Skip to main content

سیستم کنترل تردد کارتی

 سیستم کنترل تردد کارتی(Card traffic control system) از جمله دستگاه‌های پرکاربرد در ایران است. به گونه‌ای که همه افراد دانسته یا ندانسته از این سیستم استفاده کرده‌اند. ممکن است همه ما با شنیدن اسم سیستم کنترل تردد به یاد فضایی امنیتی افتاده باشیم اما غافل از اینکه با بعی از نمونه‌‌های آن به صورت روزانه در ارتباط هستیم. اگر به سیستم حمل و نقل عمومی دقت کنید حضور پر رنگ اکسس کنترل‌های کارتی را مشاهده خواهید کرد. در مترو دستگاه‌هایی که با قرار دادن کارت در مقابل آنها به اجازه ورود به فضای مسافران را میدهند گذر کنترلهای کارتی هستند. و یا در برخی از شهرها دستگاه‌هایی کوچکی داخل اتوبوس‌های مسافربری درون شهری قرار گرفته است که افراد از طریق کارت مخصوص هزینه یا همان کرایه وسیله حمل و نقل عمومی را میپردازند. همان دستگاه‌ها نوعی سیستم کنترل رفت و آمد به شمار میروند که افراد با داشتن کارت تردد، عبور و مرور خود را به سیستم اطلاع میدهند. گذرکنترل‌های کارتی دارای دو نوع تماسی و بدون تماس هستند. یکی از با اهمیت ترین ویژگی‌‌های مثبت دستگاه کنترل کننده تردد کارت نحوه کار بسیار آسان است. که هر فردی میتواند از آن بدون مشکل استفاده کند. یکی از بهترین نمونه‌‌های موجود در بازار سیستم‌‌های کنترل ورود و خروج کارتی افق فراویژن است که علاوه بر پشتیبانی بلند مدت و ضمانت 24 ماهه، دفترچه راهنمای خوانایی نیز در کارتن سیستم قرار گرفته است.

سیستم کنترل تردد کارتی چیست؟

اکسس کنترل کارت دار، دارای سنسورهایی با دقت و حساس برای شناسایی افراد توسط کارت‌‌های مخصوص خود هستند. در این سیستم‌‌ها تنها راه معرفی به دستگاه استفاده از کارت‌‌های آر اف آی دی (rfid) است. به عبارت دیگر اشخاص برای تردد فقط به یک کارت احتیاج خواهند داشت. حتما برای شما اتفاق افتاده است که در ایستگاه مترو کارت خود را به فرد دیگری برای چند لحظه قرض داده‌اید و آن شخص با استفاده کارت تردد شما اجازه ورود پیدا کرده و می‌تواند از گیت سیستم کنترل تردد گذر کند. سیستم‌‌های کنترل کننده تردد در دو  دسته طبقه بندی می‌شوند.

انواع سیستم کنترل تردد کارت دار

  • سیستم کنترل تردد کارتی تماسی؛ این دستگاه نیز مشابه دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی دارای سنسورهایی به مراتب ضعیف تر هستند که لازم است برای معرفی کارت خود را کاملا به قسمتی که مشخص شده است چسبانده تا فرآیند کنترل تردد انجام شده و اجازه ورود بیابید.
  • سیستم کنترل تردد کارتی بدون تماس؛ سنسورهای قوی‌تری نسبت به سایر سیستم‌های کنترل‌گر کارتی دارند. و کارت‌های تردد را معمولا با فاصله 10 سانتی متری نیز می‌شناساند.

مزایا سیستم کنترل تردد کارت

سیستم‌‌‌های کنترل کننده رفت و آمد از طریق کارت دارای ویژگی‌‌‌های مثبت متعددی هستند. مهم ترین دلیل استفاده از این نوع سیستم، قیمت بسیار مناسب آن است. به همین دلیل است که دستگاه‌های کنترل تردد کارتی در برنامه‌ ریزی‌های حمل و نقل عمومی در مقیاس بزرگ راه پیدا کرده‌اند. همچنین نحوه کار با سیستم کنترل تردد به وسیله کارت به قدری آسان است که همه افراد با هر سن  و سالی و سطح اطلاعاتی می‌تواند از این سیستم استفاده کند. با آن که این دستگاه فناوری مشابه به سیستم کنترل تردد بیومتریک ندارد اما دقت قابل قبول آن باعث شده درصد خطا در این سیستم کنترل‌گر بسیار کاهش یابد.

همچنین در برخی از نمونه‌‌‌های تولید شده سنسورها علاوه بر تشخیص کارت آر اف آی دی، توانایی شناسایی بارکد را نیز دارند. این سنسورها را می‌توانید در ایستگاه‌های مترو تهران مشاهده کنید. در این دستگاه‌‌‌ها هم می‌توان از طریق کارت تردد مخصوص اجازه ورود داشت و هم می‌توان با خرید بلیتی کاغذی و مندرج به بارکدی مخصوص مجوز ورود را کسب کرد. فقط کافی است بارکد را به سنسور تعبیه شده در بدنه دستگاه نشان دهید تا باله‌های گیت برای شما باز شود. یکی دیگر از مهم ترنی دلایا محبوبیت این سیستم‌‌ها در اماکن عمومی و پرتردد، نداشتن تماس فیزیکی با دستگاه است. همین مورد از ابتلا افراد به بیمارهای واگیردار به خصوص کرونا جلوگیری خواهد کرد.

اگر بخواهیم به صورت لیست وار به مزایای دستگاه کنترل کننده تردد کارت دار بپردازیم به جدول زیر خواهیم رسید.

مزیت‌‌های سیستم کنترل تردد کارتی
قیمت بسیار مناسب
دقت بالا نسبت به سایر نمونه‌ها مانند سیستم کنترل تردد رمزی
نحوه کار با اکسس کنترل کارتی آسان است
جلوگیری از انتقال بیماری‌‌های واگیردار کشنده مانند کرونا ویروس
جدول مزایای کنترل تردد کارت دار

معایب سیستم کنترل‌گر کارتی

با توجه به نحوه کارکرد سیستم کنترل تردد کارت، حتما متوجه شده اید که این دستگاه امنیت چندانی ندارد و به راحتی می‌توان با داشتن کارت تردد فردی دیگر از سیستم اجازه ورود گرفت. به عبارتی کارت‌‌های آر اف آی دی مختص به هر فرد صادر نمی‌شوند به همین دلیل حتی اگر کارتی را از روی زمین یافته باشید نیز می‌توانید از آن به عنوان کارت تردد برای ورود خودتان استفاده کنید. سیستم‌‌های کنترل کننده تردد از طریق کارت به هیچ عنوان مناسب برای امکان امنیتی و بخش‌‌های مهم نیستند. همچنین شما برای معرفی به این دستگاه احتیاج به کارتی دارید که در صورت نداشتن و یا مفقود آن نمی‌توانید اجازه ورود را کسب نمایید.

دفترچه راهنمای اکسس کنترل کارتی

در کارتن سیستم‌‌های اکسس کنترل کارتی افق فراویژن علاوه بر دستگاه و لوازم جانبی آن دفترچه راهنمای مخصوص به مدل خریداری تان یعنی سیستم کنترل تردد کارتی قرار گرفته است که با استفاده از ان می‌توانید به راحتی سیستم خود را تنظیم کنید. نحوه نگارش و پردازش دستور العمل‌‌ها در دفترچه راهنمای اکسس کنترل کارتی بسیار راحت است. و می‌توانید خودتان با خواندن دفترچه در صورت بروز مشکلات سطحی تر از اداره امور برآیید. در دفترچه راهنمای گذر کنترل کارتی ابتدا با بخش‌‌های مختلف سیستم به صورت تصویری آشنا خواهید شد سپس می‌توانید خدمات مورد نظر خود را فعال نمایید.

خرید اینترنتی دستگاه کنترل تردد کارت دار

اگر به دنبال دستگاه کنترل ترددی هستید که هم قیمت تمام شده پایینی داشته باشد و هم دقت قابل قبولی را برای شما ارائه کند در خرید سیستم اکسس کنترل کارتی شک نکنید. شما می‌توانید برای خرید این دستگاه به صورت اینترنتی و آنلاین از طریق سایت افق فراویژن اقدام نمایید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید از خدمات قبل از خرید افق فراویژن نیز استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین خدماتی که افق فراویژن با کمک متخصصان با تجربه‌ش در اختیار مشتریان خود گذاشته است، مشاوره رایگان و پیشنهاد محصول متناسب با ماهیت کسب و کار شماست. مشاوران ما ابتدا با شناخت کافی از کار شما و بررسی خواسته‌هایتان در راستای کنترل عبور و مرور و یا بررسی حضورها و غیبت‌‌ها به شما دستگاه و سیستم مناسبی را معرفی خواهند کرد. همچنین شما می‌توانید قیمت دستگاه کنترل تردد را نیز از افق فراویژن بخواهید.

برای ارتباط با کارشناسان فروش افق فراویژن کافی است همین حالا با شماره‌‌های درج شده تماس حاصل کنید.

سیستم کنترل گذر کارتی دارای چند نوع است؟

سیستم اکسس کنترل کارتی با توجه به نوع سنسور به دو نوع تماسی و بدون تماس تقسیم می‌شوند.

مهم‌ترین مزیت اکسس کنترل‌‌های کارتی کدام است؟

قیمت مناسب و نحوه کار بسیار آسان را می‌توان اصلی ترین مزیت برای خرید دستگاه کنترل تردد کارتی نام برد.

5/5 - (2 امتیاز)