Skip to main content

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

یکی از انواع سیستم کنترل تردد هوشمند، دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی (Contact card attendance device) است. این دستگاه نسبت به سایر انواع سیستم کنترل ورود و خروج کارکنان، بسیار متداول‌تر است. یکی از دلایل مهم پر طرفدار بودن این نوع دستگاه حضور و غیاب کارتی، قیمت بسیار مناسب آن است. همچنین استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی از نوع تماسی برای هر شخصی ساده و راحت خواهد بود. برای استفاده از این سیستم هوشمند کنترل ساعت ورود و خروج پرسنل باید برای هر یک از کارکنان مجموعه یک کارت تردد صادر شود. برای مدیریت و ثبت ورود و خروج لازم است که کارمندان با استفاده از کارت تردد مخصوص خود، کارت بزنند. به این ترتیب ساعت حضور و غیاب آن‌ها به طور دقیق ثبت خواهد شد. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین مشکل دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی، هک شدن راحت آن است. البته برای جلوگیری از تقلب راه‌هایی وجود دارد به عنوان مثال می‌توانید از یک نیروی انسانی در محل کارت زنی استفاده کنید. به جز این اگر می‌خواهید دیتای سازمان تان در امنیت کامل باشد؛ می‌توانید یک نرم افزار حضور و غیاب هم خریداری نمایید. برای خرید اینترنتی دستگاه کنترل تردد کارتی تماسی و استفاده از انواع خدمات کنترل تردد می‌توانید به افق فراویژن مراجعه کنید.

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی (Contact card attendance device)

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی چیست؟

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی یک مدل دستگاه حضور و غیاب کارتی است. این دستگاه نه به اندازه دستگاه حضور و غیاب پانچی اما یکی از قدیمی‌ترین انواع دستگاه حضور و غیاب به شمار می‌رود. سیستم کنترل تردد پرسنل کارتی تماسی به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از یک کارت تردد، ساعت ورود و خروج کارکنان خود را مدیریت کنید. دستگاه حضورغیاب کارتی تماسی نسبت به مدل دیگر سیستم کارتی یعنی دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس قیمت کمتری دارد. این سیستم ساعت زنی کارتی یکی از رایج‌ترین انواع دستگاه حضور و غیاب است که در سازمان‌ها و ادارات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دلیل متداول بودن دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

حتی اگر کارمند یا مدیر یک سازمان نباشید؛ در زمان مراجعه به یک اداره دولتی، حتما دستگاه حضور غیاب کارتی تماسی را دیده‌اید. دستگاه حضور و غیاب با کارت به صورت تماسی، نسبت به سایر انواع دستگاه حضور غیاب مانند دستگاه حضور غیاب بیومتریک که بر پایه مشخصات منحصر به فرد اشخاص عمل می‌کند؛ قیمت بسیار کمتری دارد. همچنین این سیستم از دستگاه حضور و غیاب رمزی که تنها با استفاده از یک کد پرسنل را حضور و غیاب می‌کند، نیز ارزان‌تر است. به همین دلیل دستگاه حضور غیاب کارتی تماسی به عنوان سیستم کنترل تردد در اغلب مجموعه‌های دولتی، خصوصی و نیمه خصوصی استفاده می‌شود. علاوه بر داشتن قیمت پایین، دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی روش کار ساده‌ای دارد.

روش کار دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

در دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی روش کار به این صورت است که کارکنان برای احراز هویت و ثبت ساعت ورود و خروج، کارت تردد متعلق به خود را به صورت تماس مستقیم روی اسکنر دستگاه قرار دهند. به این ترتیب سنسورهای اسکن سیستم، اطلاعات کارت را بررسی و با مشخصات از قبل تعریف شده پرسنل در حافظه دستگاه مقایسه می‌کنند. پس از تطبیق اطلاعات با مشخصات فرد مورد نظر، ساعت ورود و خروج او در دستگاه ثبت خواهد شد. لازم به ذکر است که این اطلاعات در نرم افزار حضور و غیاب مخصوص ست شده با دستگاه هم ذخیره خواهد شد. بدین صورت شما از بابت از بین رفتن اطلاعات حضور و غیاب سازمانی خود هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. به طور کلی فناوری استفاده شده در این دستگاه نسبتا ساده است؛ بسیاری از سیستم‌های کنترل تردد از فناوری‌های پیچیده‌ای استفاده می‌کنند. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب سیگنال مغز و قلب با استفاده از اسکن سیگنال‌های مغزی و قلبی فرد هویت سازمانی را شناسایی می‌کند؛ دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا نیز با تطبیق الگوی صدای افراد، ساعت ورود و خروج آن‌ها را ثبت می‌نماید. با وجود ساده بودن نسبی تکنولوژی به کار رفته در سیستم حضور و غیاب کارتی تماسی، این دستگاه ویژگی‌های شاخصی دارد که باعث شده در اکثر سازمان‌ها و مجموعه‌ها از این سیستم برای حضور و غیاب پرسنل استفاده شود.

روش کار دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

یک دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی چه ویژگی‌هایی دارد؟ مزایا و معایب سیستم کنترل ورود و خروج کارتی تماسی پرسنل چیست؟ مهم‌ترین مشخصه دستگاه حضوروغیاب کارتی تماسی مربوط به نوع عملکرد آن است. در این دستگاه لازم است برای ثبت ساعت ورود و خروج یا اصطلاحا کارت زدن، افراد کارت تردد خود را دقیقا روی اسکنر دستگاه قرار دهند. یکی از ویژگی‌های مهم دستگاه کارتی تماسی که جزو مزیت‌های آن به شمار می‌رود این است که برای خرید این دستگاه نیاز نیست هزینه زیادی بپردازید. ضمن اینکه به دلیل پیچیده نبودن فناوری استفاده شده در ساخت دستگاه حضور غیاب کارتی تماسی در صورت بروز مشکل و نیاز به تعمیر دستگاه حضور و غیاب، با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. چون اغلب قطعات این دستگاه در بازار موجود بوده و همچنین مراکز تعمیر سیستم حضور و غیاب در دسترس هستند. بر این اساس مزایای دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی عبارت اند از:

  • رابط کاربری ساده با امکان استفاده راحت برای همه افراد بدون نیاز به آموزش‌های پیچیده
  • قیمت ارزان نسبت به سیستم‌هایی دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم و اثر انگشت (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی کلیک کنید.)
  • در دسترس بودن قطعات در صورت نیاز به تعمیر و تعویض قطعه
  • دقت و سرعت بالا در ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل

همچنین معایب دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی به شرح زیر است:

  • ضرورت استفاده از کارت تردد برای ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل
  • لزوم تماس مستقیم کارت تردد با اسکنر دستگاه جهت ثبت ساعت ورود و خروج
  • آسان بودن هک دستگاه حضور و غیاب؛ کارمندان می‌توانند به جای یکدیگر کارت بزنند. اما این مشکل تا حد زیادی قابل حل است. به عنوان مثال می‌توانید در محل نصب دستگاه یک نیروی انسانی را مامور جلوگیری از تقلب کنید. البته در صورت استفاده از یک دستگاه حضور و غیاب ترکیبی که علاوه بر کارت تردد جهت احراز هویت به عنوان مثال از دستگاه حضور و غیاب اسکن خطوط کف دست هم استفاده کند؛ امکان دور زدن دستگاه به صفر خواهد رسید.

با توجه به مطالب عنوان شده باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بهتر است برای خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی یک شرکت معتبر را انتخاب نمایید.

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

در صورتی که خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی در لیست خریدهای سازمان شما قرار گرفته است. توصیه می‌کنیم که برای انجام یک خرید مطمئن و به صرفه پیش از سفارش دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی حتما با کارشناسان افق فراویژن مشورت نمایید. شرکت افق فراویژن علاوه بر قابلیت مشاوره رایگان، امکان مشاهده قیمت دستگاه حضور و غیاب، قیمت نرم افزار حضور و غیاب و همچنین مشخصات انواع نرم افزار کنترل تردد را برای شما فراهم کرده است. فقط کافی است با شماره‌های مندرج در سایت این شرکت تماس حاصل کنید.

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

علل متداول بودن دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی چیست؟

قیمت مناسب و نسبتا ارزان و همچنین سهولت کار با دستگاه مهم‌ترین علل رایج بودن این دستگاه است.

چطور می‌توان امنیت دستگاه حضور غیاب کارتی تماسی را بالا برد؟

با استفاده از نرم افزار مخصوص و همچنین کمک گرفتن از یک نیروی انسانی برای کنترل نحوه کارت زنی پرسنل.

5/5 - (2 امتیاز)