افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد

می‌دانید دستگاه حضور و غیاب کارتی (Card attendance device) چه قابلیت‌هایی دارد و مناسب برای کدام سازمان‌هاست؟ از آخرین قیمت سیستم ساعت زن کارتی اطلاع دارید؟ بهترین برند برای خرید سیستم حضور و غیاب اداری کارتی کدام است؟ دستگاه حضور و غیاب کارتی یکی از سیستم‌های کنترل حضور و غیاب ارزان قیمت به شمار می‌رود. زیرا در ساخت آن هم مانند دستگاه حضور و غیاب بیومتریک از فناوری مدرنی و پیشرفته‌ای استفاده نشده است. این دستگاه برای ثبت ساعت ورود و خروج کارکنان سازمان از کارت تردد سازمانی مخصوص استفاده می‌کند. اصلی‌ترین تفاوت این مدل با نوع مکانیکی دستگاه حضور و غیاب، پانچ شدن یا نشدن کارت تردد است. دستگاه مکانیکی با سوراخ کردن و یا مهر کردن کارت تردد پرسنل، ورود و خروج را هر کدام از آنها را ساعت می‌زند. اما نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب کارتی بدین گونه است که اشخاص جهت ثبت حضور و غیاب، باید کارت تردد خود را دقیقا روی سنسور دستگاه در مدل تماسی و در بدون تماس مستقیم در نوع غیر تماسی قرار دهند. سیستم حضور غیاب کارتی 2 مزیت رقابتی مهم دارد: اول قیمت ارزان و دوم سهولت استفاده. پس برای مراکزی مانند آسایشگاه سالمندان و یا مدارس که مخاطبان سیستم افرادی سالخورده و کودکان هستند بسیار مناسب است. همچنین با خرید سیستم کنترل تردد افراد کارتی دیگر نیازی نیست برای تعمیر دستگاه حضور و غیاب هزینه زیادی را در نظر بگیرید. زیرا همانطور که گفتیم تکنولوژی ساخت سیستم کارتی ساده است. اما در نظر داشته باشید که این آسان بودن امکان تقلب در سیستم کارتی کنترل ورود و خروج کارکنان را بسیار افزایش می‌دهد.و می‌توان همین آسان بودن دور زدن دستگاه حضور و غیاب کارتی را بزرگترین مشکل این دستگاه به حساب آورد. با این وجود بیشترین کاربرد دستگاه حضور و غیاب کارتی در سازمان‌های دولتی و اداری غیر امنیتی است. اگر بررسی های لازم را انجام داده‌اید و دستگاه کارت زن حضور وغیاب را به عنوان سیستم مدیریت تردد پرسنل خود انتخاب کردید پیشنهاد می‌کنیم برای خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی به سایت افق فراویژن مراجعه و علاوه بر ثبت سفارش آنلاین دستگاه حضور غیاب کارتی، از مشاوره تخصصی رایگان این شرکت استفاده کنید. افق فراویژن برای همه محصولاتش خدمات مختلفی اعم از پشتیبانی دستگاه حضور و غیاب به صورت 24 ساعته را در نظر گرفته است. همچنین از آنجایی که دستگاه حضور و غیاب کارتی افق فراویژن قابل مچ شدن با انواع نرم افزار حضور و غیاب است، می‌توانید علاوه بر تهیه دستگاه کنترل‌گر کارتی، نرم افزار مربوط به آن را نیز از افق فراویژن تهیه نمایید.

معرفی دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب کارتی چیست؟ یکی از انواع رایج سیستم کنترل تردد، دستگاه حضور و غیاباست. این دستگاه‌ها ساعت ورود و خروج پرسنل را ثبت می‌کنند. دستگاه حضور و غیاب کارتی یکی از انواع سیستم‌های حضور و غیاب کارکنان است که جهت ثبت ساعت ورود و خروج از کارت تردد استفاده می‌کند. استفاده از این دستگاه بسیار راحت است. بسیاری از افراد دستگاه حضور و غیاب کارتی را با مدل مکانیکی اشتباه می‌گیرند.

چرا باید دستگاه حضور و غیاب کارتی خرید؟

مهم‌ترین تفاوت دستگاه حضور و غیاب کارتی با سیستم پانچی در کلمه پانچ نهفته است. همانطور که از اسم دستگاه حضور و غیاب پانچی مشخص است؛ این دستگاه ساعت حضور و غیاب افراد را بر روی کارت‌های تردد مخصوص هر یک از پرسنل، پانچ یا سوراخ می‌کند. به دلیل عملکرد مکانیکی این سیستم در مدیریت حضور و غیاب کارکنان سازمان، به آن سیستم حضور غیاب مکانیکی هم گفته می‌شود. اما سیستم حضور غیاب با کارت چگونه کار می‌کند؟

نحوه کارکرد دستگاه حضور و غیاب کارتی

اگر مدیریت یک سازمان را بر عهده دارید و یا کارمند ارگان خاصی هستید؛ حتما نحوه کارکرد دستگاه حضور و غیاب کارتی را دیده اید. لازم به ذکر است که یک مجموعه یا سازمان برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی، به کارت تردد نیاز دارد. در این سیستم مدیریت حضور و غیاب برای هر یک از کارکنان یک کارت تردد صادر می‌شود. در برخی از موارد از کارت تردد به عنوان کارت شناسایی سازمانی افراد نیز استفاده می‌شود. نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب کارتی بدین صورت است که افراد جهت شناسایی و ثبت ساعت ورود و خروج‌ باید کارت تردد خود را مقابل سنسورهای تعبیه شده روی دستگاه قرار دهند؛ تا دستگاه پس از تطبیق مشخصات با هویت‌های تعریف شده از قبل، ساعت ورود یا خروج آن‌ها را ثبت نماید. اینکه کارت تردد باید دقیقا با اسکنر دستگاه تماس داشته باشد یا نه، به نوع دستگاه حضور و غیاب کارتی بستگی دارد.

انواع دستگاه حضور و غیاب کارتی

 دستگاه حضور و غیاب کارتی با توجه به نحوه استفاده و عملکرد به دو دسته مهم تقسیم می‌شود: تماسی و غیرتماسی. مهم است که بدانید جهت احراز هویت پرسنل باید کارت تردد آن‌ها مستقیما روی سنسورهای دستگاه قرار گیرد یا با نگه داشتن کارت تردد در فاصله مشخصی از سنسور دستگاه حضور و غیاب کارتی، ساعت و ورود ثبت خواهد شد. با ذکر این توضیح به انواع دستگاه کنترل ورود و خروج پرسنل با کارت اشاره می‌گردد.

کارتی تماسی

شاید بتوان گفت که دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی نسل اول دستگاه‌های ثبت حضور و غیاب با کارت است. در این نوع هر یک از پرسنل جهت احراز هویت و ثبت ساعت ورود و خروج باید کارت تردد مختص خودشان را روی محل کارتخوان دستگاه قرار دهند. بدین ترتیب دستگاه با خواندن کارت تردد آنها ساعت ورود و حضور فرد را ثبت و ضبط خواهد کرد.

کارتی بدون تماس

دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس نسل جدیدتر دستگاه‌های مدیریت حضور غیاب کارتخوان است. در این نوع سیستم حضور و غیاب کارتی، نیازی نیست که جهت تشخیص هویت و ثبت ساعت ورود و خروج کارت تردد خود را دقیقا روی سنسورهای اسکنر دستگاه قرار دهید. این سیستم حضوروغیاب کارتی از فناوری RFID در جهت مدیریت حضور پرسنل استفاده می‌کند.

حال که با انواع دستگاه حضور و غیاب کارتی آشنا شدید؛ لازم است از مزیت‌ها و معایب آن آگاه شوید.

مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب کارتی

به نظر شما دستگاه حضوروغیاب با کارت چه مزایا و معایبی دارد؟ آیا دلیل محبوبیت و متداول بودن این دستگاه، وجود مزیت‌های رقابتی فوق العاده آن است؟ در زیر به مهم‌ترین مزایا دستگاه حضور و غیاب و معایب آن پرداخته شده است.

مزیت‌های دستگاه حضور غیاب با کارت

در یک جمله باید گفت که مزایای حضور و غیاب کارتی آنقدر زیاد و اغوا کننده هست که اکثر مدیران سازمانی برای خرید و استفاده از این دستگاه کنترل ورود و خروج ترغیب شده اند. جذاب‌ترین مزیت دستگاه حضور و غیاب کارتی قیمت مناسب آن است. اما لازم است بدانید که این دستگاه با وجود قیمت ارزان به هیچ وجه بی کیفیت یا بی دقت نیست. دستگاه حضورو غیاب کارتی در هر دو نوع تماسی و بدون تماس، بسیار با کیفیت بوده و در ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل دقیق عمل می‌کند. همچنین رابط کاربری ساده این دستگاه استفاده از آن را برای هر شخصی آسان کرده است. به همین دلیل در اکثر کارخانجات و مراکز صنعتی بزرگ به دلیل داشتن پرسنل در رنج گسترده سنی و تحصیلات، از دستگاه حضور و غیاب کارخانه با استفاده از کارت استفاده می‌شود. با این حساب مزایای رقابتی دستگاه حضور و غیاب کارتی به صورت زیر خلاصه می‌گردد.

 قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی نسبت به سایر انواع سیستم‌های کنترل تردد مخصوصا انواع دستگاه حضور و غیاب بیومتریک ارزان‌تر است. این ویژگی یک مزیت رقابتی مهم برای این دستگاه به حساب می‌آید.

علی‌رغم قیمت پایین، دقت دستگاه حضور و غیاب کارتی بسیار مطلوب و مناسب است. با این وجود اگر می‌خواهید از این بابت آسودگی خیال داشته باشید؛ پیشنهاد می‌کنیم که در کنار سیستم حضور و غیاب کارتی از نرم افزار حضور و غیاب مناسب نیز استفاده کنید.

یکی از دلایل استقبال مدیران و صاحبان کسب و کار از دستگاه حضور و غیاب کارتی، سهولت استفاده از آن است. برای استفاده از سیستم حضور و غیاب با کارت به هیچ دانش و آموزش خاصی نیاز نیست. بنابراین اگر مدیر یک مجموعه هستید بدانید که استفاده از این دستگاه هیچ چالشی برای پرسنل شما ایجاد نخواهد کرد.

عیب‌های دستگاه حضور وغیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب کارتی چه معایبی دارد که مدیران را به استفاده از انواع سیستم بیومتریک ثبت ساعت ورود و خروج کارکنان مانند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره سوق داده است؟ متاسفانه باید گفت که علی رغم مزایای عالی دستگاه حضور و غیاب کارتی، استفاده از این دستگاه یک چالش بزرگ دارد. بزرگترین ایراد سیستم کارتی ثبت ورود و خروج پرسنل راحتی هک کردن دستگاه حضور و غیاب است. پرسنل شما می‌توانند به راحتی و تنها با عوض کردن کارت خود با یکدیگر، به جای هم کارت زده و به همین راحتی سیستم حضور و غیاب کارتی سازمان را دور بزنند.

با توجه به مزایا و معایب ذکر شده برای دستگاه حضور و غیاب کارتی، به نظر شما این دستگاه چه کاربردهایی دارد؟

کاربردهای دستگاه حضور و غیاب با کارت

دستگاه حضور و غیاب کارتی در هر سازمانی که برای اولین بار می‌خواهد از سیستم حضور و غیاب هوشمند استفاده کند؛ انتخاب خوبی است. بنابراین می‌توان گفت که کاربرد دستگاه حضور و غیاب کارتی برای سازمان‌ها و مجموعه‌های کوچک که قصد دارند هزینه کمی‌ بابت خرید دستگاه حضور و غیاب بپردازند و همچنین زمینه کاری آنها حساس و محرمانه نیست؛ کاربرد دارد. اما اگر شما مدیر یک سازمان امنیتی هستید یا اطلاعات حضور و غیاب پرسنل شما از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به شما پیشنهاد می‌کنیم که از دستگاه حضور و غیاب چشمی یا دستگاه حضور و غیاب سیگنال مغز و قلب استفاده کنید. این دو سیستم کنترل ساعت ورود و خروج پرسنل از جمله پیشرفته‌ترین دستگاه‌های حضور و غیاب به شمار می‌آیند. به جز این دو سیستم، دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا و همچنین دستگاه حضور و غیاب اسکن خطوط کف دست نیز برای سازمان‌ها و ادارات با درجه حساسیت متوسط انتخاب خوبی خواهند بود. اما اگر مجموعه ای که مدیر آن هستید؛ یک سازمان اداری ساده است. خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی برای سازمان شما قطعا به صرفه‌تر خواهد بود.

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی

می‌خواهید یک دستگاه حضور و غیاب کارتی بخرید؟ قصد سفارش دستگاه حضور و غیاب کارتی را دارید؟ خرید اینترنتی دستگاه حضور و غیاب کارتی از یک شرکت مطمئن و با تجربه مانند افق فراویژن، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. با این حال اگر قصد خرید انواع سیستم مدیریت تردد و حضور و غیاب برای سازمان خود دارید؛ توصیه می‌کنیم که جهت اطلاع از قیمت سیستم کنترل تردد، قیمت دستگاه حضور و غیاب، مشخصات و قیمت نرم افزار حضور و غیاب و نرم افزار کنترل تردد و همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در گذشته برای ثبت ورود و خروج از سیستم‌های قدیمی و کتبی استفاده می‌شد که در آن‌ها امکان اشتباه و تقلب بسیار بالا بود و همچنین محاسبه حقوق و مزایای کارکنان در این روش بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر بود.

شرکت‌هایی که دارای تعداد کارمند بالایی بودند هیچ‌وقت نمی‌توانستند محاسبه‌ای دقیق را انجام دهند. پیشرفت فنّاوری توانست راهکار بسیار مناسبی را پیش روی این شرکت‌ها قرار دهد و همان‌طور که امروز در جای‌جای شهر می‌بینید، سیستم‌های حضور و غیاب تقریبا در تمامی اداره‌جات کاربرد دارند.

ما در این مقاله در وب‌سایت افق فرا ویژن به مزیت استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب و خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی می‌پردازیم.

ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب از نوع کارتی

اولین و مهم‌ترین ویژگی دستگاه حضور و غیاب کارتی این است که داده‌های دریافت شده در آن‌ها، بلافاصله به صورت مستقیم به سیستم‌های پردازش منتقل می‌شوند و برآیند این داده‌ها به صورت یکپارچه به بخش‌های مربوط به حسابداری و درآمد منتقل می‌شود که آن‌ها می‌توانند به راحتی از این داده‌های دسته‌بندی‌شده و منظم برای بررسی و محاسبه حقوق کارکنان استفاده کنند

در برخی از مشاغل که کارمندان آن در خارج از محیط کاری باید به فعالیت مشخص بپردازند و مأموریت خاصی را در محل مشخص انجام دهند، می‌توان با اعمال تنظیماتی، موقعیت مکانی آن‌ها را با استفاده از تلفن همراهشان مشخص کرد و طبق این موقعیت مکانی، حضور و غیاب آن‌ها را ثبت نمود.

امکان گزارش‌گیری لحظه‌ای یکی دیگر از قابلیت‌های مهم سیستم‌های حضور و غیاب است. مدیر مجموعه می‌تواند در هر لحظه که بخواهد آمار مربوط به حضور و غیاب کارکنان را به صورت دقیق و منظم مشاهده کند.

امکان ایجاد زمان‌بندی برای هر کارمند قابلیت بسیار جذاب است که با استفاده از آن شما می‌توانید برای هر یک از کارمندان بازه زمانی ورود و خروج مشخصی را تعیین کنید.

این برنامه را به تلفن همراه آن‌ها ارسال کنید و سامانه حضور و غیاب شما نیز ساعات حضور و غیاب کارمند را با زمان تعیین شده برای ساعت کاری وی مقایسه می‌کند و آمار دقیقی را ارائه می‌دهد.

خود کارمندان نیز می‌توانند از این امکانات استفاده کنند و در طول روز، ساعات متغییر خود را وارد کنند و به عنوان مثال اگر ساعت صرف ناهارشان تغییر می‌کند آن را به سیستم محاسبه‌گر ساعت کاری ارائه دهند.

شما به عنوان صاحب مجموعه می‌توانید در دستگاه حضور و غیاب کارتی سطوح مختلفی را برای دسترسی به اطلاعات پرسنل، تعیین کنید و آن‌ها تنها اطلاعاتی که مجاز به دریافت آن هستند را در سیستم خود مشاهده می‌کنند.

مزایای خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه‌های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند که در مقاله انواع دستگاه حضور و غیاب ارزان به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. تکنولوژی‌های به روزی که به بازار عرضه می‌شوند حتما باید بتوانند یک نیاز خاص را مرتفع کنند.

قطعا وقتی برای خرید چیزی هزینه می‌کنید باید بدانید که این خرید، برای شما چه فوایدی را به همراه می‌آورد و تنها دانستن قابلیت‌های مختلف و آپشن‌های آن کافی نیست.

در قسمت قبل ویژگی‌های گوناگون سیستم‌های حضور غیاب را برای شما نام بردیم و تا حد زیادی شما را با این تکنولوژی به روز آشنا کردیم. حالا نوبت آن است که بدانیم این ویژگی‌های متفاوت چه مزایایی را می‌توانند برای صاحب یک مجموعه یا شرکت ایجاد کنند و یا به‌عبارت‌دیگر مزایای خرید دستگاه حضور غیاب کارتی چیست؟

یکپارچه بودن

طبیعتا اولین مزیت خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی همان‌طور که در قسمت‌های قبل نیز گفته شد، یکپارچه کردن سیستم ثبت اطلاعات ورود و خروج است که موجب می‌شود یک دیتابیس بسیار ارزشمند، بدون صرف زمان و هزینه اضافه در اختیار واحدهای اداری مختلف قرار بگیرد.

این اطلاعات می‌توانند در بخش‌های مختلف مدیریتی و محاسباتی کاربردهای فراوانی داشته باشند.

راحتی کارمندان

نیازی نیست شخصی را برای ورود و خروج افراد مأمور کنید چراکه کارمندان نیز به سادگی با استفاده از کارت شناسایی سازمانی خود، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و ظرف چند ثانیه ورود و خروج خود را ثبت می‌کنند و این موجب می‌شود تا عبور و مرور در هنگام ورود و خروج بسیار سریع و روان باشد.

حساب‌وکتاب دقیق

سیستم‌های ثبت دستی همیشه با نارضایتی‌هایی از سمت کارمندان مواجه است و آن‌ها، نسبت به دقیق نبودن ساعات ثبت شده برای ورود و خروج اعتراض دارند.

با استفاده از سیستم‌های دیجیتال ورود و خروج مانند خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی، این ساعات به صورت دقیق حتی با محاسبه ثانیه ثبت می‌شود و دیگر مشکلی از این بابت پیش نمی‌آید.

جلوگیری از تقلب

در روش‌های قدیمی کنترل تردد کارمندان تقلب‌هایی از سوی آن‌ها صورت می‌گرفت و این موضوع در نهایت به ضرر کارفرما تمام می‌شد و حقوقی را پرداخت می‌کرد که در قبال آن خدماتی انجام نشده بود.

شاید به نظر کارمندان نیم ساعت تأخیر چیز خاصی نباشد، اما اگر آن را در مدت یک ماه در نظر بگیریم تبدیل به ۱۵ ساعت می‌شود و فقط اگر نصف کارمندان این عمل را انجام دهند بازدهی شرکت و یا سازمان بسیار پایین خواهد آمد.

این محاسبات دقیق حتی ورود و خروج مدیران رده‌بالا را نیز دقیق ثبت می‌کند و می‌تواند به صاحبان کسب و کار بسیار کمک کند.

قابلیت شبکه شدن

قابلیت شبکه شدن به شما این اجازه را می‌دهد که اطلاعات را به صورت دسته‌بندی‌شده و سطح‌بندی شده، به بخش‌های مختلف اداری سازمان خود منتقل کنید و بتوانید گزارشگیری‌های بسیار سریع و دقیقی را از وضعیت رفت آمد و تردد کارمندان خود در لحظه دریافت کنید.

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی و این قابلیت می‌تواند در شرکت‌های بزرگ بسیار کارآمد باشد.

اتصال به دوربین

شما با خرید دستگاه حضور غیاب کارتی می‌توانید به راحتی این سیستم‌ها را به دوربین‌های کنترل تردد موجود در آن محیط متصل کنید و علاوه بر ثبت داده‌های ورود و خروج، تصاویر مربوط به آن را نیز در سیستم ثبت کنید.

همچنین می‌توانید سیستم را به هشداردهنده‌های صوتی موجود در محوطه کاری خود متصل کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل و خطری آن‌ها اقدام به پخش صدای هشدار در محیط کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن، افراد از بروز خطر اگاه شوند و نسبت به آن عکس‌العمل لازم را انجام دهند.

قابلیت اتصال هوشمند

بسیاری از این دستگاه‌ها قادر هستند تا به صورت هوشمند با استفاده از شبکه اینترنت، به دستگاه‌های مختلف متصل شوند.

به عنوان مثال شما با استفاده از گوشی هوشمند خود می‌توانید تنظیمات مربوط به آن سیستم را کنترل کنید و یا اطلاعات موجود بر روی سیستم را به صورت لحظه‌ای دریافت کنید. این قابلیت می‌تواند در زمانی که شما در یک سفر کاری هستید، بسیار کارآمد باشد و شما می‌توانید از راه دور به راحتی با خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی حضور و غیاب و تردد کارمندان خود را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از دغدغه‌های بسیاری از مدیران در سازمان‌های بزرگ و پر جمعیت، نحوه حضور و غیاب کارمندان و ثبت زمان ورود و خروج آن‌ها است.

استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند یکی از بهترین شیوه‌ها است که بسیاری از ادارات از آن استفاده می‌کنند. خرید دستگاه‌هاي حضور و غياب هوشمند ممكن است در ابتدا كاري پر هزینه به نظر آید، اما با استفاده از آن متوجه خواهید شد که ارزش آن بسیار بالاست.

دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی چگونه کار می‌کنند

هر یک از دستگاه‌های حضور و غیاب از یک کلید برای تشخیص هویت و ثبت اطلاعات کارمندان استفاده مي‌كنند. در دستگاه‌هاي حضور و غياب كارتي از كارت‌هاي هوشمند و مغناطيسي براي احراز هويت كارمندان استفاده مي‌شود.

براي استفاده از اين دستگاه‌ها،‌ كارت‌هايي مخصوص در اختيار هر يك از كارمندان و پرسنل شرکت قرار خواهد گرفت. این کارت‌ها حاوی کدهایی هستند که هویت افراد را به سیستم نشان خواهد داد. در مطلب نحوه کارکرد دستگاه حضور و غیاب اطلاعاتی را بیان کردیم.

دستگاه حضور و غیاب کارتی ،کارتخوانی دارد که هر یک از کارمندان به هنگام ورود یا خروج، کارت خود را در تماس با آن قرار می‌دهند تا هویت آن‌ها شناسایی شود. پس از شناسایی هویت فرد، سیستم زمان دقیق ورود یا خروج را در پایگاه داده ذخیره خواهد کرد و مدیران می‌توانند در هر زمان که بخواهند، اطلاعات را از سیستم دریافت کنند.

مزایای دستگاه حضور و غیاب کارتی

این دستگاه حضور و غیاب یکی از رایج‌ترین انواع دستگاه‌های کنترل تردد است که در ادارات بسیاری از آن استفاده می‌شود.

برخی از مزایای استفاده از این نوع دستگاه عبارت است از:

معایب دستگاه حضور و غیاب کارتی

استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد کارتی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. اما هر دستگاهی علاوه بر مزایا، از معایبی نیز برخوردار است که بهتر است پیش از خرید از آن‌ها آگاه باشید. برخی از معایب دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی عبارت است از:

بسياري از مديران براي مديريت زمان ورود و خروج كارمندان، از دستگاه‌هاي كنترل تردد هوشمند استفاده مي‌كنند. يكي از رايج‌ترین انواع دستگاه کنترل تردد، دستگاه حضور و غیاب کارتی است.

با استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی، ضمن صرف هزینه کم‌تر، می‌توانید با سرعت بسیار بیش‌تری روند حضور و غیاب افراد سازمان را انجام دهید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که ممکن است کارمندان کارت خود را فراموش یا گم کنند.

دستگاه حضور و غیاب کارتی در حال حاضر کاربردی دارد؟

بله، در محیط‌هایی که امکان استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره وجود ندارد از دستگاه حضور و غیاب کارتی استفاده می‌کنیم.

بهترین تولید کننده دستگاه حضور و غیاب کارتی کدام برند است؟

شرکت افق فراویژن با ارائه بهترین دستگاه حضور و غیاب در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین و عالی‌ترین شرکت‌های تولید کننده دستگاه حضور و غیاب کارتی شناخته می‌شود.