Skip to main content

سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی

سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی

آیا به دنبال سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی برای مجموعه ورزشی که در آن فعالیت می کنید، هستید؟

شاید در ابتدا تصور کنید اداره یک باشگاه ورزشی نیازی به اتوماسیون و هوشمند سازی ندارد در حالی که امروز در این مقاله به شما اثبات خواهد شد با یکبار هزینه میتوانید از پرداخت هزینه های اضافی برای کنترل ورود و خروج جلوگیری به عمل آورید.

شما در این پست افق فراویژن در مورد دستگاه اکسس کنترل باشگاهی توضیحاتی ذکر خواهد شد و شما در پایان پاسخ سوالات زیر را دریافت خواهید کرد:

 • چگونه می‌توانیم باشگاهی مدرن داشته باشیم آیا اصلا نیازی به اینکار است ؟
 • چرا باید برای باشگاه از سیستم کنترل تردد استفاده کنیم ؟
 • فرق سیستم های کنترل تردد باشگاهی با دیگر سیستم های کنترل تردد در چیست ؟
 • کارکرد سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی افق چگونه است؟
 • تفاوت سیستم کنترل تردد باشگاهی افق با دیگر شرکت‌ها در چیست و چه مزایایی دارد ؟

اهمیت استفاده از دستگاه مدیریت ورود و خروج باشگاه ورزشی

سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی به چه دردی می خورد؟ برای داشتن باشگاهی مدرن باید کنترل ورود و خروج و همچنین کنترل شهریه ها به صورت نرم افزاری و اتوماتیک و توسط دستگاه کنترل تردد باشگاه ورزشی انجام شود تا از بروز خطاهای انسانی جلوگیری بعمل آید.

همچنین برای کسب رضایت مشتریان می بایست برخوردهای سلیقه ای را در محیط باشگاه کاهش داده تا بتوانید با بالاترین کارایی به ورزشکاران ، ورزش دوستان و مربیان خدمات ارایه دهید.

اینکار تنها با استفاده از تجهیزات اتوماسیون و کنترل تردد امکان پذیر است زیرا هر چقدر هم که شما از کارکنان با تجربه ای استفاده کنید با این حال نمیتوانید از بروز خطاهای انسانی جلوگیری بعمل آورید.

پس یکی از مولفه های اصلی برای داشتن باشگاهی مدرن جلوگیری از بروز ضررهای مالی و یا نارضایتی، استفاداه از انواع سیستم کنترل تردد است؛ تا سودآوری شما به بالاترین رتبه خود برسد.

سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی افق

اگر میخواهید بدانید یک اتوماسیون باشگاهی چه کاری انجام میدهد به لینک مربوطه مراجعه کرده تا اطلاعات لازم را کسب کنید.

امکانات لازم دستگاه کنترل دسترسی باشگاه ورزشی

امکاناتی که در زیر ذکر شده است تماما توسط شرکت افق فرا ویژن قابل ارایه بوده و شما میتوانید با کلیک بر روی لینکهای زیر در مورد نرم افزارهای باشگاهی ، سیستم های کنترل تردد باشگاهی و به صورت کلی با کلیک بر روی کاتالوگ هوشمند سازی باشگاهی افق اطلاع کاملی در این حوزه کسب نمایید.

 • سخت افزار مناسب مثل دستگاه های اثر انگشت ، تشخیص چهره ، گیت های کنترل تردد و قفل های برقی
 • نرم افزار مناسب کنترل تردد باشگاه ورزشی با امکان گزارشات متنوع
 • قفل کمد باشگاه ( RFID) به همراه دستبند های مربوطه
 • سیستم مدیریت انبار و بوفه

بطور کلی سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی باید امکان تفکیک باشگاه به ساعات مختلف برای آقایان و بانوان را داشته و همچنین باید بتواند بصورت ماهانه ، جلسه ای ، یک روز در میان و … قابلیت تعریف زمان تردد را داشته باشد.

امروزه جهت کنترل ورود و خروج ورزشکاران در باشگاه ها از  انواع گیت کنترل تردد استفاده میشود. یکی از انواع این تجهیزات اکسس کنترل، گیت کنترل تردد میله ای است که در دو حالت مکانیکی و فول اتوماتیک طراحی و تولید شده است.

ایجاد ورودی امن برای باشگاه های ورزشی با اکسس کنترل باشگاهی

گیت کنترل باشگاه ها

تقریبا هر سیستم کنترل دسترسی می تواند برای امنیت فیزیکی باشگاه های ورزشی بکار گرفته شود.

با این حال، سیستم های ورودی در باشگاه ها و مراکز تناسب اندام باید به اندازه کافی ساده باشند تا جریان ورود و خروج به راحتی انجام شود، از طرف دیگر کارکنان باشگاه بتوانند بدون نگرانی از ورود و خروج افراد، حواس خود را بر روی مشتریان متمرکز نمایند.

سیستم های ورودی برای سالن های ورزشی شامل سیستم های میله گردان، درهای همپوشان، کارت های دسترسی بلوتوثی و … می باشند.

موانع امنیتی فیزیکی مانند میله های گردان در برخی از باشگاه ها استفاده می شود، اما آنها معمولا با سیستم کنترل دسترسی الکترونیکی جایگزین می گردند، زیرا باشگاه ها به آرامی به کسب و کارهای مشتری گرا تبدیل می شوند، جایی که اعضای باشگاه از آسایش و راحتی امکانات لذت می برند.

اگر از انواع سیستم کنترل تردد افراد در مجموعه ورزشی خود استفاده نکنید؛ چگونه می توانید به اعضای باشگاه این اطمینان را دهید محیطی که در آن ورزش می کنند، کاملا امن است؟

مطمئنا بدون داشتن این سیستم کارمندان شما باید وقت زیادی را صرف کنترل ورود و خروج افراد نمایند.

در ادامه به معرفی سیستم های مختلف دسترسی ورودی و گیت کنترل تردد مناسب باشگاه ورزشی می پردازیم.

انواع گیت دارای قابلیت اتصال به سیستم کنترل تردد باشگاهی

برای استفاده بهتر از سیستم اکسس کنترل باشگاه ورزشی بهتر است به صورت همزمان از انواع گیت کنترل تردد استفاده کنید. لازم به ذکر است که وجود گیت کنترل ورود و خروج باعث می شود که دستگاه کنترل تردد باشگاه ورزشی کارایی بیشتر و بهتری داشته باشد. در ادامه به برخی از انواع گیت رایج در مجموعه های ورزشی به صورت مختصر اشاره شده است:

 • گیت میله گردان

میله های متحرک موجود در گیت ورودی میله ای در کنار سیستم کنترل تردد باشگاهی، مانع از ورود افراد غیر مجاز به باشگاه می شود؛ اما به طور کلی بهتر است یکی از کارکنان بر آنچه که در ورودی می گذرد نظارت داشته باشد.

گیت های میله ای کنترل تردد باشگاه ورزشی

گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد

خرید گیت کنترل تردد

قیمت گیت کنترل تردد

 • اسپید گیت

اسپید گیت ها به نسبت گیت های میله ای گردان قابل اطمینان تر هستند زیرا می توانند با یک سیستم کنترل دسترسی الکترونیکی مانند سیستم رفت و آمد باشگاه ورزشی یکپارچه شوند. همچنین اعضایی که اعتبار کارت آنها تمام شده مشخص می نمایند و با برنامه زمان بندی تنظیم می شوند.

گیت باله ای مجموعه ورزشی

لازم به ذکر است که گیت های ورودی میله گردان و اسپید گیت ها می توانند به وسیله یک کارت دسترسی که در اختیار اعضا باشگاه قرار میگیرد فعال شوند و با نظارت دستگاه مدیریت ورود و خروج باشگاهی اجازه عبور دهند.

 • درهای همپوشان

استفاده از گیت های با درهای همپوشان در کنار سیستم کنترل تردد مجموعه ورزشی باعث می شود که یک فضا خالی بین قسمت پذیرش و قسمت تناسب اندام ایجاد شده تا باشگاه بتواند تعداد افرادی را که به هر قسمت خاص وارد می شوند را کنترل نماید. این ویژگی به عنوان یکی از مزیت های مهم این نوع گیت ورودی به شمار می آید.

با این حال، اعضای باشگاه ممکن است این سیستم دو درب را دوست نداشته باشند. آنها بجای اینکه آزادانه در قسمت های مختلف باشگاه حرکت کنند، باید منتظر بمانند.

ورود و خروچ ورزشکاران

 • بارکد خوان

بارکد یک گزینه سیستم ورودی مقرون به صرفه برای سالن های ورزشی است. بارکدخوان می تواندمکمل خوبی برای سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی باشد.

بارکد روی کارت عضویت چاپ می شود و توسط بارکد خوان که روی در یا دیوار ورودی باشگاه نصب شده خوانده می شود و اجازه ورود به افراد را صادر می نماید.

ناکامی بارکدخوان ها این است که نمی توانند اطلاعات در خود ذخیره کنند و کارایی کارت های بلوتوثی را ندارند.

بارکد برای ورود و خروج ورزشکاران

 • کارت های دسترسی بلوتوثی

کارت های دسترسی بلوتوثی می توانند اطلاعاتی را در خود جای دهند و کارکنان باشگاه را قادر به کنترل تعدادی از عناصر و ایجاد یک فایل شخصی برای هر کاربر می کند.

کارت های دسترسی یکی از بهترین گزینه های مقرون به صرفه و همه کاره برای سیستم کنترل ورود و خروج باشگاه ورزشی هستند.

کنترل تردد ورزشکاران

 • صفحه کلید

به غیر از مواردی که دارای رمز عبور محدود با زمان هستند، صفحه کلیدها یک گزینه امنیتی فیزیکی سطح پایین برای سالن های ورزشی می باشند، زیرا هر کسی می تواند کد را وارد کرده و به امکانات ورزشی دسترسی پیدا کند. بنابراین استفاده از صفحه کلید در کنار سیستم کنترل تردد سالن ورزشی نتیجه بخش خواهد بود اگر از طریق تنظیمات دستگاه کنترل تردد و داشبورد مدیریت نرم افزار حضور و غیاب تحت وب برای اعضای باشگاه محدودیت و زمانبندی تردد تعریف کنید.

داشبورد مدیریت تحت وب افق برای اعضای باشگاه محدودیت و زمانبندی تردد تعریف کنید.

کنترل تردد کدی

 • تلفن های همراه

تلفن های همراه با یک برنامه کنترل دسترسی می توانند برای تغییرات سریع عضویت در باشگاه، صدور کد های مجاز با زمان محدود برای صفحه کلیدها و ارائه دسترسی آسان به قسمت ها و تجهیزاتی که هزینه آن پرداخت شده است، مورد استفاده قرار گیرند.

امکان ذخیره مقدار زیادی از اطلاعات و در دسترس بودن همیشگی، گوشی های هوشمند را در جایگاهی برتر از بسیاری سیستم های کنترل دسترسی قرار می دهد. با این حال استفاده از موبایل هوشمند به همراه دستگاه کنترل تردد باشگاه ورزشی، نتیجه فوق العاده ای را در نظارت بر ورود و خروج اعضا به ارمغان خواهد آورد.

کنترل تردد با تلفن همراه

 • کنترل دسترسی ابری

سیستم دسترسی ابری، سطح پیشرفته امنیت فیزیکی در باشگاه های ورزشی و تناسب اندام را فراهم می کند. لازم به ذکر است که برخی از انواع نرم افزار کنترل تردد به صورت ابری در دسترس هستند. بنابراین می توانند در هر جا و بدون نیاز به حافظه مجزا مورد استفاده قرار گیرند.

بعضی از انواع گیت کنترل تردد که در بالا معرفی شد مانند کارت های دسترسی می توانند در یک سیستم کنترل دسترسی الکترونیکی ابری قرار گیرند و شرایط کنترل آسان امکانات مختلف ورزشی را فراهم نمایند.

کارکنان باشگاه می توانند از اطلاعات ذخیره شده روی کارت دسترسی برای شناسایی بازدید کننده، بررسی جزئیات پرداخت و مدیریت امتیازات عضویت استفاده نمایند.

با استفاده از گوشی های هوشمند اعضا به عنوان یک ابزار دسترسی، باشگاه می تواند در هزینه های غیر ضروری برای صدور کارت های دسترسی که اغلب گم می شوند یا به سرقت می روند، صرفه جویی کند.

کنترل تردد ابری

مدیریت کنترل تردد ورزشکاران با سیستم اکسس کنترل باشگاهی

یکی از مهمترین دغدغه های مدیران باشگاه های ورزشی نحوه ثبت نام و تردد ورزشکاران است. در بسیاری از سالن های ورزشی مدیران مجموعه در محل به صورت تمام وقت حضور ندارند و یک نرم افزار تردد باشگاه ورزشی خیلی می تواند به مدیران کمک کند.

برخی مشکلات مدیران این است که بدون سیستم تردد نمی دانند دقیقا چند نفر در باشگاه تردد می کنند و این مسئله می تواند برای باشگاه هایی که ظرفیت تعداد پذیرش زیادی از ورزشکاران را دارند؛ مشکل ساز شود.

خرید دستگاه کنترل ورود و خروج باشگاه ورزشی می تواند به راحتی مدیریت ترددها در مجموعه ورزشی شما کمک کند.

راهنمای تصویری نرم افزار باشگاه

برای مثال ممکن است یک باشگاه ورزشی بدن سازی در پیک ترافیک فصل تابستان در حالت ایده آل ظرفیت پذیرش 100 ورزشکار و در هر ساعت تمرین داشته باشد و اگر مثلا بین ساعت 19 تا 21 بیش از 100 نفر در باشگاه باشد ورزشکاران برای استفاده از هر کدام از دستگاه ها باید در صف قرار گیرند و این باعث میشود که راندمان کار کم شود و همچنین نارضایتی به وجود بیاورد و راه حل این مشکل نرم افزار مدیریت باشگاه است.
شما می توانید با نرم افزار کنترل تردد افراد، ورود و خروج ورزشکاران را مدیریت کنید. همچنین امکان گزارش گیری و انواع خروجی آماری از دستگاه مدیریت دسترسی باشگاه ورزشی وجود دارد. ادر نظر داشته باشید که این کار به روند رشد ثبت نام و بازاریابی برای ورزشکاران جدید به شما خیلی کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر با استفاده از سیستم اکسس کنترل باشگاهی درآمد شما افزایش می یابد.

این فقط یکی از محاسن استفاده از نرم افزار مدیریت باشگاه ورزشی است و یک نکته جالب دیگر که در نرم افزار مدیریت باشگاه افق فراویژن وجود دارد این است که اگر مدیران باشگاه در محل باشگاه حضور نداشته باشند؛ این امکان وجود دارد که با ارسال پیامک در هر زمان متوجه تردد ورزشکاران در مجموعه خود شوند و این یعنی کنترل از راه دور و حس بسیار خوشایندی است که شما به عنوان مالک دستگاه و یا مدیر باشگاه شرایط روزانه تردد ورزشکاران را در لحظه به صورت گزارش داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات انواع دستگاه مدیریت دسترسی و قیمت سیستم کنترل تردد با کارشناسان افق فراویژن تماس بگیرید.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)