کنترل تردد

لزوم ارتقا سیستم های کنترل دسترسی

توسط 06 دسامبر 2018 سپتامبر 1st, 2021 بدون نظر
سیستم کنترل دسترسی

امروزه شرکت ها با تهدیدهای امنیتی از جمله سرقت و خشونت مواجه هستند.

این مسائل نیازمند راهکارهای کنترل تردد ست که از ورود افراد غیر مجاز به ساختمان و دفتر شرکت جلوگیری می کند و یک عامل کلیدی در واکنش به حوادث و شرایط اضطراری است.

با این حال، محدودیت در بودجه و نگرانی از مدت زمان مورد نیاز برای نصب و راه اندازی این سیستم باعث می شود برخی از مدیران و مالکان شرکتها هنوز از سیستم های قدیمی استفاده کنند و سازمان خود را در برابر تهدیدات بالقوه آسیب پذیر نگه دارند.

پیشرفت های تکنولوژیکی طی چند سال گذشته به طور قابل توجهی باعث رشد سیستم های کنترل دسترسی شده است.

این پیشرفت ها تقریبا در همه زمینه ها شکل گرفته است. بعضی از سیستم های کنترل دسترسی حتی می توانند در طول شب به سادگی با تبادل اطلاعات با سرور و جایگزینی کنترل کننده ها با راه حل های جدید مبتنی بر IP که با دستگاه های مختلف ارتباط برقرار می کنند، بروزرسانی شوند.

هنگامی که سازمان شما در حال رشد است، نیازهایتان پیچیده تر می شود.

بنابراین نیازمند یک سیستم کنترل دسترسی جدید هستید که بتواند از کارمندان جدیدی که در حال پیوستن به شرکت شما می باشند، پشتیبانی کند.

همچنین این سیستم باید مقیاس پذیر باشد.

اگر سازمان شما هر یک از علائم زیر را تجربه کرده است، وقت آن رسیده که به ارتقا سیستم کنترل دسترسی خود بطور جدی فکر کنید.

چرا کنترل دسترسی را ارتقا دهیم؟

امنیت داده ها

یکی از بزرگترین محرک ها برای به روز رسانی سیستم های کنترل دسترسی قدیمی، نیاز به افزایش سطح حریم خصوصی داده ها است.

این امر می تواند از طریق درخواست یک مشتری که نیاز به امنیت سطح بالا دارد، قوانین جدید برای صنایع خاص یا حتی مستاجرین ساختمان جدید محقق شود. داده ها یا ساختمان ها، خود به نوعی در معرض خطر هستند و نیاز به حفاظت مضاعف دارند.

فناوری دیروز برای چالشهای کنترل دسترسی و تشخیص هویت امروز کافی نیست.

واقعیت تاسف آور این است که گاهی اوقات یک رخداد غیر منتظره یا نقص امنیتی رخ می دهد تا سازمان را به ارتقاء سیستم کنترل دسترسی خود وادار کند. با برداشتن گام های درست و حرکت به سوی بکارگیری سیستم های کنترل دسترسی جدید، سازمانها می توانند نیازهای مربوط به امنیت و حریم خصوصی خود را با اعتماد به نفس برآورده سازند.

راحتی کاربران

انتقال سیستم های کنترل دسترسی به گوشی ها، تبلت ها، مچ بندها، ساعت ها و دیگر دستگاه های پوشیدنی، انتخاب و راحتی برای کاربران فراهم می کند.

امروزه دستگاه های هوشمند همیشه در دسترس می باشند و کاربران مجبور نیستند چند کارت یا کلید را نگهداری و حمل کنند.

برای مثال، با استفده از یک سیستم ارتباط هوشمند بلوتوثی بای درب ورودی پارکینگ مجتمع های مسکونی، این امکان را برای راننده فراهم می گردد تا بدون اینکه نیاز باشد شیشه ماشین خود را پایین دهد، شناسایی شده و درب پارکینگ برای ورود او باز شود.

انعطاف پذیری

سازمانها نیازمند یک پلتفرم هستند که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا به وسیله برنامه های چندگانه بتوانند علاوه بر مدیریت دسترسی فیزیکی مانند درب های ورودی ساختمان، دسترسی منطقی مثل ورود به سیستم های کامپیوتری را نیز مدیریت نمایند.

سازمان هایی که می خواهند برنامه های جدیدی را به سیستم خود اضافه کنند، باید ماژول مربوط به آن را در اختیار کاربران قرار دهند.

ارتقای سیستم کنترل دسترسی

این الزام را می توان به عنوان یک فرصت برای استفاده از دستگاه های پوشیدنی بدون تماس یا گوشی های هوشمند استفاده کرد.

با این کار کنترل دسترسی به سیستم های مختلف با یکدیگر ادغام می شوند و کارکنان فقط با استفاده از یک دستگاه واحد می توانند از امکانات و دسترسی های مشخص شده استفاده نمایند.

ارتقاء تکنولوژی کنترل دسترسی، یک سرمایه گذاری جامع

اگر شما همچنان به استفاده از تکنولوژی منسوخ شده ادامه دهید، هرگز قادر به پیشرفت در کنترل امنیت و مدیریت حریم خصوصی داده ها و بهره مندی از راحتی و قابلیت های آن نخواهید بود.

جایگزین کردن تکنولوژی های استاندارد جدید با سیستم های قدیمی، می تواند ریسک یک ایراد جدی که ممکن است در آینده ایجاد شود را به حداقل برساند.

بهترین روش پیشگیری است

راه حل های کنترل دسترسی باید به گونه ای طراحی شده باشد تا سازمان ها قادر باشند بدون اینکه اختلالی در فعالیت های تجاری آنها ایجاد شود، از قابلیت های این سیستم در آینده استفاده کنند.

بازگشت سرمایه از طریق بهبود عملیات امنیتی، فعالیت های کارآمدتر و یا کاهش هزینه های بیمه به دلیل بکارگیری مدیریت ریسک بهتر به دست می آید.

اقدامات لازم برای جلوگیری از وقوع حوادث امنیتی می تواند اثرات مثبتی بر نیروی کار سازمان یا داده های مشتری داشته باشد و مانع تحمیل هزینه های سنگین و تخریب نام تجاری شرکت گردد.