دستگاههای حضور و غیاب

عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضورغیاب چیست؟

توسط 05 آگوست 2020 آوریل 24th, 2021 بدون نظر
انواع قیمت دستگاه های حضور و غیاب

يكي از تكنولوژی‌های نسبتا جدید که نظر بسیاری از مدیران را به خود جلب کرده است، دستگاه حضور غیاب هوشمند است.

این دستگاه وظیفه تشخیص هویت و ثبت زمان دقیق ورود و خروج کارمندان و پرسنل سازمان را به عهده خواهد داشت. مدیران با استفاد از این دستگاه می‌توانند به راحتی و در هر زمان به اطلاعات ورود و خروج تمام افراد دسترسی داشته باشند.

در این مقاله پس از معرفی انواع دستگاه‌های حضور و غیاب موجود در بازار، به معرفی عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور غیاب خواهیم پرداخت.

انواع دستگاه حضور و غیاب

با استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به ورود و خروج کارمندان را ذخیره کرده و در هر زمان به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

اما دستگاه‌هاي حضور و غياب نيز انواع مختلفي دارند. مديران سازمان‌ها مي‌توانند با توجه به تعداد کارمندان، میزان اهمیت امنیت در سازمان و بودجه‌اي که در اختیار دارند مناسب‌ترین نوع دستگاه را برای سازمان خود تهیه کنند.

در ادامه به معرفی و بررسی کوتاه انواع دستگاه‌های حضور و غیاب خواهیم پرداخت:

  • دستگاه حضور و غیاب کارتی

برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی به هریک از کارمندان کارتی مخصوص تعلق خواهد گرفت. کارمندان می‌توانند در هنگام ورود یا خروج، کارت خود را به دستگاه نزدیک کرده تا هویت آن‌ها مشخص شده و زمان دقيق ثبت شود.

  • دستگاه حضور و غیاب رمزي

نوع دستگاه رمزي نيز مشابه نوع كارتي است. با اين تفاوت كه در نوع رمزي،‌ به هر شخص يك رمز مخصوص داده مي‌شود. كارمندان مي‌توانند به هنگام ورود يا خروج، رمز خود را با استفاده از صفحه كليدي كوچك وارد كنند.

  • دستگاه حضور و غیاب انگشتي

در اين دستگاه با استفاده از يك سنسور مخصوص،‌ اثر انگشت فرد با اثر انگشت‌هاي از پیش ذخيره شده در سيستم مقايسه شده و سپس زمان دقیق ورود یا خروج ثبت خواهد شد.

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

در این دستگاه کارمندان به هنگام ورود یا خروج در مقابل دوربینی مخصوص قرار می‌گیرند تا تصویر چهره آن‌ها با تصاوير موجود در سيستم مقايسه شود.

قیمت دستگاه حضور غیاب

قیمت دستگاه حضور غیاب به چه عواملی وابسته است

شاید تصور کنید که خرید دستگاه حضور غیاب هزینه‌های سنگینی را در پی خواهد داشت؛ اما بهتر است بدانید که قیمت دستگاه کنترل تردد نیز مانند سایر دستگاه‌ها به عوامل مختلفی وابسته است.

با دانستن این عوامل، می‌توانید تصمیم بهتری برای انتخاب و خرید دستگاه مورد نظر خود بگیرید. برخی از فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه دستگاه‌های حضور و غیاب عبارت‌انداز:

1.نوع دستگاه

اولین عامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه حضور غیاب نوع دستگاه است. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم دستگاه‌های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند. هر یک از این انواع از تکنولوژی‌هاي خاصي استفاده مي‌كنند و سطح متفاوتي دارند.

براي مثال واضح است كه تكنولوژی استفاده شده در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره یا اثر انگشت، از تکنولوژی استفاده شده در دستگاه حضور و غیاب کارتی یا رمزی کاملا متفاوت است.

بنابراين بسته به نوع دستگاهی که انتخاب ‌مي‌كنيد،‌ هزينه متفاوتي را نيز پرداخت خواهید کرد.

2.ظرفیت ثبت کاربر

از دیگر عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور غیاب ظرفیت آن برای ذخیره کاربران متعدد است. برای استفاده از هر یک از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند، ابتدا اطلاعات تمام کارمندان و پرسنل اداره در دستگاه ذخیره خواهد شد.

این‌چنین دستگاهی می‌تواند پس از دریافت رمز، کارت یا اسکن اثر انگشت آن را با اطلاعات از پیش ذخیره شده در پایگاه داده مقایسه کرده و شخص مورد نظر را پیدا کند. هر یک از دستگاه‌های حضور و غیاب ظرفیت متفاوتی برای ذخیره کاربران دارند.

واضح است که اگر سازمانی کوچک با تعداد کاربران کم‌تری دارید، هزینه کم‌تری را صرف خواهید کرد. اگر دستگاهی خریداری کنید که ظرفیت ثبت اطلاعات تمام کارمندان سازمان شما را نداشته باشد، به طور قطع دچار مشکل خواهید شد.

3.ظرفیت اطلاعات تردد

دستگاه‌های حضور و غیاب با دریافت یک کلید (مانند کارت، رمز، اسکن اثر انگشت و یا تصویر چهره) از هر شخص برای تشخیص هویت او، می‌توانند اطلاعات ورود و خروج فرد را در سیستم ذخیره کنند. پس از ذخیره، این اطلاعات می‌توانند در هر زمان و مكاني توسط مدير قابل دسترسي باشند.

اما انواع دستگاه‌هاي حضور و غياب ظرفيت‌هاي مختلفي براي ذخيره اطلاعات تردد خواهند داشت. اين بدين معني است كه ممكن است با خريد دستگاهي با ظرفيت كم‌تر،‌ پس از چند ماه به دلیل پر شدن حافظه قابل دسترسی، دیگر نتوانید اطلاعات تردد جدید را در سیستم ثبت کنید.

واضح است که هر چه ظرفیت دستگاه برای ثبت اطلاعات تردد بیش‌تر باشد، هزینه آن نیز بیش‌تر خواهد بود.

4.نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه

از دیگر عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور غیاب هوشمند، نرم‌افزار ارائه شده به همراه آن است. تقريبا تمام دستگاه‌هاي حضور و غياب هوشمند با يك نرم‌افزار همراه هستند.

تركيب دستگاه و نرم‌افزار حضور و غیاب، سیستم حضور و غیاب را تشکیل می‌دهد. اما نرم‌افزارهای ارائه شده به همراه دستگاه‌های کنترل تردد همگی مانند هم نخواهند بود. برخی از نرم‌افزارهاي ارائه شده قابليت‌هاي بيش‌تري خواهند داشت.

بنابراین بهتر است است پیش از خرید، قابلیت‌ها و امکانات نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه حضور و غیاب را نیز در نظر داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور غیاب

5.گارانتی و پشتیبانی پس از فروش

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت هر دستگاه الکترونیکی و هوشمند، گارانتی و پشتیبانی پس از فروش آن است. توصیه ما به شما این است که خرید خود را از شرکتی انجام دهید که خدمات و پشتیبانی پس از فروش مناسبی داشته باشد.

برای مثال تصور کنید که پس از خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی، کارمند جدیدی به شرکت اضافه شده و یا کارت یکی از کارمندان مفقود شود.

در چنین شرایطی، این شرکت ارائه دهنده دستگاه است که می‌تواند خدمات مربوط به تهیه کارت جدید را به شما ارائه دهد. همچنین، با داشتن گارانتی و پشتیبانی مناسب، مطمئن خواهید بود که در صورت خرابی هر یک از اجزای دستگاه، مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

به طور خلاصه

همان‌طور که در افق فرا ویژن خواندید، عوامل بسیاری وجود دارند که می‌توانند بر قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب تاثیرگذار باشند.

برای مثال با بالاتر بودن ظرفیت ذخیره اطلاعات کاربران و اطلاعات تردد، هزینه خرید دستگاه نیز افزایش خواهد داشت. همچنین، هر یک از انواع معرفی شده دستگاه کنترل تردد نیز قیمت مخصوص به خود را خواهد داشت. می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های حضورو غیاب افق فرا ویژن، به راحتی ورود و خروج کارمندان سازمان را مدیریت کنید.

ارسال پاسخ