افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد  برای حضور و غیاب  و  حضور  و غیاب آنلاین

گیت کنترل تردد باشگاه ورزشی (Sport Club Access Control Gate) وسیله‌ای حفاظتی است که با نصب آن در مقابل ورودی باشگاه‌های ورزشی می‌توان ورود و خروج افراد را کنترل کرد. این گیت از ایجاد مشکلات ناشی از بی نظمی و شلوغی در فضای باشگاه جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال اگر ساعت ورود و خروج ورزشکاران درست ثبت نشود؛ ممکن است باعث نارضایتی اعضای باشگاه گردد. گیت‌های باشگاهی بر اساس مدل و حالت عملکردی انواع مختلفی دارند:

همچنین این گیت‌ها در 3 حالت یک طرف کنترل یک طرف آزاد، یک طرف کنترل یک طرف ممنوع و دو طرف کنترل قابل استفاده هستند. گیت کنترل تردد باشگاه ورزشی توسط یکی از  سیستم‌های شناسایی اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت هوشمند تردد و مچبند، تردد ورزشکاران را کنترل می‌کند. اگر قصد خرید گیت کنترل ورود و خروج باشگاه را برای مجموعه ورزشی خود دارید؛ پیشنهاد می‌گردد که قبل از خرید با کارشناسان افق فراویژن مشورت کرده و از قیمت گیت باشگاهی اطلاع یابید. همچنین اگر به دنبال خرید سیستم حضور و غیاب یا سفارش نرم افزار حضور و غیاب هستید؛ حتما به افق فراویژن مراجعه کنید.

گیت باشگاهی چیست؟

گیت کنترل تردد باشگاه ورزشی یا به اختصار گیت باشگاهی و گیت کنترل پارکینگ باشگاه وسیله است که توسط آن می‌توان ترددها و ورود و خروج به فضای مجموعه ورزشی را تحت کنترل گرفت. در باشگاه‌های ورزشی عموما افراد زیادی برای استفاده از خدمات و یا مربیگری حضور دارند. تعداد زیاد اشخاص در یک فضای بسته احتمال بروز بی نظمی و شلوغی را بالا می‌برد. استفاده از انواع دستگاه حضور و غیاب تا حد زیادی به برقراری نظم در باشگاه کمک می‌کند. اما در بعضی موارد کنترل ورود و خروج‌ها و ساعت زدن برای حضور و غیاب اعضا برای یک نیروی انسانی سخت و حتی گیج کننده است. البته باید احتمال خطای انسانی در ثبت ترددها را نیز در نظر گرفت. در شلوغی و ازدحام فضای باشگاه ممکن است ورود و خروج تعدادی از ورزشکاران و مربیان ثبت نشده و در نهایت منجر به بروز مشکلات عدیده دیگر شود. استفاده از گیت اکسس کنترل باشگاهی به مدیر مجموعه ورزشی کمک می‌کند که ضمن ایجاد نظم و انضباط در مجموعه خود، حضور و غیاب و تردد ورزشکاران و مربیان را بهتر و ساده‌تر مدیریت کند. بنابراین استفاده از یک گیت کنترل تردد برای مدیر یک باشگاه ورزشی کاربردهای زیادی خواهد داشت.

کاربرد گیت کنترل تردد باشگاه

شاید بتوان گفت که مهم‌ترین کاربرد گیت کنترل تردد باشگاهی کمک به برقراری نظم کامل در مجموعه و همچنین جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بی نظمی در ورود و خروج اعضا و شاغلین در باشگاه ورزشی است. به عبارت دیگر استفاده از انواع گیت کنترل تردد باشگاهی در کنار سایر سیستم‌های ثبت و ذخیره ساعت ورود و خروج مانند دستگاه کنترل تردد افراد و نرم افزار حضور و غیاب می‌تواند خیال شما را از بابت مدیریت ورود و خروج پرسنل و اعضای باشگاه‌تان راحت کند.

توجه داشته باشید نرم افزارهای کنترل تردد باید با دستگاه مچ باشند.

انواع گیت کنترل تردد باشگاه

گیت‌های ورود و خروج باشگاهی مانند گیت مدیریت تردد سایر سازمان‌ها انواع مختلفی دارند. به طور کلی گیت‌های کنترل ورود و خروج بر اساس مدل و نحوه عملکرد تقسیم‌بندی‌ می‌شوند. در ادامه به چند نوع رایج اشاره خواهد شد.

انواع گیت ورود و خروج باشگاه بر اساس مدل

رایج‌ترین مدل‌های گیت‌های کنترل تردد مورد استفاده در باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی عبارت اند از؛

این نوع گیت که به گیت 3 اهرمی باشگاه هم معروف است؛ به وسیله 3 میله فلزی سخت از ورود ورزشکاران قبل از شناسایی و احراز هویت جلوگیری ‌می‌‌کند. بدین صورت که گیت به نرم افزار حضور و غیاب متصل بوده و تنها در صورتی که سیستم کامپیوتری فرد را شناسایی کند؛ به او اجازه ورود خواهد داد. از انواع کاربرد‌های این نوع گیت کنترل تردد باشگاهی استفاده در استخرها و مجموعه‌های آبی است.

احتمالا این نوع گیت اکسس کنترل را در ورودی‌های مترو دیده‌‌اید‌؛ یکی دیگر از کاربردهای گیت شیشه‌ای اکسس کنترل،‌ استفاده از آن در باشگاه‌های ورزشی است. این گیت بوسیله دو تیغه شیشه‌ای‌ از ورود ورزشکاران قبل از احراز هویت توسط نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب جلوگیری ‌می‌‌کند.

این مدل گیت برای فضاهای امنیتی کاربرد بیشتری دارد. عملکرد گیت کنترل تردد تمام قد باشگاهی به این صورت است که به هیچ وجه قبل از تشخیص هویت و تطبیق مشخصات به فرد اجازه عبور نخواهد داد چون باله‌های شیشه‌ای‌ این وسیله ارتفاع نسبتا زیادی داشته و مسیر عبور ورزشکاران را به طور کامل مسدود ‌می‌‌کند.

بخوانید: تعمیرات گیت کنترل تردد

انواع گیت باشگاهی بر اساس نحوه عملکرد

از انواع مدل‌های گیت کنترل تردد باشگاهی می‌توان به طرق عملکردی مختلف استفاده کرد. البته باید گفت که استفاده از نرم افزار مدیریت باشگاه می‌تواند کمک بسزایی به مدیریت بهتر تردد در مجموعه Gym شما خواهد کرد. در ادامه به 3 نوع عملکرد رایج در استفاده از گیت باشگاهی اشاره می‌گردد.

در این حالت ورزشکاران فقط جهت ورود به سالن باید از گیت عبور کنند و در هنگام خروج از مجموعه به عبور از گیت کنترل تردد ملزم نیستند. به عبارت دیگر ورزشکار می‌تواند در زمان خروج از باشگاه بدون هیچ کنترل و مانعی از گیت باشگاهی عبور کرده و مجموعه را ترک کند.

این روش فقط در هنگام ورود به باشگاه، ورزشکاران را به عبور از گیت ملزم می‌کند. یعنی در هنگام خروج اعضا باید از مسیری به جز گیت کنترل تردد باشگاهی، عبور کنند.

این نوع از عملکرد گیت کنترل ورود و خروج باشگاه، تردد ورزشکاران را هم در هنگام ورود و هم در هنگام خروج از مجموعه ورزشی کنترل می‌کند. به عبارت دیگر ورزشکاران باید در زمان ورود و خروج از گیت کنترل تردد باشگاه عبور کنند. این نوع سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی به دلیل اجرا و ثبت ورود و خروج بیشتر مورد استفاده است؛ چرا که در در اکثر اسپرت کلاب‌ها خروج از باشگاه نیز به اندازه ورود به مجموعه و استفاده از امکانات اهمیت دارد.

نحوه کنترل ورود و خروج توسط گیت باشگاهی

روش‌های زیادی جهت کنترل ورود و خروج توسط گیت باشگاهی وجود دارد. گیت کنترل تردد باشگاه ممکن است از اثر انگشت  ورزشکاران جهت شناسایی و دادن مجوز تردد استفاده کند یا اینکه از فناوری تشخیص چهره بره ببرد. همچنین استفاده از کارت‌های هوشمند نیز که مشابه کارت تردد در دستگاه حضور و غیاب کارتی است؛ در این ابزارهای کنترل ورود و خروج پرسنل رایج است. اما لازم به ذکر است که استفاده از مچبند هوشمند کنترل تردد در استخرها و مجموعه‌های آبی متداول‌تر است.

بخوانید: گیت‌های کنترل تردد خودرو

نحوه کنترل ورود و خروج توسط گیت باشگاهی

خرید گیت باشگاهی

برای خرید گیت باشگاهی از چه شرکتی ‌می‌‌توان راهنمایی گرفت؟ بهترین مرکز خرید گیت باشگاهی کدامست؟ آیا خرید گیت باشگاهی دست دوم به صرفه‌تر است یا خرید گیت کنترل تردد نو و آکبند؟ اگر شما هم چنین سوالاتی در ذهن دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناسان افق تایم تماس گرفته و از راهنمایی آن‌ها برای خرید گیت کنترل تردد باشگاه ورزشی استفاده کنید. همچنین در افق فراویژن می‌توانید قیمت گیت باشگاهی را نیز مشاهده نمایید.

مشاهده کنید: گیت کنترل تردد مدل باله‌ای

گیت کنترل تردد باشگاه چه کاربردی دارد؟

این وسیله برای برقرار کردن نظم در تردد ورزشکاران و مربیان یک باشگاه ورزشی کمک می‌کند.

انواع مدل‌های رایج گیت باشگاهی کدامست؟

گیت باشگاهی 3 میله‌ای(اهرمی)، گیت کنترل تردد باشگاهی شیشه‌ای، گیت تمام قد باشگاهی.

هک کردن گیت کنترل تردد مدل باشگاهی بسیار اسان است!

به این نوشته امتیاز دهید
شرکت افق فرا ویژن