اخبار افق فرا ویژن

سیستم حضورغیاب بیومتریک و تحت وب چه تفاوت هایی باهم دارند؟

توسط 18 دسامبر 2018 سپتامبر 4th, 2021 بدون نظر
تفاوت تحت وب و بیومتریک

بسیاری از شرکت ها از سیستم های حضور و غیاب بیومتریک به سمت بکارگیری نرم افزارهای حضور و غیاب تحت وب حرکت می کنند. فناوری های بسیاری برای ردیابی حضور و غیاب کارمندان وجود دارد و نرم افزار حضور و غیاب تحت وب یکی از بهترین آنها است.

برنامه های حضور و غیاب تحت وب دارای کاربری ساده و آسان و کارایی بیشتر هستند. در ادامه به پنج تفاوت بین سیستم حضور و غیاب تحت وب و سیستم بیومتریک اشاره خواهیم کرد.

ردیابی آنلاین

ردیابی آنلاین کارکنان بوسیله نرم افزار حضور و غیاب تحت وب با استفاده تکنولوژی WiFi امکان پذیر است. این سیستم با شناسایی دستگاه های تلفن همراه که برنامه حضور و غیاب روی آنها نصب شده است به محض اینکه کارمندان در محدوده وای فای دفاتر کار قرار گیرند، شروع به کار می کند.

این قابلیت برای ردیابی کارکنانی که در فضاهای بزرگ با ساختمان های متعدد کار می کنند بسیار مفید می باشد. بخش منابع انسانی می تواند در هر لحظه و از هر مکان وارد سیستم حضور و غیاب شده و محل حضور کارکنان را ردیابی نماید.

دقت سوابق

نرم افزار حضور و غیاب مبتنی بر وب دقیق تر از سیستم های بیومتریک است.

اگرچه سیستم بیومتریک نیاز به حضور فیزیکی کارمندان برای شناسایی چهره یا اثر انگشت دارد، اما هیچ سابقه ای از محل فعالیت آنها ارائه نمی دهد.

برای همین امکان دستکاری در سیستم بیومتریک وجود دارد. سوابق حضور و غیاب در سیستم تحت وب بسیار دقیق تر است.

این سیستم نه تنها زمان ورود و خروج کارکنان را ردیابی می کند، بلکه می تواند تعداد ساعاتی را که در دفتر کار حضور دارند را نیز ثبت نماید.

با کمک سوابق کامل، بخش منابع انسانی می تواند گزارش هایی مانند متوسط ساعات حضور در دفتر، غیبت، ساعات پر مشغله و غیره را آماده نماید.

زیر ساخت

بزرگترین صرفه جویی نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، نیاز به حداقل زیرساخت است.

از آنجا که تمام دفاتر کار در حال حاضر از طریق کابل و وای فای به اینترنت وصل هستند و هر کارمند دارای گوشی هوشمند است، نیازی به تجهیزات اضافی وجود ندارد.

سیستم های حضور و غیاب تحت وب را می توان با سیستم شبکه شرکت ارتباط داد و تمام کارکنان ثبت شده را توسط حساب کاربری مدیریت شده به آن متصل نمود.

هنگامی که کارکنان برنامه را روی گوشی هوشمند خود دانلود می کنند، کار تمام می شود و سیستم آماده بهره برداری است.

در مقابل سیستم های بیومتریک نیاز به دستگاه های اسکن اثر انگشت در چند نقطه از شرکت دارند. همچنین نگهداری و تعمیر این تجهیزات یک هزینه اضافی است که به شما تحمیل می گردد.

انعطاف پذیری مقیاس

سیستم های بیومتریک نمی توانند به سرعت با مقیاس مورد نیاز شما هماهنگ شوند، در حالی که سیستم های حضور و غیاب مبتنی بر وب به آسانی می توانند این کار را انجام دهند.

بدون توجه به تعداد کارکنان شرکت شما، هزینه نصب تجهیزات و نرم افزار بیومتریک بالا است. به همین دلیل بیومتریک گزینه خوبی برای راه اندازی در شرکت های کوچک نیست. همچنین هزینه ثابت همیشه باقی می ماند، حتی اگر نیروی کار شما کم شود.

از سوی دیگر، سیستم های تحت وب دارای یک گزینه پرداخت ماهانه قابل انعطاف هستند که می تواند به راحتی و بسته به مقیاس نیروی کار، کاهش یا افزایش یابد.

این نرم افزار همچنین دارای قابلیت پرداخت به ازای هر کارمند است تا شما فقط برای آنچه که استفاده می کنید پول بپردازید.

در مراحل رشد شما می توانید به راحتی کاربران را برای ماه آینده بدون نیاز به نصب تجهیزات، اضافه نمایید.

تفاوت حضور و غیاب تحت وب با بیومتریک

سلف سرویس

نرم افزار حضور غیاب تحت وب پس از نصب دارای خصوصیات سلف سرویس است. کمترین احتمال از کار افتادگی در آن وجود دارد و داده های حضور و غیاب به طور منظم در فضای ابری ثبت می شوند.

تمام ویژگی های نرم افزار توسط حساب کاربری منابع انسانی از طریق یک پورتال تحت وب در دسترس است.

همه چیز از سفارشی سازی گزارش ها تا داده های سوابق در داشبورد مدیریت وجود دارد و نیاز به حضور یک متخصص نیست. همچنین در صورت نیاز به هرگونه پشتیبانی، به راحتی می توان از راه دور به آن دسترسی پیدا کرد.

در مقابل، اعمال تغییرات در سیستم بیومتریک مستلزم درخواست و اغلب بازدید یک مهندس خواهد بود. از آنجا که وارد کردن و ضبط اطلاعات در فضای ابری انجام نمی شود، پشتیبانی از راه دور امکان پذیر نیست.