Skip to main content
اخبار افق فرا ویژن

بررسی مهمترین چالش های دورکاری و رفع آنها

By 21 فوریه 2021دسامبر 31st, 2021No Comments
چالش های دورکاری کدامند

سبک زندگی مبتنی از راه دور قطعاً می تواند مزایای زیادی را به سازمان ها و متخصصان ارائه دهد، اما چالش های دورکاری خاص خود را دارد که باید بررسی شود.

حال گروهی از افراد مانند متخصصین در سازمان های مخلف سعی کرده اند که نظارت کاملی بر روی این چالش ها داشته باشند تا بتوانند با مدیریت بهتر روند کاری را به سمت بهتر شدن سوق دهند. تا انتها با ما همراه شوید تا بیشتر با این موارد آشنا شوید.

رایج ترین چالش های دورکاری

1. انزوا

هنگامی که از راه دور کار می کنید، بسیار آسان است که عادت کنید صبح ها پشت کامپیوتر بنشینید و تمام روز را خودتان کار کنید.

شما روال کار خود را تنظیم می کنید که می توانید هر زمان و هر کجا که بخواهید کار کنید، چه در خانه، کافی شاپ یا هر مکان دیگری که انتخاب می کنید می تواند برای حفظ تمرکز و بهبود بهره وری عالی باشد.

همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که بسته به شخصیت خود یک روال متعادل را دنبال می کنید.

به عنوان مثال، افراد برون گرا معمولاً با کار کردن در فضاهای همکاری برای چند روز در هفته یا رفتن به جلسات و کنفرانس های متخصصان، از برقراری ارتباط و تعامل با افراد دیگر لذت خواهند برد.

سازمان های مستقر از راه دور همچنین می توانند از طریق سازماندهی به بخش های مختلف، به تیم خود در مبارزه با انزوا کمک کنند، که این امر می تواند برای فرهنگ شرکت از راه دور نیز موثر باشد. اگر این چیزی است که در واقع از آن لذت نمی برید، کار کردن از راه دور برای شما نتیجه عالی نخواهد داشت.

چالش های دورکاری

2. عدم بهره وری به دلیل اهمال کاری

یکی دیگر از چالش های دورکاری، عدم بهره وری می باشد، که مطالعات متعدد نشان داده است که کارگران از راه دور اغلب بازدهی بیشتری نسبت به افرادی که در یک دفتر کار می کنند، دارند.

با این حال، همه افراد نمی توانند نظم و انضباط طبیعی داشته باشند تا از راه دور خوب کار کنند. روش های زیادی وجود دارد که متخصصان مستقر در راه دور می توانند برای بهبود بهره وری خود به روشی آسان و سرگرم کننده از آنها استفاده کنند، مانند روش pomodoro است.

این تکنیک شامل اختصاص دادن 25 دقیقه وقت بدون وقفه به یک کار است. وقتی 25 دقیقه تمام شد، کمی استراحت می کنید یا قهوه و چای می نوشید یا نامه های الکترونیکی خود را بررسی کنید، سپس به یک دوره 25 دقیقه ای دیگر از کار برگردید.

پس از اتمام چهار دوره از این دوره های کاری، می توانید تا 30 دقیقه استراحت کنید. علاوه بر این، وقتی افراد بیشتری به کار از راه دور روی می آورند، ابزارهای جدیدی نیز ایجاد می شود که بر نیازهای خاص از راه دور تمرکز می کنند، مانند FocusMate که به کارگران از راه دور کمک می کند تا با اتصال کاربران به عنوان همکاران مجازی، انضباط خود را بهبود بخشند.

3. چالش های ارتباطی تیمی

یکی از چالش های دورکاری این است که، هنگامی که از راه دور کار می کنید، یک ارتباط آنلاین روان بین اعضای تیم برای دستیابی به نتیجه مهم است، زیرا عبور از میز همکاران برای بررسی یا تأیید ایده ها امکان پذیر نیست. سپس سازمان ها باید پروتکل ها و کانال های ارتباطی مشخصی را تنظیم کنند تا تبادل واضح و روان بین اعضای تیم خود هنگام کار از راه دور، از همان ابتدا، آسان شود.

بررسی چالش های دورکاری

کاربردی ترین ابزارها برای کار از راه دور

ابزارهای زیادی وجود دارد که می تواند توسط تیم های از راه دور برای سهولت در برقراری ارتباط استفاده شود، مانند:

• برخی از ابزارها وجود دارد که افراد می توانند تمامی کارهایی که در طول روز انجام می دهند را یادداشت کنند تا مدیران بتوانند به راحتی مطالب را بررسی کنند و از راه دور بر روی کارهای کارمندان خود نظارت داشته باشند.با این روش دیگر هیچ کاری از قلم نمی افتد و مدیران می توانند مدیریت بهتری بر روی روند کاری کارمند خود داشته باشند.

• یکی دیگر از ابزارهایی که افراد می توانند استفاده کنند از طریق سیستم هایی است که با آن می توانند ویدیو کنفرانس برقرار کنند. این سیستم ها می توانند زمانبندی شده باشد و در یک ساعت مشخص اجرا شود. یکی از بارزترین نکاتی که این سیستم دارد این است که افراد می توانند در هر مکانی از آنها استفاده کنند و از هیچ جلسه ای جا نمانند.

• با استفاده از دستگاه های حضور و غیاب هوشمند می توانید از راه دور به راحتی بر روی ساعت کاری کارمندان خود مدیریت داشته باشید. دقت داشته باشید این سیستم ها بسیار دقیق هستند و امکان هیچ اشتباه و یا سوء استفاده ای در آنها وجود ندارد.

خطرات امنیتی در چالش های دورکاری و رفع مشکلات آن

یکی دیگر از چالش های دورکاری این است که، وقتی از راه دور کار می کنید، می توانید از هر جای دیگری مانند، خانه، کافی شاپ یا مسافرت به محل کار خود متصل شوید.

محیط های اداری به طور معمول نوعی امنیت را در اختیار دارند تا از بسیاری از خطرات امنیتی مانند حملات سایبری جلوگیری کنند، اما متخصصان مستقر در راه دور اغلب این کار را نمی کنند.

هنگام کار از راه دور، احتمال اینکه به یک شبکه ناامن متصل شوید، قربانی هک شوید، یا تجهیزات کارتان گم شود یا به سرقت برود، بیشتر است. پس از آن بسیار مهم است که سازمان های مستقر در راه دور پروتکل های امنیتی لازم را بر اساس ویژگی های خود ایجاد کنند، مانند:

– نصب آنتی ویروس در همه دستگاه ها

– استفاده از یک مدیر رمز عبور مانند Password برای ذخیره و کنترل ایمن رمزهای عبور

– نیاز به VPN برای اتصال ایمن به اینترنت

– نصب ردیاب های دستگاه مانند Prey، برای یافتن یا مسدود کردن آنها در صورت سرقت یا گم شدن.

همچنین مهم است که استفاده از روش های محافظت “آفلاین” مانند استفاده از فیلتر صفحه نمایش برای لپ تاپ خود برای حفظ برخی از حریم خصوصی حتی زمانی که در مکان های عمومی کار می کنید نیز مورد توجه قرار گیرد.

امتیاز کاربران

Leave a Reply

Close Menu