نرم افزار حضور غیاب

دورکاری کارمندان و نحوه ساعت زنی هوشمند

توسط 09 سپتامبر 2021 بدون نظر
ساعت زنی هوشمند در دورکاری

تا همین چند سال پیش واژه دورکاری بیشتر در مواردی کاربرد داشت که یا افراد ناتوانی جسمی دارند و مجبورند در خانه کار کنند یا اینکه شغل آن ها اهمیت چندانی نداشته و از خانه و دور از صاحب کار هم قابل انجام بود.

اما با شیوع بیماری کرونا میزان درخواست کارکنان و حتی صاحبان کار برای انجام کار به صورت دورکاری رشد بسیار چشمگیری پیدا کرد. با این وجود معضلاتی مثل نحوه محاسبه زمان کارکرد چالش های بزرگی را ایجاد کرد.

دورکاری در جهان قدمتی طولانی تر دارد. این نوع از کار از سال 1980 که رایانه های شخصی به داخل خانه ها راه پیدا کردند باب شد. با این حال نه صاحبان کار و نه حتی کارمندان علاقه چندانی به دورکاری نداشتند. در دهه 1990 میلادی با ظهور فناوری های جدید دورکاری رونق بیشتری پیدا کرد.

اما می توان گفت پس از وقوع کرونا اهمیت دورکاری بیش از پیش شد، اما چالش های بزرگی پیش روی صاحبان کار و کارمندان بود که مهترین آن مدیریت زمان و نحوه محاسبه ساعت کاری کارمندان بود.

اهمیت زمان به هنگام دورکاری

همانطور که گفته شد در دورکاری زمان و مدیریت زمان بسیار مهم است. این موضوع در بسیاری از موارد صاحبان مشاغل را دچار مشکلاتی عدیده کرده است و از طرفی کارمندان هم با مشکلات بسیاری مواجه شدند.

جلسات کاری بی وقفه و گاهی بدون هماهنگی، انجام کارها به صورت همزمان، اهمیت مدیریت زمان و بسیاری از این موارد باعث شده تا مشکلات بسیاری برای انجام کار به صورت دورکاری پیش بیاید.

اما برای حل این مشکل راه های بسیاری پیشنهاد شده است، که یکی از مهمترین آن ها استفاده از ابزارهای مدیریت دورکاری کارکنان و نحوه ساعت زنی هوشمند آنهاست. در ادامه با نرم افزار دورکاری افق فراویژن که برای این کار ساخته شده بیشتر آشنا خواهیم شد.

مزایای دورکاری کارمندان

چگونه برای دور کاری ساعات حضور ثبت کنیم؟

همانطور که گفتیم بهترین راه برای مدیریت دورکاری کارمندان استفاده از نرم افزار حضور و غیاب دورکاری است. این دستگاه که به وسیله کارشناسان افق فراویژن طراحی شده قادر است با دقت بالایی و همچنین با ایجاد عدالت بین کارفرما و کارمند ورود و خروج کارمندان را در هنگام کار دورکاری ثبت کند.

این نرم افزارها در پلتفرم‌های مختلف از جمله اندروید، IOS و ویندوز قابل استفاده هستند و قابلیت ثبت ساعت شروع و پایان کار را دارند.

همچنین نکته مهم دیگر درباره این نرم افزارها امکان ثبت موقعیت مکانی پرسنل است. این قابلیت برای مشاغلی که حالت شناور و منعطف دارند بسیار مناسب است. این قابلیت مانع از تقلب شده و می تواند فضای اعتماد بیشتری بین کارمند و کارفرما در دورکاری ایجاد کند.

مزایای دورکاری کارمندان برای مدیران کسب و کارها

دورکاری مزایای بسیاری دارد و در یک جامعه پیشرفته می تواند بهترین شکل باشد. همچنین با دورکاری مصرف انرژی به حداقل رسیده و می توان گفت در جوامع مدرن دورکاری یک امر کاملا ضروری است. در ادامه به بیان مزایای دورکاری خواهیم پرداخت.

ساعت کاری منعطف، رضایت بیشتر و عملکرد بهتر

خیلی از کارمندان فضای خشک و بسته خیلی از کارها را نمی پسندند. به خصوص اگر یک کاری نیازمند خلاقیت باشد چنین فضایی شبیه به پادگان یا مدرسه ممکن است کارمندان را مایوس کند. کارمندان در دورکاری انعطاف پذیری بیشتری خواهند داشت.

در این حالت کارمندان می توانند ساعات کاری خود را براساس روحیات و ویژگی های شخصی خود تنظیم کنند. مثلا خیلی از برنامه نویسان کارکردن در شب را بیشتر ترجیح می دهند. و در مقابل بسیاری از مدیران صبح زود خلاقانه تر عمل خواهند کرد.

عدم تردد در خیابان

شاید برای جوامع شهری شلوغ دورکاری امری ضروری و اجتناب ناپذیر باشد. دورکاری باعث می شود تا تردد در خیابان های شلوغ این جوامع به حد زیادی کاهش پیدا کند.

از طرفی بسیاری از کارمندان در شهرهای بزرگ زمان زیادی را صرف رفت و آمد به محل کار می کنند، به طوری که پس از رسیدن به محل کار به جای اینکه سرحال و آماده باشند، خسته و خواب آلودند. دورکاری تا حد زیادی کمک می کند تا کارمندان دیگر از این زمان های پرتی نداشته باشند و با روحیه بیشتری کار خود را شروع کنند.

نرم افزار حضور و غیاب دورکاری

کاهش هزینه های مادی

با دورکاری هزینه هایی مثل هزینه بنزین ماشین، کرایه ماشین یا حتی خرید ناهار از سبد هزینه ماهانه حذف می شود. قطعا این موضوع باعث می شود تا کارمند حس بهتری از کارکردن داشته باشد و رفاه بیشتری پیدا کند.

معایب دورکاری

دورکاری خالی از عیب هم نیست. با اینکه جوامع مدرن به دورکاری روی آورده اند، اما همچنان این نوع از کار معایبی هم دارد که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم.

کاهش ارتباطات اجتماعی

انسان ها زمان زیادی را در محیط کا و در کنار سایر کارمندان می گذرانند. به طوری که همکاران ما در محیط کار عضوی از خانواده هایمان می شوند. دورکاری این ارتباطات اجتماعی را از بین می برد و ممکن است باعث افسردگی شود.

ترکیب کار و زندگی شخصی

بسیاری از افراد نمی توانند در خانه کار کنند. یکی از دلایل این موضوع سخت بودن تفکیک بین محل و کار و محل زندگی است. مثلا ممکن است کار کردن در اتاق خواب باعث بشود که خوابتان بگیرد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که در خانه محلی برای انجام کار در نظر بگیرید.

محلی که می تواند مثل محیط کار شامل میز کار و حتی وسایل معمول میز کار باشد. البته همچنان ممکن است دردسرهایی هم پیش بیاید. به خصوص افراد متاهل و بچه دار سخت می توانند به صورت دورکاری فعالیت داشته باشند.

عدم اعتماد و دشواری در ارائه گزارش دستاوردها

معمولا وقتی کار به صورت دورکاری باشد، همیشه این نگرانی از جانب صاحبان کار وجود دارد که نکند راندمان کارمند پایین باشد و در دورکاری کم کاری کرده باشد. برای حل این مناقشه باید سعی کرد که گزارش دقیقی ارائه داد و ریز به ریز و جزئیات فعالیت ها را گزارش کرد.

البته با این وجود همه می دانیم که کار کردن در محیط کار به خصوص در ایران راندمان بالایی ندارد و بسیاری از کارمندان زمان زیادی را هدر می دهند

ارسال پاسخ