نرم افزار حضور غیاب

مزايای استفاده از نرم ‌افزار حضورغیاب تحت وب چيست؟

توسط 27 جولای 2020 آوریل 25th, 2021 بدون نظر
نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب

حضور و غياب كارمندان سازمان‌ها و محاسبه عادلانه حقوق پرداختی آن‌ها از گذشته یکی از مهم‌ترین مسائل در ادارات بزرگ بوده است.

امروزه می‌توان با استفاده از دستگاه‌های حضورغیاب و نرم‌افزاهای حضور و غیاب آمار دقیق و مناسبی از حضور کارمندان در سازمان تهیه کرد. اما مزایای استفاده از سیستم‌ها حضور و غیاب چیست؟

در این مقاله به معرفی کاربرد و مزایای نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب خواهيم پرداخت. با ما در افق فرا ویژن همراه شوید.

حضور و غیاب کارمندان، از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران

یکی از مهم‌ترين مسائلي که از گذشته برای ادارات و سازمان‌های بزرگ اهمیت زیادی داشته است، کنترل بهتر حضور و غیاب کارکنان و پرسنل سازمان است. در گذشته برای داشتن آمار دقیق از ساعات ورود و خروج کارکنان و حضور و غیاب آن‌ها از ليست‌ها و كارت‌های حضور و غیاب استفاده می‌شد.

اما حضور و غیاب به این روش معایب بسیاری به همراه داشت. برای مثال بسیاری از کارکنان از همکاران خود می‌خواستند که به جای آن‌ها کارت بزنند.

علاوه بر آن، محاسبه ساعات حضور تمام کارکنان نیز زمان زیادی را طلب می‌کرد و مدیریت را برای مسئولان مشکل‌تر می‌ساخت. واضح است که ادارات برای محاسبه حقوق پرداختی کارکنان به ساعات حضور آن‌ها نیاز خواهند داشت. اما با وجود چنین شرایطی میزان حقوق‌های پرداختی آنچنان عادلانه به نظر نمی‌رسد!

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بسیاری از سازمان‌ها از نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب و دستگاه‌های کنترل تردد، مدیریت حضور و غیاب کارمندان و ثبت آمار مربوط به ورود و خروج آنان بسیار راحت‌تر شده است.

امروزه اغلب مدیران سازمان‌های بزرگ از سیستم‌های حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج کارمندان خود استفاده می‌کنند.

یکی از اجزای بسیار مهم در سیستم‌های کنترل تردد هوشمند نرم‌افزار حضور و غیاب است که در ادامه به توضیح بیش‌تر راجع‌به کاربرد، مزایا و انواع آن خواهیم پرداخت.

نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب

نرم‌افزار حضور و غیاب چیست و چه کاربردی دارد

یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم‌هاي كنترل تردد نرم‌افزار حضور و غياب است. با استفاده از نرم‌افزار حضور و غياب مي‌توانید به دستگاه کنترل تردد خود وصل شده و تمام آمار حضور و غیاب کارکنان را مشاهده کنید.

نرم‌افزارهای گوناگونی در این زمینه وجود دارند که می‌توانید به وسیله آن‌ها انواع تنظیمات دلخواه خود را در سیستم اعمال کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

با استفاده از نرم‌افزارهاي حضور و غياب مي‌توانيد پارامترهای زیر را ثبت کرده و در زمان لزوم از آن‌ها استفاده کنید:

 • تعداد مرخصی‌های هر یک از کارکنان
 • تعداد ماموریت‌ها و اضافه‌کار‌ی‌های هر یک از کارکنان
 • شیفت‌های کاری مورد نظر
 • تقویم کاری
 • کارکرد دقیق

مزایای استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب چیست

استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب برای یک سازمان بیش از آنکه فکرش را بکنید به شما کمک خواهند کرد. با استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شويد:

 • گرفتن گزارش‌هاي كامل از زمان حضور كاركنان در سازمان
 • محاسبه سريع و راحت عملكر كامندان و ميزان حقوق پرداختی
 • به صفر رسیدن احتمال تقلب کارمندان در ثبت ساعات ورود و خروج
 • تعریف شیفت‌های کاری و ویرایش آن‌ها
 • دسترسی به آمار مربوط به حضور و غیاب کارمندان در هر زمان و مکان
 • داشتن آرشیوی کامل از حضور و غیاب پرسنل
 • امکان استفاده از یک نرم‌افزار براي مديريت چندين دستگاه حضور و غياب
 • افزايش نظم و دقت كارمندان

انواع نرم‌افزار حضور و غایب

نرم‌افزارهاي حضور و غياب انواع مختلفي دارند. اما به طور كلي مي‌توان آن‌ها را به سه دسته تقسيم كرد:

 • نرم ‌افزار حضور و غياب تحت وب
 • نرم‌افزار حضور و غياب تحت ويندوز
 • نرم‌افزار حضور و غياب اندرويد و آي او اس

شما مي‌توانيد از هر يك از انواع نرم‌افزارهاي حضور و غياب براي سازمان خود استفاده كنيد. اما پیشنهاد ما استفاده از نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب است. استفاده از این نوع نرم‌افزار مزاياي گوناگوني به همراه دارد كه در ادامه به توضيح آن‌ها خواهیم پرداخت.

نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب چيست

يكي از رايج‌ترين و پیشرفته‌ترین انواع نرم‌افزار حضور و غیاب، نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب است. اما نرم‌افزارهای تحت وب چه هستند و چه مزایایی دارند؟

نرم‌افزارهای تحت وب نرم‌افزارهايي هستند كه نيازي به نصب در سيستم شما نخواهند داشت و تنها با داشتن يك دستگاه متصل به اينترنت مي‌توانيد به آن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

نرم‌افزارهای تحت وب مزایای بسیاری دارند. به طور مثال:

 • با استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب هیچ حافظه‌ای از سیستم شما اشغال نخواهد شد. به همین ترتیب می‌توانید تا هر اندازه که بخواهید در نرم‌افزار خود گزارشات مختلف را ذخیره کنید.
 • با استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب می‌توانید در هر زمان و هر مکان حتی با استفاده از تلفن همراه خود به محیط نرم‌افزار و اطلاعات داخل آن دسترسي داشته باشيد.
 • مي‌توانید چندین کاربر مختلف را با سطح دسترسي‌های گوناگون برای استفاده از نرم‌افزار تعريف کنید.
 • با استفاده از نرم‌های تحت وب چندین کاربر می‌توانند به صورت همزمان از محیط دستگاه استفاده کنند.

مواردی که گفته شد تنها بخشی از مزایای استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب است. حال تصور کنید که می‌توانید از تمام این امتیازها برای داشتن گزارشی کامل از حضور و غیاب کارمندان خود استفاده کنید.

با استفاده از نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب دیگر هیچ نگرانی از بابت از دست رفتن آمار مربوط به حضور و غیاب یا دسترسی به آن‌ها نخواهید داشت.

زیرا می‌توانید تمام گزارش‌های مربوط به ورود و خروج کارمندان را تا هر زمانی که بخواهید در سیستم ذخیره کرده و در زمان مورد نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

علاوه بر این، با انجام تنظیمات دلخواه می‌توانید از امتیازات بیش‌تری در دستگاه بهره ببرید. برای مثال می‌توانید از نرم‌افزار بخواهید که حقوق پرداختی هر یک از کارمندان را با اعمال ضریبی خاص محاسبه کند.

مزایای نرم‌ افزار حضورغیاب تحت وب

به طور خلاصه

همان‌طور که در افق فرا ویژن خواندید، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران در سازمان‌های بزرگ، گرفتن آماری قابل اطمینان از حضور و غیاب کارمندان سازمان است.

یکی از بهترین ابزارها موجود نرم‌افزار حضور و غیاب است. با استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب می‌توانید تمام گزارش‌های مربوط به حضور کارکنان را در سیستم ذخیره کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

بهترین نوع این نرم‌افزارها،‌ نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب است كه با استفاده از آن مي‌توانيد در هر زمان و مكان تنها با داشتن اينترنت به آمار مربوطه دسترسي داشته باشيد.

ارسال پاسخ