اخبار افق فرا ویژن

برنامه زمانی کارکنان و نرم افزار حضور و غیاب

توسط 20 نوامبر 2018 آگوست 30th, 2021 بدون نظر
برنامه زمانی در نرم افزار حضورغیاب

اداره یک کسب و کار شامل بسیاری از فرآیندهای مدیریتی است که می تواند مقدار زیادی از وقت و توجه شما را معطوف به خود نماید.

این مسئله ممکن است باعث گردد شما از منابع بیشتری استفاده کنید یا کارمندان بیشتری بکار بگیرید. ادامه این روند در بلند مدت موجب تحمیل هزینه های زیادی به کسب و کار شما خواهد شد. ایجاد یک برنامه زمانی که برای همه کارکنان مناسب باشد، کاری دشوار و وقت گیر است.

شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ برای تنظیم چنین برنامه ای زمان و انرژی زیادی صرف می کنند و در نهایت دچار سردرگمی و خطا می شوند.

مثلا فروشگاه های بزرگ در روزها یا فصل های خاصی مشتری بیشتری دارند. در اینجا داشتن یک برنامه زمانی بدون نقص ضروریست، در غیر اینصورت فروشگاه با مشکل جدی روبرو می شود.

یک راه حل مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای حل این مسئله، بکارگیری برنامه زمانی خودکار است که می تواند بخشی از نرم افزار حضور و غیاب شما باشد.

برنامه زمانی هوشمند کارکنان، یک پلت فرم مدیریت و برنامه ریزی نیروی کار است که به صاحبان و مدیران اجازه می دهد، ساعات کاری کارکنان را مدیریت نمایند.

خودکار سازی فرایند ایجاد برنامه زمانی باعث می شود، هزینه های مربوط به نیروی کار مدیریت شود، بهره وری افزایش یابد و رضایت نیروی کار جلب گردد.

برنامه زمانی نرم افزار حضورغیاب

مزایای استفاده از برنامه زمان بندی هوشمند کارکنان

سازگاری با تغییر در دسترسی کارمندان

جلوگیری از تداخل برنامه زمانی و جایگزینی کارمندان ضروری است.

به عنوان مثال، هنگامی که یک کارمند نمی تواند به موقع در شیفت کاری خود حاضر شود این امکان را دارد که از طریق نرم افزار حضور و غیاب و از قسمت برنامه زمانی، شیفت خود را با کارمندانی که برای تغییر شیفت اعلام آمادگی کرده اند عوض کند.

مدیران می توانند این درخواست را به صورت دستی یا خودکار تایید نمایند.

کاهش اثر غیبت های غیر منتظره

شاید برای کارمند شما یک کار ضروری و برنامه ریزی نشده پیش بیاید و در همان روز ممکن است یکی از کارمندان دیگر بیمار شود و در خانه بماند.

برنامه زمان بندی هوشمند می تواند این مسئله را با ایجاد مجموعه ای از کارکنان که می توانند در آخرین لحظه در شیفت کاری او حاضر شوند، حل نماید.

ارزیابی منابع سازمان

نرم افزار حضور و غیاب کارکنان یک منبع غنی اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد.

از اطلاعات حضور و غیاب کارمندان گرفته تا مهارت ها و امتیازات عملکردی آنها که می توانید برای ارزیابی ها از این اطلاعات ارزشمند استفاده نمایید.

نظارت و سنجش عملکرد منابع انسانی به شما اطمینان می دهد که افراد مناسب در جای مناسب بکار گرفته می شوند.

مخصوصا برای ماموریت های مهم که نیاز به استفاده از کارمندان ماهر در زمان مناسب دارید.

گاهی اوقات تقاضاهای مرخصی زیاد می شوند و با یکدیگر همپوشانی دارند. برنامه زمانی هوشمند به شما کمک می کند که تعداد مرخصی ها را تنظیم و کنترل نمایید تا کسب و کار شما دچار مشکل نشود.

برنامه زمانی کارکنان در نرم افزار حضور و غیاب

صرفه جویی در هزینه ها

با ردیابی و استفاده از اطلاعات ثبت شده می توانید، تغییرات لازم را در کسب و کار خود اعمال کنید.

پیش بینی تقاضا به شما این امکان را می دهد تا مطابق با نیازهای کسب و کار خود شیفت های کاری را در یک زمان یا موقعیت مشخص تنظیم نمایید و بتوانید هزینه های اضافی غیرقابل پیش بینی را کنترل کنید.

هماهنگی رویه ها

در جای اشتباه قرار گرفتن، غفلت کردن و فراموش کردن ارائه درخواست مرخصی، می تواند مشکلات عمده ای باشد که کارمندان برای عملیات تجاری شما ایجاد می کنند.

اگر از یک فرآیند برنامه ریزی مطمئن استفاده نمایید، عملکرد و رفتار کارمند شما نیز اصلاح می گردد.

مدیران و سرپرستان هم خیالشان راحت است که شیفت های کاری با کارکنان کافی اداره می شوند. زمانی که کارکنان خدماتی با کیفیت ارائه دهند، رضایت مشتریان نیز افزایش می یابد.

بهبود ارتباط با کارکنان

با برنامه زمان بندی خودکار می توانید با کارکنان خود در ارتباط باشید و از انجام وظایف تعیین شده برای آنها اطمینان حاصل نمایید.

اگر تغییری در جدول زمانی ایجاد شد، می توانید با ارسال پیام های گروهی از طریق نرم افزار  حضور و غیاب،کارکنان را مطلع نمایید.

همچنین این کار باعث می شود تا اگر کارمندی نتواند در شیفت کاری خود حاضر شود، سریعا بتوانید از طریق نرم افزار کارکنان در دسترس را جستجو و جایگزین نمایید.

در صورت نیاز به خرید نرم افزار حضور و غیاب و دستگاه حضور و غیاب می توانید با مشاوران ما با شماره 45892 تماس حاصل نمایید .