دسته‌بندی نشده

مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا

توسط 05 سپتامبر 2020 آوریل 25th, 2021 بدون نظر
مدیریت تردد خودرو

تقریباً هر کشوری در سراسر جهان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا یا آماده سازی و نظارت بر روی آن در حال مبارزه است، در یک ماه گذشته زندگی مردم به طرز چشمگیری تغییر کرده است و تقریباً همه زمینه‌های زندگی و کار آن‌ها تحت تأثیر قرار گرفته است.

ایمنی جاده نیز از این قاعده مستثنا نیست. ایمنی در جاده‏ها با مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا امکان پذیر است.

مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا چگونه انجام می‏شود؟

در زمان شیوع کرونا کمتر کسی مسافرت می‌کند

محدودیت کار و مسافرت در بسیاری از کشورها بدان معنی است که احتمالاً به طور کلی سفرهای کمتری انجام می‌شود. ایمنی جاده‌ها و مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا ممکن است یک روند صعودی داشته باشد: از نظر تئوری سفرهای کمتر باید به معنای تصادفات کمتر باشد.

همچنین کاهش سفر با کاهش سطح آلودگی در چین که اولین بار در آنجا همه گیری کرونا شناخته شد و اقدامات برای مهار آن اعمال شده است، ارتباط دارد.

کارشناسان تخمین می‌زنند که ممکن است به دلیل توقف تردد خودروها بین 50،000 تا 75،000 مرگ زودرس به علت آلودگی هوا، بیش از دو ماه کاهش یابد.

افراد کمتری از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند

کمتر کسی از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند، زیرا خدمات ترانزیت تا حدی و یا به طور کامل متوقف شده‌اند زیرا مردم به دلیل ترس از عفونت، مردم از آن استفاده نمی‏کنند.

حمل و نقل عمومی معمولاً نسبت به سایر روش‌های حمل و نقل ایمن‌تر و برای محیط زیست بهتر است و ازدحام را کاهش می‌دهد؛ زیرا ازدحام موجب می‏شود که افراد برای مدت زمان طولانی با هم در تماس نزدیک هستند و باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا می‌شود.

اگر مردم به جای استفاده از وسایل نقلیه عمومی از اتومبیل‌های شخصی خود استفاده کنند، می‌توان میزان آلودگی و تصادف‌ها افزایش می‏یابد. در عوض، این فرصتی برای دولت‌ها و فعالان است که دوچرخه سواری و پیاده روی را ترویج دهند و پایداری شهرها را افزایش دهند.

کنترل تردد خودرو در زمان کرونا

در دسترس بودن وسایل نقلیه عمومی ایمن

در دسترس بودن وسایل نقلیه عمومی ایمن مسائل برابری را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است. بسیاری از کارگران کم درآمد ممکن است مجبور شوند به استفاده از وسایل نقلیه عمومی ادامه دهند، زیرا آن‌ها قادر به کار از خانه نیستند، نمی‌توانند هزینه خانه خود را تأمین کنند و ممکن است به ماشین شخصی یا موتور سیکلت دسترسی نداشته باشند.

این مسئله در مورد کارمندان اصلی و کلیدی، مانند کادر پزشکی نیز صادق است، زیرا سلامتی و ایمنی آن‌ها در طول همه گیری کرونا ضروری است.

چگونگی ایمن نگه داشتن این گروه‌های آسیب پذیر و اساسی توسط مسئولان، یک نگرانی اساسی در مورد مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا است. خط مشی و اجرای آن ممکن است مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا فعلاً متوقف شود.

وظایف سازمان‏های مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا

از آنجا که دولت‌ها توجه خود را به بیماری همه گیر در کشور خود معطوف می‌کنند، سایر موارد در اولویت‌های بعدی هستند. این امر احتمالاً به معنای تأخیر و لغو قوانین برنامه ریزی‏های انجام شده و اجرای زیرساخت‌ها در کوتاه مدت است.

چندین کشور از جمله ایالات متحده و کشورهای مختلف اروپایی مقررات موقت را برای رانندگان کامیون‌هایی که وسایل پزشکی و کالاهای مصرفی را حمل می‌کنند، به طور موقت کم کرده‌اند. سازمان‏های مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا به عنوان عضوی از یک جامعه، در این روزهای سخت به چالش کشیده می‏شوند.

اعمال قوانین و ابتکارات جدید را با همکاری دولت

اکنون زمان آن رسیده است که قوانین و ابتکارات جدید را با همکاری دولت اعمال شوند، مگر اینکه اعضای این سازمان‏ها به این بیماری مبتلا شوند. رویدادهایی مانند کارگاه‌های آموزشی در مدرسه، رویدادهای خیابانی و کمپین‌ها و جلسات لغو می‌شوند.

رسانه‌ها روی بیماری کرونا متمرکز شده‌اند، بنابراین پیام‌های ایمنی باید شنیده شوند؛ و بودجه دولت جهت تلاش همه گیرانه هدایت شود. همه گیر کرونا به ما نشان می‌دهد که با اقدامات دولت و بسیج جامعه چه گام‌های بزرگی می‌توان برداشت.

مسئولان دولتی و سازمان‏های کنترل جاده‏ای برای مدیریت کنترل تردد خودرو در زمان کرونا سعی می‏کنند برای تسهیل امور مقابله با کرونا و حفظ جان مردم، قوانین را تا حدودی تعدیل کنند و کنترل تردد خودروها را با شیوه‏ای جدید انجام می‏دهند.

فعالان ایمنی جاده‏ها باید روند این اقدامات و آنچه افراد به آن را تمایل دارند، مشاهده كنند؛ زیرا عناصری وجود دارد که می‌توان برای دفاع از خود، یاد بگیریم تا وقتی زندگی به حالت عادی برگردد.

منابع:
https://www.yellowpages.com

ارسال پاسخ