کنترل تردد

بازار فروش دستگاه کنترل تردد چگونه است؟

توسط 30 آوریل 2020 آوریل 18th, 2021 بدون نظر
فروش دستگاه کنترل تردد

دستگاه‌های کنترل تردد برای کنترل رفت و آمد و محدود کردن اجازه دسترسی به هر مکانی قابل استفاده هستند.

انواع مختلفی از این دستگاه‌ها در بازار وجود دارند و کسب و کارهای زیادی در زمینه تولید و فروش دستگاه کنترل تردد فعالیت می‌کنند. بنابراین اگر قصد خرید یک دستگاه کنترل تردد را داشته باشید با گزینه‌های زیادی رو به رو خواهید شد.

در این مطلب از وب‌سایت افق فرا ویژن قصد داریم تا به بررسی انواع دستگاه‌های کنترل تردد و مزایای استفاده از آن‌ها بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

دلایل افزایش میزان فروش دستگاه کنترل تردد چیست؟

یکی از دلایل افزایش فروش سیستم جامع کنترل تردد این است که بسیاری از سازمان‌ها به دلایل امنیتی تمایل دارند تا ورود کارمندانشان به بخش‌های مختلفی از سازمان را محدود کنند.

البته نظارت بر رفت و آمد افراد به وسیله دستگاه‌های کنترل تردد فقط محدود به اتاق‌های یک سازمان نمی‌شود بلکه می‌توان از آن‌ها در هر مکانی استفاده کرد.

انتخاب این که این نوع دستگاه‌ها در کجا نصب شوند و چه افرادی اجازه دسترسی به آن مکان را داشته باشند به نظر مدیریت مجموعه بستگی دارد اما به طور کلی از دستگاه‌های کنترل تردد برای محدود کردن دسترسی افراد به ساختمان‌ها و اتاق‌های مختلفی مانند اتاق سرور استفاده می‌شود.

 همچنین جالب است بدانید که برخی از دستگاه‌های کنترل تردد دارای آلارم و قابلیت اتصال به نرم افزارهای مانیتورینگ هستند. این دستگاه‌ها علاوه بر صدور مجوز ورود و خروج، اطلاعات مربوط به رفت و آمد افراد را نیز ثبت می‌کنند بنابراین در صورت بروز هر گونه مشکلی امکان پیگیری از طریق این بررسی اطلاعات وجود دارد.

فروش دستگاه کنترل تردد

سیستم کنترل تردد چگونه کار می‌کند؟

برای استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد به یک قفل الکترونیکی نیاز دارید. قفل‌های الکترونیکی بر روی در محلی نصب می‌شوند که می‌خواهید محدودیت دسترسی را برای آن اعمال کنید.

حال این در می‌تواند در ورودی مجموعه یا در اتاق‌های داخلی باشد. پس از راه‌اندازی سیستم کنترل تردد باید برای افراد مجاز با توجه به نوع دستگاه کنترل ترددی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک کارت ورود و خروج صادر شود و یا اثر انگشت یا تصویر چهره آن‌ها در سیستم ثبت شود در غیر این صورت سیستم به آن‌ها اجازه ورود نخواهد داد.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که هویت افراد توسط یک نرم افزار کنترل تردد مورد بررسی قرار می‌گیرد. نرم افزارها متصل به یک سرور مرکزی هستند که این سرورها قابلیت اتصال به چندین دستگاه کنترل تردد مختلف را به صورت همزمان دارند.

آشنایی با انواع دستگاه‌های کنترل تردد

دستگاه‌های کنترل ترددی که برای نظارت بر رفت و آمد افراد استفاده می‌شوند را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد که هر کدام از آن‌ها را با توجه به ویژگی‌هایی که دارند می‌توان در مکان‌های مختلفی نصب کرد.

دستگاه کنترل تردد کارتی:

برای استفاده از دستگاه‌ها کنترل تردد کارتی باید برای افرادی که اجازه ورود دارند، یک کارت صادر شود. این کارت‌ها حاوی اطلاعات شخصی و کد شناسایی است.

زمانی که افراد دارای کارت می‌خواهد وارد مکان مورد نظر شوند باید کارت خود را بر روی دستگاه قرا دهند تا هویت آن‌ها توسط سیستم کنترل تردد شناسایی شود. اگر اطلاعات خوانده شده توسط دستگاه با اطلاعات موجود در سیستم مطابقت داشته باشد به فرد اجازه ورود داده می‌شود در غیر این صورت از ورود فرد جلوگیری خواهد شد.

دستگاه کنترل تردد بیومتریک:

این نوع دستگاه‌های کنترل تردد به کمک ویژگی‌های بیومتریک انسان مانند اثر انگشت یا تشخیص چهره کار می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید چهره و اثر انگشت دو ویژگی منحصر به فرد در هر انسانی است.

بنابراین اگر قصد دارید دستگاه کنترل ترددی را خریداری کنید که از دقت بالایی برخوردار باشد و امکان انجام هیچ گونه تقلبی در هنگام استفاده از آن به وجود نیاید به شما توصیه می‌کنیم دستگاه‌های کنترل تردد بیومتریک را انتخاب کنید.

دستگاه کنترل تردد ترکیبی:

بسیاری از سازمان‌ها علاقه‌مند به خرید دستگاه‌های کنترل ترددی هستند که طی چند مرحله کار احراز هویت افراد را انجام دهد.

به همین دلیل در حال حاضر فروش دستگاه حضور و غیاب ترکیبی از رونق خوبی برخوردار است. این نوع دستگاه‌ها از تنوع زیادی برخوردارند؛ به عنوان مثال برای استفاده از برخی از آن‌ها علاوه بر کارت باید رمز عبور مخصوصی را نیز وارد کنید.

چرا استفاده از دستگاه‌ کنترل تردد برای سازمان‌ها ضروری است؟

دستگاه‌های کنترل تردد شامل دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری می‌شوند که در بخش‌های قبلی وظایف و نحوه کار هر کدام از آن‌ها را بررسی کردیم.

بهتر است بدانید زمانی یک سیستم کنترل تردد کارایی دارد که هر دو بخش نرم افزاری و سخت و افزاری به خوبی وظایف خود را انجام دهند.

عرضه‌کنندگان سیستم‌های کنترل تردد برای فروش دستگاه کنترل تردد به نیازهای مشتریانشان توجه می‌کنند و بر اساس این نیازها و بودجه‌ای که برای خرید سیستم کنترل تردد در نظر دارند به آن‌ها پیشنهاداتی را ارائه می‌دهند.

برای این که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید بهتر است با ویژگی‌های دستگاه‌های کنترل تردد بیشتر آشنا شوید. برخی از ویژگی‌های این نوع دستگاه‌ها عبارت‌اند از:

امکان تنظیم سطح دسترسی برای افراد مختلف:

دستگاه‌های کنترل تردد این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که بتوانید برای افراد مختلف سطح دسترسی‌های متفاوتی را مشخص کنید.

این ویژگی برای سازمان‌هایی که پرسنل زیادی دارند اما می‌خواهند فقط به افراد محدودی اجازه دسترسی به برخی مکان‌ها را بدهند بسیار کارآمد است.

نگهداری اطلاعات مربوط به ورود و خروج افراد:

اطلاعات مربوط به ورود و خروج افراد به مکان‌هایی که در آن‌ها از دستگاه‌های کنترل تردد استفاده می‌کنند در حافظه دستگاه یا پایگاه داده سیستم کنترل تردد ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

نظارت از راه دور:

این ویژگی برای افرادی که نمی‌توانند به طور مستمر در محل کارشان حضور داشته باشند اما در عین حال می‌خواهند بر وضعیت تردد کارمندانشان نظارت داشته باشند، مفید است.

بازار فروش دستگاه های کنترل تردد

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا به دلایل تولید و فروش دستگاه کنترل تردد توسط شرکت‌های مختلف بپردازیم و از اهمیت استفاده از این دستگاه‌ها در سازمان‌های مختلف صحبت کردیم.

دستگاه‌های کنترل تردد کارتی، بیومتریک و ترکیبی از جمله دستگاه‌های کنترل ترددی هستند که می‌توانید با توجه به نیازها و هزینه‌ای که برای خرید و راه‌اندازی این دستگاه‌ها در نظر گرفته‌اید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

ارسال پاسخ