کنترل تردد

اهمیت استفاده از گیت های کنترل تردد در سازمان ها

توسط 26 سپتامبر 2021 بدون نظر
اهمیت استفاده از گیت های کنترل تردد

گیت های کنترل تردد یک وسیله بسیار کاربردی برای بالا بردن سطح امنیت شرکت ها و فضاهای مختلف همانند فروشگاه ها هستند. با استفاده از گیت کنترل تردد می توان ریسک و مسئولیت سازمان را تا حد زیادی کاهش داد. از این گیت ها برای حفظ نظم و امنیت بیشتر استفاده می شود و می توان از ترددهای غیر مجاز به ورودی ساختمان ها، اداره ها، شرکت ها و کارخانجات و سازمان ها جلوگیری کرد.

اهمیت کنترل تردد در سازمان ها چیست؟

برقراری امنیت در سازمان های بزرگ یا کوچک امری بسیار مهم و ضروری است. برای برقراری امنیت این مکان ها روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها و شاید کاربردی ترین آن ها استفاده از گیت کنترل تردد باشد.

استفاده از گیت های کنترل تردد به طور معمول ساده ترین و ارزان ترین راه برای ایجاد امنیت در سازمان ها هستند. این گیت ها از ورود و خروج غیر مجاز به داخل سازمان ها جلوگیری می کنند و باعث می شوند تا فضای امن تری در اداره ها و سازمان ها برقرار شود. در ادامه به مزایای کنترل تردد در سازمان ها پرداخته ایم.

مهمترین مزیت های استفاده از گیت های کنترل تردد

  • گیت های کنترل تردد باعث امنیت بیشتر سازمان ها می شوند.
  • این گیت ها امکان مدیریت و مانیتورینگ لحظه ای را می دهند.
  • استفاده از نیروی انسانی به عنوان نگهبانی کمتر خواهد شد.
  • استفاده از گیت باعث تکریم بازدیدکنندگان، ارباب رجوع و کارکنان خواهد شد.
  • در تردد افراد نظم و انظباط بیشتری ایجاد خواهد شد.
  • تشخیص و تایید افراد مجاز برای ورود ساده تر خواهد شد.
  • نظارت جامع و آسان بر تردد مهمان ها و ارباب رجوع ایجاد خواهد شد.

گیت های کنترل تردد

انواع گیت تردد

گیت های کنترل تردد انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. این گیت ها به طور معمول ممکن است قابلیت شناسایی تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت خوان بدون تماس را داشته باشند. گیت های افق فراویژن همگی این ویژگی ها را به صورت مشترک دارند که باعث شده از امنیت بیشتری برخوردار باشند.

1-گیت کنترل تردد میله ای/ اهرمی

اولین نوع و معمول ترین نوع گیت ها، گیت کنترل تردد میله ای یا اهرمی است. به طور معمول این گیت ها را در اتوبوس رانی، BRT، ایستگاه های ترانزیت، آموزشگاه ها، پارک های تفریحی، باشگاه ها و مجموعه های ورزشی و حتی لابی های اداری مشاهده کرده اید. سیستم شناسایی این گیت ها ممکن است با اثر انگشت، کارت یا تشخیص چهره باشد.

2- گیت کنترل تردد تمام قد

نوع دیگر که از انواع گیت های اهرمی است، گیت کنترل تردد تمام قد است. این گیت ها ارتفاع بیشتری دارند و به همین دلیل امنیت آن ها بیشتر است. در واقع امکان پریدن از روی این گیت ها یا رد شدن از زیر آنها غیر ممکن می شود. از این گیت ها در استادیوم ها، وزارت خانه ها، سفارت ها، سازمان های نظامی و در کل در مجموعه هایی که امنیت بالاتری دارند استفاده می شود.

3- گیت کنترل تردد شیشه ای

گیت های کنترل تردد شیشه ای ظاهری بسیار زیباتر دارند. به همین دلیل از این گیت ها بیشتر در لابی های ورودی سازمان و شرکت ها استفاده می شود. به طور معمول گیت کنترل تردد شیشه ای برای ارگان های دولتی یا شرکت های خصوصی پیشنهاد می شود.

4- گیت های باله ای

طول میله این گیت ها 52 سانتیمتر است و پریدن از آن را بسیار دشوار می کند. از طرفی این گیت ها قابلیت نصب سنسور اثر انگشت و کارتخوان را هم دارند. ظرفیت تردد آن ها ۳۰ تا ۶۰ نفر در هر دقیقه است که برای مکان های پر تردد انتخاب بسیار خوبی به نظر می آیند.

5 – گیت های فروشگاهی

استفاده از گیت های فروشگاهی هم اهمیت بسیاری دارد. از این گیت ها می توان در ورودی و خروجی فروشگاه ها استفاده کرد. سنسور این گیت ها اجازه نمی دهد تا خریداران بدون تسویه اجناس خریداری شده بتوانند از فروشگاه خارج شوند.

استفاده از گیت های کنترل تردد در سازمان ها

نکات مهم خرید گیت کنترل تردد

برای تهیه و استفاده از گیت کنترل تردد باید به چند نکته توجه داشت. در ادامه به بیان این نکات پرداخته ایم.

امکان تردد افراد

گاهی گیت ها باید به گونه ای طراحی شوند که مانع از ورود و خروج افراد شوند. به خصوص در فضاهایی که نیاز به شناسایی فرد وجود دارد باید از گیت هایی استفاده شود که امکان عبور نداشته باشند. مثلا گیت های مترو معمولا به صورت شیشه ای طراحی می شوند.

این گیت ها به سادگی باز نمی شوند و سریع هم بسته می شوند تا افراد نتوانند بدون ارائه بلیط از آن عبور کنند. در مقابل اگر تعداد رفت و آمد زیاد نباشد مثل باشگاه ها و مجموعه های تفریحی می توان از گیت های اهرمی استفاده کرد. پس هنگام خرید باید توجه داشت که گیت مورد نظر برای کجا قرار است استفاده شود و ظرفیت ورود و خروج متناسب داشته باشد.

نصب انواع سیستم های کنترل تردد احراز هویت روی گیت تردد

عموما همه گیت های کنترل تردد قابلیت نصب انواع دستگاه های تردد کارتی، انگشتی، تشخیص چهره و بارکد را دارند و با توجه به نوع استفاده و نیاز خود سازمان از این مدل دستگاه های کنترل دسترسی به صورت یک طرفه / یا دو طرفه روی گیت تردد و نصب می شود. این گیت ها همچنین تنظیماتی دارند که در هنگام آتش سوزی و موارد اضطراری گیت از کار می افتد و عبور و مرور برای همه آزاد می شود.

توجه به طراحی و زیباسازی گیت کنترل تردد

گیت هایی که برای سازمان ها و فضاهای عمومی استفاده می شوند باید از نظر ظاهری هم جذابیت داشته باشند. برخی از شرکت ها این قابلیت را دارند که گیت را به صورت سفارشی سازی شده در اختیار مشتریان قرار می دهند. از طرفی برای مثال گیت های شیشه ای شاید ظاهری زیباتر داشته باشند.

در برخی مواقع هم گیت های میله ای می توانند انتخابی زیبا باشند. البته در کنار زیبایی باید به استانداردها هم توجه داشت و پیشنهاد می شود در هنگام خرید و انتخاب گیت توجه داشته باشید که محصول مورد نظر استانداردها را رعایت کرده است یا خیر.

ارسال پاسخ