نحوه کار دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

شما هم به دنبال یاد گرفتن نحوه کار دستگاه حضور و غیاب انگشتی (How work the finger attendance device)هستید؟ در این مقاله به آموزش استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی و نحوه کار با دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می‌­پردازیم.

در عصر امروزی کمتر مجموعه معتبری پیدا می­‌شود که از دستگاه حضور و غیاب یا نرم افزار حضور و غیاب برای کسب و کار خود استفاده نکند، احتمالا شما هم به عنوان یکی از صاحبان شغل و کسب و کار، برای ثبت تردد پرسنل شرکت خود و محاسبه کارکرد و ساعات دقیق کاری آن­ها به فکر تهیه یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی افتاده‌­اید، پس در این مقاله به آموزش نحوه کار دستگاه حضور و غیاب انگشتی، نحوه استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و نحوه ثبت اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب خواهیم پرداخت.

مدل انگشتی دستگاه‌­های حضور و غیاب، نوعی ایمن و بسیار کاربردی در بین دستگاه­های حضور و غیاب است که با درصد خطای بسیار پایین اقدام به ثبت تردد کارکنان شرکت­ها و مجموعه­ های اداری می­‌کند. در مرحله اول کار با دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، ابتدا باید هر یک از اعضای مجموعه اثر انگشت خود را در دستگاه تردد ثبت کنند تا اثر انگشت آن­ها به عنوان یکی از پرسنل شرکت یا سازمان برای دستگاه حضور و غیاب انگشتی تعریف شود. سنسور اثر انگشتی حساسیت بسیار بالایی دارند. سنسورهای حساس دستگاه حضور و غیاب انگشتی، اثر انگشت هر یک از کارکنان را ثبت و به آن­ها کدهای مخصوص صفر و یکی اختصاص می­دهند و هر فرد با اثر انگشت خود، ساعت ورود و خروج خود را ثبت می­کند.

نکته‌­ی دیگری که برای نحوه کار دستگاه حضور و غیاب انگشتی باید به خاطر داشته باشید، امکان ثبت بیش از یک اثر انگشت برای هر فرد از مجموعه است تا در صورت ناخوانا بودن یکی از اثر انگشت­­ها، احراز هویت با اثر انگشت‌­های دیگر انجام شود. کیفیت اثر انگشت ثبت شده در شناسایی و تشخیص هویت هر فرد بسیار مهم است و با میزان کارکرد دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی رابطه مستقیم دارد.

نحوه کار دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

نحوه ثبت اثر انگشت در دستگاه­‌های حضور و غیاب انگشتی

دستگاه‌ها حضوروغیاب اثر انگشتی یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه حضورو غیاب است که در شرکت‌های کوچک و بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرد و دغدغه هر مدیری در هنگام انتخاب، نحوه کار با دستگاه حضوروغیاب اثر انگشتی است. برای اینکه بتوانید از این دستگاه استفاده کنید باید اثر انگشت کاربران خود را ریو سیستم معرفی کنید.

هر دستگاه کنترل ترددی میزان مشخصی از حافظه دارد و تعداد مشخصی می‌تواند اثر انگشت را در خود ذخیره کند؛ بنابراین قبل از خرید دستگاه حضوروغیاب به این نکته توجه کنید و سپس مسیر زیر را طی کنید.

  • در مرحله اول به محض اینکه سنسور دستگاه حضور و غیاب شروع به چشمک زدن کرد، انگشت خود را روی آن قرار دهید.
  • نوک انگشت خود را دقیقا در مرکز سنسور قرار داده و کمی فشار دهید. فشار خیلی کم یا خیلی زیاد، کیفیت اثر انگشت ثبت شده را پایین می‌­آورد و احراز هویت را با مشکل رو به رو می­‌کند.
  • سعی کنید این کار را درست مثل زمان­هایی که می‌­خواهید روی استامپ انگشت بگذارید، انجام دهید.

 این نکته را هم به یاد داشته باشید که دقیقا مرکز انگشت باید روی سنسور دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی قرار بگیرد. نوک انگشت نباید به سمت چپ و راست یا بالا و پایین مایل باشد. هنگام اسکن اثر انگشت نباید آن را حرکت دهید و باید انگشتتان را تا چند ثانیه بر روی سنسور ثابت نگه دارید.

این را هم بدانید که سنسورهای اثر انگشت به گرد و خاک، خیس یا روغنی بودن اثر انگشت حساس­اند، پس چه هنگام ثبت اثر انگشت و چه هنگام اسکن اثر انگشت به منظور احراز هویت، از تمیز بودن اثر انگشت خود مطمئن شوید.

 جای زخم و بریدگی هم می­تواند در شناسایی شما مشکل ایجاد کرده و هویت شما را تایید نکند، در این شرایط باید از سایر اثر انگشت­های خود که از پیش ثبت کرده‌­اید استفاده کنید.

نحوه ثبت اثر انگشت در دستگاه‌­های حضور و غیاب انگشتی

در این مقاله از سایت افق فراویژن نحوه کار دستگاه حضور و غیاب انگشتی، بیان شده است. در صورتی که موضوعی برای شما نامفهوم بود می توانید با کارشناس های مجموعه در تماس باشید.

آیا برای ثبت اثر انگشت باید پشتیبان دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن این کار را انجام دهد؟

ثبت اثر انگشت با توجه به سیتسمی که انتخاب می‌کنید کار ساده ای است و شرکت افق فراویژن در هنگام نصب دستگاه توضیحات لازم را برای ثبت به شما ارائه می‌دهد و خود شرکت می‌تواند نسبت به ثبت اثر انگشت اقدام کند.

برای هر فرد چند اثر انگشت میتوان ثبت کرد؟

با توجه به نوع دستگاه می‌توانید تعداد اثرانگشت متفاوتی را ثبت کنید. حتی د ربعضی دستگاه ها میتوانید تا 10 اثر انگشت برای یک نفر را ثبت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)