افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد

دستگاه‌های حضوروغیاب از ضرورت‌های هر شرکت و کارخانه‌ای است. دستگاه حضور و غیاب کارخانه (Factory attendance device ) به ثبت اطلاعات ورود و خروج کارکنان کمک می‌کند و انواع گزارش‌های مربوط به حضور و غیاب را برای استفاده در اختیار سازمان‌ها قرارمی دهد. از دستگاه‌های حضور و غیاب متنوعی می‌توان برای کارگاه و کارخانه‌ها استفاده کرد که باتوجه‌به میزان اهمیت امنیت و کنترل پرسنل می‌تواند از دستگاه حضور و غیاب کارتی، دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی استفاده کرد. همچنین ممکن است برای حفظ امنیت و کنترل تردد افراد در بعضی از اماکن لازم به استفاده از دستگاه ورود و خروج کنترل باشد که در اینجا نیز دستگاه‌های حضور و غیاب به شما کمک شایانی می‌کند.

درکل دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که برای کنترل تردد در کارخانه ها و کارگاه ها به کار می روند. استفاده از نرم افزار حضور و غیاب مناسب می‌تواند برای مجموعه شما کمک کننده باشد.

چه نوع سیستم حضورغیابی برای کارگاه ها و کارخانه ها مناسب است؟

انتخاب نوع دستگاه حضور و غیاب کارخانه و کارگاه ها از جمله چالش های کارگاه ها و کارخانه های صنعتی کشور محسوب می شوند.

بسیار پیش می آید که میزان تولید یا فروش در کارخانه ها و کارگاه ها تغییر می کند که به علت تغییرات به وجود آمده در شیفت های کاری کارکنان می باشد، اینجاست که دستگاه های حضور و غیاب کمک شایانی به مدیران کارگاه ها و کارخانه ها می کند.

در صورتی که شما مدیریت یک گارگاه و یا کارخانه بزرگ یا کوچک را به عهده دارید بهترین گزینه دستگاه های حضور و غیاب برای مجموعه شما دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است.

از آنجایی که کارگران شما اغلب با دست کار می‌کنند و گاها دست آنها کثیف است، سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی مناسب کارخانه نیست. بنابراین دستگاه تشخیص چهره به شما توصیه می گردد.

قیمت سیستم حضور و غیاب برای کارخانه ها و کارگاه ها

مدیریت ورود خروج کارکنان و کنترل تردد پرسنل از مهم ترین چالش های مدیران برای خرید این دستگاه ها هست. غالبا مدیران در پی انتخاب بهترین گزینه دستگاه های حضور و غیاب متناسب با کارگاه یا کارخانه خود هستند.

به خاطر داشته باشید که بهترین دستگاه های حضور و غیاب لزوما به معنای گران ترین دستگاه ها نیست. دستگاه حضور و غیاب کارخانه ترجیحا باید با سرعت بالایی شروع به کار کند.غالبا، قیمت سیستم حضور و غیاب مناسب برای کارگاه ها و کارخانه ها بستگی به امکانات و نوع اسکنری که در آن طراحی شده، متفاوت است.

مزایای خرید سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه و کارگاه

با انتخاب دستگاه مناسب کارگاه یا کارخانه خود، شما به راحتی می توانید در وقت و سایر هزینه های خود صرفه جویی نمایید زیرا دیگر نیازی به محاسبات طولانی حقوق و دستمزد کارکنان ندارید.

از جمله مزایای سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعیین معیارهای مهم و کلیدی و مشاوره در زمینه خرید دستگاه حضور و غیاب برای مدیران

استفاده از راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب کارخانه ها و کارگاه ها برای انتخاب دستگاه مناسب کارخانه و کارگاه شما بسیار حائز اهمیت است.

فراموش نکنید که انتخاب و خرید یک دستگاه و نرم افزار مناسب حضور غیاب مناسب از بزرگترین چالش ها و سخت ترین کارها برای مدیران کارخانه ها و کارگاه ها می باشد. از طرفی انتخاب نوع سیستم مناسب کارگاه و کارخانه شما کاری سخت و طاقت فرسا است.

قبل از خرید سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها به چه نکاتی توجه کنیم؟

به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه هیچ تصمیمی بگیرید با دقت نیاز و سایز شرکت خود را بررسی نمایید. بدین منظور در انتخاب بهترین دستگاه نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

محیط کار

اغلب محیط کار کارکنان در کارگاه ها و کارخانه ها به گونه ای است که آنها مشغول کار با دست هستند. از آنجایی که کارکنان با دست کار می کنند اغلب شیارهای انگشتانشان با گذر زمان از دست می رود، بنابراین دستگاه های کارتی و یا دستگاه هایی که با اثر انگشت کار می کنند و نیازی به تماس دست ندارند بهتر است.

علاوه بر خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی و اثر انگشتی، دستگاه های مبتنی بر سیستم تشخیص چهره نیز توصیه می شود. البته اگر احتمال کثیف بودن دست کارگران و کارمندان وجود دارد؛ بهتر است از دستگاه حضور و غیاب لمسی استفاده نکنید. چرا که ممکن است احراز هویت با اختلال صورت گیرد.

تعداد نیرو

مورد بعدی که باید مد نظر داشته باشید ظرفیت خاصی است که هر دستگاه برای ثبت تعداد چهره، کارت یا اثر انگشت برای سیستم کنترل تردد افراد دارد. پس به عنوان مدیر باید تعداد کل پرسنلی که قرار است از دستگاه تردد شما استفاده کنند را پیش از آنکه تصمیمی بگیرید در نظر داشته باشید.

محل نصب دستگاه

نکته دیگری که باید در خرید دستگاه های حضور و غیاب به آن توجه کنید محل نصب دستگاه است. مثلا اگر دستگاهی که انتخاب کرده اید نسبت به نور شدید آفتاب و یا اشعه های مادون قرمز حساسیت دارد با مشکل مواجه خواهید شد. پس لازم است در این موارد نهایت دقت را داشته باشید.

نحوه نصب دستگاه حضور و غیاب کارخانه ها و کارگاه ها

اگر نصب دستگاه حضور و غیاب در کارگاه ها و کارخانه ها به درستی انجام نشود دستگاه به اشتباه رفت و آمدهای مختلف را ثبت می کند که بعدا در محاسبات حقوق و دستمزدها مشکل ساز می شود.

سرعت و قابلیت های دیگر سیستم حضور و غیاب مناسب کارخانه ها و کارگاه ها

اغلب تعداد کارکنان در کارخانه ها زیاد است. در صورتی که دستگاهی با CPU ضعیفی را انتخاب کنید، ثبت ورود و خروج کارمندان به درستی انجام نمی شود و باعث تجمع آنها و طولانی شدن صف ورود و خروج در محلی می شود که دستگاه خود را نصب کرده اید.

یکی از قابلیت های قابل توجه سیستم های حضور و غیاب مناسب برای کارگاه ها و کارخانه ها وجود باتری اضافی است تا در زمان قطعی برق نیز دستگاه بتواند ورود و خروج کارکنان را ثبت کند.

دستگاه های حضور و غیاب با قابلیت (access control) در کارگاه ها و کارخانه ها مناسب ترند زیرا باعث می شوند در آینده نیز نیازی به خرید مجدد دستگاه نداشته باشید.

تنوع در ساعات کاری

یکی از معیارهای انتخاب بهترین سیستم حضور و غیاب که برای کارخانه ها و کارگاه ها مناسب است تنوع ساعات کاری است.

مثلا در شرکت های کوچک که اغلب کارکنان در یک شیفت کار می کنند نیازی به دستگاه های تردد پیچیده نیست اما در کارخانه ها و کارگاه های یزرگ با تنوع شیفت کاری زیاد دیگر نرم افزارهای ساده و معمولی جوابگو نمی باشد.

برای دریافت مشاوره و خرید دستگاه حضور و غیاب کارخانه با افق فراویژن تماس بگیرید.

از چه دستگاه های حضور و غیاب کارخانه و کارگاه استفاده کرد؟

با توجه به اینکه چه تعداد پرسنل مشغول و به کار هستند و دقت دستگاه حضورو غیاب چه میزان اهمتی دارد می‌توان از دستگاه های حضورو غیاب کارتی و یا اثر انگشتی استفاده کرد

آیا برند دستگاه حضور و غیاب در انتخاب دستگاه کنترل تردد کارخانه و کارگاه اهمیت دارد؟

قطعا کیفیت تجهیزات و خدمات پس از فروش و گارانتی جزو مواردی است که در هنگام انتخاب سیستم دستگاه حضورو غیاب باید به آن توجه کرد. برند افق فراویژن یکی از بنرد ها برتر داخلی در زمینه ارائه خدمات کنترل تردد است.