Skip to main content

نرم ‌افزار حضور و غیاب تحت وب

نرم افزار حضور و غیاب تحت وب چیست؟ تفاوت نرم افزار حضور و غیاب اینترنتی نسبت هب دیگر دستگاه‌های حضور و غیاب چیست؟ چرا نیاز به یک نرم افزار حضور و غیاب آنلاین داریم؟ بهترین برند تولید کننده نرم افزار حضور و غیاب تحت اینترنت ایران کدام برند است؟ قیمت نرم افزار حضور و غیاب تحت وب چقدر است؟ حضور و غياب كارمندان سازمان‌ها و محاسبه عادلانه حقوق پرداختی آن‌ها از گذشته یکی از مهم‌ترین مسائل در ادارات بزرگ بوده است.

این نوع از نرم افزارها دارای ویژگی‌ها و گاها‍ً مزیت‌هایی متفاوت با نرم افزارهای حضور و غیاب تحت سیستم عامل هستند که کارفرمایان با توجه به نیاز یکی از این دو نوع را برمی‌گزینند.

برخی از این قابلیت‌ها مثل جلوگیری از اشغال فضای سیستم، دارا بودن سیستم ماژولار، سهولت در دسترسی به انواع مرورگرهای اینترنت و بهره‌مندی تعداد زیادی از کاربران به طور همزمان است. البته نسخه‌های تحت وب این نرم افزارها شباهت بسیاری به نسخه‌های سیستم عاملی دارند و اغلب نرم افزارهایی با همان ظاهر می‌باشند که به وسیله‌ی یک مرورگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از ویژگی‌‌های کاربردی که با استفاده از این نرم افزارها میسر می‌شود انجام گزارش گیری است. گزارش حضور و غیاب‌ها، انواع مرخصی‌ها ازجمله بیماری، تشویقی، استعلاجی و…، گزارش تأخیر در ورود و خروج‌ها و دیگر گزارشات روزانه، ماهانه و سالانه در این نرم افزارها قابل دریافت است.

امروزه می‌توان با استفاده از دستگاه حضور غیاب و نرم‌افزاهای حضور و غیاب آمار دقیق و مناسبی از حضور کارمندان در سازمان تهیه کرد. اما مزایای استفاده از سیستم‌ها حضور و غیاب چیست؟ بهترین دستگاه حضور و غیاب تحت وب و همچنین بهترین نرم افزار حضور و غیاب متصل به اینترنت را از افق فراویژن بخواهید.

نرم‌افزار حضور و غیاب تحت وب چیست و چه کاربردی دارد

يكي از رايج‌ترين و پیشرفته‌ترین انواع نرم‌افزار حضور و غیاب، نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب است. اما نرم‌افزارهای تحت وب چه هستند و چه مزایایی دارند؟

نرم‌افزارهای تحت وب نرم‌افزارهايي هستند كه نيازي به نصب در سيستم شما نخواهند داشت و تنها با داشتن يك دستگاه متصل به اينترنت مي‌توانيد به آن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

نرم‌افزارهای تحت وب مزایای بسیاری دارند. به طور مثال:

 • با استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب هیچ حافظه‌ای از سیستم شما اشغال نخواهد شد. به همین ترتیب می‌توانید تا هر اندازه که بخواهید در نرم‌افزار خود گزارشات مختلف را ذخیره کنید.
 • با استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب می‌توانید در هر زمان و هر مکان حتی با استفاده از تلفن همراه خود به محیط نرم‌افزار و اطلاعات داخل آن دسترسي داشته باشيد.
 • مي‌توانید چندین کاربر مختلف را با سطح دسترسي‌های گوناگون برای استفاده از نرم‌افزار تعريف کنید.
 • با استفاده از نرم‌های تحت وب چندین کاربر می‌توانند به صورت همزمان از محیط دستگاه استفاده کنند.

مواردی که گفته شد تنها بخشی از مزایای استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب است. حال تصور کنید که می‌توانید از تمام این امتیازها برای داشتن گزارشی کامل از حضور و غیاب کارمندان خود استفاده کنید.

با استفاده از نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب دیگر هیچ نگرانی از بابت از دست رفتن آمار مربوط به حضور و غیاب یا دسترسی به آن‌ها نخواهید داشت.

زیرا می‌توانید تمام گزارش‌های مربوط به ورود و خروج کارمندان را تا هر زمانی که بخواهید در سیستم ذخیره کرده و در زمان مورد نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

علاوه بر این، با انجام تنظیمات دلخواه می‌توانید از امتیازات بیش‌تری در دستگاه بهره ببرید. برای مثال می‌توانید از نرم‌افزار بخواهید که حقوق پرداختی هر یک از کارمندان را با اعمال ضریبی خاص محاسبه کند.

در روزهایی که تمام جهان از جمله کشور ما از بهمن ماه سال ۹۸ درگیر همه‌گیری بیماری خطرناک کرونا است و اغلب مشاغل سازمانی و اداری ممکن است به صورت دورکاری فعالیت خود را ادامه دهند، حضور و غیاب و نرم افزارهای مرتبط با این امر اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

درواقع جهت جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا مدیران سازمان‌ها و ادارات و شرکت‌ها، البته با دستور دولت محترم، روند دورکاری را برای پرسنل و کارمندان خود تا حدی که ممکن بود، پیش گرفتند.

یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم‌هاي كنترل تردد نرم‌افزار حضور و غياب است. با استفاده از نرم‌افزار حضور و غياب مي‌توانید به دستگاه کنترل تردد خود وصل شده و تمام آمار حضور و غیاب کارکنان را مشاهده کنید. در سیستم‌هایی که از گیت کنترل تردد نیز استفاده می‌کنند این نرم افزار دستور باز شدن و بسته شدن گیت کنترل تردد شیشه‌ای یا گیت کنترل تردد تمام قد یا هر مدل دیگری را صادر می‌کند.

نرم‌افزارهای گوناگونی در این زمینه وجود دارند که می‌توانید به وسیله آن‌ها انواع تنظیمات دلخواه خود را در سیستم اعمال کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

با استفاده از نرم‌افزارهاي حضور و غياب متصل به اینترنت مي‌توانيد پارامترهای زیر را ثبت کرده و در زمان لزوم از آن‌ها استفاده کنید:

 • تعداد مرخصی‌های هر یک از کارکنان
 • تعداد ماموریت‌ها و اضافه‌کار‌ی‌های هر یک از کارکنان
 • شیفت‌های کاری مورد نظر
 • تقویم کاری
 • کارکرد دقیق

مزایای استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب اینترنتی چیست

استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب که به صورت آنلاین در دسترس باشد برای یک سازمان بیش از آنکه فکرش را بکنید به شما کمک خواهند کرد. با استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب تحت وب می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شويد:

 • گرفتن گزارش‌هاي كامل از زمان حضور كاركنان در سازمان
 • محاسبه سريع و راحت عملكر كامندان و ميزان حقوق پرداختی
 • به صفر رسیدن احتمال تقلب کارمندان در ثبت ساعات ورود و خروج
 • تعریف شیفت‌های کاری و ویرایش آن‌ها
 • دسترسی به آمار مربوط به حضور و غیاب کارمندان در هر زمان و مکان
 • داشتن آرشیوی کامل از حضور و غیاب پرسنل
 • امکان استفاده از یک نرم‌افزار براي مديريت چندين دستگاه حضور و غياب
 • افزايش نظم و دقت كارمندان

انواع نرم‌افزار حضور و غایب تحت وب

نرم‌افزارهاي حضور و غياب تحت ساختار آنلاین انواع مختلفي دارند. اما به طور كلي مي‌توان آن‌ها را به سه دسته تقسيم كرد:

 • نرم‌افزار حضور و غياب ابری
 • نرم‌افزار حضور و غياب اندرويد و  نرم افزار حضور و غیاب آي او اس

شما مي‌توانيد از هر يك از انواع نرم‌افزارهاي حضور و غياب آنلاین براي سازمان خود استفاده كنيد. اما پیشنهاد ما استفاده از نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب است. استفاده از این نوع نرم‌افزار مزاياي گوناگوني به همراه دارد كه در ادامه به توضيح آن‌ها خواهیم پرداخت.

در این دوران نیز جهت ضایع نشدن حقوق کارمندان و حساب نمودن دقیق ساعت کاری باید امر حضور و غیاب را به درستی انجام داد.

تنها چاره‌ی پیش روی ما، استفاده از نرم افزارهای تحت وب حضور و غیاب است که دارای قابلیت‌های مناسبی برای تحقق امر حضور و غیاب در دوران دورکاری می‌باشند. این نرم افزارها را در پلتفرم‌های مختلف از جمله اندروید،  IOS و ویندوز می‌توان مورد استفاده قرار داد.

این دسته از نرم افزارها که بر روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شوند، برای ثبت حضور و غیاب و ساعات شروع کار از راه دور بسیار مناسب است .

قابلیت ثبت موقعیت مکانی پرسنل توسط برنامه ورود و خروج تحت وب

همچنین مشاغلی که حالت شناور و منعطف دارند با استفاده از این سری نرم افزارها به راحتی می‌توانند عمل حضور و غیاب را انجام دهند. یکی دیگر از مزیت‌هایی که برای نرم افزارهای تحت وب  می‌توان از آن یاد کرد، قابلیت ثبت موقعیت مکانی پرسنل یا همان لوکیشن است.

البته این قابلیت را در برخی از نسخه‌های تحت وب نیز می‌توان پیدا کرد که کاربردی ترین قابلیت این گونه از نرم افزارها است. در این مورد کارمندان می‌توانند در هر مکانی که حضور دارند موقعیت خود را ثبت نموده و فعالیت خود را آغاز نمایند.

مزایای کلیدی نرم افزار حضور و غیاب تحت وب

نرم افزار مدیریت حضور و غیاب تحت وب دارای مزایای بسیاری است. اولین مزیت، این است که به یک محل کار محدود نیست، بنابراین شرکت شما می تواند کارمندان خود را در بیرون از محل کار به راحتی ردیابی نماید.

 • شما میتوانید در جریان تعداد مرخصی های دقیق کارمند خود باشید.
 • میتوانید در جریان تعداد ماموریت یا حتی اضافه کاری کارمند خود باشید.
 • کنترل دقیق بر روی شیفت های کارمند خود داشته باشید.
 • قابلیت کنترل کردن تردد کارمندان از راه دور دارید.
 • و کارکرد بسیار دقیق کارمندان را کنترل کنید.

شما به کمک این نرم افزار به محاسبه سریع حضور و غیاب کارمندان خود می پردازند و میزان حقوق آنها را بدون اینکه زمان زیادی را صرف کنید، پرداخت می کنید و تقلب کردن کارمندان در این سیستم اصلا امکان پذیر نیست.

یکی از مزایای دیگری که برای نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می توان نام برد این است که این نرم افزار همزمان می توان در چند سیستم اجرا شود. گاهی اوقات حتی میتوان از سامانه های حضور و غیاب به صورت ماهیانه، ارشیو تهیه کرد.

یکی از مزایای این نرم افزار این است که شما برای دسترسی به این برنامه های نرم افزار نیازی نیست که آن را روی سیستم نصب کنید. شما فقط میتوانید با استفاده از یک دستگاهی که به اینترنت متصل میشود از این نرم افزار استفاده کنید.

استفاده از نرم افزار تحت وب هیچ حافظه ای و هیچ فضایی را اشغال نمیکند و شما میتوانید اطلاعات مربوط در این زمینه در آن فضا ذخیره سازی کنید.

حتی این نرم افزار را میتوان در تلفن همراه خود داشته باشید تا در هر زمان و در هر مکان بتوانید دسترسی لازم را داشته باشید.

میتوان چندین کاربر در مکان های مختلف یا به صورت همزمان از این نرم افزار استفاده کنند و چون اطلاعات سیستمی نرم افزار حضور غیاب تحت وب فضای زیادی را اشغال نمیکند میتوانیم تمام گزارشات مورد نیاز را ذخیره کنیم. تمامی این موضوعات تنها قسمتی از کارایی نرم افزار وب است.

برقراری عدالت در میان کارمندان با برنامه حضور و غیاب تحت وب

علاوه بر این، این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا به صورت قانونی از تصمیم خود برای تنبیه کارکنانی که به موقع در محل کار خود حاضر نمی شوند دفاع کنید.

در نهایت شما توانایی نگهداری سوابق را دارید حتی اگر سرورهای محلی شما دچار مشکل شوند.

محل کار چندگانه در نرم افزار حضور و غیاب اینترنتی

همانطور که شرکت شما گسترش می یابد، ممکن است بخش های مختلف کاری در مناطقی جدا از هم قرار گیرند.

هر یک از این مناطق نیاز به حفظ استانداردهای مشابه با دفاتر اصلی شما دارد. کارکنانی که در جاده ها هستند و یا در دفاتر اقماری کار می کنند، باید بدانند که آنها نیز باید برای حضور و غیاب خود پاسخگو باشند.

داشتن توانایی برای مدیریت چندین محیط کاری به صورت الکترونیکی، باعث می شود بسیاری از کارهای میکرو مدیریتی که مدیران به طور سنتی مجبور به محاسبه آنها برای حضور و غیاب کارکنان بودند، از بین برود.

با استفاده از سیستم مدیریت حضور و غیاب تحت وب، ردیابی حضور و غیاب می تواند به معنای واقعی کلمه در هر نقطه از جهان با کارایی برابر انجام شود.

اطمینان از پشتیبانی اطلاعات در سرور نرم افزار حضور و غیاب اینترنتی

سرورها می توانند بدون توجه به جایی که هستند از کار بیفتند و اطلاعات ذخیره شده روی آنها پاک شود.

یکی از مزایای مهم سیستم مدیریت حضور و غیاب مبتنی بر وب این است که نه تنها شما مجبور نیستید هزینه قابل توجهی بابت خرید سرور بپردازید بلکه نباید نگران باشید که در اثر آتش سوزی یا اختلالات شبکه برق داده های شما از روی سرورها پاک شده یا از بین برود.

مزیت سیستم حضور و غیاب مبتنی بر اینترنت این است که اطلاعات بر روی سرورهایی خارج از شرکت شما ذخیره و پشتیبانی می شوند و با داشتن یک کارمند که آموزش های لازم را در این زمینه فرا گرفته است می توان آن را به خوبی مدیریت نمود.

تبدیل داده ها به اطلاعات مفید و کاربردی در سرور نرم افزار حضور و غیاب آنلاین

بسیاری از شرکت هایی که حضور کارمندان خود را دنبال می کنند، راه حل های مختلفی را برای آن  بکار می گیرند.

به عنوان مدیر یک کسب و کار، مهم است که متوجه شوید که اینها فقط ابزار جمع آوری داده ها هستند.

برای اینکه واقعا مفید باشند، باید تبدیل به اطلاعاتی گردند که در یک سیستم یکپارچه استفاده می شوند.

با استفاده از سیستم مدیریت نیروی انسانی و نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، بدون توجه به جایی که داده ها از آن می آیند، می توانید اطمینان داشته باشید که داده ها به طور منظم جمع آوری و تجزیه و تحلیل شده و به صورت اطلاعات مفید و قابل استفاده در اختیار شما قرار می گیرند.

از آنجا که این نرم افزارها با استفاده از یک رایانه یا دستگاه تلفن همراه به همان شیوه عمل میکنند، مهم نیست که از کجا به آنها دسترسی پیدا می کنید، گاهی اوقات تصمیمات آگاهانه در هنگام پرواز بسیار آسانتر است.

از طرف دیگر وقتی کارکنان بتوانند به راحتی به سوابق حضور و غیاب خود دسترسی داشته باشند، مسئولیت پذیری بیشتری خواهند داشت.

اطلاعات مفیدتر برای مدیران در برنامه ورود و خروج مبتنی بر اینترنت

هر زمان که کارکنان شما، ساعت ورود و خروج خود را در سیستم مدیریت حضور و غیاب تحت وب ثبت می نمایند، مقدار زیادی داده تولید می کنند. معنی دار کردن تمام این اطلاعات می تواند فوق العاده دشوار باشد.

این کار حتی ممکن است سخت تر شود هنگامی که این واقعیت را می فهمید که تعدادی از کارکنان فقط خود را نشان می دهند و از محل کار خارج می شوند.

با آگاهی از این موارد شما نیاز به آشکارسازی دقیق تری دارید. نرم افزار حضور و غیاب مبتنی بر وب، یک ابزار بصری است.

بجای تلاش برای شناخت بینش های کوتاه مدت از جداول گسترده غیر قابل فهم، می توانید عناصر هزینه های کاری را بر روی نمودارهای توصیفی رسم کنید، به سرعت گزارش هایی که قابلیت به اشتراک گذاری دارند تولید نمایید و استراتژی های مختلف را پیش از اعمال تغییرات حقوق و دستمزد، آزمایش کنید.

شما همچنین توانایی ایجاد طبقه بندی کارکنان، قواعد پرداخت، الزامات تعهدات شرکت و برنامه های تقویت عملکرد را دارید. دستگاه‌ حضور و غیاب تشخیص چهره افق فراویژن با امکان نصب نرم افزار حضور و غیاب تحت اینترنت روی آن در اختیار شماست.

سامانه حضور و غیاب تحت وب و کاهش هزینه های کسب و کار

سیستم اتوماسیون که امروزه بیشتر شاهد استفاده از آن هستیم مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از این سیستم ها سامانه های حضور و غیاب هستند.

اتوماسیون به معنی خودکار شدن برنامه های سیستمی است بدون آنکه انسان دخالتی در این امر داشته باشد. از این سیستم در سیستم اداری و در سیستم صنعتی استفاده میشود. در زمان های گذشته که هنوز این سیستم ها نبودند نیروهای انسانی در زمینه های اداری هرکدام وظیفه ای را انجام میدادند.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم و صنعت این نوع وظایف به عهده سیستم های رایانه ای هستند و دیگر کمتر عامل های خارجی تاثیر گذارند.

برای مدیریت دقیق و ساماندهی سازمان میتوان این نرم افزار حضور و غیاب تحت وب را به جرأت معرفی کرد چرا که تحت هر شرایطی به اوضاع کارمندان و گزارشات دسترسی دارید و میتوان ان ها را ذخیره کرد و در صورت نیاز استفاده کنیم. به عنوان مثال اگر شما یک دستگاه حضور و غیاب بیومتریک داشته باشید استفاده از یک نرم افزار تحت وب حضور و  غیاب به شما کمک خواهد کرد که بدون مشکل در هر مکانی از قابلیت‌های این نرم افزار استفاده کنید.

ویژگی های یک نرم افزار حضورغیاب تحت وب کارآمد

یک سامانه ورود و خروج تحت وب باید دارای ویژگی‌ها و پارامترهای گوناگونی باشد تا به وسیله آن بتوان به راحتی امکانات و قابلیت‌هایی که مورد نیاز است را در اختیار داشت. به دلیل آن که این نرم افزارهای حضور و غیاب در بستر وب پیاده سازی می‌شود به راحتی به شما کمک می‌کنند تا از هر نقطه و هر مکانی به راحتی به این سیستم‌ها دسترسی داشته باشید. فرض کنید برای نرم افزار مدیریت باشگاه به وب سایت مراجعه کرده باشید، این نرم افزار باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

تخلیه اطلاعات از دستگاه حضورغیاب

نرم افزار تحت وب حضور و غیاب باید این قابلیت را داشته باشد که اطلاعات را در بستر وب از دستگاه حضور و غیاب تخلیه کند و این ویژگی تنها در دستگاه های حضور و غیابی وجود دارد که پروتکل ارتباطی web socket دارند. کلیه دستگاه های حضور و غیاب افق فرا ویژن سری جدید به این نوع ارتباط مجهز هست.

تخلیه اطلاعات در بستر وب به شما این امکان را می دهد که در هر نقطه ای از جهان اطلاعات حضور و غیاب را تخلیه کنید و بتوانید اطلاعات خام دستگاه را در نزم افزار تحت وب خود داشه باشید.

این ویژگی یکی از پایه ترین امکاناتی هست که تمام نرم افزار های تحت وب باید داشته باشند. در غیر این صورت استفاده از پروتکل های شبکه در این نوع نرم افزار حضور و غیاب بی معنی است.

کنترل زمان و هزینه کارکنان و پرسنل توسط سامانه تحت وب حضور و غیاب

یک قابلیت جذاب و منحصر به فرد که در سیستم های تحت وب وجود دارد و به صورت آنلاین هست امکان محاسبه زمان کار و هزینه هر پرسنل در لحظه هست.

به نظر ما یک نرم افزار تحت وب حضور و غیاب و نیروی انسانی باید این ویژگی را داشته باشد که مدیران بر اساس تعریف پروژه های خود بتوانند زمان حضور و و هزینه قابل پرداخت را محاسبه کنند و در لحظه متوجه شوند که پرسنل چقدر هزینه برای این کار یا پروژه دارد این ویژگی برای مدیران بسیار کارآمد هست و انتظار دارند که در نرم افزار حضور و غیاب تحت وب موجود باشد.

حذف دستگاه حضور و غیاب

بسیاری از شرکت هایی که کار ای تی انجام می دهند و کارمندان این مجموعه ها تسلط بر سیستم دارند ترجیح می دهند که دستگاه حضور و غیاب استفاده نکنند و تمام ورود و خروج ها در سیستم نرم افزار حضور و غیاب تحت وب ثبت شود.

این قابلیت متناسب با نوع کار می تواند در مجموعه های مختلف اتفاق بیفتد مثلا در یک کارگاه ها کارخانه این گزینه مناسبی نخواهد بود.

اما یک ویژگی جذاب هست که هم پرسنل از اعتمادی که کارفرما به آنها داشته لذت می برند و هم تمام گزارشات در بستر وب و در لحظه در اختیار مدیران قرار می گیرد.

سهولت استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب

برنامه های حضور و غیاب تحت وب را می توان به طور مستقیم از طریق هر دستگاه دسکتاپ مجاز مشاهده کرد.

هدف از گفتن «مجاز» در اینجا این است تا این واقعیت را روشن کنیم که کارفرمایان می توانند فعالیت های حضور و غیاب را به برخی از رایانه های شخصی درون محل دفتر کار خود محدود کنند.

به عنوان یک برنامه کاربردی تحت وب، نرم افزار حضور و غیاب به طور طبیعی جایی را در رایانه ها اشغال نمی کند و به طور کلی نیازی به فرآیند دانلود و نصب برای بهره برداری از آن، ندارد. فرض کنید یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی دارید که با اتصال آن به یک سامانه حضور و غیاب تحت وب به راحتی می‌توانید از مکان‌های مختلف و تنها با وصل شدن به اینترنت به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید.

افزایش بهره وری در بهترین نرم افزار حضور و غیاب تحت وب

هنگامی که شما از سیستم حضور و غیاب تحت وب استفاده می کنید، نه تنها باعث صرفه جویی در سرمایه گذاری خود می شوید بلکه معیارهای بهره وری را نیز افزایش می دهید.

به این دلیل که سیستم های حضور و غیاب مبتنی بر سخت افزار تنها می توانند شما را از زمان ورود و خروج کارمندان باخبر کنند.

در حالیکه سیستم حضور و غیاب مبتنی بر وب دارای فهرست جامعی از ویژگی های مورد نیاز یک کسب و کار برای کارایی و بهره وری بیشتر است.

حتی اگر فرض کنیم، سیستم حضور و غیاب فعلی یک نرم افزار با قابلیت های مناسب باشد که محاسبه حقوق و دستمزد را نیز در بر میگیرد، باید بدانید که نتیجه گیری از این نرم افزارها متکی به عامل انسانی است.

در حالیکه نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، قابلیت تحلیلی به صورت لحظه ای دارد و باعث می شود، بار مسئولیت وظایف دفتری کارمندان کاهش یابد و فرآیندهای سازمانی سرعت بیشتری به خود بگیرد.

مدیریت سیستم کارامد با نرم افزار حضور و غیاب تحت وب رایگان

شما نمی توانید فکر کنید که با داشتن یک نیروی کار قادر خواهید بود تا همه کارهای فنی در زمینه حضور و غیاب کارکنان را مدیریت و نگهداری کنید.

اما با داشتن یک نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، مطمئن هستید که بخش فناوری اطلاعات، کار خود را به نحوی شایسته تر و دقیق تر در مدیریت اطلاعات مربوط به حضور و غیاب و دیگر فعالیت های کارکنان انجام می دهد.

امنیت بالا در سامانه‌های ورود و خروج تحت وب

سیستم حضور و غیاب تحت وب دارای یک فضای مدیریت شده تحت شبکه است که پشتیبان گیری از اطلاعات را به طور خودکار و پیوسته انجام می دهد.

هنگامی که صحبت از جرایم اینترنتی نظیر سرقت داده ها و هک رایانه ها می آید، این موضوع به نفع نرم افزارهای تحت وب است.

پشتیبانی از مرورگر های متنوع برای باز شدن برنامه تحت وب ورود و خروج

یک نرم افزار حضور و غیاب که به صورت وب بیس به مشتریان عرضه می گردد باید بتواند در مرورگرهای مختلف قابل اجرا باشد و هیچ گونه محدودیتی برای اجرا نرم افزار حضور و غیاب در بستر وب بر روی مرورگر اعمال نگردد.

نرم افزار حضور و غیاب ابری

یکی از ویژگی های بارز و بسیار جذاب این گونه نرم افزار ها ویژگی ابری است یعنی شما دیگر نیاز به سرور مدیریت سرور این نرم افزار و یا پشتیبانی های گران قیمت ندارید.

لزوم بکارگیری نرم افزار حضور و غیاب تحت وب

در دنیای امروز تعداد زیادی از کسب و کارها نرم افزار حضور و غیاب تحت وب را برای کسب و کار خود انتخاب نموده اند. اگر می خواهید بدانید که این سیستم چگونه به افزایش کارایی و دقت کسب و کار شما کمک می کند، با ما همراه باشید.

به دلیل اینکه این برنامه ها دارای پروتکل های ضد تهاجمی بسیار قوی برای مبارزه با حمله های احتمالی هستند.

از بین رفتن داده ها در هنگام خرابی سیستم، آخرین چیزی است که شما باید نگران آن باشید، زیرا اطلاعات بوسیله چند سرور پشتیبانی می شوند.

به روز رسانی خودکار نرم افزار تحت وب حضور و غیاب

ارائه دهندگان خدمات تحت وب، زیرساخت های خود را مدیریت می کنند و به شما این امکان را می دهند که بر اولویت های دیگر خود تمرکز نمایید.

به روز رسانی نرم افزار و رابط کاربری به صورت خودکار اتفاق می افتد و شما مجبور نیستید هزینه ای بابت آن پرداخت نمایید.

بنابراین ترجیح شما اینگونه خواهد بود که منابع IT خود را بر روی یک برنامه کاربردی نوآورانه تر متمرکز کنید تا آنها در هنگام بروز رسانی تجهیزات خود از دست بدهید.

دسترسی همه جانبه به برنامه تحت اینترنت حضور و غیاب

تنها چیزی که برای دسترسی به داده های نرم افزار مدیریت حضور و غیاب تحت وب نیاز دارید، امکان اتصال به اینترنت است.

این ویژگی باعث می شود تا بتوانید از راه دور و جایی غیر از محل کار به اطلاعات، سوابق و داده های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

نگهداری اطلاعات با کمترین هزینه در سامانه حضور و غیاب تحت وب

وقتی صحبت از ذخیره سازی داده ها بر روی سرور می شود، علاوه بر هزینه ای که بابت خرید این تجهیزات می پردازید، هزینه های نگهداری و تعمیر آنها نیز اضافه می گردد.

خدمات مبتنی بر وب هزینه های مربوط به خرید و نگهداری سرورها را از بین می برد. این قابلیت صرفه جویی زیادی در سرمایه کسب و کار شما خواهد کرد.

نرم افزار حضور و غیاب تحت وب افق فراویژن

شرکت افق فرا ویژن از قسمتی از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب خود رونمایی کرد، این نرم افزار با دستگاه هایی که خروجی web socket دارد کار میکند و شما میتوانید تخلیه اطلاعات دستگاه خود را در بستر وب داشته باشید .

بخش ارسال و دریافت ماموریت و مرخصی در بستر وب در خال حاضر آماده ارائه به مشتریان افق فرا ویزن است و آن دسته از مشتریان افق فرا ویژن که از نرم افزار تحت ویندوز این شرکت استفاده میکنند میتوانند ار سیستم ماموریت و مرخصی در بستر وب استفاده کنند .

حضور و غیاب کارمندان در بستر اینترنت، از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران

یکی از مهم‌ترين مسائلي که از گذشته برای ادارات و سازمان‌های بزرگ اهمیت زیادی داشته است، کنترل بهتر حضور و غیاب کارکنان و پرسنل سازمان است. در گذشته برای داشتن آمار دقیق از ساعات ورود و خروج کارکنان و حضور و غیاب آن‌ها از ليست‌ها و كارت‌های حضور و غیاب استفاده می‌شد.

اما حضور و غیاب به این روش معایب بسیاری به همراه داشت. برای مثال بسیاری از کارکنان از همکاران خود می‌خواستند که به جای آن‌ها کارت بزنند.

علاوه بر آن، محاسبه ساعات حضور تمام کارکنان نیز زمان زیادی را طلب می‌کرد و مدیریت را برای مسئولان مشکل‌تر می‌ساخت. واضح است که ادارات برای محاسبه حقوق پرداختی کارکنان به ساعات حضور آن‌ها نیاز خواهند داشت. اما با وجود چنین شرایطی میزان حقوق‌های پرداختی آنچنان عادلانه به نظر نمی‌رسد!

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بسیاری از سازمان‌ها از نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب و دستگاه‌های کنترل تردد، مدیریت حضور و غیاب کارمندان و ثبت آمار مربوط به ورود و خروج آنان بسیار راحت‌تر شده است.

امروزه اغلب مدیران سازمان‌های بزرگ از سیستم‌های حضور و غیاب برای ثبت ورود و خروج کارمندان خود استفاده می‌کنند.

یکی از اجزای بسیار مهم در سیستم‌ کنترل تردد هوشمند نرم‌افزار حضور و غیاب است که در ادامه به توضیح بیش‌تر راجع‌به کاربرد، مزایا و انواع آن خواهیم پرداخت.

مدیریت نیروی انسانی با نرم افزار حضورغیاب وب

در سال های اخیر بسیاری از شغل ها و کسب و کارها دچار تغییرات پایه ای بسیاری شده اند و در آنها مفاهیم جدیدی مانند دورکاری یا بهره گیری از ساعت های کاری منعطف و به تعبیری شناور بسیار باب شده است.

با این حال و با وجود این تغییر و تحولات، بسیاری از کسب و کارها خصوصا آنهایی که دارای تعداد زیادی پرسنل هستند بسیار علاقمند به مدیریت و کنترل نیروهای کاری خود بوده و به کمک شیوه های قدیمی حضور و غیاب افراد کار خود را پیش می برند.

در این میان برخی کارهایی که جدیدا فعالیت خود را آغاز کرده اند و نیز کارهای مدرن مانند استارت آپ ها با توجه به این که بسیار به روز هستند و الگوی خود را کسب و کارهای جدید و به روز دنیا میدانند، بیشتر علاقمند به بهره گیری از ساعت های کاری قابل تغییر و غیر ثابت بوده و سعی می کنند از این سبک کاری بهره ببرند.

اما با همه ی اینها هر اندازه که کسب و کار ما مدرن و منحصر بفرد باشد باز هم لازم است تا از ابزارها و وسیله هایی بهره ببریم که کار ما را آسانتر کرده و در عین حال بهره وری را افزایش دهد.

یکی از این دستگاه ها و ابزارها را می توان نرم افزارهای حضور و غیاب پرسنل به شمار آورد که در اکثر سازمان ها می توان آن را مشاهده کرد. این دستگاه ها انواع مختلفی دارد که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارا است.

یکی از بهترین و کارامد ترین این دستگاه انواعی هستند که نرم افزار آنها تحت وب است. این نوع سامانه ها به کارفرمایان کمک می کنند تا بتوانند نظارت بالاتری روی پرسنل خود اعمال کرده و اجازه ندهند تا پرسنل از زیر کار شانه خالی کند یا مرتکب کم کاری گردند.

چرا نرم افزار حضور و غیاب وب به عنوان بهترین راه مدیریت انسانی معرفی شده است؟

به طور کلی هر کسب و کاری بنا بر احتیاجاتی که دارد از سیستم های کنترل و ثبت حضور و غیاب خاصی بهره می برد که متناسب با نیازهایش باشد.

این کار یعنی بهره گیری از سامانه های حضور و غیاب به کارفرما کمک می کند تا امور در ارتباط با پرسنل خود را کاملا زمانبندی کرده و تحت کنترل خود دربیاورد.

علاوه بر این به کمک این سامانه ها کارفرماها می توانند به بهترین صورت ممکن از نیروها و کارمندان خود بهره برده و کارایی آنها را بیشتر کنند. حال در مواردی نیاز است تا کارفرما این سامانه را به صورت آنلاین در اختیار داشته باشد.

با توجه به این که سیستم های کامپیوتری و بهره گرفتن از آنها به شدت در انواع مختلف کسب و کارها وجود دارد افراد قادر شده اند تا نرم افزارهایی را طراحی کنند که به صورت تحت وب به کار مشغول شده و اطلاعات مورد نیاز کارفرما را دریافت نموده و به ثبت برساند.

از جمله فاکتورهای مهمی که هر کارفرما به آن نیازمند است می توان از مدیریت و ارزیابی تردد و آمد و شد کارکنان، حساب کردن میزان کاری که کارمندان انجام می دهند آن هم به صورت دقیق و نیز سایر احتیاجات مدیریتی و سرعت بالای دسترسی به سیستم و غیره نام برد.

عموما نرم افزار حضور و غیاب وب بهترین راه حل جهت مدیریت نیروی انسانی بوده و با فاکتورهای مختلفی که برای آنها تعریف شده است این امکان را به کارفرمایان می دهد که بتوانند به راحتی و بسیار ساده کارمندان خود را تحت کنترل داشته باشند.

از جمله ی این فاکتورهای تعیین شده می توان به ساعت های کار پرسنل، تعداد و ساعت یا روزهای غیبت فرد، تعداد و میزان و ساعت های مرخصی برای هر فرد، ماموریت هایی که هر فرد در آن حضور داشته است، تعداد ساعت های اضافه کاری و سایر مواردی از این دست اشاره کرد.

آیا نرم افزار حضور و غیاب وب بهترین راه جهت مدیریت نیروی انسانی است؟

یکی از سوال هایی که در این مورد پیش می آید و بسیار پرتکرار هم هست ای است که نرم افزار حضور و غیاب وب دارای چه مزیت هایی است ک کارفرما را مجاب می کند که از آن بهره ببرد.

برخی از این مزیت ها به شرح زیر هستند:

 1. این نرم افزارها به کارفرما این امکان را می دهند که نمونه های مختلفی از گزارش ها را برای مدیریت کردن پرسنل از سیستم دریافت نماید.
 2. هم کارفرما و هم پرسنل از ساعت های کاری که به وسیله ی دستگاه و نرم افزار تحت وب به ثبت رسیده است کاملا مطمئن هستند.
 3. افراد دیگر قادر نیستند تا در ساعت های حضور و غیابی که به وسیله ی دستگاه به ثبت رسیده اند دست ببرند و آنها را تغییر دهند. لذا استفاده از این دستگاه ها احتمال تقلب را تا حد زیادی از بین می برند.
 4. به کمک سامانه های حضور و غیاب تحت وب کارفرما دیگر مشکلی در زمینه ی محاسبه ی حقوق و دستمزد پرسنل نداشته و قادر است تا آنها را به درستی و با سرعت بالایی به ثبت برساند.
 5. ایننرم افزارهای حضور و غیاب از این قابلیت بهره مند هستند که انواع مختلفی از آپشن ها را بر روی انها تعریف کرده و به ثبت برسانیم.

از جمله ی این آپشن‌های بهترین نرم افزار حضور و غیاب تحت وب  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعریف انواع مختلف شیفت هایی که پرسنل می بایست بر اساس آنها در محل کار حضور یابند
 • تعریف گونه های مختلف مرخصی اعم از ساعتی، روزانه و غیره
 • تعریف انواع نمونه های ماموریت قابل انجام برای پرسنل
 • به علاوه این نرم افزارها از هر دو نوع تقویم های شمسی و میلادی ساپورت کرده و بسته به نیاز کارفرما قادر است از هر کدام که میخواهد بهره ببرد.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران در سازمان‌های بزرگ، گرفتن آماری قابل اطمینان از حضور و غیاب کارمندان سازمان است.

اگر بخواهیم یک نتیجه‌ی کلی در این مورد داشته باشیم، میتوان گفت با توجه به اینکه نسخه‌ی تحت وب فضای چندانی از سیستم اشغال نمی‌کند، می‌تواند گزینه‌ی مناسبتری باشد. البته سرعت بالای رابط کاربری نرم افزار در نسخه ی سیستم عاملی ویژگی ارزشمندی است.

در میان نرم افزارهای موجود موارد بسیاری را می‌توان یافت که با یکدیگر در رقابت هستند. هر کدام دارای مزیت ها و نکات مثبت و منفی میباشند که با توجه به نیاز باید یکی از آن‌ها را برگزید.

البته نرم افزارهای ایرانی موجود در بازار با توجه به اینکه بر اساس شرایط و سیستم اداری و کارمندی ایران طراحی شده‌اند، کارآمدتر می‌باشند.

اما گاهی اوقات ممکن است مدیران نوع خارجی آن را با توجه به قابلیت‌هایی که دارند به نوع ایرانی ترجیح دهند.

استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب به طور کلی امکان کنترل فعالیت پرسنل را به کارفرمایان و مدیران سازمان ها و شرکت‌ها می‌دهد و این امر در دنیای مدرن باعث می‌شود تا حقوقی از کسی ضایع نشده و زمینه‌ی اعتماد متقابل را فراهم نماید. بسیاری از این نرم افزارها از سیستم‌هایی بهره می‌برند که امکان تقلب در آن‌ها وجود ندارد.

یکی از بهترین ابزارها موجود نرم‌افزار حضور و غیاب است. با استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب می‌توانید تمام گزارش‌های مربوط به حضور کارکنان را در سیستم ذخیره کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

بهترین نوع این نرم‌افزارها،‌ نرم‌ افزار حضور و غیاب تحت وب است كه با استفاده از آن مي‌توانيد در هر زمان و مكان تنها با داشتن اينترنت به آمار مربوطه دسترسي داشته باشيد.

حضور و غیاب پرسنل با نرم افزار تحت وب حضور و غیاب

با پیشرفت فناوری و ظهور نرم افزارهای مختلف در حوزه های مورد نیاز از جمله مدیریت نیروی انسانی، نظارت بر رفتار و تردد منابع انسانی سهل تر و با جدیت بیشتری پیگیری شده است.

در سالیان اخیر با خلق اپلیکیشن های تحت وب که هرگونه رفتار یک کارمند یا کارگر را مورد ارزیابی قرار می دهند، مدیران تا حد بسیاری از ظرفیت های راندمان کاری کارکنان باخبر شده اند. اما این تمام ماجرا نیست. تردد منابع انسانی تنها بخش کوچکی از توانایی های این نوآوری است.

مدیران با استفاد از نرم افزارهای مدیریت و نظارت بر تردد و رفتار نیروی انسانی قادر به محاسبه دقیق تر و منصفانه تر ریزترین موارد تاثیرگذار بر درآمد ماهانه ی آنها هستند.

ویژگی هایی همچون ساعت اضافه کار، مرخصی ها، استعلاجی ها و… همیشه نیاز به بازرسی مالی و محاسبه دارند که این نرم افزار ها می توانند با بیشترین دقت در جزییات هرگونه فعالیتی را تحت محاسبه قرار دهند.

علاوه بر مدیران، کارمندان نیز در مدیریت زمان خود به منظور استفاده از سقف مرخصی های ساعتی، استعلاجی، و استحقاقی منبع قابل دسترسی دارند و تنها با ورود به حساب کاربری خود می توانند از وضعیت مرخصی های خود آگاه شوند.

این در صورتی است که تا پیش از روی کار آمد چنین ظرفیت هایی، در خوشبینانه ترین حالت ممکن، یک نیروی انسانی ساعت های متوالی زیادی را صرف محاسبه و دقت در جزییات همین متغیر ها می کرد که اتلاف وقت، هزینه و قرار دهی یک نیروی انسانی برای پرداختن به این کار بیشتر یک عقب ماندگی در نوع مدیریت منابع به حساب می شد.

نرم افزارهای تحت وب حضور و غیاب افق فراویژن و امکانات آن

مهمترین نکته در برنامه نویسی نرم افزار تحت وب در حوزه ی تردد منابع انسانی، بررسی و نظارت محور بودن آن است بطوریکه مستندات برخی از متغیر ها مانند مرخصی ها و اضافه حقوق ها نیازمند بررسی بیشتر است و این نرم افزار مناسبترین حالت ممکن برای تجمیع این قبیل متغیرها با یکدیگر است.

از دیگر فواید آن شاید بتوان به این موضوع اشاره کرد که ممکن است مواردی همچون اپلیکیشن ها گاها با برخی از دستگاه های ارتباطی مشکل پیدا کنند یا تحت حملات اپلیکیشن های دیگر مانند برخی نرم افزار های ضد جاسوسی (Anti-Spy) قرار گیرند که تحت وب بودن این اپلیکیشن ها در همین مواقع می تواند یاری رسان باشد تا این موضوع تبدیل به معضلی جدی نشود.

کارمندی را تصور کنید که در آخر ساعات یک روز برای صبح فردا درخواست مرخصی داشته باشد و امری ضروری برای او حادث شده باشد. تنها راه او برای درخواست مرخصی تماس با مدیران است که این امر با توجه به ساعات استراحت شب ممکن نیست. اینجا این نرم افزارهای تحت وب هستند که می توانند یاری رسان باشند و در اسرع وقت درخواست وی را به ثبت برسانند.

دیگر ویژگی که لازم به ذکر است امکان ثبت سابقه (بکاپ) خودکار این نرم افزارهاست. با توجه به اطلاعات مندرج در آن و نمایش داشبورد گزارش برخط در فرم اصلی نرم افزار که شامل دستگاه های فعال، لیست اپراتورهای فعال در سیستم و گزارش تعداد افراد حاضر در سیستم نیز می شود، این ثبت سابقه کلی از مطالب و ذخیره سازی آن و ارسال آن به مدیریت مرکزی مزیتی غیر قابل انکار است.

اعلانات و سرعت در رسیدگی و پردازش

نرم افزار حضور و غیاب با امکان تعریف قوانین کار اختصاصی سازمان هدف امکان پذیر است. تعیین حداقل ها اضافه کاری و حداکثرها اضافه کار، مرخصی وتعیین ضرایب اضافه کار، ماموریت و انتخاب سیاست کاری مانند حضور یا عدم حضور پرسنل در زمان استراحت و …می تواند تنها با چند کلیک انجام شود.

گفتنی است که برخی از مشاغل مانند پرستاری و نگهبانی که ساعات خدماتشان پیچیده است با این نرم افزار به آسانی قابل انجام و گردآوری اطلاعات مربوط به آنان نیز راحت تر امکان پذیر است.

امکان تعریف قوانین تهاتری روی پارامتر های کارکرد پرسنل از دیگر ویژگی قابل اجرا بر روی پلتفرم این نرم افزار هاست. امکان تعریف انواع قانون روی درخواست ها و جابجایی زمانی این درخواست ها که ممکن است با توجه به نوع کارکرد نیروی انسانی، گیج کننده و در فرصت های اول قابل انجام نباشد، در سریع ترین زمان ممکن بررسی و اجرا خواهد شد.

قابلیت دیگر اینگونه نرم افزار ها اینست که می توانید در این نرم افزار سطوح دسترسی متفاوتی را برای کاربران مختلف ایجاد کنید. گاها شما برای افرادی که در مسیولیت های پایین تری قرار دارند می خواهید دسترسی کمتری به امکانات نرم افزار تعریف کنید. اینجاست که مدیریت می تواند با هماهنگی، برای هر یک از شماره های پرسنلی کارکنان دسترسی ها را آزاد یا مسدود کند.

تعریف چارت سازمانی در این نرم افزار و همچنین گنجاندن پرونده ی پرسنلی کارکنان یک سازمان این شرایط را فراهم می آوردن که مدیریت همواره و از هر مکانی دسترسی به این اطلاعات داشته باشد و قسمتی مانند کارگزینی آنلاین نیز در اختیار است. این ویژگی اوج نظارت و رابط کاربری آسان و کارآمد یک نرم افزار را نشان می دهد.

این نرم افزارهای تحت وب قابلیت ارائه‌ی خروجی ترددها را در قالب فرمت‌های مختلف از جمله اکسل، اکسس و … را دارد. این قابلیت این ویژگی را ایجاد می کند که مسئولین مربوطه بتوانند هر لحظه گزارش های عملکردی خود را به مسئولین ناظر ارایه دهند و این کار باعث نظارت شدیدتر و عملکرد بهتر مسئولین مربوطه خواهد شد.

سادگی توزیع برنامه بین کاربران و رابط کاربری ساده و همچنین به روزرسانی همزمان تمامی نسخه‌ها نکته ایست که نباید به سادگی از آن بگذریم زیرا همین ویژگی های ساده می توانند تعیین کننده ی میزان محبوبیت یک نرم افزار باشد. نرم افزاری که این ویژگی هارا داشته باشد از سوی استفاده کنندگان با احتمال بیشتری مورد استقبال قرار می گیرد.

استفاده از نرم افزارهای تحت وب به منظور ثبت حضور غیاب کارکنان، همچنین مزایای زیست محیطی نیز دارند. به طور طبیعی استفاده از این نرم افزارها کاهش مصرف کاغذ را در پی دارند.

البته هر چه سازمان ها بزرگتر باشند، هم هزینه خرید کاغذ برای آنها صرفه جویی می شود، و هم اینکه چنین سازمان هایی می توانند در دفاع از فعالیت های زیست محیطی خود نیز مؤثرتر عمل کنند. در صورت داشتن هر گونه سوال یا اطلاع از قیمت نرم افزار حضور و غیاب تحت وب و همچنین خرید دستگاه حضور و غیاب چشمی با ما تماس حاصل کنید. همکاران ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

نرم افزار حضور و غیاب دورکاری

به نظر شما استفاده از نرم افزار حضور و غیاب دورکاری (Telecommuting attendance software)  چه کمکی به سازمان‌ها خواهد کرد؟ اصلا چرا باید از انواع نرم افزار حضور و غیاب جهت مدیریت نیروی انسانی خود استفاده کنیم؟ سامانه کنترل تردد پرسنل دورکار به مدیران کمک می‌کند تا در شرایط پاندمی‌هایی مانند کرونا، بتوانند از امکان دورکاری نیروهای خود به بهترین نحو، استفاده کنند. برنامه حضورو غیاب کار از راه دور از بروز بی نظمی‌های شایع در زمان دورکاری وکاهش راندمان کاری کارمندان جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین ‌مشخصه این نرم افزار برقراری نظم و نظارت بر میزان ساعت کار کارمندان در روزهای دورکاری است.  این ویژگی به عنوان کاربردی‌ترین مزیت برنامه حضور و غیاب دورکاری نیز به حساب می‌آید. همچنین امکان ثبت و مدیریت مرخصی‌ها و پرداخت حقوق نیروهای دورکار به صورت دقیق و منظم نیز از مزایای مهم استفاده از نرم افزار کنترل تردد کارمندان دورکار است. لازم به ذکر است که پایین بودن قیمت برنامه حضورغیاب کار از راه دور، یک مزیت رقابتی مهم برای این محصول به شمار می‌رود. اگر به دنبال خرید بهترین نرم افزار حضور و غیاب دورکاری هستید با افق فراویژن ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود در سایت نسبت به برقراری تماس با ما اقدام فرمایید. همچنین این شرکت در وبسایت خود اطلاعات جامعی در مورد انواع دستگاه حضور و غیاب، سیستم کنترل تردد و قیمت دستگاه حضور و غیاب به شما خواهد داد.

نرم افزار حضور و غیاب دورکاری چیست؟

تا به حال از نرم افزار حضور و غیاب دورکاری استفاده کرده‌اید؟ اصلا این سامانه را می‌شناسید؟ سامانه کنترل تردد کارمندان دورکار یک نرم افزار فوق‌العاده جهت مدیریت ساعت ورود و خروج پرسنل شما است. این نرم افزار راحت‌تر از آنچه فکرش را بکنید؛ حضور و غیاب کارکنان‌تان را مدیریت می‌کند. با استفاده از برنامه کنترل ورود و خروج دورکاری پرسنل از بابت بی نظمی‌های احتمالی کارکنان دورکار مجموعه خود آسوده خاطر خواهید شد. سامانه ثبت تردد پرسنل دورکار به مدیر سازمان کمک می‌کند که بهتر از قبل کنترل اوضاع را به دست گیرد. همچنین استفاده از این نرم افزار برای کارمندان نیز مفید خواهد بود؛ چرا که امکان اشتباه در ثبت ساعت کاری و بروز مشکل در پرداخت حقوق در صورت استفاده از سامانه حضور و غیاب دورکاری، کاهش چشمگیری خواهد داشت. اما این سیستم کنترل تردد نرم افزاری هوشمند چه ‌مشخصه‌هایی دارد؟

ویژگی‌های سامانه حضور و غیاب پارت تایم

یک نرم افزار حضور و غیاب دورکاری دارای ویژگی‌های مفید و جالب توجهی است. یکی از مهم‌ترین ‌مشخصه‌های این سامانه هوشمند مدیریت حضور و غیاب، این است که به خوبی می‌تواند پرسنل دورکار شما را مدیریت کند. یک سامانه کنترل ورود و خروج دورکاری پرسنل با ثبت ساعت حضور کارکنان دورکار امکان ایجاد یک فضای کار از راه دور بدون کاهش بهره‌وری و راندمان کاری را فراهم می‌کند. بنا بر آنچه ذکر شد می‌توان ویژگی‌های برنامه حضور و غیاب دورکاری را به صورت زیر لیست کرد.

امکانات و قابلیت‌های عالی برنامه ورود و خروج پاره وقت

نرم افزار حضور و غیاب دورکاری دارای امکانات و قابلیت‌های متفاوتی است. این نرم افزار می‌تواند ساعت حضور و شروع به کار کارکنان دورکار شما را ثبت نماید. همچنین با ثبت میزان مرخصی‌ها امکان اخذ مجوز مرخصی و یا محدود کردن مرخصی‌های پرسنل را دارد.

رابط کاربری ساده نرم افزار دورکار

یکی از ‌مشخصه‌های جذاب و البته کاربردی سامانه ثبت حضور و غیاب دورکاری، رابط کاربری ساده و راحت آن است. به طوری که برای استفاده از این دستگاه با پیچیدگی خاصی مواجه نخواهید شد و همه کارکنان شما به راحتی می‌توانند از نرم افزار دورکاری حضور و غیاب استفاده کنند.

قیمت مناسب نرم افزار دورکاری حضور و غیاب

نرم افزارهای حضور و غیاب انواع مختلفی دارند. یکی از مهم‌ترین پارامترهای موثر در خرید نرم افزار حضور و غیاب، قیمت آن است. با توجه به شرایط کرونا اغلب سازمان‌ها به دنبال یک نرم افزار حضور و غیاب دورکاری ارزان هستند. بر این اساس باید گفت که قیمت مناسب سامانه کنترل تردد پرسنل دورکار به عنوان یک مزیت رقابتی مهم به شمار می‌رود.

نظارت بر ساعت کار پرسنل

بسیاری از شرکت‌هایی که تعدادی کارمند دورکار دارند؛ همواره از لحاظ عدم امکان نظارت بر میزان ساعت کار پرسنل خود ناراضی بودند. اما لازم به ذکر است که نرم افزار کنترل حضور و غیاب دورکاری به مدیران این امکان را می‌دهد که بر میزان کارکرد و عملکرد نیروهای دورکار خود نظارت کافی را داشته باشند.

با توجه به ویژگی‌های ذکر شده برای سامانه هوشمند حضور و غیاب دورکاری، بهتر است با مزایای این نرم افزار نسبت به برنامه‌های مشابه بیشتر آشنا شوید.

مزیت‌های برنامه کنترل تردد پرسنل دورکار

شرکت‌هایی که خدمات اتوماسیون اداری و مشابه آن را ارائه می‌دهند؛ اغلب نرم افزارهای بسیاری را برای کنترل حضور و غیاب پرسنل معرفی می‌کنند. اما مسئله این است که مزایای سامانه حضور و غیاب دورکاری چیست که تا این حد بین مدیران سازمانی پر طرفدار است؟ چرا سازمان‌ها این سامانه را بر برنامه‌های مشابهی مانند نرم افزار حضور و غیاب ابری یا نرم افزار حضور و غیاب تحت شبکه که قابلیت‌های فراوانی دارند؛ ترجیح می‌دهند؟ اگر بخواهیم به مهم‌ترین مزیت نرم افزار حضورغیاب دورکاری پرسنل اشاره کنیم باید بگوییم که این نرم افزار با فراهم آوردن امکان دورکاری با حفظ راندمان کاری کارکنان، بخش مهمی ‌از دغدغه‌های مدیران را مرتفع کرده است. بنابراین مزایای نرم افزار حضور و غیاب دورکاری عبارت‌اند از:

 • فراهم آوردن امکان بررسی میزان فعالیت کارکنان دورکار در ساعت کاری
 • ساماندهی مرخصی‌ها و اضافه کاری پرسنل دورکار
 • استفاده از امکان کار از راه دور در شرایط پاندمی
 • سهولت در حسابداری سازمان و پرداخت حقوق

مزیت‌های نرم افزار حضور و غیاب دورکاری با توجه به مدل انتخابی شما برای سازمان‌تان متفاوت است. حال باید دانست که بهترین نرم افزار کنترل تردد پرسنل دورکار چیست؟

بهترین نرم افزار حضور و غیاب دورکاری

شرکت افق فراویژن بروزترین برنامه‌ها جهت مدیریت حضور و غیاب پرسنل را فراهم کرده است. هر یک از این نرم افزارهای قابلیت‌های خاص خود ار دارند. اما بهترین نرم افزار حضوروغیاب دورکاری برنامه‌ای است که بتواند به خوبی مدیریت کارکنان دورکار را بر عهده بگیرد. همچنین باید از فضای کاربری ساده و قابل فهمی داشته باشد تا در زمان دورکاری، کارکنان با مشکل ثبت میزان ساعت کار و حضور و غیاب مواجه نشوند. بر این اساس پیشنهاد می‌شود که برای کسب اطلاع بیشتر در مورد بهترین نرم افزار دورکاری با افق فراویژن تماس بگیرید. همچنین در صورت ارتباط با این شرکت می‌توانید از قیمت انواع سامانه حضور و غیاب مطلع شوید.

قیمت نرم افزار حضور و غیاب دورکاری

قیمت نرم افزار ثبت حضور و غیاب کارمندان دورکار با توجه به قابلیت‌ها و امکانات متفاوت خواهد بود. طبیعتا هر چه برنامه کنترل تردد دورکاری پرسنل، از امکانات جانبی بیشتری برخوردار باشد؛ قیمت آن هم افزایش می‌یابد. نکته‌ای که قبل از خرید سامانه حضور غیاب دورکاری لازم است بدانید این است که چه نوع نرم افزاری با چه قیمتی برای مجموعه شما مناسب است.

خرید نرم افزار حضور و غیاب دورکاری

با توجه به برقرار بودن شرایط شیوع ویروس کرونا احتمالا شما هم به فکر خرید نرم افزار حضور غیاب دورکاری افتاده‌اید. جهت خرید سامانه کنترل تردد پرسنل دورکار باید حتما با افراد مطلع و متخصص مشورت کرده و سپس در جهت خرید بهترین نرم افزار حضور و غیاب دورکاری اقدام کنید. افق فراویژن به شما در این زمینه مشاوره رایگان خواهد داد.

دورکاری کارمندان و نحوه ساعت زنی هوشمند

ساعت زنی هوشمند در دورکاری

تا همین چند سال پیش واژه دورکاری بیشتر در مواردی کاربرد داشت که یا افراد ناتوانی جسمی دارند و مجبورند در خانه کار کنند یا اینکه شغل آن ها اهمیت چندانی نداشته و از خانه و دور از صاحب کار هم قابل انجام بود.

اما با شیوع بیماری کرونا میزان درخواست کارکنان و حتی صاحبان کار برای انجام کار به صورت دورکاری رشد بسیار چشمگیری پیدا کرد. با این وجود معضلاتی مثل نحوه محاسبه زمان کارکرد چالش های بزرگی را ایجاد کرد.

دورکاری در جهان قدمتی طولانی تر دارد. این نوع از کار از سال 1980 که رایانه های شخصی به داخل خانه ها راه پیدا کردند باب شد. با این حال نه صاحبان کار و نه حتی کارمندان علاقه چندانی به دورکاری نداشتند. در دهه 1990 میلادی با ظهور فناوری های جدید دورکاری رونق بیشتری پیدا کرد.

اما می توان گفت پس از وقوع کرونا اهمیت دورکاری بیش از پیش شد، اما چالش های بزرگی پیش روی صاحبان کار و کارمندان بود که مهترین آن مدیریت زمان و نحوه محاسبه ساعت کاری کارمندان بود.

اهمیت زمان به هنگام دورکاری

همانطور که گفته شد در دورکاری زمان و مدیریت زمان بسیار مهم است. این موضوع در بسیاری از موارد صاحبان مشاغل را دچار مشکلاتی عدیده کرده است و از طرفی کارمندان هم با مشکلات بسیاری مواجه شدند.

جلسات کاری بی وقفه و گاهی بدون هماهنگی، انجام کارها به صورت همزمان، اهمیت مدیریت زمان و بسیاری از این موارد باعث شده تا مشکلات بسیاری برای انجام کار به صورت دورکاری پیش بیاید.

اما برای حل این مشکل راه های بسیاری پیشنهاد شده است، که یکی از مهمترین آن ها استفاده از ابزارهای مدیریت دورکاری کارکنان و نحوه ساعت زنی هوشمند آنهاست. در ادامه با نرم افزار دورکاری افق فراویژن که برای این کار ساخته شده بیشتر آشنا خواهیم شد.

مزایای دورکاری کارمندان

چگونه برای دور کاری ساعات حضور ثبت کنیم؟

همانطور که گفتیم بهترین راه برای مدیریت دورکاری کارمندان استفاده از نرم افزار حضور و غیاب دورکاری است. این دستگاه که به وسیله کارشناسان افق فراویژن طراحی شده قادر است با دقت بالایی و همچنین با ایجاد عدالت بین کارفرما و کارمند ورود و خروج کارمندان را در هنگام کار دورکاری ثبت کند.

این نرم افزارها در پلتفرم‌های مختلف از جمله اندروید، IOS و ویندوز قابل استفاده هستند و قابلیت ثبت ساعت شروع و پایان کار را دارند.

همچنین نکته مهم دیگر درباره این نرم افزارها امکان ثبت موقعیت مکانی پرسنل است. این قابلیت برای مشاغلی که حالت شناور و منعطف دارند بسیار مناسب است. این قابلیت مانع از تقلب شده و می تواند فضای اعتماد بیشتری بین کارمند و کارفرما در دورکاری ایجاد کند.

مزایای دورکاری کارمندان برای مدیران کسب و کارها

دورکاری مزایای بسیاری دارد و در یک جامعه پیشرفته می تواند بهترین شکل باشد. همچنین با دورکاری مصرف انرژی به حداقل رسیده و می توان گفت در جوامع مدرن دورکاری یک امر کاملا ضروری است. در ادامه به بیان مزایای دورکاری خواهیم پرداخت.

ساعت کاری منعطف، رضایت بیشتر و عملکرد بهتر

خیلی از کارمندان فضای خشک و بسته خیلی از کارها را نمی پسندند. به خصوص اگر یک کاری نیازمند خلاقیت باشد چنین فضایی شبیه به پادگان یا مدرسه ممکن است کارمندان را مایوس کند. کارمندان در دورکاری انعطاف پذیری بیشتری خواهند داشت.

در این حالت کارمندان می توانند ساعات کاری خود را براساس روحیات و ویژگی های شخصی خود تنظیم کنند. مثلا خیلی از برنامه نویسان کارکردن در شب را بیشتر ترجیح می دهند. و در مقابل بسیاری از مدیران صبح زود خلاقانه تر عمل خواهند کرد.

عدم تردد در خیابان

شاید برای جوامع شهری شلوغ دورکاری امری ضروری و اجتناب ناپذیر باشد. دورکاری باعث می شود تا تردد در خیابان های شلوغ این جوامع به حد زیادی کاهش پیدا کند.

از طرفی بسیاری از کارمندان در شهرهای بزرگ زمان زیادی را صرف رفت و آمد به محل کار می کنند، به طوری که پس از رسیدن به محل کار به جای اینکه سرحال و آماده باشند، خسته و خواب آلودند. دورکاری تا حد زیادی کمک می کند تا کارمندان دیگر از این زمان های پرتی نداشته باشند و با روحیه بیشتری کار خود را شروع کنند.

نرم افزار حضور و غیاب دورکاری

کاهش هزینه های مادی

با دورکاری هزینه هایی مثل هزینه بنزین ماشین، کرایه ماشین یا حتی خرید ناهار از سبد هزینه ماهانه حذف می شود. قطعا این موضوع باعث می شود تا کارمند حس بهتری از کارکردن داشته باشد و رفاه بیشتری پیدا کند.

 معایب دورکاری 

دورکاری خالی از عیب هم نیست. با اینکه جوامع مدرن به دورکاری روی آورده اند، اما همچنان این نوع از کار معایبی هم دارد که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم.

کاهش ارتباطات اجتماعی

انسان ها زمان زیادی را در محیط کا و در کنار سایر کارمندان می گذرانند. به طوری که همکاران ما در محیط کار عضوی از خانواده هایمان می شوند. دورکاری این ارتباطات اجتماعی را از بین می برد و ممکن است باعث افسردگی شود.

ترکیب کار و زندگی شخصی

بسیاری از افراد نمی توانند در خانه کار کنند. یکی از دلایل این موضوع سخت بودن تفکیک بین محل و کار و محل زندگی است. مثلا ممکن است کار کردن در اتاق خواب باعث بشود که خوابتان بگیرد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که در خانه محلی برای انجام کار در نظر بگیرید.

محلی که می تواند مثل محیط کار شامل میز کار و حتی وسایل معمول میز کار باشد. البته همچنان ممکن است دردسرهایی هم پیش بیاید. به خصوص افراد متاهل و بچه دار سخت می توانند به صورت دورکاری فعالیت داشته باشند.

عدم اعتماد و دشواری در ارائه گزارش دستاوردها

معمولا وقتی کار به صورت دورکاری باشد، همیشه این نگرانی از جانب صاحبان کار وجود دارد که نکند راندمان کارمند پایین باشد و در دورکاری کم کاری کرده باشد. برای حل این مناقشه باید سعی کرد که گزارش دقیقی ارائه داد و ریز به ریز و جزئیات فعالیت ها را گزارش کرد.

البته با این وجود همه می دانیم که کار کردن در محیط کار به خصوص در ایران راندمان بالایی ندارد و بسیاری از کارمندان زمان زیادی را هدر می دهند

اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری

اپلیکیشن حضوروغیاب دورکاری

با داشتن اپلیکیشن یا دستگاه حضور و غیاب دور کاری، می‌توانید به راحتی نیروی کار خود از راه دور نظارت کنید. این نرم افزار مدت زمانی را که یک کارمند از راه دور برای یک کار، سایت یا برنامه خاص صرف می‌کند ردیابی و کنترل می‌کند.این امر به شما کمک می‌کند، اطلاعات لازم را در مورد آنچه آن‌ها در طول ساعات کار انجام می‌دهند، دریافت کنید.

مزایای اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری

قبل از اینکه بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری را به شما معرفی کنیم، بهتر است مزایای مهم یک اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری را بدانید:

• کارمندان شما هر روز پاسخگوی اپلیکیشن‌ها خواهند بود و این اطمینان را به شما می‌دهند که آن‌ها انگیزه کافی برای کار منظم در جهت رسیدن به اهداف شرکت شما را دارند.

• با داشتن یک اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری مناسب، فریلنسرها و پیمانکاران با ثبت مدارک مشخص، از زمان صرف شده هنگام صدور صورت حساب برای مشتریان اطلاع دارند.

• از آنجا که سوابق زمانی برای هر کار مشخص است، مشتری‌ها دقیقاً می‌دانند برای کدام کار از راه دور صورت حساب صادر شده است.

• نیاز به فضای اداری را کاهش می‌دهد؛ زیرا کارمندان شما می‌توانند از راه دور کارهای مفید را انجام دهند.

• با استخدام کارمندان از راه دور نگرانی‌های کمتری خواهید داشت؛ زیرا با این ابزار اطمینان خواهید یافت که آن‌ها به سازمان شما متعهد هستند.

• یک اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری، زمان صرف شده برای پیگیری زمان و مدیریت وظایف را کاهش می‌دهد، زیرا این اپلیکیشن این کار را برای شما انجام می‌دهد.

معرفی بهترین اپلیکیشن‏ ها

1. دکتر زمان (Time Doctor)

دکتر زمان یکی از قدرتمندترین اپلیکیشن‌های حضور و غیاب دور کاری برای سال 2019 است که توسط شرکت‌هایی مانند Apple، Verizon و PwC استفاده می‏شود. با استفاده از این اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری ، مدیران می‌توانند موارد زیر را محاسبه کنند:

 • وظایفی که تیم شما روی آن کار می‌کند.
 • زمانی که آن‌ها برای هر کار صرف می‌کنند.
 • سایت‌هایی که آن‌ها بازدید می‌کنند.
 • تعداد دفعاتی که آن‌ها وارد سیستم می‌شوند و از سیستم خارج می‌شوند.
 • مدیریت وظایف و تخصیص وظایف بر اساس میزان بهره‌وری هر کارمند.
 • حضور کارمندان.
 • زمان صرف شده برای مشتری

اپلیکیشن حضور و غیاب

2. تاگل (Toggl)

تاگل یک نرم افزار مجازی عالی برای کنترل حضور کارمندان از راه دور است. این نرم افزار با ویژگی‌ها و برنامه‌هایی که دارد برای مشاغل و کارآفرینان کوچک‌تر مناسب است و برای مدیریت ساده کار و پیگیری زمان مؤثر است.

ویژگی‌های پیشرفته گزارشگری این اپلیکیشن به شما کمک می‏کند زمان صرف شده را تحلیل کنید. هر گزارش می‌تواند به عنوان یک فایل PDF، XLS یا CSV برای ذخیره سازی آسان صادر شود.

تاگل می‌تواند با بیش از 100 ابزار مختلف در طیف وسیعی از صنایع ادغام شود.

ویژگی‏ های این اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری

 • رابط کاربری ساده و ویژگی‏های بصری آن برای انجام یک فرآیند پردازش آسان
 • ارائه خدمات خوب به مشتریان
 • پشتیبانی از پیگیری زمان به صورت خودکار برای تعداد زیادی از ابزارها.

3. رسکیو تایم (RescueTime)

برخلاف سایر اپلیکیشن‏‌های معرفی شده، این اپلیکیشن فی نفسه یک برنامه پیگیری زمان نیست، بلکه یک بستر بهره‌وری کارمند تحت وب است.

امکانات اپلیکیشن رسکیو تایم

 • مدت زمانی را که در یک ساعت کار در یک ابزار یا وب سایت خاص صرف می‌کنید، پیگیری می‌کند.
 • می‌تواند سایت‌هایی را که مغشوش تلقی می‌شوند،مسدود کند. بنابراین لیستی از سایت‌های غیرتولیدی توسط شما قابل شخصی سازی است.
 • به شما امکان می‌دهد اهداف بهره‌وری خود را مشخص کنید و اگر وقت زیادی را صرف یک کار خاص می‌کنید، به شما اطلاع می‌دهد.
 • گزارش‌های مفصلی در مورد استفاده از زمان برای کمک به بهبود سطح بهره‌وری کارمندان به شما ارائه می‌دهد.

حضورغیاب دور کاری

4. ساعت‌ها (Hours)

ساعت‌ها یک برنامه عالی برای ردیابی ساده زمان است. اگر تمام آنچه را که شما به دنبال آن هستید یک ردیاب زمان ساده برای اندازه گیری زمان است، بهتر است از این اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری استفاده کنید.

امکانات این اپلیکیشن

 • تایمر مجازی ساده که می‌تواند زمانی را که شما برای کارهای مختلف می‌گذرانید اندازه گیری کند.
 • اعلان‌های مربوط به زمان شروع یا توقف تایمر برای اطمینان از اینکه به اشتباه زمان را ثبت نمی‌کنید.
 • برنامه وب Mac می‌تواند داده‌های شما را در دستگاه‌های تلفن همراه و ساعت اپل برای الگوهای کاری منعطف همگام سازی کند.

5. تایملی (Timely)

تایملی نرم افزار حضور و غیاب دیگری برای بررسی این است که آیا کارمندان از راه دور کار می‌کنند یا نه. یک ویژگی منحصر به فرد این اپلیکیشن آن است که می‌تواند زمان شما را بر اساس وظایف، وب سایت‌های قابل دسترسی و ابزارهای مورد استفاده طبقه بندی کند.

از امکانات این اپلیکیشن حضور و غیاب دور کاری، قابلیت ردیابی خودکار زمان قوی و عدم نیاز به مداخله دستی است. به راحتی می‌توانید فعالیت‌های پرداخت را از طریق جدول‌های زمانی و گزارش‌های دقیق ثبت کنید. همچنین می‌تواند سایر فعالیت‌های را نیز ردیابی کند.

نرم افزار حضور و غیاب ابری

تا چه میزان با نرم افزار حضور و غیاب ابری(Cloud attendance software) آشنایی دارید؟ می‌دانید این نرم افزار حضور و غیاب چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟ از تاثیر داشتن یک نرم افزار کلودی کنترل تردد پرسنل در عملکرد تیمی خود اطلاع دارید؟ به صورت کلی نرم افزارهای حضور و غیاب برای مدیریت بهتر درهر لحظه و هر مکانی به وجود آمدند از همین رو به آنها سامانه مدیریت رفت و آمد کارکنان نیز می‌گویند. اگر مسئولیت تیمی به شما واگذار شده است و می‌خواهید بهترین روند را برای رسیدن به اهداف داشته باشید؛ نرم افزار حضور و غیاب کلودی از مواردی است که به تسلط بیشتر شما به اوضاع علی‌الخصوص رفت و آمدها و ایجاد نظم و انضباط کمک می‌کند. نحوه پرداخت و قیمت تمام شده نرم افزار مدیریت رفت و آمد کارکنان ابری نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در بازار متفاوت است.

نرم افزار کنترل ورود و خروج ابری چیست؟

نرم افزار ثبت تردد ابری دارای محل ذخیره سازی اطلاعات بر روی فضای اینترنت است. اصطلاحا به این حافظه مجازی ابر اطلاعات می‌گویند. حافظه اینترنتی این نرم افزار کنترل تردد پرسنل در هر لحظه و مکانی از طریق نت در دسترس است و شما برای ذخیره سازی اطلاعات تردد کارکنان شرکت خود احتیاجی به وجود یک سخت افزار ندارید. نرم افزار حضور و غیاب کلودی دارای ویژگی‌های متعددی است اما به نظر شما مهم‌ترین ویژگی مثبت این نرم افزار کدام مورد خواهد بود؟

ویژگی‌های نرم افزار مدیریت تردد کارکنان ابری

اصلی ترین ویژگی نرم افزار مدیریت تردد کارکنان ابری هزینه و قیمت نسبتا پایین آن است. در دیگر نرم افزارهای حضور و غیاب لازم بود که از یک دستگاه حضور و غیاب بیو متریک و یا سیستم کنترلی اولیه مانند دستگاه حضور و غیاب رمزی برای شناسایی و ثبت اطلاعات رفت و آمد استفاده کنید اما در سامانه کنترل ورود و خروج کارکنان کلودی دیگر نیازی نخواهید داشت که بودجه‌ای را برای خرید دستگاه صرف کنید. با تهیه نرم افزار ابری حضور و غیاب شما می‌توانید در هزینه‌های در نظر گرفته برای مدیریت عبور و مرور شرکتتان به صورت قابل توجهی صرفه جویی کنید. تصور کنید به عنوان سیستم کنترل تردد دانش آموزان خود ، یک دستگاه حضور وغیاب مدرسه را انتخاب کرده‌اید با توجه به اینکه تعداد مخاطبان سیستم زیاد است امکان دارد ظرفیت و حافظه داخلی دستگاه به درستی پاسخگو نبوده و دچار مشکل و خرابی شود و هزینه تعمیر دستگاه حضور و غیاب نیز دامن گیرتان کند. علاوه بر آن با انتخاب سامانه کلودی کنترل تردد پرسنل می‌توانید نرم افزار مدیریت کارکنان را به صورت سالانه از شرکت ارائه دهنده اجاره کنید. زیرا اطلاعات و دیتای تردد کارمندان شما بر روی سرور همان شرکت ذخیره می‌شود و دیگر نیازی برای خرید سیستم جداگانه نخواهید داشت. توجه داشته باشید که در زمان انتخاب نرم افزار لازم است علاوه بر ویژگی‌ها به کاربرد آن نیز دقت کنید تا نرم افزار حضور و غیاب مناسبی را برای بیزینس خود گزینش نمایید.

کاربرد سامانه ثبت رفت و آمد پرسنل ابری

اگر ماهیت کسب و کار شما به گونه‌ای است که اطلاعات رفت و آمدها بسیار زیاد و همچنین با اهمیت هستند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما سامانه کلودی کنترل ورود و خروج پرسنل است. زیرا همه دیتاهای به دست آمده بر روی بانک دیتا مطمئنی ذخیره سازی می‌شود. به عنوان مثال در نرم افزار حضور وغیاب تحت وب ممکن است اطلاعات شما با از دسترس خارج شدن سایت و آیا هر چالش دیگری در لود سایت غیر قابل دسترسی باشد.اما از آنجایی که نرم افزار حضور و غیاب ابری وابسته به دستگاه و دیوایس خاصی نیست، مانند یک رابط برای کارکنان و مدیران عمل می‌کند و بستر مناسبی به منظور اخذ مرخصی برای کارکنان به شمار می‌رود. همچنین مدیران نیز در هر کجایی که باشند می‌توانند به امور مربوطه رسیدگی کنند. با توجه به کاربردهای این سامانه جالب است با مزایای آن نیز آشنا شوید.

مزایای نرم افزار کلودی حضور و غیاب

با توجه به این که در بازار امروز شرکت‌های مختلفی وجود دارند که عرضه کننده انواع سامانه‌های کنترل ورود و خروج هستند؛ ممکن است پروسه انتخاب را برای ما سخت و گاها پیچیده کنند. اما به منظور جلوگیری از هر گونه گیج شدن لازم است ابتدا مزایای هر یک از این نرم افزارها را بدانید. به عنوان مثال مهم ترین مزیت رقباتی نرم افزار مدیریت ورود و خروج  کلودی عدم وابستگی به یک دیوایس خاص است. همچنین حافظه ابری این سیستم را در هر ساعتی از روز قابل دسترسی است. علاوه بر این امنیت فوق العاده‌ای است که این نرم افزار کنترل رفت و آمد پرسنل ابری در اختیارتان می‌گذارد. از دیگر مزیت‌هایی که نرم افزار ابری کنترل ورود و خروج دارد می‌توان به ارائه گزارشی کامل از مرخصی‌ها و اضافه کاری‌های کارمندان به صورت ماهانه، هفتگی و حتی روزانه اشاره کرد. همچنین نرم افزار ابری را به راحتی میتوانید با نرم افزار اندروید حضور و غیاب نصب شده بر روی گوشی و یا تبلت خود سینک کنید. عالی ترین نرم افزار ثبت حضور و غیاب ابری دارای چه ویژگی‌های دیگری است؟

بهترین نرم افزار حضور و غیاب cloudy

بهترین نرم افزار حضور و غیاب ابری بیشترین سرعت را داشته و رفت و آمدها را با بالاترین دقت ممکن ثبت می‌کند. علاوه بر سرعت و دقت، عالی ترین ورژن نرم افزار کنترل رفت و آمد کارکنان ابری به شما این امکان را می‌دهد که به عنوان یک مدیر به خوبی بر اطلاعات و داده‌های دریافتی از عبور و مرور کارکنان خود تسلط داشته باشید. همچنین دسترسی و ظاهر طراحی شده برترین سامانه کلودی کنترل تردد پرسنل بسیار واضح و خواناست و در استفاده از آن دچار سردرگمی نخواهید شد. گروه افق فراویژن یکی از شرکت‌های ارائه دهنده بهترین نرم افزار حضور و غیاب cloudy است. که این نرم افزار را مانند سایر محصولات خود با مناسب ترین قیمت ارائه می‌دهد.

قیمت نرم افزار حضور وغیاب ابری

عوامل متعددی بر روی قیمت تمام شده نرم افزار مدیریت تردد پرسنل اثرگذار است. واضح است که هرچه ظرفیت و حجم حافظه ابری نرم افزار ثبت تردد پرسنل ابری  بیشتر باشد نرخ نهایی آن نیز صعودی خواهد شد. همچنین میزان امکاناتی که یک نرم افزار cloudy کنترل ورود و خروج  در اختیار شما می‌گذارد بسیار بر تعرفه پرداختی شما تاثیرگذار است. علاوه بر موارد گفته شده، شرکت ارائه دهنده نرم افزار ابری کنترل رفت و آمد نیز در تعیین هزینه اشتراک ماهانه و سالانه بسیار اثر دارد. آیا تصمیم گرفته‌اید برای سازمان خود نرم افزار کلودی مدیریت ورود و خروج پرسنل خریداری کنید؟

خرید نرم افزار مدیریت ورود و خروج پرسنل ابری

ممکن است با توجه به مزایای گفته درباره این نرم افزار مدیریتی حضور و غیاب برای خرید آن ترغیب شده باشید، اما لازم به یادآوری است که بررسی دقیق و گرفتن مشاوره از افراد متخصص می‌تواند شما را برای خریدی بدون دردسر کمک کند. پیشنهاد ما به شما بهره‌گیری از تخصص و تجربه کارشناسان فروش افق فراویژن است که به شما این امکان را می‌دهد به بهترین شکل ممکن محصولات مختلف را آنالیز کنید و سپس برای خرید اقدام نمایید.

3.7/5 - (4 امتیاز)
Close Menu