افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد  برای حضور و غیاب  و  حضور  و غیاب آنلاین

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک(Biometric attendance device) به دستگاه‌هایی از حضور و غیاب گفته می‌شود که از خاصیت‌های بیومتریک بدن انسان برای کنترل کردن تردد استفاده می‌کند.  آیا تا به حال از یکی از نمونه‌های سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند بیومتریک استفاده کرده‌اید؟ دستگاه‌های حضور و غیاب دارای انواع مختلفی است که یکی از پرکاربردترین‌ ‌آ‌ن‌ها دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است. دستگاه‌های بایومتریک حضور و غیاب خود به چند نوع تقسیم می‌شوند که از جمله این موارد می‌توان به دستگاه حضور و غیاب با اثر انگشت، دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره … اشاره کرد.

منظور از سیستم حضور و غیاب بیومتریک آن است که در این نوع از دستگاه‌ها از عناصر بیومتریکی که در درون بدن انسان قرار دارد و به صورت طبیعی برای هر فرد منحصر به فرد است برای راهی برای تشخیص افراد و تمیز دادن افراد از یکی دیگر استفاده می‌شود. استفاده کردن از دستگاه‌های ساعت زنی بیومتریک این خوبی را با خود به همراه دارد که هک کردن دستگاه حضور و غیاب را به میزان زیادی سخت و مشکل می‌کند. در حال حاضر بیش از 90 درصد از دستگاه حضور غیاب مورد استفاده در ایران از نوع بیومتریک است. از دیگر امکاناتی که یک دستگاه حضور و غیاب بیومتریک به شما ارائه می‌دهد، سرعت بسیار بالای سیستم‌های حضور و غیاب بیومتریک است.

سنسورهای تشخیصی در دستگاه حضور و غیاب بیومتریک بسیار حساس و با دقت هستند به همین دلیل عملیات احراز هویت در آنها سرعت زیادی دارد. پس خرید این محصولات برای کسب و کارهایی که تعداد پرسنل زیادی دارند بسیار توصیه می‌شود. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه تعمیر دستگاه حضور و غیاب در این سیستم‌های بیومتریکی کمی بیشتر از سیستم‌های مدیریت تردد اولیه مانند دستگاه حضور و غیاب رمزی  است. البته باز هم نمیتوان این مسئله را چندان مهم تلقی کرد زیرا به دلیل اینکه در اغلب نمونه‌های بیومتریک مانند دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره تماس فیزیکی با دستگاه وجود ندارد سیستم دیرتر دچار فرسودگی می‌شود.

در موارد خاصی نیاز به تعمیر خواهید داشت. اگر بخواهیم یکی از برترین شرکت‌های سازنده سیستم‌های کنترل تردد بیومتریک را معرفی کنیم به افق فراویژن که یکی از شرکت‌های ارائه دهنده انواع دستگاه کنترل ورود و خروج پرسنل از جمله دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است؛ خواهیم رسید. با مراجعه به سایت اختصاصی این شرکت میتوانید بهترین سیستم‌های بیومتریک حضور و غیاب را مشاهده کنید و با استفاده از خدمات رایگان افق فراویژن با کارشناسان متخصص آن مشورت کرده و سپس برای خرید اقدام نمایید. همچنین در افق فراویژن علاوه بر سیستم های کنترل تردد پرسنل بیومتریکی می‌توانید نرم افزار حضور و غیاب متناسب با دستگاه را نیز خریداری کنید.

چند نمونه دستگاه حضور و غیاب بیومتریک افق فراویژن
بهترین دستگاه حضورغیاب هوش مصنوعی مدل AI-01
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشت

OFV-640B

7.2۰۰.۰۰۰ تومان

حضور و غیاب الکترونیکی با هوش مصنوعی
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشت

OFV-631

6.5۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه هوش مصنوعی تشخیص چهره AI-01
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشت

OFV-620

6.9۰۰.۰۰۰ تومان

ثبت ساعت ورود و خروج با هوش مصنوعی مدل AI-01
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشت

OFV-611

5.9۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه هوش مصنوعی تشخیص چهره مدل AI-01
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشت

OFV-850

تماس با ما

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چیست؟

یکی از عالی‌ترین روش‌های کنترل تردد در سازمان‌ها استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک است. دستگاه‌های بیومتریک همان طور که از نامشان مشخص است به وسیله یکی از روش‌های تشخیصی که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد، فرآیند تشخیص فرد مجاز از غیر مجاز را در دستگاه حضور و غیاب انجام می‌دهد.

روش‌های گوناگونی برای تشخیص در دستگاه‌های بیومتریک حضور و غیاب وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • تشخیص به وسیله صدا

  • تشخیص به وسیله عنبیه چشم

  • تشخیص به وسیله چهره

  • تشخیص به وسیله اسکن کف دست

  • تشخیص به وسیله اثر انگشت

  • و…

وابسته به آن که قرار است در چه محیطی و با چه سیاستی از دستگاه حضور و غیاب استفاده کنید،  روش تشخیصی برای دستگاه مورد نظر شما می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شود.

مزیت‌های سیستم حضور و غیاب بیومتریک

استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب بیومتریک چه دستگاه کنترل تردد بیومتریک چه سیستم حضور و غیاب بیومتریک مزیت‌های مختلفی با خود به همراه دارد که از جمله این مورد می‌توان به عدم هک شدن این دستگاه‌ها، کیفیت بالا و همچنین اصطلاحات بسیار پایین این دستگاه‌ها اشاره کرد.

  • قیمت ارزان نسبت به دیگر دستگاه‌ها

  • ماندگاری بالا دستگاه

  • استهلاک فوق العاده پایین و کم

  • کارایی بالا

  • و…

در حالت کلی مزیت‌های خرید یک دستگاه حضور و غیاب بیومتریک را به صورت زیر می‌توان در نظر گرفت.

کارکرد دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چیست؟

دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک به دلیل آن که از روش طبیعی و با استفاده از عناصر وجودی هر انسان تشخیص را انجام می‌دهند به وسیله نرم افزار دستگاه حضور و غیاب و الگوی تعریف شده اقدام به شناسایی فرد مورد نظر می‌کند.

به عنوان مثال در دستگاه حضور و غیاب دانش آموزان که از روش تشخیص چهره به عنوان یک روش استفاده می‌کند، در زمان ورود دانش آموز و قرار گرفتن در مقابل دستگاه حضور و غیاب دوربین دار عکسی از چهره دانش آموز می‌گیرد، این عکس به وسیله الگوریتم نرم افزار حضور و غیاب تشخیص چهره  عکس را به دیتابیس و داده‌های قبلی موجود در دستگاه بررسی می‌کند در صورتی که چهره فرد بر اساس داده‌های قبلی مطابقت داشته باشد ساعت حضور و دانش آموز در سیستم ذخیره می‌شود.

تقریبا می‌توان گفت که این روش به دلیل آن هیچگونه تماسی فرد با دستگاه ندارد و تنها کافی است در مقابل آن قرار گیرد، کاهش استهلاک دستگاه را به میزان قابل توجه‌‌ای در پی دارد.

سفارش دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

برای ثبت سفارش خرید دستگاه حضور و غیاب بیومتریک کافی است که از طریق شماره‌‌های موجود در سایت با ما تماس حاصل کنید، همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی شرکت افق فراویژن اطلاعات کافی و لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.  

بهترین برند تولید کننده دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

شرکت افق فراویژن ارائه دهنده بهترین دستگاه‌های حضور و غیاب در ایران، با تولید دستگاه حضور و غیاب بیومتریک در انواع مختلف گام بزرگی در جهت ارائه خدمات بهتر و شایسته‌تر به کسب و کارهای مختلف ارائه داده است. دیگر دغدغه دور زدن دستگاه حضور و غیاب، عدم وجود مرکز تعمیر دستگاه حضور و غیاب وجود ندارد تفاوتی ندارد که کدام دستگاه حضور و غیاب را از وب سایت افق فراویژن تهیه کرده‌اید، مشاوران افق فراویژن 24 ساعت روز در خدمت شما هستند.

نکاتی درباره انتخاب دستگاه حضورغیاب بیومتریک

سیستم حضورغیاب بیومتریک اثر پر رنگی در مدیریت حضور و غیاب کارمندان، ایجاد لیست حقوق و دستمزد و گزارش های ماهانه دارد.

همچنین بخش منابع انسانی نقش مهمی در کمک به مدیران برای ایجاد گزارش کارکنان مبتنی بر عملکرد موثر آنها ایفا می کند. بنابراین داشتن یک سیستم حضورغیاب کارآمد موجب رشد شرکت شما خواهد شد.

بهترین دستگاه حضورغیاب بیومتریک چه ویژگی هایی دارد؟

پرسنل منابع انسانی باید با توجه به روش ارزیابی عملکرد و الزامات سیاست های شرکت، یک دستگاه حضورغیاب جامع بیومتریک را انتخاب نمایند.

  • ثبت زمان

معیار اصلی برای ثبت زمان در دستگاه حضورغیاب اثر انگشت این است که این سیستم باید اثر انگشت را به طور صحیح تشخیص و تایید کند. زمان کمتر از 3 ثانیه برای این کار ترجیح داده می شود.

بخوانید: تنظیمات تاریخ و زمان دستگاه حضور و غیاب

برای خرید دستگاه حضورغیاب اثر انگشت، تجهیزات باید در کمترین زمان اثر انگشت و داده ها را به سرور منتقل نمایند.

  • ظرفیت الگوی اثر انگشت

یکی دیگر از ویژگی های مهم در هنگام خرید دستگاه حضورغیاب اثر انگشت ظرفیت آن است. ظرفیت الگوی اثر انگشت باید با توجه به تعداد کارمندان باشد.

بخوانید: سنسور اثر انگشت چیست

  • باتری پشتیبان

در صنعت فناوری اطلاعات، متوسط زمان کاری 9 ساعت است. بنابراین، مدیران منابع انسانی قبل از خرید یک نرم افزار حضور و غیاب بیومتریک نیاز به تجزیه و تحلیل الزامات دارند.

دو نوع از دستگاه های بیومتریک وجود دارد: یکی از آنها به وسیله سیم به سیستم کامپیوتری متصل می شود و دیگری یک سیستم نظارت حضورغیاب بی سیم است.

استفاده از Wi-Fi در سیستم های بی سیم یک عامل مهم در تعیین نیاز به باتری پشتیبان دستگاه حضور و غیاب است. به طور کلی، در یک دستگاه حضورغیاب مجهز، مدت زمان پشتیبانی باتری بیش از 6 ساعت است.

  • پشتیبانی از برنامه تلفن همراه

با استفاده از نرم افزار حضورغیاب بیومتریک در هر لحظه و هر مکان می توانید به داده ها و اطلاعات کاری خود دسترسی داشته باشید.

برنامه های کاربردی تلفن همراه تحت GPS نیز می توانند شناسایی کنند که چه کسانی در کجا مشغول به کار هستند.

این برای شرکت هایی که کارکنان آنها در نقاط مختلف کار می کنند بسیار مهم است. پشتیبانی از برنامه تلفن همراه همچنین برای مدیریت کارکنان کارایی بسیار دارد.

  • تعمیر و نگهداری رایگان

بازار پر است از سیستم های حضورغیاب بیومتریک و راه حل هایی که بهره وری کمی دارند. بنابراین، توصیه می شود که دستگاه حضورغیاب بیومتریکی را انتخاب کنید که هزینه نگهداری و تعمیرات سیستم حضور و غیاب آن کم و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی باشند.

در حال حاضر بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد این موارد این است که تحلیل های مشتریان را بررسی کنید و مطمئن شوید که دستگاه بیومتریک حتما ضمانت تعویض داشته باشد.

پشتیبانی وب

این یکی از مهمترین معیارهای مورد نیاز برای خرید دستگاه حضورغیاب اثر انگشت بیومتریک است. گزارش های حضور و غیاب، پورتال ها، لیست حقوق و دستمزد، ورود و خروج کارمندان مزیت های بزرگی هستند. یک نرم افزار مدیریت حضورغیاب مدرن با کیفیت، باید شامل ویژگی های ذکر شده باشد.

برخی از سیستم های حضورغیاب بیومتریک اثر انگشت یا تشخیص چهره توانایی دسترسی به گزارش های سفارشی به صورت بلادرنگ را دارا می باشند. این گزارش به شناسایی کارکنانی که در پایان ماه ظاهر می شوند، کمک می کند.

داشبورد مدیریت حقوق و دستمزد

نرم افزار مدیریت حقوق و دستمزد سفارشی برای سیستم حضور و غیاب کارکنان به شما کمک می کند تا به طور کامل پیشرفت را در مدیریت حضورغیاب درک کنید.

دسترسی آسان به اطلاعات مربوط به حضور کارمندان موجب تصمیم گیری دقیق در پایان ماه می شود. همچنین به شما کمک می کند تا بهترین اطلاعات عملکردی را از کارکنان خود بدست آورید و منابع انسانی ارزشمند را به مهمترین پروژه های خود اختصاص دهید.

این داشبورد های سفارشی شفافیت و کارایی مدیریت کارکنان را افزایش می دهد.

ارتباط Wi-Fi

ارتباط Wi-Fi دارای دو مزیت است. اولا، شما به واسطه فیزیکی نیاز ندارید، زیرا به طور مستقیم به رایانه شخصی خود متصل می شوید. دوم، اداره نرم افزار حضورغیاب کارکنان آسان تر است.

برای سازمان های پیشرفته که یک راه حل رایگان بدون وقفه را ترجیح می دهند، سهولت استفاده از سیستم عامل بسیار مهم است.

نرم افزار مورد استفاده برای دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

برنامه حضور غیاب بیومتریک که هم زمان با خرید دستگاه حضور و غیاب ارائه می‌شود به استفاده کننده این کمک را می‌کند که به بدون هیچگونه مشکلی و تنها با یک کلیک به تمامی داده‌های مورد نظرش دسترسی پیدا کند.

شرکت افق فراویژن با سال‌ها طراحی و ساخت انواع دستگاه حضور و غیاب در حال حاضر یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است. برای خرید وارد سایت شوید.

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک مناسب کدام کسب و کارها است؟

تقریبا می‌توان گفت که تمامی کسب و کارها بهتر است که از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک استفاده کننده.

بخوانید: رمز مادر دستگاه حضور و غیاب

به این نوشته امتیاز دهید