌ها باید با خیال راحت و با احترام انجام شوند.

منابع: https://www.gowlingwlg.com

ارسال پاسخ