دستگاه حضور و غیاب مدرسه

دستگاه حضور و غیاب مدرسه (School attendance system) باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ بهترین دستگاه حضور و غیاب مدرسه کدام دستگاه است؟ دانش آموزان را به چه صورتی حضور و غیاب کنیم؟ خرید دستگاه حضور و غیاب ویژه مدارس از برند افق فراویژن چه کارکردی دارد؟ اگر فکر می کنید که دستگاه حضور و غیاب یک کالای عمومی هست و برای هر صنف و یا هر نوع کاری میتوان از آن استفاده کرد، باید این را نیز در نظر داشته باشید هر دستگاهی نمی تواند نیاز هر مجموعه ای را برطرف کند. از این رو با توجه به نیاز مشاغل مختلف، دستگاه های حضور و غیاب و کنترل تردد متفاوت خواهد بود. چون ممکن است دستگاهی برای یک مجموعه پاسخگو بوده اما در سازمان یا شرکتی دیگر پاسخگوی نیازها نباشد.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که قبل از خرید، با کارشناسان خودتان در افق فراویژن مشورت کرده تا با توجه به نیاز سنجی و امکان سنجی مجموعه تان اقدام نمایید. در ادامه راهکارها و مطالبی مرتبط با حضور و غیاب مدرسه بیان می کنیم. توجه داشته باشید که نرم افزار حضور و غیاب ویژه مدارس باید از امکانات مختلفی پشتیبانی کند تا بتوان به خوبی مدیریت حضور و غیاب مدارس به بهترین شکل انجام شود. اگر به فکر خرید دستگاه هستید، پیشنهاد می‌کنم حتما در رابطه با انواع دستگاه حضور و غیاب اطلاعاتی کسب کنید. دستگاه حضور و غیاب مدرسه به بهبود عملکرد موارد زیادی کمک می کند. در نتیجه یک نیاز برای مدرسه به حساب می آید. در ادامه به برخی از مواردی که به عنوان مزیت در مدرسه به حساب می آید، اشاره می‌کنیم.

امکانات دستگاه حضور و غیاب مدرسه – دانش آموزی افق فراویژن

راهکارهای دستگاه حضورغیاب مدرسه، دانشگاه و موسسه آموزشی

مثلا در یک مدرسه ورود و خروج دانش آموزان برای مدیران مدرسه و همچنین اولیای دانش آموزان مهم است و همچنین تردد معلمان و حضور به موقع در سر کلاس بسیار حایز اهمیت می باشد.

یکی از عواملی که در مورد سنجش قرار دادن شرایط دانش آموزان در مدرسه و پیشرفت آنها تاثیر دارد حضور به موقع دانش آموزان ، معلمان یا اساتید سر ساعت در کلاس است و این مساله نمایانگر اهمیت این موضوع است. سیستم‌ کنترل تردد ویژه مدارس وجود دارد که می‌تواند کارکرد مناسبی برای آموزشگاه‌ها و مدارس دولتی و غیر دولتی داشته باشد.

حضور و غیاب مدرسه

  • تفکیک پذیری بین دانش آموزان و پرسنل مدارس در زمان ورود و یا خروج
  • اطلاع رسانی بر خط برای مدیران مدرسه از زمان حضور معلمان و اساتید
  • اطلاع رسانی پیامکی ورود دانش آموزان برای اولیا و مربیان
  • کنترل تردد ورود به آزمایشگاه ها برای کلاسها بر اساس برنامه هفتگی
  • گزارشات آماری متفاوت از اینکه کدام معلم و استاد در ماه گذشته سر ساعت در کلاس آماده بوده
  • گزارش کامل تردد ورود و خروج دانش آموزان در بستر وب برای اولیا
  • امکان حضور و غیاب دانش آموزان به صورت هر کلاس و هر درس بر اساس سیستم های کنترل تردد
  • امکان محاسه کارکرد اساتید بر اساس ساعت آموزش در هر کلاس

 کدام دستگاه حضور و غیاب برای مدارس، دانشگاه ها و موسسه های آموزشی مناسب است؟

برای امور آموزشی متناسب با تعداد نفراتی که میخواهند از ساعت حضور و غیاب استفاده کنند، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و همچنین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره مناسب می باشد.

در این پست با راهکارهای دستگاه حضور و غیاب مدرسه آشنا شدید، در صورتی نیاز به مشاوره داشتید با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود. برای اطلاع از قیمت نرم افزار حضور و غیاب ویژه مدارس کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید.

اتوماسیون حضور و غیاب دانش آموزان

بسیاری از مدارس کشور در حال هوشمند سازی هستند و یکی از ارگانهای مهم هوشمند سازی حضور و غیاب دانش آموزان در مدارس می باشد . در مدارس ابتدایی و دبیرستان دستگاه حضور و غیاب بسیار مورد استفاده قرار میگیرد .

در مدارس ابتدایی بیشتر از اتوماسیون حضور و غیاب اثر انگشت استفاده می‌شود ، نرم افزار حضور و غیاب مدارس با نرم افزار مدیریت ورود و خروج پرسنل متفاوت هست و شرکت افق فرا ویژن گزارشات ویژه‌ای به صورت اختصاصی برای والدین تهیه و تولید کرده است.

اتوماسیون حضور و غیاب دانش آموزان

چطور ورود و خروج فرزندمان را در مدارس کنترل کنیم؟

دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار های مربوط به ورود و خروج دانش آموزان این امکان را می‌دهد که به غیر از اینکه مدیران و معلمان حضور و غیاب را به صورت هوشمند و در قالب اتوماسیون چک کنند، والدین نیز زمان ورود و خروج فرند خود را بتوانند به دریافت پیامک چک کنند.

اتوماسیون حضور و غیاب دانش آموزان به همین منظور تهیه و تولید شده است که شما بتوانید از راه دور زمان ورد و خروج فرند و دانش آموزان را کنتزل کزده و مدیران نیز حضور و غیبت دانش آموزان را چک کنند.

آیا با دستگاه حضور و غیاب می‌توانیم دانش آموزان و پرسنل را چک کنیم؟

در صورت تصمیم به خرید اتوماسیون حضور و غیاب مدارس برای دانش آموزان شما می‌توانید با یک دستگاه هم ورود و خروج دانش آموزان را کنترل کنید و هم ورود و خروج پرسنل مدرسه را کنترل کرده و در انهای روز یا ماه گزارشات کامل دریافت کنید. در آخر پیشنهاد می‌کنیم حتما در مقاله راهنمای انتخاب دستگاه حضور و غیاب اطلاعات لازم برای خرید را به دست آورید.

سیستم‌های حضور و غیاب در مدارس امروزه از روش های جدیدی پیروی می کند. از آنجایی که سیستم های متنوعی برای انتخاب روش های جدید حضور و غیاب در زنگ ورزش در مدارس وجود دارد، انتخاب سیستمی که مناسب معلمان و مدیران باشد بسیار ضروری است. بهترین دستگاه حضور و غیاب مدرسه را از افق فراویژن بخواهید.

امروزه دیگر روش های قدیمی تیک مارک زدن روی کاغذ جوابگوی نیازهای مدارس نمی باشد. در عوض سیستم های اثر انگشت روی دستگاه حضور و غیاب از طریق نرم افزار، جایگزین خوبی برای سیستم های قدیمی می باشد.

والدین دانش آموزان از طریق این سیستم ها می توانند از حضور فرزندان خود در مدارس اطمینان پیدا کنند. از طرف دیگراغلب تعداد دانش آموزان بسیار زیاد می باشد در نتیجه بهتر است دستگاهی را انتخاب نمایید که با ورود حجم بالای داده ها تضعیف نشود.

انتخاب روش‌های جدید حضور و غیاب در زنگ ورزش

اخیرا موضوع هوشمند سازی مدارس یکی از مباحث بسیار داغ و مورد توجه در مدارس می باشد. از طرفی کنترل و نظارت بر وضعیت حضور و غیاب دانش آموزان در مدارس برای والدین امروزی حائز اهمیت است، بنابراین با در نظر داشتن همه این موارد مکانیزه شدن در مدارس و آموزشگاه های کشور به یک نیاز اساسی در کشور تبدیل شده است.

مدیران مدارس نیز به این نتیجه رسیده اند که دستگاه ها تا چه حد می توانند روند تردد و حضور و غیاب را در محل کسب و کار آنها ایمن کنند.

شیوه های نوین حضور و غیاب در زنگ ورزش

از طرفی با رواج استفاده از اینترنت در مدارس، استفاده از سیستم های حضور و غیاب الکترونیکی در زنگ ورزش در مدارس رواج یافته است. انتخاب نادرست سیستم های حضور و غیاب باعث دلسردی معلمان و مدیران مدارس در مورد بحث هوشمند سازی و کارکرد دستگاه‌ها می شود.

از بین سیستم های نوین حضور و غیاب در زنگ ورزش نرم افزارهایی برای حضور و غیاب دانش آموزان مناسب هستند که قابلیت بالایی در کنترل بسیار دقیق تردد و ارسال اس ام اس ها یا پیامک های اطلاع رسانی به حجم عظیم والدین را داشته باشند.

در سیستم‌های جدید حضور و غیاب در زنگ ورزش سرعت ارسال پیامک ها به والدین و هنگ نکردن نرم افزارهای حضور و غیاب از جمله معیارهای مورد توجه مدارس در انتخاب سیستم های جدید حضور و غیاب در زنگ ورزش می باشد. البته استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می‌تواند راهکار مناسبی باشد.

انواع دستگاه حضورغیاب به عنوان یکی از روش های نوین حضور و غیاب در زنگ ورزش

دستگاه های جدید حضور و غیاب در زنگ ورزش شامل دستگاه های زیر می شود:

دستگاه های حضور و غیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب کارتی، از جمله نخستین دستگاه های جدیدی است که به بازار عرضه گردیده و در مدت زمان اندکی نظر بسیاری از والدین را به خود جلب نموده است.

در این نوع سیستم های حضور و غیاب، حضور وغیاب دانش آموزان به وسیله یک کارت تردد صورت می گیرد.
بدین وسیله هر دانش آموز کارتی با مشخصات درج شده خودش دریافت می کند که با قرار دادن کارت در جلوی دستگاه یا کشیدن آن در کنار دستگاه و تکرار همین کار به هنگام خروج از کلاس، ورود و خروج خود را اعلام می نماید.

این سیستم حضور و غیاب نوین کارتی امروزه به وفور در باشگاه های ورزشی مورد استفاده ورزشکاران و مربیان قرار می گیرد و به وسیله این سیستم تعداد جلساتی که هر ورزشکار از باشگاه استفاده نموده است ثبت شده و از تعداد کل جلسات ورزشی ثبت نام شده توسط وی کسر می گردد.

از جمله امتیازات این روش جدید حضور و غیاب در زنگ ورزش، صرفه جویی در زمان حضور و غیاب و راحتی محاسبه تعداد جلسات می باشد.

ورود با اثر انگشتی

روش کار دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به این شکل است که افراد برای بار اول مشخصات خود را وارد سیستم می کنند و اثر حداقل دو انگشت خود را روی دستگاه ثبت می کنند و از دفعات بعدی فقط کافی است که انگشت خود را برای اسکن شدن روی دستگاه قرار بدهند و ورود و خروج خود را به ثبت برسانند.

امکان تقلب کردن در این دستگاه خیلی کم است چرا که اثر انگشت هر شخص مختص خودش است و کسی نمی تواند به جای کسی حضور بزند.

روش های جدید حضور و غیاب در زنگ ورزش

دستگاه حضور و غیاب چشمی یا عنبیه چشم از جدیدترین روش های حضورغیاب در زنگ ورزش

دستگاه حضور و غیاب چشمی، کمی پیشرفته تراز دو سیستم قبلی می باشد. در این سیستم شناسایی و حضور و غیاب هر شخص با اسکن شدن عنبیه چشم آن فرد انجام می شود.

سیستم حضور و غیاب چشمی اندکی پیشرفته تر از دو سیستم معرفی شده قبلی است. در این سیستم حضور و غیاب جدید در زنگ ورزش و تشخیص حضور افراد در زنگ ورزش از طریق اسکن عنبیه چشم برای دفعه اول و ثبت حضور و غیاب فرد در دفعات بعدی انجام می شود.

از جمله مزایای شایان توجه این دستگاه ها عدم نیاز به تماس فیزیکی با دستگاه و آلودگی کمتر به ویژه در دوران کرونا می باشد.

دستگاه حضور و غیاب با رمز ورود

یکی دیگر از سیستم های جدید حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب با رمز ورود می باشد و خروج از این پس ورد می باشد. البته تقلب در این سیستم بسیار زیاد است زیرا کارمندان به راحتی پس ورد خود را در اختیار دیگران قرار داده و به جای یکدیگر ورود و خروج خلاف واقع را ثبت می کنند.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، یک روش نوین برای حضور و غیاب در زنگ ورزش

از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، بیشتر در ارگان ها و موسسات امنیتی استفاده می شود. در این روش ابتدا افراد در جلوی دستگاه قرار گرفته تا دستگاه چهره آنها را اسکن نموده و اطلاعات شخصی آنها را ثبت نماید.

پس از دفعه اول در دفعات بعدی فرد فقط باید در مقابل دستگاه قرار گرفته تا دستگاه چهره وی را عکس گرفته و ساعت ورود و خروج وی را ثبت کند.

کدام دستگاه حضورغیاب برای مدارس و آموزشگاه ها مناسب است؟

مناسب ترین دستگاه برای ثبت حضور و غیاب در مدارس دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره و یا اثر انگشت می باشد زیرا دستگاه های کارتی و یا رمز ورود به راحتی می توانند مورد سو استفاده و تقلب قرار گیرند.

غالبا در مدارس ابتدایی به دلیل حجم زیاد دانش آموزان بیشتر از دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت به جای تشخیص هویت دانش آموزان بر اساس تشخیص چهره و کارتی استفاده می شود.

بهترین دستگاه حضور و غیاب مدارس کدام دستگاه است؟

شرکت افق فراویژن با ارائه بهترین و مناسب‌ترین دستگاه‌های حضور و غیاب ویژه مدارس توانسته است حجم زیادی از بازار را به خود ارائه دهد.

ویژگی یک دستگاه حضور و غیاب دانش آموزان حرفه‌ای چیست؟

دارا بودن امکان حضور و غیاب در تعداد بالا، کیفیت بالا، قیمت مناسب، قابلیت اعتبار سنجی به صورت‌های گوناگون

3.6/5 - (11 امتیاز)