دستگاههای حضور و غیاب

سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها

توسط 31 اکتبر 2021 بدون نظر
سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها

دستگاه های حضور و غیاب از ضرورت های هر شرکت و کارخانه ای هست. سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها به ثبت اطلاعات ورود و خروج کارکنان کمک می کند و انواع گزارش های مربوط به حضور و غیاب را برای استفاده مدیران، بخش منابع انسانی و حسابداری در اختیار سازمان ها قرارمی دهد.

درکل سیستم حضور و غیاب، دستگاهی است که برای کنترل تردد در کارخانه ها و کارگاه ها به کار می روند.

چه نوع سیستم حضورغیابی برای کارگاه ها و کارخانه ها مناسب است؟

انتخاب نوع سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها از جمله چالش های کارگاه ها و کارخانه های صنعتی کشور محسوب می شوند.

بسیار پیش می آید که میزان تولید یا فروش در کارخانه ها و کارگاه ها تغییر می کند که به علت تغییرات به وجود آمده در شیفت های کاری کارکنان می باشد، اینجاست که دستگاه های حضور و غیاب کمک شایانی به مدیران کارگاه ها و کارخانه ها می کند.

در صورتی که شما مدیریت یک گارگاه و یا کارخانه بزرگ یا کوچک را به عهده دارید بهترین گزینه دستگاه های حضور و غیاب برای مجموعه شما دستگاه حضور و غیاب مبتنی برتشخیص چهره است.

از آنجایی که کارگران شما اغلب با دست کار میکنند و گاها دست آنها کثیف است، دستگاه تشخیص چهره به شما توصیه می گردد.

قیمت سیستم حضور و غیاب برای کارخانه ها و کارگاه ها

مدیریت ورود خروج کارکنان و کنترل تردد پرسنل از مهم ترین چالش های مدیران برای خرید این دستگاه ها هست. غالبا مدیران در پی انتخاب بهترین گزینه دستگاه های حضور و غیاب متناسب با کارگاه یا کارخانه خود هستند.

حضور و غیاب مناسب کارخانه ها

به خاطر داشته باشید که بهترین دستگاه های حضور و غیاب لزوما به معنای گران ترین دستگاه ها نیست. غالبا، قیمت سیستم حضور و غیاب مناسب برای کارگاه ها و کارخانه ها بستگی به امکانات و نوع اسکنری که در آن طراحی شده، متفاوت است.

مزایای خرید سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها

با انتخاب دستگاه مناسب کارگاه یا کارخانه خود، شما به راحتی می توانید در وقت و سایر هزینه های خود صرفه جویی نمایید زیرا دیگر نیازی به محاسبات طولانی حقوق و دستمزد کارکنان ندارید.

از جمله مزایای سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدیریت حضورغیاب و مرخصی و ماموریت پرسنل در کارگاه ها و کارخانه ها (بدون کاغذ)
  • قابلیت تعیین شیفت های کاری در طول ساعات مختلف در کل روز
  • مدیریت حضوروغیاب لحظه ای تردد کارکنان توسط مدیران
  • تهیه گزارش کامل برای ارائه به مدیران جهت کنترل حضورغیاب پرسنل کارگاه ها و کارخانه ها

تعیین معیارهای مهم و کلیدی و مشاوره در زمینه خرید دستگاه حضور و غیاب برای مدیران

استفاده از راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب کارخانه ها و کارگاه ها برای انتخاب دستگاه مناسب کارخانه و کارگاه شما بسیار حائز اهمیت است.

فراموش نکنید که انتخاب و خرید یک دستگاه و نرم افزار مناسب حضور غیاب مناسب از بزرگترین چالش ها و سخت ترین کارها برای مدیران کارخانه ها و کارگاه ها می باشد. از طرفی انتخاب نوع سیستم مناسب کارگاه و کارخانه شما کاری سخت و طاقت فرسا است.

قبل از خرید سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها به چه نکاتی توجه کنیم؟

به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه هیچ تصمیمی بگیرید با دقت نیاز و سایز شرکت خود را بررسی نمایید. بدین منظور در انتخاب بهترین دستگاه نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

سیستم حضور و غیاب برای کارخانه ها و کارگاه ها

محیط کار

اغلب محیط کار کارکنان در کارگاه ها و کارخانه ها به گونه ای است که آنها مشغول کار با دست هستند. از آنجایی که کارکنان با دست کار می کنند اغلب شیارهای انگشتانشان با گذر زمان از دست می رود، بنابراین دستگاه های کارتی و یا دستگاه هایی که با اثر انگشت کار می کنند و نیازی به تماس دست ندارند بهتر است.

علاوه بر خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی و اثر انگشتی، دستگاه های مبتنی بر سیستم تشخیص چهره نیز توصیه می شود.

تعداد نیرو

مورد بعدی که باید مد نظر داشته باشید ظرفیت خاصی است که هر دستگاه برای ثبت تعداد چهره، کارت یا اثر انگشت برای کنترل تردد پرسنل دارد. پس به عنوان مدیر باید تعداد کل پرسنلی که قرار است از دستگاه تردد شما استفاده کنند را پیش از آنکه تصمیمی بگیرید در نظر داشته باشید.

محل نصب دستگاه

نکته دیگری که باید در خرید دستگاه های حضور و غیاب به آن توجه کنید محل نصب دستگاه است. مثلا اگر دستگاهی که انتخاب کرده اید نسبت به نور شدید آفتاب و یا اشعه های مادون قرمز حساسیت دارد با مشکل مواجه خواهید شد. پس لازم است در این موارد نهایت دقت را داشته باشید.

نحوه نصب دستگاه حضور و غیاب در کارخانه ها و کارگاه ها

اگر نصب دستگاه حضور و غیاب در کارگاه ها و کارخانه ها به درستی انجام نشود دستگاه به اشتباه رفت و آمدهای مختلف را ثبت می کند که بعدا در محاسبات حقوق و دستمزدها مشکل ساز می شود.

سرعت و قابلیت های دیگر سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها

اغلب تعداد کارکنان در کارخانه ها زیاد است. در صورتی که دستگاهی با CPU ضعیفی را انتخاب کنید، ثبت ورود و خروج کارمندان به درستی انجام نمی شود و باعث تجمع آنها و طولانی شدن صف ورود و خروج در محلی می شود که دستگاه خود را نصب کرده اید.

یکی از قابلیت های قابل توجه سیستم های حضور و غیاب مناسب برای کارگاه ها و کارخانه ها وجود باتری اضافی است تا در زمان قطعی برق نیز دستگاه بتواند ورود و خروج کارکنان را ثبت کند.

دستگاه های حضور و غیاب با قابلیت (access control) در کارگاه ها و کارخانه ها مناسب ترند زیرا باعث می شوند در آینده نیز نیازی به خرید مجدد دستگاه نداشته باشید.

تنوع در ساعات کاری

یکی از معیارهای انتخاب بهترین سیستم حضور و غیاب که برای کارخانه ها و کارگاه ها مناسب است تنوع ساعات کاری است.

مثلا در شرکت های کوچک که اغلب کارکنان در یک شیفت کار می کنند نیازی به دستگاه های تردد پیچیده نیست اما در کارخانه ها و کارگاه های یزرگ با تنوع شیفت کاری زیاد دیگر نرم افزارهای ساده و معمولی جوابگو نمی باشد.

ارسال پاسخ