افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد

انواع دستگاه حضور و غیاب (Types of attendance devices) کدام است؟ چه نوع دستگاه‌های حضور و غیابی در بازار وجود دارد؟ با انواع دستگاه حضور و غیاب شرکت افق فراویژن آشنا شوید. دستگاه‌های حضور و غیاب دارای انواع مختلفی است استفاده کردن از یک دستگاه در یک شرکت به پارامترهای مختلفی وابسته است که در مطلب راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب به این موارد اشاره کرده‌ایم.

دستگاه‌های حضور و غیاب دارای انواع مختلفی هستند که از این میان قرار است لیست دستگاه حضور و غیاب مناسب کسب و کار شما را در ادامه معرفی کنیم تا در هنگام سفارش دستگاه حضور و غیاب با چالشی رو به رو نشوید.

با توجه به اهمیت نوع های دستگاه حضور و غیاب و با توجه به فعالیتی که از این دستگاه مورد انتظار است، قیمت و انواع این دستگاه‌ها نیز متفاوت است.

اگر شما نیز از آن دسته مدیرانی هستید که مایل به استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند در سازمان یا شرکت خود هستید با توجه به نوع فعالیتی که مد نظر خود دارید می‌توانید از انواع دستگاه حضور غیاب استفاده کنید.

دستگاه کنترل تردد به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از نرم‌افزار مخصوص به آن دستگاه، محاسبه‌ی دقیق و آسان، مدیریت ورود و خروج کارکنان، میزان حضور کارکنان، میزان کارکرد پرسنل، میزان اضافه‌کار، کسر کار، مرخصی و مأموریت کارکنان را به‌صورت آنلاین انجام دهید و می‌توانید در یک گزارش جامع آن را دریافت کنید.

از آنجایی‌که امنیت اهمیت بسیار بالایی در سیستم کنترل تردد دارد به همین سبب این سیستم از یک سری الگوها پیروی می‌کند که به آن الگوهای بیومتریک گفته می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به اثرانگشت، الگوی شبکیه، عنبیه، چهره‌نگاری و… اشاره کرد؛ این روش در کنار روش‌های رمز و کارت شناسایی قرار گرفته و امنیت احراز هویت را به صورت کامل تأمین می‌نماید. جالب است بدانید انواع نرم افزار حضور و غیاب هم در افق فراویژن جداسازی شده است. در ادامه به انواع دستگاه حضور و غیاب می پردازیم.

معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب

انواع دستگاه حضور و غیاب در این مقاله نام برده شده است. دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند با دریافت اطلاعات کارکنان قادر به ثبت زمان ورود و خروج و محاسبه زمان حضور هر یک از افراد در سازمان خواهند بود. واضح است که چنین اطلاعاتی در روند مدیریتی بسیار با ارزش خواهد بود.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

این دستگاه حضور و غیاب با استفاده از اثر انگشت، افراد و پرسنل را حضور و غیاب می‌کند. این نوع از روش تشخیص در اکثر دستگاه‌های حضور و غیاب‌‌های موجود در شرکت‌های ایرانی وجود دارد.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره یکی از انواع دستگاه حضور و غیاب است. این دستگاه با استفاده از تشخیص چهره باعث می‌شود که نیاز به اثر انگشتی و… نیست. عموما دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره، در حال حاضر فروش فوق العاده‌ای دارد.

دستگاه حضور و غیاب کارتی

می‌توان گفت این دستگاه از قدیمی‌ترین دستگاه‌های حضور و غیاب است که در بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و دولتی ایران از آن استفاده می‌شود و سابقه‌ی خیلی طولانی در کشورمان دارد. استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی حتی امروزه هم رایج و پر استفاده است.

دستگاه حضور و غیاب کارتی افق فراویژن یکی از دستگاه‌های معروف و پرفروش است.

دستگاه حضور و غیاب رمزی

نحوه‌ی عملکرد این دستگاه بدین شکل است که هر شخصی که در آن سازمان و شرکت وجود دارد، رمزی مخصوص به خود دارد و با وارد کردن رمز خود، تردد خود را ثبت می‌کند.

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

یکی از انواع سیستم حضور و غیاب، سیستم حضور و غیاب بیومتریک است. دستگاه حضور و غیاب بیومتریک از روش‌هایی استفاده می کند که کمتر می‌توان در آن تقلب کرد.

دستگاه حضور و غیاب با اسکن کف دست

این سیستم حضور و غیاب هک کردن دستگاه حضور و غیاب را تا اندازه زیادی مختل می‌کند.

دستگاه حضور و غیاب پانچی

با این که این روش دیگر در دستگاه ورود  و خروج پرسنل دیده نمی‌شود و کمتر فروشگاه دستگاه حضور و غیابی را خواهید دید که این سیستم را به فروش برساند ولی یکی از انواع سیستم‌حضور و غیاب همین روش پانچی بوده است.

دستگاه حضور و غیاب ترکیبی

اگر قصد خرید انواع دستگاه حضور و غیاب حرفه‌ای دارید خرید سیستم حضور و غیاب این مدلی می‌تواند مناسب باشد.

دستگاه حضور و غیاب بر اساس سیگنال‌های مغز و قلب

این سیستم‌ها را دیگر می‌توان غیر هک در نظرشان گرفت. البته بیشتر در مراکز خاص از این سیستم‌ها استفاده می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب به وسیله صدا

در این سیستم حضور و غیاب که با عنوان بهترین دستگاه حضور و غیاب شناخته می‌شود، تشخیص به وسیله صدا است.

سیستم حضور و غیاب هوشمند عنبیه چشم

در این دستگاه ساعت زنی از سیستم تشخیص عنبیه چشم که الگوریتم خاصی دارد استفاده می‌شود. استفاده از نرم افزار حضور و غیاب حرفه‌ای می‌تواند کارکرد سیستم را ارتقاء دهد.

حال که با مدل های مختلف دستگاه حضور و غیاب آشنا شده اید، لازم است بدانید افق فراویژن تولیدکننده انواع دستگاه حضور و غیاب در مشهد است. 

مقایسه دستگاه‌های حضور و غیاب در ایران

هر کدام از انواع دستگاه حضور و غیاب در ایران دارای امکانات و ویژگی های خاصی هستند. حتما قبل از خرید دستگاه‌‌های حضور و غیاب، باید مقایسه ‌ای بین دستگاه‌ های موجود در بازار انجام شود؛ تا بتوان با توجه به نیاز و هدف، بهترین دستگاه را انتخاب کرد.

از مدل‌های کارتی تا مدل‌های تشخیص چهره. البته این دستگاه‌ها می­توانند هر کدام از روش ‌های شناسایی را به صورت تکی و یا ترکیبی از آن‌ها را باهم داشته باشند. 

انواع دستگاه حضور و غیاب چیست؟

دستگاه حضور و غیاب انواع مختلفی دارد که شامل دستگاه حضور و غیاب بیومتریک، دستگاه حضور و غیاب کارتی، دستگاه حضور و غیاب رمزی و … است.

کدام یک از انواع دستگاه های حضور و غیاب منسوخ شده اند؟

تقریبا می توان گفت دستگاه حضور و غیاب پانچی منسوخ شده است.