افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد

با مزایای نرم افزار حضور و غیاب آشنا هستید؟ تعریف شما از مزایا نرم افزار حضور و غیاب چیست؟ از مزیت‌ نرم افزار حضور و غیاب چه می‌دانید؟ یکی از وظایفی که می‌تواند برای بسیاری از مدیران سازمان‌ها مشکل و زمان‌بر باشد، مدیریت حضور و غیاب کارمندان و پرسنل است.

مدیریت حضور و غیاب کارکنان و زمان ورود و خروج آن‌ها برای برقراری نظم در سازمان و همچنین محاسبه دقیق حقوق پرداختی بسیار مهم خواهد بود. سامانه نرم افزار حضور و غیاب را می‌توان یکی از بهترین نرم افزارها برای کسب و کارها در نظر گرفت. نرم افزاهای حضور و غیاب دارای انواع مختلفی هستند، به عنوان مثال نرم افزار حضور و غیاب موبایل خود به دو دسته نرم افزار حضور و غیاب اندروید و نرم افزار حضور و غیاب ios تقسیم می‌شود.

استفاده از روش‌هاي قديمي حضور و غياب تنها مي‌تواند كار را مشكل‌تر و زمان‌برتر كند. يكي از بهترين راه‌حل‌هاي موجود استفاده از نرم‌افزار حضور و غياب است. برای اطلاع از لایسنس نرم افزار حضور و غیاب روی لینک کلیک کنید.

نرم افزار حضور و غیاب هم مانند دستگاه حضور و غیاب دارای مزیت‌های مختلفی است، اگر دوست دارید در رابطه با مزیت‌های دستگاه حضور و غیاب اطلاعاتی کسب کنید حتما به صفحه مزیت‌های دستگاه حضور و غیاب سری بزنید. در ادامه به برخی از مزایا نرم افزار حضور و غیاب اشاره می کنیم، در صورتی که قصد دارید بدانید مزایا حضور و غیاب چیست؟ می توانید در ادامه همراه ما باشید.

مزایا نرم افزار حضور و غیاب چیست؟

همان‌طور که گفتیم با استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب می‌توانید تمام آمار مربوط به ورود و خروج کارمندان را در سیستم خود ذخیره کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن مزیت‌های سامانه‌های حضور و غیاب حتما در رابطه با انواع نرم افزار حضور و غیاب به خوبی اطلاعات کسب کنید.

نرم‌افزارهای حضور و غیاب معمولا همراه با دستگاه‌ کنترل تردد هوشمند ارائه می‌شوند. به وسیله این دستگاه‌ها، کارمندان با ارائه یک کارت، رمز یا اثر انگشت زمان ورود و خروج خود را در دستگاه ثبت می‌کنند. دستگاه نیز اطلاعات مربوطه را در پایگاه داده ذخیره خواهد کرد.

پس از آن می‌توانید به وسیله نرم‌افزار حضور و غياب تمام آمار ثبت شده را در سيستم يا حتي تلفن همراه خود مشاهده كنيد.برخي از مزايايي كه با استفاده از بهترين نرم‌افزار حضور و غیاب از آن‌ها بهره‌مند خواهید شد عبارت‌انداز:

افزایش انگیزه و راندمان کار پرسنل

استفاده از دستگاه و نرم‌افزار حضور و غياب يكي از بهترين روش‌ها براي افزايش نظم و انگيزه كارمندان در محيط كار است.

زماني كه مديران توجه خود را به ساعات ورود و خروج پرسنل نشان دهند،‌ كارمندان نیز سعی می‌کنند دقت بیش‌تری در این زمینه به خرج دهند. علاوه بر این، با استفاده از بهترین نرم‌ افزار حضور و غیاب می‌توان زمان دقیق حضور کارمندان در محل کار را دریافت کرد که این اطلاعات تاثیری مستقیم بر روی میزان حقوق دریافتی تمام پرسنل خواهد گذاشت. برای اطلاع از مزیت‌های نرم افزار حضور و غیاب ابری افق فراویژن با ما تماس بگیرید.

واضح است که با چنین روندی، کارمندان سازمان نیز انگیزه بیش‌تری برای انجام کار خود پیدا خواهند کرد.

راحت‌تر شدن روند حضور و غیاب

از دیگر مزایای استفاده از بهترین نرم‌ افزار حضور و غیاب هوشمند، سهولت حضور و غیاب کارکنان است.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم حضور و غیاب با استفاده از روش‌های قدیمی دردسرهای مخصوص به خود را دارد. اما امروزه با استفاده از دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای حضور و غیاب، می‌توان به راحتی، به سرعت و با دقت بیش‌تری روند حضور و غیاب را به انجام رساند.

با استفاده از این روش مدیران دیگر مجبور نخواهند بود که بخش قابل توجهی از زمان خود را به حضور و غیاب کارکنان اختصاص دهند.

گرفتن آمار حضور و غیاب کارمندان در هر زمان و هر مکان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که بسیاری از مدیران را به استفاده از بهترین نرم‌ افزار حضور و غیاب تشویق کرده است، قابلیت خروجی گرفتن از آمار داخل دستگاه در زمان دلخواه است.

با استفاده از نرم‌افزارهای حضور و غیاب می‌توانید در هر زمان که نیاز داشته باشید، آمار مربوط به تردد کارمندان سازمان را دریافت کنید. علاوه بر این، اگر نسخه اندروید یا آی او اس نرم‌افزار را هم نصب کنید، می‌توانید آمار را حتی در تلفن همراه خود نیز به راحتی مشاهده کنید.

ذخیره شدن تمام آمار مربوط به حضور و غیاب کارکنان

از جمله قابلیت‌های بسیار مهم نرم‌افزارهای حضور و غیاب که مزیت مهمی نیز برای آن‌ها به شمار مي‌آيد،‌ ذخيره شدن تمام اطلاعات ورود و خروج كارمندان برای مدت طولاني در سيستم است.

بدين وسيله،‌ مي‌توانيد تمام آمار مربوط به حضور و غياب تمام پرسنل سازمان را به صورت طولانی مدت در حافظه نرم‌افزار نگه دارید تا اگر در آینده نیز به آن‌ها نياز داشتيد،‌ بتوانيد دوباره به آن‌ها دسترسي داشته باشيد.

در حالي كه با استفاده از روش‌هاي قديمي مجبور خواهيد بود كه برگه‌ها و ليست‌هاي مربوط به حضور و غياب پرسنل را بايگاني كنيد؛‌ كه در این صورت برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود ناچار به سپری کردن زمان نسبتا زیادی خواهید بود.

استفاده از اطلاعات حضور کارمندان به منظور محاسبه حقوق پرداختی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران را به استفاده از دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای حضور و غیاب هوشمند تشویق می‌کند، امکان محاسبه سریع حقوق دریافتی بر اساس ساعات کاری هر یک از کارمندان است.

با استفاده از بسیاری از نرم‌افزارهای حضور و غیاب قادر خواهید بود که حقوق پرسنل سازمان را با توجه به ساعات حضور آن‌ها در شرکت محاسبه کنید؛ برای این کار می‌توانید نرم‌افزار را به راحتی به نرم‌افزارهای مربوط به محاسبه حقوق متصل کنید.

البته برخی از نرم‌افزارهای حضور و غیاب خود نیز قابلیت تغییر در میزان حقوق بر اساس ساعات حضور را دارند که با اعمال تنظیمات دلخواه می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

مزایای نرم افزار حضورغیاب

سامانه‌های حضور و غیاب دارای مزیت‌های مختلفی است که وابسته به نوع نرم افزار و امکانات آن می‌تواند دارای مزایایی متفاوتی باشد.

صرف زمان کم به هنگام پرداخت دستمزدها

همان طور که قبلا هم گفته شد، اساسی‌ترین فایده نرم افزار حضورغیاب برای کسب‌ و کار این است که به زمان کار روزانه، هفتگی و ماهانه کارمندان اضافه می شود و از هدر رفتن سرمایه شرکت جلوگیری می‌شود.

جلوگیری از صرف زمان و منابعی مانند کاغذ

شکی نیست که در روند اداری و بایگانی اطلاعات کارمندان، مرتب کردن، سازماندهی و پردازش پرونده‌ها زمان بر است.

علاوه براین، هنگام استفاده از سیستم‌های قدیمی‌تر حضور و غیاب، هزینه های اقلام ضروری و ملزومات اداری مانند خرید اقلام مورد نیاز برای ثبت دستی زمان حضور و غیاب مانند کاغذ، خودکار و مداد، جوهر و تونر غیر قابل اجتناب است.

بنابراین یکی از مزایای استفاده از نرم افزار حضور و غیاب جلوگییری از هزینه‌های اضافی برای ملزومات اداری است و مدیران، برنامه‌ریزی بهتری برای هزینه‌های خود خواهند داشت. یکی از عالی‌ترین نرم افزارهای حضور و غیاب را می‌توان نرم افزار حضور و غیاب بدون دستگاه در نظر گرفت.

پایبندی به قانون

مبنای قوانین کار دولتی براساس پرداخت‌های قانون کار، پرداخت اضافه کاری و بیمه استوار شده‌اند.

بنابراین زمانی که از نرم افزار حضورغیاب به طور صحیح استفاده می‌شود، بدین معنی است که نهادهای قانونی نیز می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

به جای وارد شدن به دعواهای حقوقی و قانون کار، کارفرما می تواند با انتخاب نرم افزار حضورغیاب ، آمار و اطلاعات را به صورت دقیق ثبت کند و به عنوان مدرک به نیروهای اداره کار ارائه دهد.

خوشبختانه اداره کار و حتی بیمه، نتایج نرم افزار حضورغیاب را قبول دارند. بنابراین واضح است که این تکنولوژی، می‌تواند مزیت بزرگی برای شما محسوب شود.

در دسترس بودن یک پایگاه داده

با داشتن یک نرم افزار حضورغیاب ، اطلاعاتی مانند زمان ورود و خروج، ساعات کاری و اضافه کاری، روزهای مرخصی و حقوق و دستمزد را در حافظه سیستم خواهیم داشت که به عنوان یک پایگاه داده مستند برای مراجع قانونی و نیز خود شرکت بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. توجه داشته باشید که مزیت‌های نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز با نرم افزار حضور و غیاب اینترنتی شاید با یکدیگر متفاوت باشد.

پیشگیری از خطاهای انسانی

خطای انسانی می‌تواند روند حضور و غیاب را با مشکل مواجه کند و زمان دقیق تردد افراد ثبت نشود. وجود خطاهای انسانی، بسیاری از سیستم‌های ثبت دستی حضور و غیاب را  دچار مشکل می کند.

این نکته را هم نباید فراموش کرد که نرم افزار حضورغیاب به شکلی طراحی شده است که امکان تغییر و دستکاری در آن وجود ندارد و تنها مدیران ارشد می‌توانند این اطلاعات را داشته باشند.

جلوگیری از کاهش وقت کاری هنگام صرف غذا و معاشرت ها

بنابر آمار انجمن حقوق و دستمزد آمریکا، بیش از 75 درصد از کارکنان بخشی از زمان کاری خود را به مواردی مانند صحبت با دوستان یا خوردن نهار یا میان وعده اختصاص می‌دهند.

نرم افزار حضورغیاب ضمن کنترل این موارد، کلیه زمان تلف شده را محاسبه می‌کند و در برنامه انتهایی پرداخت دستمزدها درج می کند.

اطلاع داشتن کارکنان از وضعیت کاری خود

برای یک کارمند یا کارگر، ممکن است این سؤال پیش بیاید که چه زمانی از مرخصی من باقیمانده است؟ آیا زمان اضافه کاری من ثبت شده است یا خیر؟ و از این قبیل سؤالات. در صورتی که نیاز به راهنمای انتخاب نرم افزار حضور و غیاب غیاب دارید با ما تماس بگیرید.

در ادامه به بررسی کلی سوال مزایا نرم افزار حضور و غیاب چیست؟ پاسخ دهیم. نرم افزار حضور و غیاب این امکان را به کارکنان می‌دهد که کارکنان به جای صرف زمان و بررسی پرونده‌های متعدد، از وضعیت مرخصی و ساعت کاری خود مطلع شوند و اختلاف زمان کاری و زمان مرخصی خود را داشته باشند.

نکته دیگر اینکه کارکنان می‌توانند در هر زمان دلخواه به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

این ظرفیت نرم افزار حضورغیاب ، مدیران را هم راحت تر کرده است و مدیر هر بخش می‌تواند برنامه روزانه و حتی ماهانه خود را بر روی حافظه این نرم افزار قرار دهد.

بنابراین یک کارگر یا کارمند به راحتی می تواند اطلاعات مربوط به زمان کاری و مرخصی را کسب کند و از ساعات کار خود اطلاعات لازم را داشته باشد.

این مورد نه تنها مسیر حرکت کارکنان را مشخص می‌کند، بلکه از تلف شدن وقت آنها و مدیران مربوط جلوگیری می‌کند.

قابلیت رشد نرم افزار حضورغیاب به رشد کسب و کارتان کمک می‌کند

واضح است زمانی که یک کارخانه، سازمان  یا کارگاه با سیستم حضور و غیاب دستی و کاغذی کار می کند با افزایش کارمندان و بزرگ شدن حجم و اندازه واحدها و تعداد پرسنل بازدهی رو به کاهشی دارد.

حال اگر همین ارگان، از یک نرم افزار حضورغیاب بهره مند باشد، علاوه بر اینکه خود قابلیت رشد دارد، نرم افزار حضورغیاب هم بسته به تعداد و اندازه شرکت امکان بزرگ شدن و ارتقا دارد که همین امر، یک نوع امتیاز برای مجموعه کسب و کار محسوب می شود. برای دریافت لیست قیمت نرم افزار حضور و غیاب کافی است با ما تماس بگیرید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم حتما در زمان خرید یک نرم افزار حضور و غیاب حتما به لایسنس نرم افزار حضور و غیاب توجه کافی داشته باشید.

امیدواریم که تاکنون متوجه شده باشید که مزایا نرم افزار حضور و غیاب چیست؟ در صورتی که باز هم سوالی در این زمینه داشتید، می توانید با کارشناسان افق فراویژن در ارتباط باشید.

مزیت کدام یک از نرم افزار های حضور و غیاب بیشتر است؟

هر کدام از نرم افزار های حضور و غیاب بنا به نیاز های یک سازمان برتری هایی دارد.

مهم ترین مزایا نرم افزار حضور و غیاب چیست؟

یکی از مهم ترین مزیت های نرم افزار حضور و غیاب این است که نیازی به هزینه برای استفاده از دستگاه ساعت زنی را نخواهید داشت.